Ksantelazme i milije, ima li lijeka osim lasera?

Sve o zdravlju...
Post Reply
Klitemnestraaa

Ksantelazme i milije, ima li lijeka osim lasera?

Post by Klitemnestraaa » 27/01/2016 16:03

Zdravo, danas sam bila kod dermatologa dr.Amre Mutevelić-Eminagić i veli mi da imam ksantelazme i milije:
https://imageshack.com/i/pbshDMKAj Nadam se da se može otvoriti.

Ne znam može li se vidjeti, ali eto, ona mi veli da mi je to genetski jer imam to od malih nogu (sad imam 20g) i veli ne mogu mi pomoći ni kozmetičarka niti ikakve kreme, nego:
-za milije da dodjem na tretman laserom i uklonim ih (kaže isto da su preblizu oku da kozmetičarka to radi)
-za ksantelazme da se obratim estetskom hirurgu i on mi laserom ili operativnim nekim zahvatom može ukloniti.

Međutim, ono što je problem jeste to što je rekla da nema garancije da mi nove neće narasti i da ih nikako ne mogu prevenirati. :oops:
Od kozmetike koristim Alvedre Mineralni puder i skidam šminku odstranjivačem-mlijekom za lice. Rekla mi da ne stavljam ništa masno oko očiju, nego hidratantnu kremu da si kupim.

Ima li iko ikakvih iskustava, savjeta? Jesam li premlada da idem pod laser ili da još čekam?
Je li iko od vas se riješio ovih čuda i može li me iko savjetovati što se njege tiče šta da kupim? (btw koristim samo Alverde kozmetiku jer je bio, tj.prirodna pa sam kontala od njih da kupim noćnu kremu, neku hidratantnu jer mi je koža masna, a svakako preko dana puder imam)

miki27A

Re: Ksantelazme i milije, ima li lijeka osim lasera?

Post by miki27A » 27/01/2016 17:00

Za milije ti sigurno mogu reci da se moze uraditi bez lasera, meni kozmeticarka ih probije, znaci mala crtica se zareze i onda izvadi to (bez lokalne anestezije).
A evo vidi kako ih u Americi radi dr dermatologije Sandra Lee (AKA Dr. Pimplepopper) : da ti lokalnu da te ne boli, i onda ili izreze ili iscijedi, mali rez je tu

Za ovo drugo nisam sigurna kako da to rijesis.

Klitemnestraaa

Re: Ksantelazme i milije, ima li lijeka osim lasera?

Post by Klitemnestraaa » 28/01/2016 21:52

miki27A wrote:Za milije ti sigurno mogu reci da se moze uraditi bez lasera, meni kozmeticarka ih probije, znaci mala crtica se zareze i onda izvadi to (bez lokalne anestezije).
A evo vidi kako ih u Americi radi dr dermatologije Sandra Lee (AKA Dr. Pimplepopper) : da ti lokalnu da te ne boli, i onda ili izreze ili iscijedi, mali rez je tu

Za ovo drugo nisam sigurna kako da to rijesis.

Pogledah, hvala, meni je problem sto su mi preblizu oka, ne znam hoce li se kozmeticarka usuditi.
Gore mi je to sto ne znam od cega nastaju i kako da sprijecim ponovno nastajanje.

Post Reply