kupovina digitalnog aparata

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
SteficaCvek
Posts: 43
Joined: 08/04/2006 01:08

#1 kupovina digitalnog aparata

Post by SteficaCvek »

Vidim da je slicna tema bila vec par puta, al opet trebam pomoc. Vec par dana razbijam glavu, hocu da kupim digitalni aparat i imam neka 2-3 u opticaju, al nikako da se odlucim: Olympus MJU-700, SONYDSC-W30 ili SONY DSC-T9! Ima li ko kakvih iskustava sa ovim aparatima? Ja cu da poludim budem li razmisljala jos koji dan
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#2

Post by bpsang »

http://www.dpreview.com/reviews/compare.asp

pogledaj na ovom linku,karakteristike tih digitalaca i odluci se
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#3

Post by bpsang »

http://www.lesnumeriques.com/duels.php? ... =305&ph=16

na ovom linku mozes napraviti usporedbu digitalca koji te interesuje

sretno kad se odlucis i kupis posalji koju fotku da vidimo kvalitetu digitalca
SteficaCvek
Posts: 43
Joined: 08/04/2006 01:08

#4

Post by SteficaCvek »

tenks :)
Ovo uporedjivanje digitalaca mi je bas pomoglo, sreca pa poceh studirat francuski :)
Al u svakom slucaju voljela bih cuti neke informacije iz prve ruke, ako ima neko ko je ima ili je koristio neki od navedenih digitalaca, bas me zanimaju i licna iskustva
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#5

Post by bpsang »

SteficaCvek wrote:tenks :)
Ovo uporedjivanje digitalaca mi je bas pomoglo, sreca pa poceh studirat francuski :)
Al u svakom slucaju voljela bih cuti neke informacije iz prve ruke, ako ima neko ko je ima ili je koristio neki od navedenih digitalaca, bas me zanimaju i licna iskustva
zavisi sta te interesuje ja koristim digitalac CANON S2IS i prezadovoljan sam sa njim sa memoriskom karticom od 1 GB mogu napraviti oko 380 slika u rezoluciji 5 mpixela, sto se videa tice sa ovom karticom mogu snimiti 40 minuta filma u stereo tehnici.
imam dvije opcije macro snimka, od 5-30 cm i od 0-5 cm
tako da komotno mozes snimati mrvicu na stolu.
opet kazem ima opcija i treba ih sve znati koristiti,ako hoces da se bavis fotografijom amaterski onda kupi kreativni digitalni fotoaparat koji kostaju u rasponu od 200 km - 400 km zavisi od proizvodjaca i prodavaca,a ako hoces da se bavis malo profesionalnije moras se ispruziti malo vise na primjer od 600km -1500 km opet zavisi od tvojih mogucnosti i sta hoces da radis
sretno
Larci
Posts: 231
Joined: 15/09/2004 16:24

#6 Re: kupovina digitalnog aparata

Post by Larci »

SteficaCvek wrote:Vidim da je slicna tema bila vec par puta, al opet trebam pomoc. Vec par dana razbijam glavu, hocu da kupim digitalni aparat i imam neka 2-3 u opticaju, al nikako da se odlucim: Olympus MJU-700, SONYDSC-W30 ili SONY DSC-T9! Ima li ko kakvih iskustava sa ovim aparatima? Ja cu da poludim budem li razmisljala jos koji dan

Pozdrav Stefice...


DEFINITIVNO-----SONY DSC-T9!!! aparat nad aparatima...
A sada iz prve ruke.. :-).. Licno sam imao istu dvojbu prije par mejseci gdje sam se dvoumijo ilzmedju Olympusa Canona i ovoga Sony-a...
Nisam se zaljecao nego sam detaljno ispitao sve i svasta.. razgovarao sa
ljudima koji rade u Foto prodavnicama... I SVI su mi rekli SONY!!! ovo je novi model.. (o karakteristikama ti necu pricati) i ja sam veoma zadovoljan sa njim.. Osim prednosti u tehnologiji Sony ima zastitni poklopac koji stiti linsu a u isto vrijeme taj poklopac sluzi kao ON-Off dugme... i samo Sekundu nakon njegovog aktiviranja aparat je spreman sa slikanje!!
Kao sto sam rekao ja sam prezadovoljan sa ovim aparatm.. slike su super.. a samo koristenje aparata je vrlo jednostavno.. (mada ima i funkcija u koje nisam zalazio i sumnjam da cu ikada)... ma supericka aparat...

SONY DSC-T9.... i to ga kupi u BLACK.. pa da imamo isti .. :D :D
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#7

Post by daduli_sa »

Jedna sugestija oko mjesta kupovine aparata:
NIKAKO MobilMedia, imao sam prije 15tak dana toliki problem snjima oko kupovine aparata (nisu zeljeli da mi u roku od par sati zamijene ocigledno neispravan aparat - memorijska kartica nije htjela da udje u aparat, iako su to duzni uciniti u roku od 30 dana, tek nakon toga ide se na servis) :shock: Morao sam ici do generalnog zastupnika za Olympus ovdje u Sarajevu da izvrse zamjenu gdje su mi ujedno rekli da nije prvi slucaj neprofesionalizma u MobilMedii i da su vec kontaktirali ljude "iznad" da se povuce prodaja Olympusa, Canona i dr. iz MobilMedijinih trgovina.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#8

Post by Altsa »

Prednost Sony-a je i sto postoji servis u Sarajevu dok recimo Kodak (on ti svakako ni nije opcija) nema servis ama bas nigdje u okruzenju. ja imam Sony i zadovoljan sam sa njim. jednostavno rukovanje, dobre slike i to je to.
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#9

Post by Stitch__ »

ja sam kupovao dosta u mobilmedii, telefona, i jednom sony aparat, al nisam morao nosit na servis pa ne bih znao o profesionalnosti. zapravo sam aparat nosio, uputili su me na servis na dobrinji, al se nije mogao napravit :sad: (upo mi u lokvu ispod zadnjeg sjedista u autu - snijeg se otopio) :sad:
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#10

Post by car-x »

ja sam jednom u zivotu kupio olympus i nikad vise.. mada ga svi fale.. trenutno se koristim canon ixus 50 (kad sam ga kupovo htio sam da mi moze stati u dzep na kosulji) i pravo sam zadovoljan.. malo su losije slike po noci vani, ali ipak je to kompakt klasa i vise nije ni za ocekivati..

ovih dana planiram nabaviti canon eos 350D i mislim da ce se tu zadovoljiti sve moje potrebe..

sony je sigurno dobar izbor i po onom sto sam kod raje vidio, nimalo lose igracke.. ako se bas troumis izmedju ova tri, onda uzmi ovaj sonijev t9.. barem po mogucnostima i cijeni je najbolji..
SteficaCvek
Posts: 43
Joined: 08/04/2006 01:08

#11

Post by SteficaCvek »

uh ... nema me 2 dana i docekaju me savjeti sa svih strana :D Hvala, stvarno mi pomazete. Eh sad opet sam nesto gledala i prekontavala i uvijek se nekako vracam na sony. T9 mi je skroz privlacan, ali cijena i nije bas toliko, pa pokusavam naci prednosti ovog drugog :D
Ne stremim sad bas nekoj profesionalnoj karijeri fotografa, al voljela bih malo da se pozabavim fotografijom, onako poluprofesionalno :roll:

Mobilmedia je bila jedna opcija za kupovinu, ali definitivno vise nije!
Post Reply