Kriminal Federalne radio televizije - All about...

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

FTV je;

Pristrasna televizija!
14
33%
Nepristrasna televizija!
13
31%
Kako kad!
15
36%

Total votes: 42

Dolina avalona

#1 Kriminal Federalne radio televizije - All about...

Post by Dolina avalona » 17/01/2007 23:59

Federalna radio televizija na celu sa direktorom Jasminom Durakovicem i glavnim urednikom informativnog programa Bakirom Hadziomerovicem, je gnijezdo jednoumlja, politicke pristrasnosti i neprofesionalnosti.

Bakir Hadziomerovic, urednik emisije 60 minuta i glavni urednik IP-a Federalne televizije, je potpuno pristrasan SDP-u i njegovom lideru Zlatku Lagumdziji. Od kako postoji emisija 60 minuta, nikada nije izrecena niti jedna kritika na racun lidera. Svaka njegova greska ili propust su se uredno pokusavali da amortizuju i izdglade u spomenutoj emisiji, a sto je od skora pocelo i u centralnom informativnom dnevniku s obzirom da je Bakir od nedavno glavni urednik IP-a.

U kojem god je politickom saveznistvu Lagumdzija, UZ to saveznistvo je i Bakir. A svako onaj ko se drzne da okrene ledja lideru sdp-a, bude uredno kamenovan u emisiji 60 min.J edan od glavnih zakona novinarstva je Nepristrasnost, ocito da ta rijec ne postoji u Sivom domu

Federalna RTV je davno prestala biti javni servis gradjana, a sve vise postaje rezimski medij i privatni servis za oglasavanje i medisku promociju SDP-a i njegovog neprikosnovenog lidera, na celu sa Zlatkovom novinarskom perjanicom Bakirom.

Ne radi se ovdje ni okakvoj mrznji prema SDP-u niti prema Zlatku, jer ni druge stranke nisu nista puno bolje, vec se radi o klasicnoj nepravdi, politickoj kontroli medija i politickoj pristrasnosti ma o kojoj stranci se radilo, a u ovom slucaju je i vise nego jasno da se radi o pristrasnosti SDP-u.

Pristrasnost i neprofesionalnost Federalne televizije je i vise nego ocigledna, jasna i skoro da vise nije vijest i ne krije se, sto ce vjerovatno rezultirati prije ili kasnije cistkom u toj TV kuci. Ne zbog nekih politicara, vec za ime pravde i onoga sto bi novinarstvo u stvari trebalo biti.

Ipak, Bakir je ucinio i mnogo pozitivnih stvari, razotkrio je mnoge kriminalce, ali se to sve zamagljuje nekontrolisanim, poslusnickim i podanickim vodjenjem emisija.

Mediji cesto dizu prasinu oko pokusaja ponekih politicara da se mijesaju u uredjivacku politiku emitera. Vjerovatno su i u pravu, ali ipak, kakva je to uredjivacka politika televizije ako je glavni urednik programa otvoreno pristrasan pojedinoj partiji, dali mi predplatnici treba da budemo slijepi pred tom nepravdom!? Zasto niko ne reaguje?

Kako je moguce da je FTV tako brzo zaboravila bosanske heroje, kako je moguce da na godisnjicu smrti generala i legende rahmetli Mehmeda Alagica, FTV nemoze da odvoji niti jednu minutu za spomen na tog gaziju, covijeka koji je po najvecoj mecavi oslobodio Vlasic, Sanski most..., jeli to on nije zasluzio jednu minutu, primjera je jos mnogo...

Onima kojima se dopada Bakirova svemoc i uzjahanost od strane Lijepog, nece se sloziti samnom ali ipak moraju priznati gore navedene cinjenice, ne zbog mene, ne zbog omrazenog Silajdzica i ne zbog bilo koga drugog, vec zbog pravde i istine.

Lahku noc FTV, lahku noc heroji, halalite nam sto smo vas tako brzo zaboravili...!!
Last edited by Dolina avalona on 18/01/2007 00:06, edited 2 times in total.

Krugman

#2 Re: Kriminal Federalne radio televizije - All about...

Post by Krugman » 18/01/2007 00:02

Dolina avalona wrote:Federalna radio televizija na celu sa direktorom Jasminom Durakovicem i glavnim urednikom informativnog programa Bakirom Hadziomerovicem, je gnijezdo jednoumlja, politicke pristrasnosti i neprofesionalnosti.

Bakir Hadziomerovic, urednik emisije 60 minuta i glavni urednik IP-a Federalne televizije, je potpuno pristrasan SDP-u i njegovom lideru Zlatku Lagumdziji. Od kako postoji emisija 60 minuta, nikada nije izrecena niti jedna kritika na racun lidera. Svaka njegova greska ili propust su se uredno pokusavali da amortizuju i izdglade u spomenutoj emisiji, a sto je od skora pocelo i u centralnom informativnom dnevniku s obzirom da je Bakir od nedavno glavni urednik IP-a.

U kojem god je politickom saveznistvu Lagumdzija, UZ to saveznistvo je i Bakir. A svako onaj ko se drzne da okrene ledja lideru sdp-a, bude uredno kamenovan u emisiji 60 min.J edan od glavnih zakona novinarstva je Nepristrasnost, ocito da ta rijec ne postoji u Sivom domu

Federalna RTV je davno prestala biti javni servis gradjana, a sve vise postaje privatni servis za oglasavanje i medisku promociju SDP-a i njegovog neprikosnovenog lidera, na celu sa Zlatkovom novinarskom perjanicom Bakirom.

Ne radi se ovdje ni okakvoj mrznji prema SDP-u niti prema Zlatku, jer ni druge stranke nisu nista puno bolje, vec se radi o klasicnoj nepravdi, politickoj kontroli medija i politickoj pristrasnosti ma o kojoj stranci se radilo, a u ovom slucaju je i vise nego jasno da se radi o pristrasnosti SDP-u.

Pristrasnost i neprofesionalnost Federalne televizije je i vise nego ocigledna, jasna i skoro da vise nije vijest i ne krije se, sto ce vjerovatno rezultirati prije ili kasnije cistkom u toj TV kuci. Ne zbog nekih politicara, vec za ime pravde i onoga sto bi novinarstvo u stvari trebalo biti.

Ipak, Bakir je ucinio i mnogo pozitivnih stvari, razotkrio je mnoge kriminalce, ali se to sve zamagljuje nekontrolisanim, poslusnickim i podanickim vodjenjem emisija.

Mediji cesto dizu prasinu oko pokusaja ponekih politicara da se mijesaju u uredjivacku politiku emitera. Vjerovatno su i u pravu, ali ipak, kakva je to uredjivacka politika televizije ako je glavni urednik programa otvoreno pristrasan pojedinoj partiji, dali mi predplatnici treba da budemo slijepi pred tom nepravdom!?

Kako je moguce da je FTV tako brzo zaboravila bosanske heroje, kako je moguce da na godisnjicu smrti generala i legende rahmetli Mehmeda Alagica, FTV nemoze da odvoji niti jednu minutu za spomen na tog gaziju, covijeka koji je po najvecoj mecavi oslobodio Vlasic, Sanski most..., jeli to on nije zasluzio jednu minutu, primjera je jos mnogo...

Onima kojima se dopada Bakirova svemoc i uzjahanost od strane Lijepog, nece se sloziti samnom ali ipak moraju priznati gore navedene cinjenice, ne zbog mene, ne zbog omrazenog Silajdzica i ne zbog bilo koga drugog, vec zbog pravde i istine.

Lahku noc FTV, lahku noc heroji, oprostite nam sto smo vas tako brzo zaboravili...!!

Haj' ne laprdaj majke ti.

evita

Post by evita » 18/01/2007 00:11

Sta ti bi Tita ti da se ovako raspišeš u ovo doba noći. Haj priznaj ko te to nasekir¨o?

kub lajkan

Post by kub lajkan » 18/01/2007 09:24

Avalon, opet napusen dolazis na forum, ha? Je li to lijepo? :D

mawerick

Post by mawerick » 18/01/2007 11:02

na cemu si ti, Allaha ti? :-)

_BosanaC

Post by _BosanaC » 18/01/2007 11:19

Ja jebenog tripa :D

Cuj rezimski medij koji promovise nerezimsku stranku :lol: :lol: :lol:

Sabrana djela Avalonovih gluposti na jednom mjestu :roll:

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 18/01/2007 11:50

Ne znam sta je ovim likovima, pa ti si u pravu. Zapravo toliko si u pravu da kao sto rece nista od izlozenog nije niti vijest niti novina. I meni je u zadnjoj (ili predzadnjoj, ne znam, ne zelim da pratim nego naletim..) kad je pozvo svog intimusa Lagu, kad je doticni prelomio svoje dotad toliko stabilno misljenje o ustavnim promjenama. I kako mu se sa ulagivanjem i sa smijeskom uvlaci da kao postavi pitanje radi kojeg bi Silajdzicu ni manje ni vise yebo mater u sred studija... Ko je gledo moro je povratit na tu providnost, neprofesionalnost i pristrasnost bez imalo kamuflaze, i čak primitivizam... :-x :( :-? :oops:

Al glavni je nastavak: veli Laga: eto koliko je smijesno i vi se smijete na to pitanje... ahahahaaha :-) :D :P

_BosanaC

Post by _BosanaC » 18/01/2007 11:59

Abu FEED el-Castro wrote:Ne znam sta je ovim likovima, pa ti si u pravu. Zapravo toliko si u pravu da kao sto rece nista od izlozenog nije niti vijest niti novina. I meni je u zadnjoj (ili predzadnjoj, ne znam, ne zelim da pratim nego naletim..) kad je pozvo svog intimusa Lagu, kad je doticni prelomio svoje dotad toliko stabilno misljenje o ustavnim promjenama. I kako mu se sa ulagivanjem i sa smijeskom uvlaci da kao postavi pitanje radi kojeg bi Silajdzicu ni manje ni vise yebo mater u sred studija... Ko je gledo moro je povratit na tu providnost, neprofesionalnost i pristrasnost bez imalo kamuflaze, i čak primitivizam... :-x :( :-? :oops:

Al glavni je nastavak: veli Laga: eto koliko je smijesno i vi se smijete na to pitanje... ahahahaaha :-) :D :P
Jel' tema 60 minuta ili FTV? :?

Dolina avalona

Post by Dolina avalona » 18/01/2007 13:49

kub lajkan wrote:Avalon, opet napusen dolazis na forum, ha? Je li to lijepo? :D
Vidim da ovo sto sam napisao ni tebi nije vijest, i to je ta moja poenta.

Pocelo je odbrojavanje...

mostarac

Post by mostarac » 18/01/2007 14:00

po tebi je nepristrasan samo onaj novinar koji o lagumdziji govori onako kako mu avaz i radoncic narede i koji istinskim predstavnicima socijaldemokratije smatra Ivu Komsica, Miru Lazovica i Nijaza Durakovica, kojima se jos nije ohladila stolica u SDP-u, a vec su bili u koaliciji sa HDZ-om i SDA i molili da udju u vlast u Sarajevu sa tom SDA.
bakir smeta samo zbog toga sto ima veliku moc, jer je televizija mocan medij, a nije pod kontrolom fahrudina radoncica i ozbiljno remeti njegove planove o totalnom medijskom monopolu u BiH i Bakir Radoncicu remeti planove da truje ovaj narod lazima skrecuci pricu sa pravih problema i Bakir smeta Radoncicu zbog toga sto ugrozava Radoncicev kapital i otvoreno govori o kriminalu, a Radoncic nece da se govori o kriminalu. Nakon toga bakir smeta lepom haretu koji je samo radoncicev igrac, jer kako je lepi rade doveo u predsjednistzvo tako ga iz istog moze i istjerar, a hare to zna.
Bakir je smetnja jedino pokusaju Fahrudina Radoncica tj. lepog rade da u potpunosti uspostavi medijski monopol u BiH i na taj nacin sam odlucuje ko ce biti predsjednik vlade, ko ce dobiti izbore, ko ce ovo ili ono, tj. smeta mu da uzima medijski reket, a radoncic bi sa uklanjanjem bakira onda i definitivno postao nekrunisani kralj bosnjackog dijela bosne i hercegovine i najmocnija persona u istoj.
Bakir je smetnja jer covjek se bavi pravim stvarima, a ne glupostima i baljezganjima koje iznosi Fahrudin Radoncic, kojeg zlatko vodi 6:0 u presudama, a nisam nesto siguran da Bakir sa nekim ima i blizu taj omjer.

Dolina avalona

Post by Dolina avalona » 18/01/2007 14:32

Tema nije Radoncic. ali priznajem da ni on nije cist, i on je pristrasan i to nevalja!
Nemam ja nista pritiv SDP-a, niti protiv Lijepog niti protiv Bakira licno.
Ovdje je problem nekolicina novinara koji su u nekontrolisanoj sluzbi nekilicine politicara na celu sa Lijepim Narcisom. Tp je fakat.
Bakir naravno ima pravo da kritikuje, ali kako to da nikada nije kazao niti jednu kritiku na razun Lagumdzije, zar to nije malo sumnjivo!?

mostarac

Post by mostarac » 18/01/2007 14:35

Dolina avalona wrote:Tema nije Radoncic. ali priznajem da ni on nije cist, i on je pristrasan i to nevalja!
Nemam ja nista pritiv SDP-a, niti protiv Lijepog niti protiv Bakira licno.
Ovdje je problem nekolicina novinara koji su u nekontrolisanoj sluzbi nekilicine politicara na celu sa Lijepim Narcisom. Tp je fakat.
Bakir naravno ima pravo da kritikuje, ali kako to da nikada nije kazao niti jednu kritiku na razun Lagumdzije, zar to nije malo sumnjivo!?
zasto bi bilo sumnjivo? Ti polazis s pretposatvkom da je Lagumdzija kriminalac, jer su te tako nafilovali, a Lagumdzija je sve te price opovrgao tamo i gdje je trebao a to je sud i to visekratno, a ako te bas zanima Bakir je imao citav serijal priloga o Hamdiji Lipovaci gradonacelniku Bihaca iz redova SDP-a.

Dolina avalona

Post by Dolina avalona » 18/01/2007 14:36

Javni servis je servis nekolicine novinara koji rade za nekolicinu politicara na celu sa Lijepim Narcisom.
Jer, kako objasnjavas cinjenicu da Bakir nikada nije izrekao niti jednu kritiku na racun Lijepog, vec od samog pocetka amortizuje i izmislja odbranu za sve greske Lagumdzije. Dok se vrsi kompletna kampanja protiv Harisa, kao da je on drzavni nerijatelj No1, samo zato jer se on drznuo biti protiv Zlaje.
To je postalo jasno i slijepcu!!
Zao mi je Bakira, mogao bi biti dobar novinar, a koliko je u stvari dobar, pokazali su izbori. Uz svo njegovo zalaganje i trud pa progura SDP, na kraju se ispostavilo da je Zlaja ispusio ko nikad prije. To govori da je Bakirov uticaj 2% a zasto je on sam kriv, a sto opet govori da ga je narod odavno skuzio!

kub lajkan

Post by kub lajkan » 18/01/2007 14:41

Dolina avalona wrote:
Jok eto vijest je... :D

Dolina avalona

Post by Dolina avalona » 18/01/2007 18:57

kub lajkan wrote:
Dolina avalona wrote:
Jok eto vijest je... :D
Napokon priznajes!

kub lajkan

Post by kub lajkan » 18/01/2007 19:57

Ja sve kontam ti se zajebajes, a ti fakat budala... :D

Better Man

Post by Better Man » 18/01/2007 22:45

Dolino povedi Hareta sa sobom svojoj kući i popusti nas malo sa svojim nebulozama!!!!!!!!!!

dripac

Post by dripac » 18/01/2007 22:51

Jel' ovo još jedan Dodik na pomolu?

in33sa

Post by in33sa » 19/01/2007 01:45

mostarac wrote:po tebi je nepristrasan samo onaj novinar koji o lagumdziji govori onako kako mu avaz i radoncic narede i koji istinskim predstavnicima socijaldemokratije smatra Ivu Komsica, Miru Lazovica i Nijaza Durakovica, kojima se jos nije ohladila stolica u SDP-u, a vec su bili u koaliciji sa HDZ-om i SDA i molili da udju u vlast u Sarajevu sa tom SDA.
bakir smeta samo zbog toga sto ima veliku moc, jer je televizija mocan medij, a nije pod kontrolom fahrudina radoncica i ozbiljno remeti njegove planove o totalnom medijskom monopolu u BiH i Bakir Radoncicu remeti planove da truje ovaj narod lazima skrecuci pricu sa pravih problema i Bakir smeta Radoncicu zbog toga sto ugrozava Radoncicev kapital i otvoreno govori o kriminalu, a Radoncic nece da se govori o kriminalu. Nakon toga bakir smeta lepom haretu koji je samo radoncicev igrac, jer kako je lepi rade doveo u predsjednistzvo tako ga iz istog moze i istjerar, a hare to zna.
Bakir je smetnja jedino pokusaju Fahrudina Radoncica tj. lepog rade da u potpunosti uspostavi medijski monopol u BiH i na taj nacin sam odlucuje ko ce biti predsjednik vlade, ko ce dobiti izbore, ko ce ovo ili ono, tj. smeta mu da uzima medijski reket, a radoncic bi sa uklanjanjem bakira onda i definitivno postao nekrunisani kralj bosnjackog dijela bosne i hercegovine i najmocnija persona u istoj.
Bakir je smetnja jer covjek se bavi pravim stvarima, a ne glupostima i baljezganjima koje iznosi Fahrudin Radoncic, kojeg zlatko vodi 6:0 u presudama, a nisam nesto siguran da Bakir sa nekim ima i blizu taj omjer.
Ali ti ne kuzis, Bakir je kriminalac i djubre i antibosnjak (osim kada iznosi prljav ves ustasko/cetnicki u svojoj emisiji, onda mu avalon i kompanija aplaudiraju) jer nije dvije kese donesene iz Gusinja za petnaestak godina pretvorio u tri-cetiri viletine vrijedne desetak miliona KM i Radon Plazu, a o sici od novinske kuce i stamparija po gradu da ne govorim.

Naravno, sada ce nas nastaviti ubjedjivati da sva ova hajka na Bakira nema nikakve veze sa Fahrudinom, gdje bi on medijski lincovao sve koji mu stoje na putu.

forUMASH

#20 Re: Kriminal Federalne radio televizije - All about...

Post by forUMASH » 19/01/2007 05:07

Dolina avalona wrote: Federalna RTV je davno prestala biti javni servis gradjana, a sve vise postaje rezimski medij i privatni servis za oglasavanje i medisku promociju SDP-a i njegovog neprikosnovenog lidera, na celu sa Zlatkovom novinarskom perjanicom Bakirom.
....ovo je najbolje..... :D ....kad papak nauci modernu rijec, pa je tura dze treba i dze ne treba.... :D

.....kako bolan rezimski ... :shock: .....znas' ti uopste sta to znaci.... :roll:

Dolina avalona

#21 Re: Kriminal Federalne radio televizije - All about...

Post by Dolina avalona » 19/01/2007 06:23

forUMASH wrote:
Dolina avalona wrote: Federalna RTV je davno prestala biti javni servis gradjana, a sve vise postaje rezimski medij i privatni servis za oglasavanje i medisku promociju SDP-a i njegovog neprikosnovenog lidera, na celu sa Zlatkovom novinarskom perjanicom Bakirom.
....ovo je najbolje..... :D ....kad papak nauci modernu rijec, pa je tura dze treba i dze ne treba.... :D

.....kako bolan rezimski ... :shock: .....znas' ti uopste sta to znaci.... :roll:
Ja tebe nevrijedjam na licnoj osnovi!
Ja znam da je istini i ocitim stvarima tesko pogledati u oci, ali ipak..., malo kulture u konverzaciji..., nije na odmet...

A to koliko gradjani vjeruju Bakiru i njegovoj "nepristrasnosti i profesionalnosti", pokazali su prosli izbori! Ako je on utjecao i 2% na izborni rezultat, onda je i "dobar". :skoljka:

Neko me vidim uporedio sa Dodikom, pa to je upravo ono sto sam vec jednom i napisao, -svako ko nije u SDP-u i na Zlajinoj liniji totalitarizma je nacionalista ili cetnik. Vrlo "mudro i dalekovidno" razmisljanje nema sta...

mrki medvjed

#22 Re: Kriminal Federalne radio televizije - All about...

Post by mrki medvjed » 19/01/2007 09:35

Dolina avalona wrote:Federalna radio televizija na celu sa direktorom Jasminom Durakovicem i glavnim urednikom informativnog programa Bakirom Hadziomerovicem, je gnijezdo jednoumlja, politicke pristrasnosti i neprofesionalnosti.

Federalna RTV je davno prestala biti javni servis gradjana, a sve vise postaje rezimski medij i privatni servis za oglasavanje i medisku promociju SDP-a i njegovog neprikosnovenog lidera, na celu sa Zlatkovom novinarskom perjanicom Bakirom.

Mediji cesto dizu prasinu oko pokusaja ponekih politicara da se mijesaju u uredjivacku politiku emitera. Vjerovatno su i u pravu, ali ipak, kakva je to uredjivacka politika televizije ako je glavni urednik programa otvoreno pristrasan pojedinoj partiji, dali mi predplatnici treba da budemo slijepi pred tom nepravdom!? Zasto niko ne reaguje?

Lahku noc FTV, lahku noc heroji, halalite nam sto smo vas tako brzo zaboravili...!!
samo se pitam imas li ti imalo obraza, kada napadaš novinara koji je dugo hodao gradom, koji je s puškom u ruci branio, sa policijskom pratnjom zbog prjetnji koje je imao od ratnoprofiterske mafije, jer se njima bavio u svojim emisijama!?

mostarac

#23 Re: Kriminal Federalne radio televizije - All about...

Post by mostarac » 19/01/2007 09:49

Dolina avalona wrote:
forUMASH wrote:

Ja tebe nevrijedjam na licnoj osnovi!
Ja znam da je istini i ocitim stvarima tesko pogledati u oci, ali ipak..., malo kulture u konverzaciji..., nije na odmet...

A to koliko gradjani vjeruju Bakiru i njegovoj "nepristrasnosti i profesionalnosti", pokazali su prosli izbori! Ako je on utjecao i 2% na izborni rezultat, onda je i "dobar". :skoljka:

Neko me vidim uporedio sa Dodikom, pa to je upravo ono sto sam vec jednom i napisao, -svako ko nije u SDP-u i na Zlajinoj liniji totalitarizma je nacionalista ili cetnik. Vrlo "mudro i dalekovidno" razmisljanje nema sta...
Ti si vrlo ubjedjen u to da gradjani zele da se Bakir smjeni, a ja ti kazem da kad bi ga smjenili izazvali bi demonstracije koje mogu da prerastu i nesto vece, a to naravno ne zele. Ne bi ljudi dosli tu radi Bakira ko Bakira, nego sto im je dosta vise Radoncica i bagre poput njega i zacudio bi se kolika masa ljudi bi podrzala Bakira, koji bi u ovom slucaju personoficirao otpor prema miljeu i patriotizmu kakav kreira dnevni avaz.
Gradjani u Bakiru vide hrabrog mladog covjeka koji jedini u ovoj zemlji bez pardona na njih ukazuje prstom i koji je to radio kad mnogi nisu imali hrabrosti ni u tajnosti ove da prozovu. Ako to do sada nisi shvatio, onda ti definitivno slabo sta shvatas, a SDP je sam gradio svoju izbornu kampanju, a ne Bakir, a ako hoces i to da znas, SDP je svoj izborni rezultat u odnosu na lokalne izbore 2004. godine povecao preko 40%. Tek toliko da se zna da lupas ko maksim po diviziji i nemas pojma sta pricas. A to sto ti dovodis SDP-ov rezultat na izborima u vezu sa Bakirom je totalna besmislica.
Bakir ovom narodu samo otvara oci i nista vise.

in33sa

Post by in33sa » 19/01/2007 10:01

Fakat, rezimski medij :-)

Inteligentan covjek prvo pomisli da se radi o mediju koji protazira ideje rezima na vlasti, a kako znamo u BiH je od Dejtona na ovamo na vlasti, konstantno, samo jedna stranka.

A nije tesko odgonetnuti koja.

kub lajkan

#25 Re: Kriminal Federalne radio televizije - All about...

Post by kub lajkan » 19/01/2007 10:16

forUMASH wrote:

Jebo Shiljka za ovog... :D

Post Reply