Konkurs u Unicredit leasing-u

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
Post Reply
malamaca2

Konkurs u Unicredit leasing-u

Post by malamaca2 » 26/08/2010 21:43

Ima li neko ko se prijavio na konkurs od 31.07. i ima li ista novo?

marketleader

Re: Konkurs u Unicredit leasing-u

Post by marketleader » 26/08/2010 22:34

malamaca2 wrote:Ima li neko ko se prijavio na konkurs od 31.07. i ima li ista novo?

ti konkursi koje daje unicredit leasing su meni sumnjivi skroz. pa sad ne znam.

Tikvica

Post by Tikvica » 26/08/2010 23:37

Ja sam prije par godina aplicirala za poziciju u njihovom odjelu za kontrole i zovnuli su me na intervju. Primila me je zena, koja radi u Mostaru, 15 minuta nakon zakazanog vremena i iz glave je izvlacila neka osnovna pitanja tipa znam li sta radi odjel za kontrolu, znam li koristiti excel ako ima vise popunjenih tabela i slicno. Dala mi je da popunim po mom misljenju diskriminirajuci formular. Na formularu su bila pitanja tipa:
- da li sam pusac?
- da li stanujem u kuci ili stanu?
- cije je vlasnistvo?
- gdje supruznik radi?
- koliko imam djece?
- koliku platu ocekujem? i slicno.

Nakon sto sam popunila taj formular, a u toku mog popunjavanja ona je zavrsavala poslove sa direktorom, jer ona je tu dosla na dan, a ima puno posla koji pored intervjua treba da zavrsi, mi je rekla da ce mi se javiti kako bih dosla na intervju sa seficom odjela za kontrole. U sustini nikakav intervju nije ni obavila sa mnom, osim sto pored ranije poslanog CV-ija i pisma motivacije, sam na licu mjesta popunila taj formular. Kad sam pitala zasto popunjavam odredjene informacije, rekla mi je da sve moram popuniti ili me nece uzeti u obzir. Ja sam tad skoro godinu dana bila bez posla, ali kad sam vidjela da se intervju nije ni desio, pri izlasku sam odlucila da necu i ne zelim da radim za njih. Nisu me ni zvali na taj drugi krug, i bila sam cula da nisu nikog ni zaposlili, pa da su mijenjali seficu tog odjela, ali sve su to bile rekla-kazala. Meni licno se nije svidjela atmosfera izmedju zaposlenika i njihov nacin komuniciranja, odnos prema meni i zavrsavanje drugih poslova dok je kao intervju u toku, plus formular koji nikakve veze nema sa mojim radnim sposobnostima i znanjem.

The Nightwatchman

Post by The Nightwatchman » 26/08/2010 23:42

bolje benzina dizela se napit, nego tamo na konkurs se prijavit

marketleader

Post by marketleader » 26/08/2010 23:48

Prije 3mjeseca sam ja preko assistentice sa faxa poslao svoj CV, a tako i kolegica jedna . I nju su pozvali na intervju. Ispitivali je osnovno sta je bilans stanja, sta je bilans uspjeha, sta je ovo, ono. I ona nije bila zadovoljna "intervjuom" i odmah mi je rekla da je bezze to sve, jer je vidjela da uopste nema sanse da je ponovo zovnu ili zaposle, nego samo da je formalno bilo to ispitivanje. Sad ne znam koji im je cilj toga svega. Jel to uvjezbavanje kadrova iz HR-a ili skupljanje nekih podataka. Ko ce znati...

Chischo

Post by Chischo » 27/08/2010 12:01

Bio ja prosle godine na identicnom konkursu, odron zivi.
Pitali me sta je bilans stanja, bilans uspjeha, ispitivacica neka nedorasla djevojka, ne zna jadna sta da pita...
Kad su me pitali "znam li neke direktore firmi kojima bi mogao prodati leasing" uvidio sam svu neozbiljnost intervjua.

Sto neko rece bolje se benzina dizela napiti :D :D , nego gubiti vrijeme na to...

marketleader

Post by marketleader » 27/08/2010 17:01

Chischo wrote:Bio ja prosle godine na identicnom konkursu, odron zivi.
Pitali me sta je bilans stanja, bilans uspjeha, ispitivacica neka nedorasla djevojka, ne zna jadna sta da pita...
Kad su me pitali "znam li neke direktore firmi kojima bi mogao prodati leasing" uvidio sam svu neozbiljnost intervjua.

Sto neko rece bolje se benzina dizela napiti :D :D , nego gubiti vrijeme na to...

hahah ta je dobra "znam li neke direktore firmi kojima bi mogao prodati leasing"... Trebao si reći, pa naravno da znam, samo me zaposliti pa da više krenemo sa tom prodajom leasinga velikim direktorima hehe

djes_ba

Post by djes_ba » 27/08/2010 17:08

nista od toga gubjenje vremena mislim d aje bio konkurs u odjelu koji vecinom radi s nekretninama
bio je konkurs i to znam jer je jedan kolega isao i postavljala mu glupa pitanja sefica HR
i ja sam bio prije dvije godine osnovno pitanje ,nakon sto sam ispunio isti formular kao Tikvica,
da li ja mogu omoguciti mjesecno 100 000 km plasmana tj da ostvarujem te rezultate i na koji nacin
jer ako nemogu to postici onda...........
uglavnom bilo nas je dosta poznatih raje sa faksa niko nije prosao interni prmjestaj na kraju :D

malamaca2

Post by malamaca2 » 27/08/2010 22:32

Zaista vam hvala svima na odgovorima i misljenjima, Ja sam se prijavila na taj konkurs kod njih prvi put pa ne znam sta mi je za ocekivati. Isla sam nekada na jedan razgovor u Procredit banku i bio je uzas zivi. Docekalo me je troje namrgodjenih i kao da su jedva cekali da me izresetaju pitanjima. Posao je bio ne bas toliko zahtjevan i radilo se o obuci od tri mjeseca. Ali oni su mi poceli sa konkretnim pitanjima kako bi ja uradila konkretne stvari, sta bih ljudima trazila, kako bi trazila klijente...Ja koja nemam nikakvog iskustva sa bankarskim poslovima nisam imala pojma. Cak nikada nisam ni dizala kredite pa da znam neke stvari. Prijavila sam se jer nisu trazili radno iskustvo i radilo se o obuci od tri mjeseca. Pa koja budala nebi masu stvari naucila za tri mjeseca. Ali vidjela sam da je bio samo princim eliminacije i sto je najgore nikada nikoga nisu zaposlili.

malamaca2

Post by malamaca2 » 27/08/2010 22:49

marketleader wrote:
malamaca2 wrote:Ima li neko ko se prijavio na konkurs od 31.07. i ima li ista novo?

A sto sumnjivi , mislis da rade veze i vezice?

djes_ba

Post by djes_ba » 27/08/2010 23:39

malamaca2 wrote:
marketleader wrote:

A sto sumnjivi , mislis da rade veze i vezice?

ma jok kod nas sve posteno sve ide na znanje :D
nemozes otici u wc bez stele

malamaca2

Post by malamaca2 » 30/08/2010 13:12

Znam ja sve to i meni je poznato da bez stele ne smijes nigdje pokusati, jer je sve dzaba, ali mi smijesno cuj, sumnjiv mi konkurs, kao da su ga raspisali a ne planiraju nikoga primiti.

malamaca2

Post by malamaca2 » 30/08/2010 13:14

djes_ba wrote:nista od toga gubjenje vremena mislim d aje bio konkurs u odjelu koji vecinom radi s nekretninama
bio je konkurs i to znam jer je jedan kolega isao i postavljala mu glupa pitanja sefica HR
i ja sam bio prije dvije godine osnovno pitanje ,nakon sto sam ispunio isti formular kao Tikvica,
da li ja mogu omoguciti mjesecno 100 000 km plasmana tj da ostvarujem te rezultate i na koji nacin
uglavnom bilo nas je dosta poznatih raje sa faksa niko nije prosao interni prmjestaj na kraju :D

Hoces da kazes da je tvoj kolega isao sada na razgovor za ovaj konkurs?

djes_ba

Post by djes_ba » 01/09/2010 22:43

malamaca2 wrote:
djes_ba wrote:nista od toga gubjenje vremena mislim d aje bio konkurs u odjelu koji vecinom radi s nekretninama

Hoces da kazes da je tvoj kolega isao sada na razgovor za ovaj konkurs?

ako je to bilo u odjelu lizinga za nekretnine isao je prije mejsec znam da se zalio na clana komisije tj glavnu
ogranicena ko fildjan postavljala cudna pitanja
ako mislimo na ovaj konkurs bio je
(imam ga sacuvanog)
L[i]easing manager za prodaju u odjelu nekretnina (m/ž), Sarajevo
Opis radnog mjesta

O G L A S

Za sljedeće radno mjesto:

1. LEASING MANAGER ZA PRODAJU U ODJELU NEKRETNINA - 1 izvršilac

Potrebni uslovi:

• Dipl.ing. građevine sa poznavanjem ekonomsko-bankarskog sektora ili
Dipl. oec. sa iskustvom u građevinskom sektoru
• Poznavanje rada na računaru
• Aktivno znanje engleskog jezika
• Pregovaračke vještine i komunikativnost
• Vozačka dozvola B kategorije

malamaca2

Post by malamaca2 » 16/09/2010 18:56

Ne nije to taj konkurs. Ovo je radno mjesto PRAKTIKANT U PRODAJI-PRIPRAVNIK konkurs je otvoren 31.07. i jos ne znam jesu li poceli sa pozivanjem.
U svakom slucaju ti puno hvala!!

BatoL

Post by BatoL » 02/01/2011 02:17

Ima li ko da se prijavio za asistenta prodaje (http://bih.boljiposao.com/95155/asisten ... asing.aspx ) ? Ima li kakvih povratnih informacija?

merik

Post by merik » 21/02/2011 09:30

A znate li možda kakve su im plate, ja sam čula da su ekstra ko ima završen fax?
Gdje se oni uopće nalaze, neko mi reče kod pijace Heco.

Chischo

Post by Chischo » 07/03/2011 11:00

Eno u avazu opet izasao konkurs u unicredit leasing-u.
Koja je to ubleha, pa ne mogu naci covjeka da radi duze od tri mjeseca.
Ja sam bio nekad prosle godine na razgovoru za mjesto asistenta prodaje i mogu samo preporuciti onima koji zele da se prijavljuju da dzaba ne gube vrijeme, nije vrijedno cak ni klika na "send" kada saljete CV.
A izjava da su plate dobre samo mi donosi osmijeh na lice...(oko 500 KM + bonusi koje nikada ne dobijes, a radis 10 sati dnevno)

merik

Post by merik » 07/03/2011 11:35

Chischo wrote:Eno u avazu opet izasao konkurs u unicredit leasing-u.
Koja je to ubleha, pa ne mogu naci covjeka da radi duze od tri mjeseca.
Ja sam bio nekad prosle godine na razgovoru za mjesto asistenta prodaje i mogu samo preporuciti onima koji zele da se prijavljuju da dzaba ne gube vrijeme, nije vrijedno cak ni klika na "send" kada saljete CV.
A izjava da su plate dobre samo mi donosi osmijeh na lice...(oko 500 KM + bonusi koje nikada ne dobijes, a radis 10 sati dnevno)

Informacija iz prve ruke :lol:
Ja sam prije petnaestak dana bila na intervjuu u Unicredit leasingu. Rekli sa da je samo par zaposlenih prijavljeno na Unicredit leasing i imaju ugovore na neodređeno, a svi ostali koji dođu prijavljeni su na određeno na šest mjeseci i imaju neku domaću partnersku firmu na koju prijavljuju te ljude. Ta firma isplaćuje plaću radnicima, zatim to fakturiše Unicredit leasingu. To kao moraju zbog izvještaja prema matičnoj kući u Italiji i Austriji, a svi zaposleni i u UL i toj nekoj firmi imaju iste plaće i benefite osim što im nije isti poslodavac u radnoj knjižici. Ja sam ih pitala šta ukoliko neko radi više od dvije godine na određeno, da li po automatizmu taj ugovor prelazi na neodređeno, nisu mi znali odgovoriti, jer sigurno niko ne sastavi dvije godine. :x :run:
Da, ovo sam zaboravila, rekli su da se ostaje prekovremeno, da za mjesec dana znaju nabrati čak po 20 sati. :mrgreen:

Chischo

Post by Chischo » 07/03/2011 17:52

20 sati koji se naravno ne plate i koji se tebi navale na grbacu jer se "ostajalo zbog nesposobnosti radnika".
Zali boze ove teme, UL je toliko ocajan poslodavac da ni ne zasluzuje ovoliku debatu.

drndalo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Post by drndalo » 07/03/2011 19:33

Sama cinjenica da zaposljavaju preko domace "partnerske" firme vec govori dosta... A oni su sta ? Strana firma ? Nisu registrovani odje... Ma bjaaaazi !

Wutkica

Post by Wutkica » 19/03/2011 10:18

Ponovo aktuelni poslovi u Unicredit Leasingu...Pozvana sam na razgovor, djevojka mi je rekla sta da pripremim, vec vidim da su i drugi imali slicna iskustva, bilans stanja bilans uspjeha, kamatni račun (jednostavni i složeni), anticipativni dekurzivni obračun....sad razmisljala sam da sta pripremam preko vikenda obucavam spremam itd....ali poslije ove teme, koju sam vidjela nedavno i hajd kontam da vidim bas sta pise....uslijedi razocarenje :roll: sta mi je sad ciniti ne bih znala....mislila sam da postoje neke sanse i nade ali boga mi...ima li iko da se zaposlio, ili je bas cisto proforme radi? Ima li iko da ide na razgovor?

Chischo

Post by Chischo » 19/03/2011 23:55

Wutkica wrote:Ponovo aktuelni poslovi u Unicredit Leasingu...Pozvana sam na razgovor, djevojka mi je rekla sta da pripremim, vec vidim da su i drugi imali slicna iskustva, bilans stanja bilans uspjeha, kamatni račun (jednostavni i složeni), anticipativni dekurzivni obračun....sad razmisljala sam da sta pripremam preko vikenda obucavam spremam itd....ali poslije ove teme, koju sam vidjela nedavno i hajd kontam da vidim bas sta pise....uslijedi razocarenje :roll: sta mi je sad ciniti ne bih znala....mislila sam da postoje neke sanse i nade ali boga mi...ima li iko da se zaposlio, ili je bas cisto proforme radi? Ima li iko da ide na razgovor?

Ti pokusaj, nista ne gubis, imaces vlastito iskustvo ako nista drugo...
Ova tema je samo radi toga da znas da ne ocekujes puno.

Post Reply