Kosovo treba ostati u sastavu Srbije

Post Reply
sarajlija06

#1 Kosovo treba ostati u sastavu Srbije

Post by sarajlija06 » 24/10/2006 02:35

Gledam ove naše bilmeze od političara kako nemudro podržavaju kosovare. Izigravaju opet velike muslimane preko leđa Bosne i Bošnjaka.

Albanci se nisu pridužili BiH i Hrvatskoj u oslobodilačkom ratu (čast rijetkim izuzecima koji su ginuli po ABiH i VRH). Većina ih je mudro šutila na Kosovu.
Rat kod njih su iskoristili da se riješe i Bošnjaka koji su tamo pod velikim pritiskom da se albaniziraju ili odu sa Kosova. Ono što je ostalo od našeg naroda tamo trpi velike pritiske, a ima i i bilo je i ubistava. Veliki strah je ušao u ljude. Zanm to iz prve ruke, jer mi se sestra drži s djevojkom čija je rodbina na Kosovu.

Najoštrije osuđujem naše medije koji šute o svemu.

Naš narod je superioran u odnosu na albanski i nema razloga da se unazađuje asimilacijom. Albanci su srednjestoljetni narod.

Naš je interes da Kosovo ostane u Srbiji i zbog toga što RS gubi argument Kosova i što nam je u interesu da se ne mijenjaju granice na Balkanu.

Shoshana

#2 Re: Kosovo treba ostati u sastavu Srbije

Post by Shoshana » 24/10/2006 02:45

sarajlija06 wrote: Naš narod je superioran u odnosu na albanski i nema razloga da se unazađuje asimilacijom
:shock: :?

mr__bosnjak

#3 Re: Kosovo treba ostati u sastavu Srbije

Post by mr__bosnjak » 24/10/2006 02:47

Gledam ove naše bilmeze od političara kako nemudro podržavaju kosovare. Izigravaju opet velike muslimane preko leđa Bosne i Bošnjaka.

Pogresno, nego podrzavaju oslobodilacki pokret slican nasem.
Albanci se nisu pridužili BiH i Hrvatskoj u oslobodilačkom ratu (čast rijetkim izuzecima koji su ginuli po ABiH i VRH). Većina ih je mudro šutila na Kosovu.
Je li su se Bosnjaci i Hrvati prikljucili oslobodilackom ratu na Kosovu? BiH i Hrvatska su bile drzave sa Armijama ili bar pravom na Armiju a Kosovo nista do gerile koja se jedva sama borila.

Rat kod njih su iskoristili da se riješe i Bošnjaka koji su tamo pod velikim pritiskom da se albaniziraju ili odu sa Kosova.

Glupost. Slucajeva napada na Bosnjake se jesu desavala, ali iz razloga sto ih je bilo sto su suradjivali sa Srbima. I danas ima goranskih Bosnjaka sto govore da pricaju srpski a ne bosanski. A zaboravljas i da su Bosnjaci patili pod srpskom cizmom.
Ono što je ostalo od našeg naroda tamo trpi velike pritiske, a ima i i bilo je i ubistava. Veliki strah je ušao u ljude. Zanm to iz prve ruke, jer mi se sestra drži s djevojkom čija je rodbina na Kosovu.
Situacija jeste teska, ali ako slusas izjave tamosnjih Bosnjaka sve do jednog podrzavaju nezavisnost i integraciju u kosovsko drustvo.
Najoštrije osuđujem naše medije koji šute o svemu.
:roll:
Naš narod je superioran u odnosu na albanski i nema razloga da se unazađuje asimilacijom. Albanci su srednjestoljetni narod.
Ovo govori samo za sebe.
Naš je interes da Kosovo ostane u Srbiji i zbog toga što RS gubi argument Kosova i što nam je u interesu da se ne mijenjaju granice na Balkanu.
Ne, nas je interes da se dotuce velika Srbija sto vise, pa tako i na Kosovu gdje je sve i pocelo. Albanci su bili pod okupacijom i trpili teror, imaju pravo na samoodvajanje. "rs" je nastala agresijom i genocidom a Srbi prije toga nisu bili ugrozeni. "rs za Kosovo" je cetnicka propaganda i glup si ako na to nasjedas, jer onda nasjedas na retoriku da ili ce oni zadrzat Kosovo ili mi izgubit "rs", a nije tako. Nego je "rs" gdje je i bila i ako Bog da nestat ce dok ce Kosovo otic svojim putem kako zele njegovi gradjani.

Zakljucak: Kosovo je vodilo oslobodilacki rat i ima pravo na nezavisnost sto ce i dobiti a velika Srbija ce zadobit jos jedan udarac, BiH s tim nema nista ma koliko sve na Balkanu bilo spojeno. Ti propagiras veliko-srpstvo, i onda se cudis sto neki Albanci imaju nepovjerenje u nas.

sarajlija06

Post by sarajlija06 » 24/10/2006 03:17

Podržavaju pokret koji propagira promjenu granica na Balkanu, i koji vodi raspadu BiH, jer takvi kao ti i tvoj rahmetli predsjednik izgubiše rat i dadoše 49 % BiH Velikoj Srbiji.
Je li su se Bosnjaci i Hrvati prikljucili oslobodilackom ratu na Kosovu? BiH i Hrvatska su bile drzave sa Armijama ili bar pravom na Armiju a Kosovo nista do gerile koja se jedva sama borila.
Tvoj rahmetlija i njegovi su razoružali i demilitarizirali Bošnjake. S čime ćemo na Kosovo kad ni svoju zemlju nemožemo osloboditi. U pitanju je novi genocid nad Bošnjacima. I da smo mogli - što bi mi ginuli kad su oni nas izdali i ostavili 92 - 96.
Glupost. Slucajeva napada na Bosnjake se jesu desavala, ali iz razloga sto ih je bilo sto su suradjivali sa Srbima. I danas ima goranskih Bosnjaka sto govore da pricaju srpski a ne bosanski. A zaboravljas i da su Bosnjaci patili pod srpskom cizmom.
Nije istina ! Albanci napadaju Bošnjake jer nisu Albanci. I nastaviće dok ih ne istrijebe ili asimiliraju. Velikoalbanska čizma je ista čizma kao i velikosrpska.
Situacija jeste teska, ali ako slusas izjave tamosnjih Bosnjaka sve do jednog podrzavaju nezavisnost i integraciju u kosovsko drustvo.
barem priznaješ da se provodi tihi genocid nad Bošnjacima tamo. Oni podržavaju nezavisno Kosovo, jer bi ih sve pobili da ne podržavaju. Albanci su veliki šovinisti i nacionalisti.
Ovo govori samo za sebe.
Albanci su zaostali i primitivni i svi to znaju i vide - sem tebe i tebi sličnih kojima je vjera mozak popila.
Ne, nas je interes da se dotuce velika Srbija sto vise, pa tako i na Kosovu gdje je sve i pocelo. Albanci su bili pod okupacijom i trpili teror, imaju pravo na samoodvajanje. "rs" je nastala agresijom i genocidom a Srbi prije toga nisu bili ugrozeni. "rs za Kosovo" je cetnicka propaganda i glup si ako na to nasjedas, jer onda nasjedas na retoriku da ili ce oni zadrzat Kosovo ili mi izgubit "rs", a nije tako. Nego je "rs" gdje je i bila i ako Bog da nestat ce dok ce Kosovo otic svojim putem kako zele njegovi gradjani.

Zakljucak: Kosovo je vodilo oslobodilacki rat i ima pravo na nezavisnost sto ce i dobiti a velika Srbija ce zadobit jos jedan udarac, BiH s tim nema nista ma koliko sve na Balkanu bilo spojeno. Ti propagiras veliko-srpstvo, i onda se cudis sto neki Albanci imaju nepovjerenje u nas.
I Bakir Izetbegović kod Mate Đakovića u emisiji kaže da Kosovo MORA ostati u Srbiji. Albanci su jučer došli na Kosovo i oni ni na šta pravo nemaju kao ni Velikosrbi u BiH i Hrvatskoj. I čisto albansko Kosovo je nastalo potiskivanjem nealbanaca i nedajbože da smo susjedi - ratovali bi sa albancima 100 %.

TI I TAKVI KAO TI SU POMOGLI STVARANJE RS I POMAŽU NJENO ODVAJANJE POMAGANJEM ALBANACA.

Drago mi je da Albanci kao najveći dileri droge kojom se truje i naša mladost nemaju povjerenja u Bošnjake. Što kaže jedan Albanac iz mog susjedstva. Boš na albanskom znači prazan i nikakav i takvi su svi Bošnjaci.

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 24/10/2006 03:33

Kompleksas si, i to teski.....

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 24/10/2006 03:35

Shoshana

Post by Shoshana » 24/10/2006 03:37

Ma stipu ba papka ufuranog... On se nasao da prica o zaostalosti... Svak' se cese gdje ga svrbi - davno je nas narod rekao...

P.S. A Bosanci su itekako ucestvovalu u neredima na KOsovu. 80-ih...Slali miliciju da zajedno sa Srbima biju Albance :oops:

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 24/10/2006 03:37

corto malteze

Post by corto malteze » 24/10/2006 03:50

Hm, baš sinoć malokontam te priče Kosovo - RS relacije i to što se podmeće.

Nekako se pokušava zaboraviti jedna kontradikcija. Kosovo je teritorij na kojem srpski genocid nije uspio. Nisu ih iskorijenili.
RS je teritorij na kojem je srpski genocid uspio. Tamo su nesrbi ukras.

Pa mi nekako prevarantski zvuči da će se Srbiji morati refundirati nečim gubitak Kosova.
konkluzija: Srbi će biti kažnjeni zbog Slobine politike gubitkom teritorija na kojem nije uspio Slobin genocid a istovremeno da bi lakše preboljeli tu kaznu bit će nagrađeni teritorijem gdje je uspio Slobin genocid???

To se nekako pokušava sakriti ali to je činjenica.

I sad kad to tako smrdi malo vraćam film unatrag.

Priče oko američkog presudnog angažmana mi smrde. Prvo smrdi mi ono kad se kaže da su amerikanci odlučili reći dosta nakon Srebrenice. Ne vjerujem.

Ameri su dovoljno tehmološki potkovani da su u svakom trenutku sve znali kada će i što biti granatirano. Ne vjerujem da nisu znali i nisu spriječili. vjerujem da su itekako znali a nisu spriječili.

Zaključak me vuče na toriju geopolitičke urote i stvaranja takve etničke strukture na Balkanu koja bi Europi i SAD-u ponudila nekakav dugoročni miran Balkan.

Šta oću reći?

Ameri su Hrvatskoj dali otvoren signal za Oluju, to se zna. Čak su pomagali. Posljedica toga je etnički homogenija RS i Vojvodina, razmjena stanova Srbi - Hrvati masovna je. Homogenija je Hrvatska. Iduća faza je BIH - Amerik se aktivira tek nakon Srebrenice. Srebrenica je morala pasti prema Amerima jer da je ostala u nesrpskim rukama bila bi stalni most između Sandžaka i Bosne i vječni izvor krize.

Ameri kontroliraju Oluju. Srebrenica je već pala i Clinton kaže stop nad Banjalukom. Dakle jedan strani predsjednik dirigira položaj dviju vojski hrvatske i bošnjačke i njihovu stopu agresivnosti. Tko je onda vodio ratove u BIH? Izetbegović? Tuđman? Ne vjerujem. Tko bi ih zaustavio da su se oni pitali?

Rezultat? Stvara se omjer snaga u konroli teritorija u Daytonu se dodatno to nivelira. Stvorena tri potpuno etnhilki homogena teritorija u BIH.

Dayton se počinje graditi.

Iduća faza Kosovo - Ameri procjenjuju da Srbi moraju biti zadovoljni s RS-om. Albanaca je puno ne može se računati na njihov mir u budućnosti. odrađuju za njih Kosovo.

I završna faza - Makedonija , sve je išlo ko po planu. Nakn sukoba u makedoniji stvorena je homogena albanska teritorija na zapadu Makedonije.

Ovo sad što se vrti oko ustavnih promjena u BIH a pogotovo nakon odcjepljenja Crne Gore sve mi liči kao predigra za neku novu balkansku konferenciju kojom bi se radilo na inženjeringu između BIH, Srbije, Crne Gore, Albanije i Makedonije.

Mislim da slijedi faza teritorijalnih federalizacija i u kasnijoj fazi stvaranje nacinalnih republika sa građanskim Ustavima.

To je vjerojatno i bio cilj Amerike koja je redovno prodavala i prodaje priču o multikulturalnosti a sve čini da se na ovom poluotoku stvore većinske nacionalne republike kao fundamenti stabilnosti.

Možda su i bili u pravu.

rajvosa4ever

Post by rajvosa4ever » 24/10/2006 03:54

Ma jel vam to zao shipaca....?
Meni je samo zao zasto Amerika zaustavi srpsku ofanzivu.
A za ne upucene koji ih brane i podrzavaju, albanci su direktno preko albanije pruzali logisicku podrsku VRS tokom cijelog rata u BiH, a najvise u gorivu.
I nisu jadni i gerila nego je UCK bila opremljenija i spreminija nego moja jedinica '95-te.
Bio i tamo i ovamo, vidio i uvjerio se.
Molim ne upucene i one koji nemaju pojma o ratu i situaciji oko istog nego lupaju onako da bi samo nesto napisali neka me postede svojih komentara.

danas

Post by danas » 24/10/2006 03:58

jadna majko svoja... :roll:

Šandor

Post by Šandor » 24/10/2006 04:04

Corto malteze, možda si u pravu kad je u pitanju Bosna. Ali mislim da nisi za Makedoniju. Parlament Makedonije je već usvojio ustavne promjene kojima su Albancima osigurana puno veća prava nego što su ih ikad imali. Kao što vidiš tamo je sada mir. I ne vjerujem da će nekokm pasti na pamet da ratuje.
Veliki broj Makedonaca protivio se zbog ustavnih promjena ali parlament je ubjedljivom većinom usvojio.

To je upravo suprotno ood onoga što je činila Srbija.

Shoshana

Post by Shoshana » 24/10/2006 04:09

rajvosa4ever wrote:Ma jel vam to zao shipaca....?
Meni je samo zao zasto Amerika zaustavi srpsku ofanzivu.
A za ne upucene koji ih brane i podrzavaju, albanci su direktno preko albanije pruzali logisicku podrsku VRS tokom cijelog rata u BiH, a najvise u gorivu.
I nisu jadni i gerila nego je UCK bila opremljenija i spreminija nego moja jedinica '95-te.
Bio i tamo i ovamo, vidio i uvjerio se.
Molim ne upucene i one koji nemaju pojma o ratu i situaciji oko istog nego lupaju onako da bi samo nesto napisali neka me postede svojih komentara.
Ja tuge i zalosti :( Jedan 'Sarajlija' papak ufurani, drugi 'Sarajlija' papak i ufurani i nepismeni... :roll:

SeadBiH

Post by SeadBiH » 24/10/2006 07:59

Boze Sacuvaj, sta covjek nece cut! Mrznja prema albancima kod nekih Bosnjaka je stvarno zacudjujuca. Oni su bili zrtve kao i mi a eto ispast ce da su nam oni krivi za sve, cak gori od cetnika.. :shock:

Tamo neka

Post by Tamo neka » 24/10/2006 08:38

Kakve veze ima Rs sa Kosovom????????
Kosovo je u sastavu Jugoslavije bilo autonomija,i nikad nije pripadalo Srbiji.Zasto bi to i danas??Onda sve republike bivse Juge imaju pravo na Kosovo kad bi se tako gledalo.
Nije Juga bila samo Srbija..
Rs-necu ni da je spominjem za mene ne postoji!!!
I nikad nece ni postojati,kao sto nikad nije ni postojala.
A taj neprijateljski izraz prema Albancima govori samo o vama to-da se krijete pod nickom a nalazite se u toru za koji i predpostavljam!!! :x

Tamo neka

Post by Tamo neka » 24/10/2006 09:01

Bosna nije ni znala sta je mucenje tamo jos nekoh 80-tih godina-a Albanci su godinama ponizavani i ubijani od srba.Nisu imali pravo ni na svoj maternji jezik-mnoge su u kovcegu mrtve kuci dovozili iz sluzbe bivse JNA-"slucajno ubijen".I u toj bivsoj armiji vojnici albanske nacionalnosti imali su dezurstava na granici i po 48 sati.I srbi su im u inat spremali svinjetinu-ljudi su dezurali gladni!!!!
Zato-ne trabunjajte,vjerojatno ste jos bili u pelenama.Zasto je u prosvjetnom kadru npr.U Posavini bilo 90% srba.Danas mi je jasno!!!
Bosanka sam u srcu i dusi ,al nikad nisam cula da Albanci brane srbe agresore a napadaju Bosance.
Ovo sto ljudi trpe u tzv.Rs,to Albanci trpe desetinama godina.
I neumjesno je nazivati ih Siptarima-to je kontekst srba koji i nas zovu balijama.Al-stvar kulture i obrazovanja!!!!!!!
Poneki me iz Sarajeva puno ljute-kazem poneki.Nije BIH samo Sarajevo-mozda bi bilo dobro za promjenu da malo zivite u Tzv,RS-geto-pa da vidite sta je sranje!!!!!!

mmm...

Post by mmm... » 24/10/2006 10:10

:shock:

KAMI666

Post by KAMI666 » 24/10/2006 10:14

Odlicno receno @Tamo neka

Podpisujem :thumbup:

Liska

Post by Liska » 24/10/2006 10:14

Tamo neka wrote:Kakve veze ima Rs sa Kosovom????????
Kosovo je u sastavu Jugoslavije bilo autonomija,i nikad nije pripadalo Srbiji.Zasto bi to i danas??Onda sve republike bivse Juge imaju pravo na Kosovo kad bi se tako gledalo.
Nije Juga bila samo Srbija..
Rs-necu ni da je spominjem za mene ne postoji!!!
I nikad nece ni postojati,kao sto nikad nije ni postojala.
A taj neprijateljski izraz prema Albancima govori samo o vama to-da se krijete pod nickom a nalazite se u toru za koji i predpostavljam!!! :x
Ispravicu jednu faktografsku gresku. Kosovo je bila autonomna pokrajina u SFRJ, ali kao autonomna pokrajina je bilo dio Socijalisticke Republike Srbije. SR Srbija se sastojala od SR Srbije i dvije autonomne pokrajine Vojvodine i Kosova. To je znao svatko tko je ucio geografiju u SFRJ. Badinterovim sporazumom su bivse socijalisticke republike dobile pravo na otcjepljenje i nezavisnost. Sta ce biti sa Kosovom ne znam, ali davanje nezavisnosti Kosovu ce biti presedan u danasnjem medjunarodnom pravu. Nisam siguran da ce Rusija ikada podrzati ovakvu stvar jer bi isti presedan mogao vrijediti i za neke njene dijelove.

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 24/10/2006 10:16

sarajlija06 wrote:
Podržavaju pokret koji propagira promjenu granica na Balkanu, i koji vodi raspadu BiH, jer takvi kao ti i tvoj rahmetli predsjednik izgubiše rat i dadoše 49 % BiH Velikoj Srbiji.
Tvoj rahmetlija i njegovi su razoružali i demilitarizirali Bošnjake. S čime ćemo na Kosovo kad ni svoju zemlju nemožemo osloboditi. U pitanju je novi genocid nad Bošnjacima. I da smo mogli - što bi mi ginuli kad su oni nas izdali i ostavili 92 - 96.
Nije istina ! Albanci napadaju Bošnjake jer nisu Albanci. I nastaviće dok ih ne istrijebe ili asimiliraju. Velikoalbanska čizma je ista čizma kao i velikosrpska.
barem priznaješ da se provodi tihi genocid nad Bošnjacima tamo. Oni podržavaju nezavisno Kosovo, jer bi ih sve pobili da ne podržavaju. Albanci su veliki šovinisti i nacionalisti.
Ovo govori samo za sebe.
Albanci su zaostali i primitivni i svi to znaju i vide - sem tebe i tebi sličnih kojima je vjera mozak popila.

I Bakir Izetbegović kod Mate Đakovića u emisiji kaže da Kosovo MORA ostati u Srbiji. Albanci su jučer došli na Kosovo i oni ni na šta pravo nemaju kao ni Velikosrbi u BiH i Hrvatskoj. I čisto albansko Kosovo je nastalo potiskivanjem nealbanaca i nedajbože da smo susjedi - ratovali bi sa albancima 100 %.

TI I TAKVI KAO TI SU POMOGLI STVARANJE RS I POMAŽU NJENO ODVAJANJE POMAGANJEM ALBANACA.

Drago mi je da Albanci kao najveći dileri droge kojom se truje i naša mladost nemaju povjerenja u Bošnjake. Što kaže jedan Albanac iz mog susjedstva. Boš na albanskom znači prazan i nikakav i takvi su svi Bošnjaci.
I sta kaze taj Albanac, BOŠ znaci prazan/nikakav. Lijepo ti zaključi - svi Bosnjaci su takvi, prazni i nikakvi. Dakle ti ne spadas u Bosnjake pa zato tako hrabro i argumentovano tvrdis da smo takvi. Vise je nego ocigledno iz tvog posta da iz tebe progovaraju predrasude i stereotipi prema Albancima i Bosnjacima. Tvoj post najbolje govori o tome kako mali Radovan vidi Bosnjake i Albance.

Treba li Kosovo nezavisnost, naravno da treba sto prije to bolje.

komentar

Post by komentar » 24/10/2006 10:41

Svašta, kakav kretenizam se može naći na ovoj stranici.

Dječurlija koja ko fol zna nešto o historiji i geografiji a znanje manje nego kod livadskog puža. Čuj, Kosovo nikada nije bilo dijelom Srbije...

A što se ostalog tiče - shvatam da se ovdje trebaju liječiti svakojaki kompleksi ali barem zar niti jedan od vas koji su za samostalnost te pokrajne a u isto vrijeme je taj neki i veliki Bosanac, ne shvata da to nikako, nikako nije u cilju jedinstvane Bosne i Hercegovine.

koop

Post by koop » 24/10/2006 11:28

fuj stoko rasisticka (ako me zbog ovoga banuju, halal, posto vidim da je dozvoljeno pisati ovakve, rasisticke i sovinisticke izjave, ne osjecam niti sekundu zaljenja zbog prve izjave).

Nema sta, izjave koje se bas najzadrtiji cetnik ne bi postidio.

fuj, fuj, fuj.

Sta kaze ova junacina, Kosovari se nisu se borili za Bosnu. Ako, jest' se sigurno vise Albanaca s Kosovoa borilo za Bosnu i Hrvatsku nego obrnuto. Al' mi odgovori dok si odrast'o (koliko ti je vec godina), sjecas li se sta si ti uradio, ili tvoji roditelji za te iste ljude? Nista! Bolio te djon za njih.
Marginalizirani u onom sistemu, zivjeli su na Kosovu, kao vecina pod represijom (aparthejd nije prejaka rijec). Policijski casovi za Albance, prebijanja od strane policije kako se kome digne k***, studenti koje su mlatili i hapsili kada bi im pronasli knjigu na albanskom, skolovanje po podrumima i kucama....

Rasiste glupe, ako i jeste bosanci, (a svakim atomom svog' bica se nadam da niste) onda zali boze ove zemlje.

Obrazujte se malo, citajte, nece vam nista biti. Mimo svega ogavnog sovinistickog sto ste napisali, a za sto nazalost mislim da nema pomoci, bar ove naivne pausalne izjave o politickom karakteru Kosovskog problema, i tih nekih nepostojecih paralela sa RS-om se daju lako odstaniti. Malo koja knjiga istorije, malo koji izvjestaj o kosovu bilo koje agencije koja se bavi stanjem ljudskih prava na kosovu (slobodno malo zaviri u zanjih 20-30 godina), pa bi i majmunima kao sto ste vi neke stvari postale jasnije.

Stari

Post by Stari » 24/10/2006 11:35

Nesto sjedim i kontam u vezi ovoga sto se pise na ovoj temi...pa mi neke stvari nisu bas najasnije. Kako je moglo doci do toga da se naziv Siptar smatra uredljivim ....kad to u u biti, ispravite me ako grijesim, znaci albanac (na albanskom). ...I nije bas u najboljem redu pokusavati sad praviti neki vid analogije buduci da "Balija", medjutim ne znaci ni bosanac niti bosnjak ni na jednom od meni poznatih jezika.

U ono vrijeme kad sam ja isao u skolu postojao je i izraz Albanez ...valjda zbog potrebe pravljenja razlike izmedju albanaca sa Kosova (dakle jugoslovenskih drzavljana) i onih iz Albanije. No to tad nije bilo bitno ...jer...oni sami su jedni druge nazivali ....koliko je meni poznato ...siptarima... sasvim normalno i prirodno ako se zna da se i Albanija na albanskom ne zove Albanija (Isto kao sto se Njemacka ne zove Njemacka na njemackom ...isto kao sto recimo Bec ne zove Bec na :D beclijskom :D ) nego Scipria ili tako nekako.

A sto se tice politickog uredjenja Kosova (u ono vrijeme se zvalo Kosovo i Metohija ...al nema veze) njegovog statusa u medjunarodnim okvirima po pitanju suvereniteta, subjektiviteta, legitimiteta i ostalih -teta koji moguce postoje. Ono je stvarno (za one koji su promasili taj sat na lekcijma iz zemljopisa SFRJ) prpadalo Srbiji ...pripadalo je doduse i Turskoj no ona opet (barem deklarativno) nema teritorijalnih pretenzija u tom smislu. Mozda je nekad u historiji (ili prahistoriji) taj komad zemlje pripadao i Albaniji ...ne znam, jer stvarno nisam strucnjak za albansku (h)istoriju. To sto je medjutim vrlo mali broj ljudi sklon tvrditi je to da je Kosovo ikad bilo samostalna i medjunarodno priznata drzava (I ovdje me naravno mozete ispraviti vi koji znate bolje).

Dobiju li Albanci taj status sad...(a koliko ja kontam to je njihova pozicija u pregovorima ...nezavisna drzava - ili nista) mislim da se radi o njihovom najvecem uspjehu ...u evro-kupovima ...svih vremena.

koop

Post by koop » 24/10/2006 11:46

A sto se tice Bosnjaka na Kosovu, ovo je pravo simptomaticno. Ti jadni ljudi (svi Bosnjaci koji ne zive u Bosni), su u naj***joj situaciji. Bosnjaci po potrebi. Psuje im se sve po spisku kada ne trebaju (sandzaklije, kosovski bosnjaci, bosnjaci iz srbije), a svako malo kad zatreba onda se satrase silni dusebriznici oko njihovog stanja u sredinama gdje zive. Neki Bosnjaci jesu nagrabusili na Kosovu, al' vecina tih Bosnjaka, Roma, Goranaca, Askalija, Egipcana i ostalih manjina koji su zaplatili je bila priklonjena Srpskoj politici marginaliziranja Albanaca (sto kroz vojsku, sto kroz policiju).

I na kraju, ko god je proveo makar malo vremena izvan Bosne, zna kakva se stigma stvori oko manjina, kao naprimjer Bosanaca u tim zemljama. Uvijek se nadje neki Njemac, ili Austijanac, ili Belgijanac ili Svedjanin da kada procita u novinama kako je uhapsen Bosanac koji je: prodavao drogu, opljackao banku, prebijo nekoga, kako su eto svi ti zaostali majmuni isti. A to sto ostalih 90% krv propisaju da zive svoj normalan zivot, i rade 24/7, to je eto, tako lako previdjeti.

Bosanski rasista, koja ironija.

koop

Post by koop » 24/10/2006 12:01

pokvari mi jutro ovaj majmun (sarajlija06), al' sad kad' sam vidio njegove ostale postove, malo mi je lakse. Rasista par ekselans, moderatoru toplo preporucujem citanje par njegovih postova i uz puno postovanje slobode govora, mislim da ovakvima nije mjesto na ovom forumu.

Post Reply