Kupovina Hybrid Vozila

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Post Reply
zahvalan

Kupovina Hybrid Vozila

Post by zahvalan » 26/02/2012 19:49

Zainteresovan sam za kupovinu ovakvog vozila pa me zanima dal neko od Forumasa posjeduje ovakvo vozilo,dal se isplati i tako to

Ako nije problem da malo vise napise o svom vozilu ili makar da predlozi nesto

Pozdrav

Edit....

olensoner

Re: Kupovina Hybrid Vozila

Post by olensoner » 26/02/2012 20:45

Jedan moj prijatelj ima Lexus RX400 hybrid, sto se tice samog koncepta cini mi se da je super stvar, pogotovo za jedan SUV kao RX, jer potrosnja po gradu je prilicno manja od dizel SUV-ova iste klase. U isto vrijeme imas na raspolaganju odlican V6 benzinski.
Sad sto se tice odrzavanja, ne bih znao nesto puno reci o tome, jer prijatelj je kupio auto nov prije par godina i ne vozi ga nesto puno.

drndalo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Post by drndalo » 26/02/2012 20:47

U BiH ili vani ? Koliko kosta nova, koliko kostaju i koliko traju baterije...?

Ukratko, mislim da se ne isplati, a i ekoloskost istih je po meni diskutabilna, bar na makro (svjetskom) nivou... U vecini zemalja koje lice na nesto, imas posebne poreske olaksice na takav auto, koji ti kompenzira visu nabavnu cijenu...

Auto (Prius) kao auto je mene jako pozitivno iznenadio... Lako se vozi, nikakvih problema nema, puno prostora unutra, malo plitak gepek, malo nepraktican oblik zadnjih vrata kada gledas u retrovizor... Servo volana je jako slabo prenosi sta se desava pod tockovima, nikakav osjecaj ne prenosi...

Gradska potrosnja 5-5.5 litara/100 km...

johntra
Been thanked: 2 times

Post by johntra » 26/02/2012 20:55

Kod nas su nova preskupa, tako da se ne isplati uzimati...nemaš ni olakšica prilikom kupovine, kao što je slučaj vani ili u okruženju...
hibridi su jako dobri za gradske vožnje i tu im je potrošnja stvarno mizerna, dok u zavisnosti od vožnje ili veličine rezervoara, znaju biti jako nepraktični vani i autonomija im nije baš veliki plus...tu ubrajam Prius ili Auris HSD...

dottore

Post by dottore » 26/02/2012 21:26

johntra wrote:Kod nas su nova preskupa, tako da se ne isplati uzimati...nemaš ni olakšica prilikom kupovine, kao što je slučaj vani ili u okruženju...
hibridi su jako dobri za gradske vožnje i tu im je potrošnja stvarno mizerna, dok u zavisnosti od vožnje ili veličine rezervoara, znaju biti jako nepraktični vani i autonomija im nije baš veliki plus...tu ubrajam Prius ili Auris HSD...
ovo je glavni problem, niko ti kod nas ne cijeni sto auto izbaca manje CO2, i da ces zbog toga placat manje poreza...

Kod nas se ne isplati, bolje ti je trazi nesto "obicnije" za iste pare, a moze se svasta naci...
npr. prius 54.681 KM
Za ovaj novac, dosta dosta dobrih auta, insignija, passat.. itd

mayab
Has thanked: 15 times
Been thanked: 9 times

Post by mayab » 26/02/2012 22:29

Kod nas ce jedino tehnicki i ekoloski frikovi tako nesto kupiti, a koji uz to ne gledaju bas na svaku marku koju potrose!
Jer u ovoj drzavi jedine olaksice imaju kupci starijih auta, jer im je manji godisnji porez na luksuz , za razliku od novih automobila .......

Post Reply