Konji kod OMV i INA pumpe na Stupu

Za sve koji vole ta divna stvorenja...
Post Reply
lucius

#1 Konji kod OMV i INA pumpe na Stupu

Post by lucius » 27/08/2010 08:51

Zna li iko kakvi su ovo konji tu? Danas sam prolazio autom i vidim 2 konja da leže na boku, ali totalno i glava im je položena na zemlju. Oko njih 3 druga konja mirno stoje. Nisam stručnjak za konje ali ne bih rekao da oni baš tako leže na zemlji. Ima li neko blizu da provjeri da nisu uginuli?

mmaanniijjaakk

#2 Re: Konji kod OMV i INA pumpe na Stupu

Post by mmaanniijjaakk » 27/08/2010 08:58

ma odmaraju :D ........... vrucina bolan pa i ti bi ... :bih:

Baby

#3 Re: Konji kod OMV i INA pumpe na Stupu

Post by Baby » 27/08/2010 10:46

Konji rijetko kada mirno leže.Oni ustvari rijetko kada uopšte legnu na zemlju.Neko bi trebao provjeriti .

Macan Online

#4 Re: Konji kod OMV i INA pumpe na Stupu

Post by Macan Online » 27/08/2010 10:56

Ti konji vuku fijakere u velikoj aleji.
A na Stupu su im štale.

Pozz

Cholina_Lokica

#5 Re: Konji kod OMV i INA pumpe na Stupu

Post by Cholina_Lokica » 27/08/2010 12:13

konj ne bi trebao lezati... to je obicno znak da nesto gadno nije u redu...

jazzer
Has thanked: 11 times
Been thanked: 69 times

#6 Re: Konji kod OMV i INA pumpe na Stupu

Post by jazzer » 27/08/2010 12:16

Dile wrote:konj ne bi trebao lezati... to je obicno znak da nesto gadno nije u redu...
Mozda vlasnike niko do sada nije upozorio da i konji moraju jesti, piti vodu.. :? :)

Cholina_Lokica

#7 Re: Konji kod OMV i INA pumpe na Stupu

Post by Cholina_Lokica » 27/08/2010 12:18

jazzer wrote:
Dile wrote:konj ne bi trebao lezati... to je obicno znak da nesto gadno nije u redu...
Mozda vlasnike niko do sada nije upozorio da i konji moraju jesti, piti vodu.. :? :)
ne bi me nista iznenadilo :-) :(

Friesian

#8 Re: Konji kod OMV i INA pumpe na Stupu

Post by Friesian » 28/08/2010 18:53

konji ne leze jer su srtasljive zivotinje pa da mogu lakse pobjeci a ako su navikli na okolinu, ljude, opcenito na buku onda nema razloga zasto ne bi legli kad hoce..

kakav nered

#9 Re: Konji kod OMV i INA pumpe na Stupu

Post by kakav nered » 18/11/2011 14:27

...da ne otvaram novu temu, ova je slična pa ću pisati tu...

radim u Blažuju i svaki dan prolazim autoputem pored AFA Racing-a i gledam to slatko magare...
ono je tu ograđeno na svega 4-5 m2, samo sa malom drvenom kućicom (koja je otvorena)... meni je hladno i u autu, kako je njemu vani? :(
kad sam se raspitivala rekli su mi da ga je bivši vlasnik ostavio kad je prodao zemljište i da je dogovoreno da će ga ovi hraniti... i eto hrane ga... ali... bilo ljeto ili zima, on je tu na tom malom prostoru... godinama sigurno nije prošetao više od metar tamo metar vamo... jer jedino toliko prostora i ima... :( tužno
kako bi bilo lijepo da ga daju nekome na selu, nekome tko ima štalu i njive... nekome tko bi se brinuo o njemu kako treba...

zengi

#10 Re: Konji kod OMV i INA pumpe na Stupu

Post by zengi » 19/11/2011 15:30

Samo je problem sto je vrlo tesko naci seljaka koi bi se o njemu adekvatno brinuo. Nas prosjecan seljak se vise brine o lopati koju je na pijaci platio 2 km, nego o zivom bicu koje je dobio džabe. Jedina je varijanta da ga prodas nekome za jedno 1000 km, sto je ne realna cijena, al jedino tako bi se neko o njemu brinuo i nebi ga prodao u mesaru.... posto ga slomi i iscrpi mukotrpnim radom i nedostatkom dobre ishrane.

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
Has thanked: 14 times
Been thanked: 4 times

#11 Re: Konji kod OMV i INA pumpe na Stupu

Post by KatarinaKosaca » 19/11/2011 21:26

Ja sam večeras bila u Nukleusu, gledala sam sa 12 kata okolinu, nisam ništa vidjela... :roll:

AS_sa

#12 Re: Konji kod OMV i INA pumpe na Stupu

Post by AS_sa » 19/11/2011 21:47

kakav nered wrote:...da ne otvaram novu temu, ova je slična pa ću pisati tu...

radim u Blažuju i svaki dan prolazim autoputem pored AFA Racing-a i gledam to slatko magare...
ono je tu ograđeno na svega 4-5 m2, samo sa malom drvenom kućicom (koja je otvorena)... meni je hladno i u autu, kako je njemu vani? :(
kad sam se raspitivala rekli su mi da ga je bivši vlasnik ostavio kad je prodao zemljište i da je dogovoreno da će ga ovi hraniti... i eto hrane ga... ali... bilo ljeto ili zima, on je tu na tom malom prostoru... godinama sigurno nije prošetao više od metar tamo metar vamo... jer jedino toliko prostora i ima... :( tužno
kako bi bilo lijepo da ga daju nekome na selu, nekome tko ima štalu i njive... nekome tko bi se brinuo o njemu kako treba...
taj magarac kako sam ja cuo je od vlasnika skoda salona koje se tu nalazi .... i ovaj magarac zimi bude na nekoj farmi u gorazdu cini mi se gdje vjerovatno ima bolje uslove ... tu je samo preko ljeta ..

arman1
Has thanked: 20 times
Been thanked: 34 times

#13 Re: Konji kod OMV i INA pumpe na Stupu

Post by arman1 » 19/11/2011 21:54

Friesian wrote:konji ne leze jer su srtasljive zivotinje pa da mogu lakse pobjeci a ako su navikli na okolinu, ljude, opcenito na buku onda nema razloga zasto ne bi legli kad hoce..
Ako leže postoji realna opasnost da se uguše.

kakav nered

#14 Re: Konji kod OMV i INA pumpe na Stupu

Post by kakav nered » 20/11/2011 17:11

AS_sa wrote:

taj magarac kako sam ja cuo je od vlasnika skoda salona koje se tu nalazi .... i ovaj magarac zimi bude na nekoj farmi u gorazdu cini mi se gdje vjerovatno ima bolje uslove ... tu je samo preko ljeta ..
hmm nisam sigurna da ga zimi sklone... nadam se da je tako... vidjet ćemo... za sad je tu... a jako je hladno...

kakav nered

#15 Re: Konji kod OMV i INA pumpe na Stupu

Post by kakav nered » 21/11/2011 11:53

zengi wrote:Samo je problem sto je vrlo tesko naci seljaka koi bi se o njemu adekvatno brinuo. Nas prosjecan seljak se vise brine o lopati koju je na pijaci platio 2 km, nego o zivom bicu koje je dobio džabe. Jedina je varijanta da ga prodas nekome za jedno 1000 km, sto je ne realna cijena, al jedino tako bi se neko o njemu brinuo i nebi ga prodao u mesaru.... posto ga slomi i iscrpi mukotrpnim radom i nedostatkom dobre ishrane.
možda bi neko etno selo primilo magare... meni ga je tako žao... još uvijek je tamo... :(

i nije samo što je hladno... to magare ima svega par m2 prostora da hoda... i uvijek je samo... vjerujem da je jedina interakcija s drugim bićem kad ga hrane... sumnjam da itko iz autokuće izađe da ga pomazi... :(

Friesian

#16 Re: Konji kod OMV i INA pumpe na Stupu

Post by Friesian » 21/11/2011 14:50

ma smjesno.. magare ima sve potrebne uslove, hranu, .. ne muce ga.. njemu ne treba nikakva velika setnja jer bi i kod seljaka bio ili na vezu ili u nesto malo vecem ogradjenom prostoru tako da ja ne smatram da je njemu tako lose kako vi kazete.. dovoljno je ugojen tako da je sa njim sve uredu.. pored toliko zivotinja kojima treba puno vise vi se zamarate oko njega koji ima sve sto mu treba..

kakav nered

#17 Re: Konji kod OMV i INA pumpe na Stupu

Post by kakav nered » 21/11/2011 15:16

Friesian wrote:ma smjesno.. magare ima sve potrebne uslove, hranu, .. ne muce ga.. njemu ne treba nikakva velika setnja jer bi i kod seljaka bio ili na vezu ili u nesto malo vecem ogradjenom prostoru tako da ja ne smatram da je njemu tako lose kako vi kazete.. dovoljno je ugojen tako da je sa njim sve uredu.. pored toliko zivotinja kojima treba puno vise vi se zamarate oko njega koji ima sve sto mu treba..
ne umire od gladi, to je istina, ali samo hrana po meni nije dovoljna... na nekoj farmi bi bar imao društvo (drugu stoku) i ne bi bio na hladnoći...znam da ima gorih slučajeva i znam da ne mogu pomoći s time što pišem na forumu, ali srce mi puca kad ga vidim ujutro na -6 vani...a idu još veće hladnoće :(

CoCoJamBo

#18 Re: Konji kod OMV i INA pumpe na Stupu

Post by CoCoJamBo » 21/11/2011 15:25

AS_sa wrote:

Nevjerujem da ide igdje !
Živim jedno 20 metara od tog Magarca :D

Jadnik skucen u onom kavezu !

#Edit#
Cekaj sad se sjetih ! Puste oni njega da šeta Izvan kaveza ,ima dosta prostora za setnje !

Friesian

#19 Re: Konji kod OMV i INA pumpe na Stupu

Post by Friesian » 21/11/2011 16:50

@armane ta opasnost postoji tek ukoliko leze jako dugo, kad su prisutne druge povrede (npr) te ne mogu da ustanu.. inace pitomi i izmoreni konji cesto legnu te im mozes i prici a da ne ustane.. to ne predstavlja nikakav problem jer tad kad osjeti potrebu prohodace malo ili ce promjeniti polozaj.. treba razmisliti da li bi dobio edeme na nogama ili prosirenje vena od konstantnog stajanja, jer je i to moguce - kako kod ljudi tako i kod konja... ;)

kakav nered

#20 Re: Konji kod OMV i INA pumpe na Stupu

Post by kakav nered » 21/11/2011 16:56

CoCoJamBo wrote: Nevjerujem da ide igdje !

#Edit#
Cekaj sad se sjetih ! Puste oni njega da šeta Izvan kaveza ,ima dosta prostora za setnje !
...kad god ja prođem u onom je ograđenom prostoru...ali ako ga puštaju vani to je super :)

Toto

#21 Re: Konji kod OMV i INA pumpe na Stupu

Post by Toto » 21/11/2011 17:57

kakav nered wrote:
CoCoJamBo wrote: Nevjerujem da ide igdje !

#Edit#
...kad god ja prođem u onom je ograđenom prostoru...ali ako ga puštaju vani to je super :)
a sto ti ne kupis vrecu zobi ili kukuruza pa ne obadjes magare ?? n
nece se ni magare ni vlasnik buniti
ako ima ular i povodac na sebi mozes ga malko i prosetati .. povedi koje dijete nek se malko poigra

ako ima nastresnicu i ne kisne njemu nece biti hladno - ako ima dovoljno hrane

kakav nered

#22 Re: Konji kod OMV i INA pumpe na Stupu

Post by kakav nered » 22/11/2011 13:38

Toto wrote:a sto ti ne kupis vrecu zobi ili kukuruza pa ne obadjes magare ?? n
nece se ni magare ni vlasnik buniti
ako ima ular i povodac na sebi mozes ga malko i prosetati .. povedi koje dijete nek se malko poigra

ako ima nastresnicu i ne kisne njemu nece biti hladno - ako ima dovoljno hrane
magare se sigurno ne bi bunilo :) ali za vlasnike ne znam... sumnjam da se i može ući tamo oko 6... ali nije ti to loša ideja... ako ništa stati i pomaziti ga preko ograde...

Post Reply