kredit - gdje?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
Post Reply
drina.jedina

kredit - gdje?

Post by drina.jedina » 12/08/2011 02:10

Dragi forumasi, posto sam primoran da se kreditno zaduzim (iznos 2000KM) a nisam bas upucen u procceduru a uvjeren sam da mi neko od Vas moze pomoci, interesuje me da li ja kao neprijavljeni radnik mogu dobiti isti bez ziranta a da rata nije bas pretjerano velika na period do 2 godine...i po vama koja bi mikrokreditna organizacija bila najpouzdanija i sa ne bas puno procedura...bilo kakav savjet dobronamjeran je uvijek dobro dosao... :)

mrtva kokoš

Re: kredit - gdje?

Post by mrtva kokoš » 12/08/2011 02:12

joj druze ne znam sta da ti kazem. da ikako mozes pregurati da ne dizes pozajmnicu od ovih lihvara... :roll:

drina.jedina

Post by drina.jedina » 12/08/2011 02:15

Splinter wrote:joj druze ne znam sta da ti kazem. da ikako mozes pregurati da ne dizes pozajmnicu od ovih lihvara... :roll:

da ikako mogu vjeruj da ne bi, al sila zakoon mijenja :-?

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Post by plain vanilla » 12/08/2011 02:49

drina.jedina wrote:Dragi forumasi, posto sam primoran da se kreditno zaduzim (iznos 2000KM) a nisam bas upucen u procceduru a uvjeren sam da mi neko od Vas moze pomoci, interesuje me da li ja kao neprijavljeni radnik mogu dobiti isti bez ziranta a da rata nije bas pretjerano velika na period do 2 godine...i po vama koja bi mikrokreditna organizacija bila najpouzdanija i sa ne bas puno procedura...bilo kakav savjet dobronamjeran je uvijek dobro dosao... :)
sumnjam

Hamurabi

Post by Hamurabi » 17/08/2011 11:54

drina.jedina wrote:Dragi forumasi, posto sam primoran da se kreditno zaduzim (iznos 2000KM) a nisam bas upucen u procceduru a uvjeren sam da mi neko od Vas moze pomoci, interesuje me da li ja kao neprijavljeni radnik mogu dobiti isti bez ziranta a da rata nije bas pretjerano velika na period do 2 godine...i po vama koja bi mikrokreditna organizacija bila najpouzdanija i sa ne bas puno procedura...bilo kakav savjet dobronamjeran je uvijek dobro dosao... :)
Bez žiranta nema šanse, jer si kako kažeš neprijavljen. Znači oni ne bi imali nikakvu garanciju da bi im kredit i vratio. Ali opet pokušaj - imaš par MKO koje su malo blaže što se procedure oko dobijanja kredita tiče, mada im je kamata visoka (preko 25%), npr. Prizma ili Lok. Sretno.

Zizy94

Kredit

Post by Zizy94 » 18/08/2011 23:43

Prijatelju ja ti ne bih preporučio kredit nikakav u ovo doba krize. A očekuje se još veća. Pošto pitaš šta i kako u vezi kredita pred postavljam da nemaš drugih kredita. I to je dobro. Iznos od 2 000 KM nije pretjerano velik. A otežavajuća okolnost je što radiš na crno. Nedavno sam u familiji im'o slučaj dizanja kredita bez žiranta (1 500 KM). Naime osoba koja je dizala kredit radi k'o i ti na crno. Al' izgleda da je uvedena nova mjera opreza svi puno ljetni članovi porodice su morali predložit CIPS dokumenta. U ovom mom slučaju ima i olakšavajuča okolnost a to je penzioner tj. budžeski korisnik. Kredit je isplaćen u roku od 2 - 3 dana. Moja topla preporuka je da posjetiš banke (prvo) Volksbank itd. a ona i mikro kreditne organizacije. Kod banake je sigurnije i povoljnije. Iz iskusta moje porodice najbolja je Volksbank oko 6 - 7% kamata. Dok kod ostalih banaka je kamata preko 10 - 12%. I još uz to Volksbank nikad do sad' nije povećala ratu kredita bez obzira na trenutno ekonomsko stanje na svjetsku burzu. Da ti obratim pažnju da će ti uzet' na početku određeni iznos (zavisi od organizacije / banke) "za papire" tj. zato što je bez žiranata kredit. A i kredit s žirantom nije neka razlika. Prije je mog'o ti bit' žirant i neko iz tvoje bliže porodice (žena, djete) sad' ne znam al' možeš vidjet oca, brata/sestru, komšiju . . . Sutra odeš i malo se raspitaš i odlučiš. Vidiš gdje ti je najpovoljnije. A da ti nije mnogo 2 000 KM u 2 god. ? Stavi ti to 12 il 18 mjeseci što se prije tog' rješiš to bolje. Pozdrav i sve najbolje.

Post Reply