KOS u redovima ARBiH

dakine

#1 Ševe-Tajna antiteroristicka jedinica!

Post by dakine » 08/03/2013 03:05

Naletio sam na jedan vrlo interesantan video, koji je u meni probudio radoznalost ali i ljutnju izmedju ostalog zbog izjave voditeljice na RTRS u dva navrata, kako se u sarajevu desila "navodna" okupacija grada...jos vise me je zaintrigiralo, kakva je to, kako je nazvase, tajna muslimanska teroristicka organizacija pod nazivom Ševe koja je "navodno" ubijala Srbe tokom rata u Sarajevu...Da li je neko vise upoznat sa istom, da li je postojala i ako da, sta mslite o njoj?

Video:

Last edited by dakine on 08/03/2013 13:22, edited 1 time in total.

Djuro11

#2 Re: Ševe-Tajna muslimanska jedinica!

Post by Djuro11 » 08/03/2013 03:18

Jos jedna od brojnih sprskih mitomanija :oops:

covjekizsjene

#3 Re: Ševe-Tajna muslimanska jedinica!

Post by covjekizsjene » 08/03/2013 03:28

Boze dragi , sta taj narod sve nece izmislit :lol: od teroristickih muslimanskih jedinica do toga da je sevdalinka srpskog porijekla :lol:

MirtolaDas

#4 Re: Ševe-Tajna muslimanska jedinica!

Post by MirtolaDas » 08/03/2013 03:47

Pa dobro nije samo muslimanska tajna jedinica, ali definitivno jeste jedna od kriminalnih jedinica osnovanih od strane oligarha da stvaraju pometnje na prostorima bivse SFRJ.

PM72

#5 Re: Ševe-Tajna muslimanska jedinica!

Post by PM72 » 08/03/2013 07:32

Smišljena provokacija koju otvoreno podržava Avaz i drugi ratnoprofiterski lobiji u obračunu sa SDA i državom Bosnom i Hercegovinom.Ja mrzim SDA iz dna duše i mislim da su dobro zaslužni za sva predratna/ratna/posljeratna sranja i pljačke.Ali iako ih mrzim ovo što im se pripisuje jednostavno nema veze sa zdravim razumom.Ispašće da smo samo sebi ubili 11 000 ljudi,da smo smislili Markale,sve snajperske incidente,ubistva,granatiranja itd a toga majmuni poput ministra sigurnosti nisi svjesni.Namjerno daju publicitet kretenima poput Garaplije koji laže ko pas i smišlja kojekakve terorije i zavjere.Ja sam davno napisao na ovim stranicama kako će samozvani ekspert za protivpožarnu zaštitu Garaplija tražiti "zaštitu" i izmještanje u treću zemlju (po mogućnosti Norvešku i Dansku gdje su i ostali "pokajnici" tipa Erdemović ili Herenda).

Svaka zemlja i sistem imaju organizacije ili jedinice koje odrađuju prljave poslove za državu.Ševe niti su bili neka organizacija niti jedinica nego grupica poslušnika i poltrona koji su služili za unutar stranačke obračune u MUP-u i vrhu stranke.Niti su bili specijalci niti su bili nešto naročito sposobni.Dokaz za to imate u činjenici da je taj isti samozvani ekspert Garaplija pucao u Herendu i to "drito u glavušu" i opet ga nije ubio.Herenda pucao u Ćelu za 30 metara i nije ga ubio.Dakle,amateri kojima su se ruke tresle od straha a to se pravim profesionalcima nije moglo desiti.Onaj što je rokno Đinđića je primjer profesionalca a ne ovi "naši" klošari koji su došli u MUP početkom rata da ne idu u Armiju jer bi mogli zaglaviti na liniji.

četnička propaganda će dobro iskoristiti te majmune a ovi naši će vatru gasiti benzinom.Ne bi me čudilo kad bi još nekom pripadniku Ševa palo na pamet da progovori "istinu" zarad smještaja i posla u Norveškoj...

JoseMujica

#6 Re: Ševe-Tajna muslimanska jedinica!

Post by JoseMujica » 08/03/2013 09:28

prvo: izmjenite naslov...Ševe nisu bile nikakva muslimanska jedinica, već privatna garda Princa Neonka.

Ovaj naslov bi čak i ja smatrao islamofobičnim

Sarajmen

#7 Re: Ševe-Tajna muslimanska jedinica!

Post by Sarajmen » 08/03/2013 09:49

Antiteroristička jedinica , prema tome ako misliš da ti još koju navodno napišem, izmijeni naslov teme.

sokkia

#8 Re: Ševe-Tajna muslimanska jedinica!

Post by sokkia » 08/03/2013 09:51

odakle ti ideja da je ovo bila "muslimanska" jedinica :x
ako je bila u Sarajevu zato je "muslimanska"? ? ?

gdje to nisu postojale slicne jedinice u tim vremenima ?

da se razumijemo, ne opravdavam ševe ni u kom slucaju niti ih podržavam, ali odakle sad to posta veci problem od ostalih na drugim stranama koje su cinili daleko vece zlocine.

dakine

#9 Re: Ševe-Tajna muslimanska jedinica!

Post by dakine » 08/03/2013 13:21

Pozdrav, sto se tice naslova, kao sto sam vec i naveo, nisam upoznat sa sevama, niti ko su bili i sta su radili, zbog toga sam naslov na osnovu videa napisao, kako je to u njemu navedeno...

Gojeni H

#10 Re: Ševe-Tajna antiteroristicka jedinica!

Post by Gojeni H » 08/03/2013 18:42

Mene jebe tvoj datum registracije, providni avatar, a pogotovo ono "muslimanska".
Suplje, suplje...

karanana

#11 Re: Ševe-Tajna antiteroristicka jedinica!

Post by karanana » 08/03/2013 18:47

Pa ako prominentni bosnjacki politicar, lider, neimar i opcenito samoproklamovani najuspjesniji bosnjak u istoriji bosnjastva, ako on prije par noci kaze da su seve tajna muslimanska jedinica, zasto cudjenje da je tako zovu i neutralci a posebno karadzicevi sljedbenici.

Gojeni H

#12 Re: Ševe-Tajna antiteroristicka jedinica!

Post by Gojeni H » 08/03/2013 18:57

karanana wrote:Pa ako prominentni bosnjacki politicar, lider, neimar i opcenito samoproklamovani najuspjesniji bosnjak u istoriji bosnjastva, ako on prije par noci kaze da su seve tajna muslimanska jedinica, zasto cudjenje da je tako zovu i neutralci a posebno karadzicevi sljedbenici.
De ba "jebac na prvom sastanku", za koga "prominentni"? Za tebe i za mene?
Da je rek'o srpska jedinica, bolila bi me trepavica za tim.
Mene ovi iz cyber 63-e padobranske tangiraju.

JoseMujica

#13 Re: Ševe-Tajna antiteroristicka jedinica!

Post by JoseMujica » 08/03/2013 19:20

cyber socijalci od Niš...bem ih u padeže :D

Creasy

#14 Istina o "Ševama"

Post by Creasy » 25/06/2013 18:42

Semir Halilović nastavio svjedočenje

Tužilaštvo BiH istražuje po čijem su nalogu „Ševe“ ubijale

Tužilaštvo BiH, osim zločinima koje su počinili pripadnici „Ševa“ - poput „Velikog parka“, pokušaja atentata na Sefera Halilovića, prilikom kojeg su poginuli generalova supruga i njen brat, i mnogih drugih, intenzivno istražuje i postoji li politički umišljaj u likvidacijama koje je izvela ova teroristička jedinica, saznaje „Dnevni avaz“.

Akcija "Zolja"

Očekuje se, saznajemo, da bi, osim generalovog sina Semira Halilovića, koji ovih dana daje iskaz o saznanjima koja ima o pokušaju atentata na njegovog oca, uskoro na saslušanje trebali biti pozvani i bivši pripadnici Službe državne bezbjednosti (SDB), ljudi iz tadašnjeg Predsjedništva BiH, MUP-a... Tužilaštvo je, naime, u posjedu obimne dokumentacije o zločinima ove jedinice, koja dokazuje da postoji i politički umišljaj u djelovanju „Ševa“.

Jedan od dokaza Tužilaštva BiH pokazuje da je Enver Mujezinović prvi dan nakon što je zasjeo na mjesto načelnika sektora SDB-a izdao naređenje za praćenje načelnika Vrhovnog štaba Armije RBiH Sefera Halilovića. U obrazloženju je navedeno da je Sefer Halilović poslije postavljanja na mjesto načelnika ŠVK „počeo vršiti opstrukcije odluka Predsjedništva RBiH, posebno u domenu realizacije odluka i naloženih mjera“.

Mujezinović je u tom dokumentu, naime, predložio primjenu „Zolja“ i „Agava“. Kako saznajemo, „Zolja“ je bilo kodno ime za akciju prisluškivanja, a „Agava“ za ugradnju prislušnih uređaja u mjestima na kojima general Sefer Halilović boravi.

Nekoliko dana kasnije pokušan je atentat na generala Halilovića, čija porodica i danas tvrdi da su bombu u njihov stan postavili pripadnici „Ševa“. Upravo je o tome govorio Semir Halilović ove sedmice u zgradi Tužilaštva BiH, te je nastavio s davanjem iskaza u vezi s pokušajem atentata na njegovog oca, za koji optužuje pripadnike jedinice "Ševe".

Nakon što je prije nekoliko dana ispričao svoja saznanja koja se tiču perioda do same eksplozije, Semir Halilović ovog je puta govorio o eksploziji u porodičnom stanu, istragama koje su slijedile nakon toga, nestručnim vještačenjima koja su obavljana i zabrani pristupa informacijama kojima je porodica Halilović izložena skoro 20 godina.

- Dostavio sam ogroman arhiv Tužilaštvu BiH. Govorio sam o danu kada se eksplozija desila, o 7. julu 1993., i policijskim istragama koje su vršene taj dan - tvrdi Semir Halilović.

Ključna priča

Na predmetu eksplozije, dodaje, svoj izvještaj završava i haški ekspert za balističku artiljeriju, te se, navodno, već došlo do nalaza da u stanu nije eksplodirala granata već bomba.

- To je ključna tačka na kojoj se slama priča koja traje 20 godina, a u koju nas uvjeravaju, tvrdeći da mi od tragedije naše porodice pravimo politiku. Ne, mi od toga pravimo pravni slučaj. Zašto se oni toga boje, nadam se da će se saznati uskoro - tvrdi Semir Halilović.

Komesar Ćosić priznao da su nestali dokumenti!

Kada su u pitanju istrage koje su provođene o pokušaju atentata na Halilovića, Semir kaže da je u ponedjeljak u MUP-u Kantona Sarajevo preuzeo dopis u kojem ga je policijski komesar Vahid Ćosić zvanično obavijestio da je fotodokumentacija lica mjesta u stanu Halilovića nestala iz arhiva MUP-a.

On dodaje da je MUP-u već podnio novi zahtjev za objašnjenje kako je nestala dokumentacija, jer „ni na pijaci se stvari ne uzimaju tako, a kamoli da u MUP-u KS nestane dokumentacija“.

http://www.avaz.ba/vijesti/teme/tuzilas ... ve-ubijale

Sarajmen

#15 Re: Istina o "Ševama"

Post by Sarajmen » 26/06/2013 10:01

Image

Image

Image

Image

Image
Image

karanana

#16 Re: Istina o "Ševama"

Post by karanana » 26/06/2013 10:13

sarajmen, moze li malo bekgraunda o ovim spisima i kakve veze oni imaju sa temom? ko je ovaj sevo? je li pripadnik seva?

Sarajmen

#17 Re: Istina o "Ševama"

Post by Sarajmen » 26/06/2013 10:32

Ma nekog graha se najedoh jučer, pa da se malo olakšam...pa nađoh zgodno mjesto . Hvala @Creasy-u , voli on malo naprđivati tu i tamo, pa rekoh da se ne osjeća usamljenim. Odoh malo do Grbavice da vidim šta bi sa ovim ''havajcima'' što pređoše Miljacku, da se ne nahladiše jbt-e . Al' ima na Jevrejskom dobra bajta i furuna ''zdrvima''...a i romanijske šume ne manjka...Nije mog'o svak' na čet'ri točka preći iz opkoljenog grada, a tek u grad ući... :)

Il' bih prije na temu o snajperistima , da posthumno postavim sliku ruskog dobrovoljca Olega, roknuo ga neko na Ozrenskoj. Ševo ili Ševa , ko će mu ga znat' , on ponajmanje. Jer ne može se biti mrtav i pitat' istovremeno. Il' onog načelnika MUP-a RS-e što ga ubiše pred kapijom ''Energoinvesta'' ...

A jesam se najeo hagra , pa se patim k'o paćenik...ne zamjerite .
Image

nosara

#18 Re: Istina o "Ševama"

Post by nosara » 26/06/2013 11:04

Sarajmen wrote:Ma nekog graha se najedoh jučer, pa da se malo olakšam...pa nađoh zgodno mjesto . Hvala @Creasy-u , voli on malo naprđivati tu i tamo, pa rekoh da se ne osjeća usamljenim. Odoh malo do Grbavice da vidim šta bi sa ovim ''havajcima'' što pređoše Miljacku, da se ne nahladiše jbt-e . Al' ima na Jevrejskom dobra bajta i furuna ''zdrvima''...a i romanijske šume ne manjka...Nije mog'o svak' na čet'ri točka preći iz opkoljenog grada, a tek u grad ući... :)

Il' bih prije na temu o snajperistima , da posthumno postavim sliku ruskog dobrovoljca Olega, roknuo ga neko na Ozrenskoj. Ševo ili Ševa , ko će mu ga znat' , on ponajmanje. Jer ne može se biti mrtav i pitat' istovremeno. Il' onog načelnika MUP-a RS-e što ga ubiše pred kapijom ''Energoinvesta'' ...

A jesam se najeo hagra , pa se patim k'o paćenik...ne zamjerite .
Image
Prejako... Ocekujem da ce nakon ovog tvog posta problem "seva" nestat k'o rukom odnesen... Sve ce, opet, postat ruzicasto... :-)

Sarajmen

#19 Re: Istina o "Ševama"

Post by Sarajmen » 26/06/2013 11:10

''U hali, kenjam na pristalice neoliberalnog ali i kapitalizma opcenito''

Bar me ti razumiješ :thumbup:

nosara

#20 Re: Istina o "Ševama"

Post by nosara » 26/06/2013 11:12

Sarajmen wrote:''U hali, kenjam na pristalice neoliberalnog ali i kapitalizma opcenito''

Bar me ti razumiješ :thumbup:
Pa i ne bas...

trocadero

#21 Re: Istina o "Ševama"

Post by trocadero » 26/06/2013 12:19

Сарајмен,молба...
Ајд постави транскрипт телефонског разговора Неда Шеве и Јуке, вјерујем да ти то имаш негдје...Веома занимљиво 8-)

Sarajmen

#22 Re: Istina o "Ševama"

Post by Sarajmen » 26/06/2013 13:04

Image

Sarajmen

#23 Re: Istina o "Ševama"

Post by Sarajmen » 26/06/2013 13:06

Image

Image

Image

Image

Sarajmen

#24 Re: Istina o "Ševama"

Post by Sarajmen » 26/06/2013 13:22

karanana wrote:sarajmen, moze li malo bekgraunda o ovim spisima i kakve veze oni imaju sa temom? ko je ovaj sevo? je li pripadnik seva?
Image

Bodkin

#25 Re: Istina o "Ševama"

Post by Bodkin » 26/06/2013 13:23

Bio je vec na forumu taj transkript

Post Reply