Kozmetika za jako osjetljivu kozu

Sve o zdravlju...
Post Reply
jaca-maca

Kozmetika za jako osjetljivu kozu

Post by jaca-maca » 04/06/2011 20:38

Imam jako osjeljivu kozu i kupila sam do sad milion preparata. Trenutno uopste ne koristim nikakvo sredstvo za ciscenje lica, a koza lica mi je masna i imam problema sa aknama. Stanje je sve gore.

Sve preparate sam nabavila u DM-u, CM-u i tako tim drogerijama, ali nijedno mi ne odgovara. Kupila sam cak i neke baby kreme i maramice, ali opet mi je to iziritiralo kozu. Jedina krema od koje me ne pece na licu je Nivea.

Mislila sam da kupim neko sredstvo u apoteci ali se plasim da i to nece valjati, a ti preparati su vecinom skupi.

Zbog toga molim sve koji su imali ili imaju slican problem da mi kazu koje je najbolje sredstva za ciscenje lica za veoma osjetljivu kozu. Znaci pjene, maske, kreme, pilinzi, tonici i tako to :)

otherside

Re: Kozmetika za jako osjetljivu kozu

Post by otherside » 06/06/2011 08:59

vichy ili avene, potrazi u apotekama.
svi preparati su na bazi termalne vode.
trazi da ti daju njihove prospekte i testere pa prvo probaj jer nisu bas jeftini :)

male_okice

Post by male_okice » 06/06/2011 09:58

jaca-maca wrote:Imam jako osjeljivu kozu i kupila sam do sad milion preparata. Trenutno uopste ne koristim nikakvo sredstvo za ciscenje lica, a koza lica mi je masna i imam problema sa aknama. Stanje je sve gore.

Sve preparate sam nabavila u DM-u, CM-u i tako tim drogerijama, ali nijedno mi ne odgovara. Kupila sam cak i neke baby kreme i maramice, ali opet mi je to iziritiralo kozu. Jedina krema od koje me ne pece na licu je Nivea.

Mislila sam da kupim neko sredstvo u apoteci ali se plasim da i to nece valjati, a ti preparati su vecinom skupi.

Zbog toga molim sve koji su imali ili imaju slican problem da mi kazu koje je najbolje sredstva za ciscenje lica za veoma osjetljivu kozu. Znaci pjene, maske, kreme, pilinzi, tonici i tako to :)

ako ti je bas takvo osjetljivo lice a plus imas i akne onda nemoj eksperimentisati ni sa cim nego otidji doktoru i neka ti pomogne. Bolje ti je daj 30 KM na pregled nego da eksperimente vrsis i napravis gore stanje nego sto je, inace za umirivanje koze lice dobar ti je obicni caj od kamilice, znaci umivanje sa njim. Pokusaj tako par dana pa vidi, ali inace stvarno ja bih otisla doktoru jer akne nisu nimalo bezlazlena stvar ne samo sto stvaraju uzasne oziljke!

nova_korisnica

Post by nova_korisnica » 06/06/2011 10:02

svakako otidji doktoru! da ne bi kasnije muku mucila sa otklanjanjem oziljaka i slicne neke terapije...
ja nisam imala akne i nekih velikih problema...ali nakon sto sam prestala piti pilulu, koza mi je poludila :s
pocela sam koristiti dr pasha sapun i vjeruj mi, rezultati su i vise nego dobri...njih imas i onih malih varijanti, kostaju 2-3 marke...cisto da probas koji ti odgovara...svaki je namjenjen za drugi tip koze...meni je pomoglo i ja ga toplo preporucujem...vidjela sam u novinama da imaju i mehlem sad..moram i to kupiti da probam...
ali prije svega, otidji dermatologu!!

otherside

Post by otherside » 06/06/2011 11:00

ja shvatih (pogresno) :D da ti trazis dekorativnu kozmetiku za osjetljivu kozu. tako je to kad se ne cita s razumjevanjem :D slazem se sa ostalim, dermatologu prvo, ako vec nisi :wink:

jaca-maca

Post by jaca-maca » 06/06/2011 20:08

otherside wrote:ja shvatih (pogresno) :D da ti trazis dekorativnu kozmetiku za osjetljivu kozu. tako je to kad se ne cita s razumjevanjem :D slazem se sa ostalim, dermatologu prvo, ako vec nisi :wink:

To sam zaboravila napisati, nekad me lice svrbi od pudera, maskare ili sjene za oci :cry:

nova_korisnica

Post by nova_korisnica » 06/06/2011 20:59

znaci trebala bi uraditi i alergotest!
nazalost, ne znam ti nikakvog dermatologa preporuciti...ali dok ne nadjes nekoga, izbjegavaj svaku vrstu hemije (dok ne vidis na sta si alergicna)...probaj na netu neke recepte naci kako sama mozes neku prirodnu masku napraviti, neku kremicu i sl...
puno uspjeha ti zelim :) :thumbup:

Juni

Post by Juni » 06/06/2011 21:04

mozda ne bi bilo zgoreg da odes i kod kozmeticara da ti odredi tip koze. masna i osjetljiva nije uobicajen tip koze. obicno je suha i osjetljiva...

jaca-maca

Post by jaca-maca » 06/06/2011 22:39

nova_korisnica wrote:znaci trebala bi uraditi i alergotest!
nazalost, ne znam ti nikakvog dermatologa preporuciti...ali dok ne nadjes nekoga, izbjegavaj svaku vrstu hemije (dok ne vidis na sta si alergicna)...probaj na netu neke recepte naci kako sama mozes neku prirodnu masku napraviti, neku kremicu i sl...

A kakav je to test? :D
Ja sam radila onaj gdje te bodu po ruci, jel to? :D

alica.k
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post by alica.k » 07/06/2011 09:24

Juni wrote:mozda ne bi bilo zgoreg da odes i kod kozmeticara da ti odredi tip koze. masna i osjetljiva nije uobicajen tip koze. obicno je suha i osjetljiva...

kako nije?
ja imam masnu dehidriranu i osjetljivu, sve u jednom.

teAMICA

Post by teAMICA » 07/06/2011 09:36

Ja sam napokon našla tečni sapun i kreme koje mi odgovaraju. Na bazi aloje i propolisa su i lice mi se dosta smirilo. Jes da pijem i njihovu čistu aloju, čaj i tablete, jer mislim da se taj problem mora i iznutra liječiti. Koristim nekih 15-20 dana i zadovoljna sam, iako za neki pravi učinak treba par mjeseci. Jes da su skupi...
https://www.foreverliving.com/marketing ... e=benefits
Takođe probala Avene, Vichy, Dr. Hautschka, itd., ali nije baš pomoglo.

nova_korisnica

Post by nova_korisnica » 07/06/2011 11:51

jaca-maca wrote:
nova_korisnica wrote:znaci trebala bi uraditi i alergotest!

A kakav je to test? :D
Ja sam radila onaj gdje te bodu po ruci, jel to? :D

pa u biti jeste...koliko ja znam :) samo ne znam na sta su te testirali?? to bi svakako trebala sa dermatolog vidjeti...jer on moze mozda ukazati na neke alergene na koje trebas biti testirana a nisi :s (btw, mislim da ima negdje tema za dermatologa)

jaca-maca

Post by jaca-maca » 07/06/2011 14:48

nova_korisnica wrote:pa u biti jeste...koliko ja znam :) samo ne znam na sta su te testirali?? to bi svakako trebala sa dermatolog vidjeti...jer on moze mozda ukazati na neke alergene na koje trebas biti testirana a nisi :s (btw, mislim da ima negdje tema za dermatologa)

Testirana sam na milion stvari i sve je ispalo negativno :D
Ma vidjecu da odem ovih dana kod dermatologa

male_okice

Post by male_okice » 08/06/2011 09:57

jaca-maca wrote:
nova_korisnica wrote:pa u biti jeste...koliko ja znam :) samo ne znam na sta su te testirali?? to bi svakako trebala sa dermatolog vidjeti...jer on moze mozda ukazati na neke alergene na koje trebas biti testirana a nisi :s (btw, mislim da ima negdje tema za dermatologa)

Testirana sam na milion stvari i sve je ispalo negativno :D
Ma vidjecu da odem ovih dana kod dermatologa

mozda nisi alergicna ni na sto, ja nisam ali mi je koza toliko osjetljiva da mala promjena tipa odem u drugi grad i umivam se drugacijom vodom moze mi napraviti haos. ali ipak otidji kod doktora valjda on ipak zna sta ce ti sigurno pomoci

Chmoljo
Forum administrator
Has thanked: 20 times
Been thanked: 64 times

Post by Chmoljo » 08/08/2011 03:35

dobro sad djevojke i žene :mrgreen: gdje raditi alergotest?

prvo samse mučio sa aknama, klindamicin je odradio svoje. sad samo poslije brijanja i koža je ok.

onda me napala seboreja. tu je oronazol isto odradio svoje.

sad mi se pojavio osip... koprivnjača, kako li se već zove... može li se to po ovim državnim, jer to nije aman-zaman složen zahvat? lokalna doktorica, pa uputnica, ili je ipak bolje privatniku da me oguli? :mrgreen:

Chmoljo
Forum administrator
Has thanked: 20 times
Been thanked: 64 times

Post by Chmoljo » 08/08/2011 03:40

Post Reply