Krediti u Švicarcima

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
Black swan

Re: Krediti u Švicarcima

Post by Black swan » 23/11/2017 16:32

dobar osjecaj wrote:
Tomahawk11 wrote:Ti bi sve u jednom i bankara i advokata i savjetnika....majstore, to košta :D

dobar osjecaj, pogledam kad uhvatim vremena :thumbup:
Uhvati. Jako je edukativno. Osvjezavajuce za nas medijski prostor. Potpuno u suprotnosti s komijevim jadikovkama i pateticnom socijalom kako ljudi moraju pripadati jednoj od dvije grupe, ili su naslijedili imovinu neudatih tetaka ili moraju obavezno podizati kredit.
mislim da je svima jasno kako si ljubomorna što su drugi kupili stan s manjom platom od tebe :D a ti si i dalje podstanar

to izvire iz tvojih postova :D

iz mojih izvire da sam utopista i previše polažem na pravdu umjesto na profit

i što bih pomogao ljudima parama koje će ionako UHLJEBI proćerati kroz guzicu

mnogo ste bre ljubomorni i nećete ni preko tipkovnice napisati da ljudima treba pomoć jer su prevareni

isto kao kad bi ti krupje u koloseumu obećavao dobitak na ruletu
ma hejte molim vas uložite :lol:

Black swan

Post by Black swan » 23/11/2017 16:35

Tomahawk11 wrote:
Bluemore wrote:sjo komija i suplje
nagledo se srcedrapajucih emisija jeftinog novinarstva na rtlu
jes jes neko prehranjuje porodicu, ide u london 7 dana i gradi sprat kuce od kredita
jadna majko
to gdje ti prozivas z aneku empatiju, eh to srljanje je za neke znacilo gubitak zdravlja
a ono je najvrijednije od svega
ali su se upustili i rizik i kocku, ono nece ne bi trebalo da skoci a potpisujes POTPISUJES i obavezujes se da ces placati po promjenjenom kursu
se lako obije o glavu, a moglo je i dobro proci.

mislim niej morao svicarac ni da skoci. onda ne bi bilo placa, onda bi bili najpametniji.
cuje nkeo ima poderane potpetice i zato uzme svicarac, da konacno kupi cizme u bati ili sta vec :?
ako nemas nemas, i tu ti kredit nece pomoc vec odmoc. ok, to je tako. ako je to svjestan izbor cemu kuknjava??
Šta ćeš, čovjek misli da kredite uzimaju oni što se u merhametu hrane :mrgreen: :roll:
ja sam govorio o ljudima 9000-12000 meni se čini
a to im se pretvorilo u 36000

eh da... mene moj prijatelj moli da mu objasnim kako da digne 2000 u mikrokreditnoj
radi za 600
prije 10 godina bio žirant nekom kolegi za 20000 i sada nigdje ne može dići 2000
jer taj kasni non stop s ratama

a imam i lika koji kupuje 5. stan od 90 kvadara
radi za 2700

što mislite ko je od njih protiv kredita :D

Tomahawk11
Globalni moderator
Has thanked: 22 times
Been thanked: 32 times

Post by Tomahawk11 » 23/11/2017 20:40

Hoće li moje kredite ko otplatiti? :D

karanana
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post by karanana » 23/11/2017 20:47

Black swan wrote:
Tomahawk11 wrote:
Bluemore wrote:sjo komija i suplje
nagledo se srcedrapajucih emisija jeftinog novinarstva na rtlu
jes jes neko prehranjuje porodicu, ide u london 7 dana i gradi sprat kuce od kredita
jadna majko
to gdje ti prozivas z aneku empatiju, eh to srljanje je za neke znacilo gubitak zdravlja
a ono je najvrijednije od svega
ali su se upustili i rizik i kocku, ono nece ne bi trebalo da skoci a potpisujes POTPISUJES i obavezujes se da ces placati po promjenjenom kursu
se lako obije o glavu, a moglo je i dobro proci.

mislim niej morao svicarac ni da skoci. onda ne bi bilo placa, onda bi bili najpametniji.
cuje nkeo ima poderane potpetice i zato uzme svicarac, da konacno kupi cizme u bati ili sta vec :?
ako nemas nemas, i tu ti kredit nece pomoc vec odmoc. ok, to je tako. ako je to svjestan izbor cemu kuknjava??
Šta ćeš, čovjek misli da kredite uzimaju oni što se u merhametu hrane :mrgreen: :roll:
ja sam govorio o ljudima 9000-12000 meni se čini
a to im se pretvorilo u 36000

eh da... mene moj prijatelj moli da mu objasnim kako da digne 2000 u mikrokreditnoj
radi za 600
prije 10 godina bio žirant nekom kolegi za 20000 i sada nigdje ne može dići 2000
jer taj kasni non stop s ratama

radi za 2700

sta je tvoja poenta?

addem

Post by addem » 28/11/2017 17:45

Ljudi svi ce vratiti svoje kredite niko nece ni za koga placati. Ovdje se samo radi o kriminalu Hypo Addico banke za koji niko odgovarao nije. Isto tako niko odgocarao nije ko im je dopustio da prodaju ove kredite.

Black swan

Post by Black swan » 29/11/2017 12:55

karanana wrote:sta je tvoja poenta?

poenta je da lopovski bankari varaju narod NEKAŽNJENO krijući od njih sve činjenice...

lopovski doktori su varali pacijente ( kao ona u bihaću kasapin što je vadila organe)

lopovski stomatolozi ti popravljaju zub koji i ne treba

taksisti te varaju

svi kradu, petljaju lažu muljaju...

kad te ufate... ako nemaš zaštitu većina će u nekom osnovu morati odgovarati, ako ništa prokužiće ih i morat će se po sudu peglati

banke su nam potrebne kao kruh današnji, ali ovo sa švicarcima je proljev

Bluemore
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Post by Bluemore » 30/11/2017 20:26

Iz to je poenta da taj narod
Ne zeli da zna
I da se sam strmoglavljuje ne citajuci nista
A i zdrav razum ne ukljucujuci
Pa pobogu nisu svi neuki i naivni ili :?

meteorit135531

Post by meteorit135531 » 19/12/2017 17:32

Jel istina da je 24 korisnika kredita u Svicarcima izvrsilo samoubistvo zbog nemogucnosti da vraca kredit ?

Kad je bila ona frka kad su u Titovoj uplacivali po 5 feninga neko je rekao da se 24 ljudi ubilo zbog svicarca.

Jedan kaze da mu je plata 750 KM a rata kredita 511 KM, a pri uzimanju kredita za stan rata mu je bila 240 KM.

Jel istina da se ovoliko ljudi ubilo ili je to uobicajena kuknjava naseg naroda ?

addem

Post by addem » 20/12/2017 16:27

Istina je sad ne znam tacno koliko se ubilo ljudi ali istina je da su se ubijali jer se nisu mogli nositi sa pritiskom lihvara. Isto kao sto su se ubijali ljudi koji su imali posla sa kamatarima sumnjivim mikrokreditnim organizacijama. Ovdje se radi o zestokom kriminalu za koji niko do sada nije odgovarao. Parlament je na zadnjoj sjednici obavezao banku da sprovede dogovor koji je izblefirala prema ljudima. Inace ide izglasavanje zakona. Nacrt je vec prosao oba doma parlamenta.

ST11
Has thanked: 3 times

Post by ST11 » 19/01/2018 06:51

http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/visje ... 3#comments
Brez pogodbenih in zamudnih obresti
Pojasnil je še, da ničnost v konkretnem primeru pomeni, da se ne opravi konverzija posojila v evre, temveč se obračun popravi "na osnovi zneska, ki ga je posamezni kreditojemalec prejel ob črpanju kredita, in na drugi strani vsote vseh odplačil kredita".
Kreditojemalca in banke torej ne bremenijo bodisi pogodbene bodisi zamudne obresti.
Posto nemam kredita, ne znam bas detaljnije obrazloziti sta ovo znaci, ali koliko sam shvatio, nema konverzije CHF u EUR, napravit ce neke korekcije iznosa kredita, kamate ce se promijeniti i nema nikakvih zateznih kamata, sta god bi to znacilo.
Pisu cak, da ce sada to odluku morati prihvatiti svi EZ sudovi, u sta cisto sumnjam, prije ce neka europska institucija ponistiti ovu iz LJ suda.

Maraschino
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post by Maraschino » 19/01/2018 20:52

ST11 wrote:http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/visje ... 3#comments
Pojasnil je še, da ničnost v konkretnem primeru pomeni, da se ne opravi konverzija posojila v evre, temveč se obračun popravi "na osnovi zneska, ki ga je posamezni kreditojemalec prejel ob črpanju kredita, in na drugi strani vsote vseh odplačil kredita".
Kreditojemalca in banke torej ne bremenijo bodisi pogodbene bodisi zamudne obresti.
Posto nemam kredita, ne znam bas detaljnije obrazloziti sta ovo znaci, ali koliko sam shvatio, nema konverzije CHF u EUR, napravit ce neke korekcije iznosa kredita, kamate ce se promijeniti i nema nikakvih zateznih kamata, sta god bi to znacilo.
Pisu cak, da ce sada to odluku morati prihvatiti svi EZ sudovi, u sta cisto sumnjam, prije ce neka europska institucija ponistiti ovu iz LJ suda.
Da, da tako nekako. Sve vratiti na pocetak bez konverzije pa ponovo obracunati. Nesto dobro za unesrecene ljude(za mnoge je vec kasno).

Cijeli dan kod nas na tv vrti se da Adiko banka otpisuje 30% preostalog duga. Koje lopine. Nanjusili(saznali) za ovu odluku suda pa poletili ponovo da prevare narod. Ko potpise, donji je.
Pretpostavljam da su oni davno svoje naplatili a ovo sada sto bi kao otpisali, nadoknadili bi sa ostatkom i kamatom 5,9%.
U svakom slucaju ne treba nasjedati na njihove lihvarske fore.

Better Man
Been thanked: 1 time

Post by Better Man » 19/01/2018 22:18

Maraschino wrote:
ST11 wrote:http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/visje ... 3#comments
Da, da tako nekako. Sve vratiti na pocetak bez konverzije pa ponovo obracunati. Nesto dobro za unesrecene ljude(za mnoge je vec kasno).

Cijeli dan kod nas na tv vrti se da Adiko banka otpisuje 30% preostalog duga. Koje lopine. Nanjusili(saznali) za ovu odluku suda pa poletili ponovo da prevare narod. Ko potpise, donji je.
Pretpostavljam da su oni davno svoje naplatili a ovo sada sto bi kao otpisali, nadoknadili bi sa ostatkom i kamatom 5,9%.
U svakom slucaju ne treba nasjedati na njihove lihvarske fore.
Socijalno ugroženim otpisuju 50% duga.

VladaFBiH
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Post by VladaFBiH » 24/01/2018 11:40

Black swan wrote:
radi za 2700

s ovom platom nema šanse da kupuje 5ti stan od 90 kvadrata pa ni u Brezi a kamoli u Sa :)

Black swan

Post by Black swan » 01/02/2018 15:12

jedan otkupila mama 1/2 pola od tetke
drugi kupila firma obiteljska
treći od babe
četvrti od roditelja
peti stan kupuju na kredit :D

zaboravio sam onaj u austriji za djecu kada budu stdurali u salzburgu :D

+ kuća na bjelavama naslijeđena
kuća na cresu
kuća u neumu
kuća u tučepima
( sve je to kroz nasljedstvo ili u parcijalama ali konačni nasljednik je on i ona :D )

takodjer sam čuo vijest da je neki kredit negdje u švicarcima NIŠTAVAN neka presuda nekog suda
slovenija možda?
nisam pravnik ali znam skontati što je prevara i država mora zaštiti građane

addem

Post by addem » 14/03/2018 15:17

Danas je pala i prva pravosnazna presuda u Mostaru protiv kraddico banke. Napokon su dohakali. Moraju platiti sve razlike koje su kursom nabijali sve razlike koje su pokrali nelegalnim povecanjem kamatne stope plus sudski troskovi i zatezna kamata. Car je go.

Black swan

Post by Black swan » 14/03/2018 15:33

šta sam ba ja govorio

nemojte da su vam tvrda srca
riječ je o prevari

addem

Post by addem » 14/03/2018 16:13

Evo i sud je napokon potvrdio prevaru sad me samo zanima dal ce Sanela Pasic odgovarati i svi oni koji brane ovaj kriminal i pljwcku naroda. Da je normalna zemlja neko bi trebao da odgovara zato sto je do ovoga uopste i doslo.

addem

Post by addem » 15/03/2018 14:15

Danas pala i druga pravosnazna presuda teska 300000 maraka. Pocelo je opasno. Sanela Pasic salje placena saopstenja za jucerasnju a danas nova samarcina. Sta tek slijedi lopove u zatvor i Sanelu koja brani kriminal i lopovluk.

Black swan

Post by Black swan » 16/03/2018 12:08

kad na drugoj temi kreneš pisati o politici vjeri narodu moralu psima onda ti krenu vaditi neke ublehaške presude nekih sudova u honolulu koji uopće nisu nadležni za tertitoriji BIH
ili su prevarom postali nadležni...
ili su upravo lopovi potpisali da budu nadležni

ali kada imamo presudu domaćeg suda za jedno pitanje tada je na topiku muk niđe nikoga

addem

Post by addem » 16/03/2018 17:46

Pala je i treca pravosnazna presuda protiv banke ugovor chf nistavan ovaj put prva za fizicko lice. Sanela Pasic lazljivica se blamira konstantno gostujuci u medijima i saljuci placena saopstenja. Drago mi je i zbog Zlatka Hurtica savjetnika Fadila O' prosti koji je branio ove kredite i branio banku. Addiko sad moze da zatvori firmu kad krenu da gube tuzbe jer samo ove dvije prve su teske milion i 350 hiljada maraka.

Post Reply