Kovana ograda

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Incub
Posts: 764
Joined: 16/04/2007 15:44

#1 Kovana ograda

Post by Incub »

Znate li cijene kovane ograde?
U ovom slucaju se radi o ogradi za dvoriste,kakve su trenutno cijene po metru?
Pozdrav.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2 Re: Kovana ograda

Post by Maraschino »

Incub wrote:Znate li cijene kovane ograde?
U ovom slucaju se radi o ogradi za dvoriste,kakve su trenutno cijene po metru?
Pozdrav.
vrlo je tesko reci...cijena kovane ograde po m' je...
probaj malo guglati, nadji najblizeg i stupi u kontakt...znam dobrog majstora u bihacu...
dodjes kod njih i moras reci sta sve zelis, oni ti nude elemente koje zelis da ubacis u taj m' i na kraju ti izbace cijenu...skoro da i nema standardne kovane ograde za dvoriste...znaci, sve zavisi sta zelis
ja sam jednu dvorisnu ogradu (metalnu a ne kovanu) placao po 140 km/m' ali je stvarno dobro zasticena i uradjena...
dva premaza temeljnom zastitom i dva premaza ''hamershlag''...
Incub
Posts: 764
Joined: 16/04/2007 15:44

#3 Re: Kovana ograda

Post by Incub »

Vec sam se malo raspitao.
Cijene se krecu od 100KM pa do 300KM po metru.
Dvorisna vrata i kapije su skuplje.
Pozdrav.
farfarah
Posts: 44
Joined: 01/07/2009 17:29

#5 Re: Kovana ograda

Post by farfarah »

Upravu ste, cijene se kreću od 100-300KM, ali sve zavisi šta želite i koliko ste voljni platiti. Imate vi i od 600KM/m2, ali je to onda stvarno nešto posebno.
Šta bih ja preporučila svima koji rade kovanu ogradu ili bilo kakvu vanjsku kovanu galanteriju jeste da obavezno traže cinčanje i to vruće. Razlikujemo vruće i hladno cinčanje. Hladno cinčanje slično je lakiranju i uglavnom se koristi za zaštitu velikih konstrukcija na mjestu ugradnje, koje je nemoguće vruće pocinčati. Vruće pocinčavanje odvija se u pogonima u specijalnim "kadama“ tako da je veličina pocinčanog elementa ograničena veličinom kade. Naravno, vruće cinčanje kvalitetnije je i trajnije od hladnog.
Moj suprug radi kovanu galanteriju i obavezno vrši cinčnje u Cinkari u Potočarima, jednoj od najkvalitetnijih cinkara u BiH.
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#6 Re: Kovana ograda

Post by Eborg »

Mala praktična preporuka - traži od majstora da ti stavi one neke metalne "kočnice" na baglame nakon postavljanja tako da se kapija ne može samo dignuti iz njih. Meni su prvu noć nakon postavljanja (iako je kapija ispod reflektora na prometnoj ulici) htjeli dignuti i odnijeti kapiju no taj metal ih je spriječio. :D
Post Reply