Koncertna desavanja u Sarajevu!!

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: Bobi

Koga bi se voljeli vidjeti u Sarajevu??

Eminem
28
11%
Linkin Park
29
11%
Coldplay
20
8%
The Prodigy
30
11%
U2
33
12%
Sting
25
9%
Pink Floyd
43
16%
Eric Clapton
27
10%
Massive Attack
15
6%
Kings Of Leon
15
6%

Total votes: 265

VenomousV

#76 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by VenomousV » 20/12/2010 12:06

shin wrote:
VenomousV wrote: strasno me podsjecas na jednog lika koji je toliki idiot da ljude procjenjuje po muzici koju slusaju
I ti njega pitas sta je u horoskopu, ista glupost.

nope :P

prva stvar: nisi prepoznao sarkazam u tom mom pitanju sta je u horoskopu, ali ne zamjeram - nista ne mozes protumaciti kako treba kad citas sta je neko napisao

druga stvar: kad se kaze horoskop svi misle na one dnevne i slicne dogodit ce vam se ovo, dogodit ce vam se ono... ja mislim na karakteristike znakova :D

shin

#77 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by shin » 20/12/2010 12:14

VenomousV wrote: druga stvar: kad se kaze horoskop svi misle na one dnevne i slicne dogodit ce vam se ovo, dogodit ce vam se ono... ja mislim na karakteristike znakova :D
:lol:

Ne bih da miniram temu mlada, ali horoskop je jedan fini biznis kao deda mraz. Samo sto u deda mraza vjeruje djeca, a u horoskop šeherzada domacice, i pokojom nadoubnom forumashicom :music:

DaysleepeR

#78 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by DaysleepeR » 20/12/2010 12:18

raja koja sanjaju o koncertima velikih muzičkih zvijezda mogu i dalje samo o istim sanjati jer:

1. u BiH se proda oko 5 (pet) komada originalnih nosača zvuka godišnje
2. nijedna diskografska kuća nema čak ni pod agenta u BiH, a niko neće doći negdje gdje proda 0 originalnih kopija albuma, ili 0 pjesama preko iTunes-a.
3. nijedan organizator neće ni razmišljati da dovede neku svjetsku zvijezdu u Sarajevo kada već puni Koševa sa Ćolićima, Joksimovićima, Džinovićima, Halidima, Cetinskim, itd itd.
4. nema ko doći na takve koncerte
5. grad Sarajevo mora da napravi odluku da će podržati projekte takve vrste u svrhu populariziranja Sarajeva kao evropske metropole i donijeti odluku da će finansijski garantovati svakom ko se bude upustio u organizovanja koncerata svjetskih zvijedza, da će, u slučakju da organizator bude u minusu u slučaju loše posjete ili bilo čega drugog, pokriti troškove do nule.

bez toga nema velikih koncerata. i to ovim redoslijedom.

hvala i prijatno. nastavite sanjati

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#79 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by ladyblue18 » 20/12/2010 12:19

:-)

Druga tema koja odlazi u zestoki off u zadnja 24 sata zbog @ Better Man. Cccc :oops:

VenomousV

#80 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by VenomousV » 20/12/2010 12:28

shin wrote:
VenomousV wrote: druga stvar: kad se kaze horoskop svi misle na one dnevne i slicne dogodit ce vam se ovo, dogodit ce vam se ono... ja mislim na karakteristike znakova :D
:lol:

Ne bih da miniram temu mlada, ali horoskop je jedan fini biznis kao deda mraz. Samo sto u deda mraza vjeruje djeca, a u horoskop šeherzada domacice, i pokojom nadoubnom forumashicom :music:

mlada sam, naucicu :D
;-)

Vitezanin

#81 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Vitezanin » 20/12/2010 12:36

Better Man wrote:
VenomousV wrote:
Better Man wrote:Sve to sto ste naveli je cisto smece i ne bih nikog od njih volio vidjeti u Sarajevu. Sve je to jeftino turbo folk smece. Ja bih RHCP, Alice In Chains, Claptona, AC/DC i da ne nabrajam dalje.

stas' ti u horoskopu?

ja veceg pesimiste u zivotu nisam vidjela... druga tema na kojoj ser*s cccc
Nije to nikakav pesimizam, nego je fol što spominjete jeftine, plitke, komercijalne muzičare i grupe. Sve to što ste naveli prije mog posta su muzičari za malu djecu či8ja muzika i tekstovi su toliko glupi da nemate pojma. Evo da dodam još intersantnih stvari za vidjeti uživo: Radiohead, Sonic Youth, Mogwai, Nick Cave, Ryan Adams, Manic Street Preachers,Teenage Fanclub, Lambchop itd. Neko je pitao za Kings Of Leon, mogu i oni.
Ako ti se već ovi izvođači koje ljudi navode ne sviđaju dovoljno je da kažeš npr "Pa meni oni i nisu nešto, evo imam ja ove prijedloge" ili da ne kažeš ništa, ali bukvalno načinom na koji pišeš o izvođačima koje ljudi žele vidjeti kod nas je uvređujući . Čuj, glupi su da nemate pojma... Bezveze totalno.

minjonja

#82 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by minjonja » 20/12/2010 13:45

hej splintere, sta mislis da napravis anketu i da kao moguce odgovore napises ove izvodjace sto su dosad spomenuti? eto cisto statistike radi da vidimo :D

a better mana molim vas ignorisite. tema bi bila zanimljivija da nema njegovog preseravanja. a sto je najgore, on misli da smo mi zaboga ljubomorni sto je on vidio svijeta, a mi, kofol, nismo. ako se tema ne zakljuca zbog njega, mozda fakat nekog ponuka da nam zovne neku zvijezdu ovamo.

Vitezanin

#83 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Vitezanin » 20/12/2010 13:55

[quote="minjonja"]hej splintere, sta mislis da napravis anketu i da kao moguce odgovore napises ove izvodjace sto su dosad spomenuti? eto cisto statistike radi da vidimo :D

And Prodigy-12 points. :D :D :D :D :D

minjonja

#84 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by minjonja » 20/12/2010 14:09

zar se oni nisu raspali? :D

coldplay, douze points :oops:

Better Man

#85 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Better Man » 20/12/2010 14:44

VenomousV wrote: drug, jesi ti ikad cuo za ono o ukusima se ne rasparavlja?

zamisli ja sad pocnem srat o svemu sto se tebi svidja i sto je tebi dobro? znas ti neki komercijalni muzicari i bendovi nekada nisu bili komercijala, nekada su rijetki znali za njih al odjednom ih svi slusaju (to mene i najvise nervira) ali to sto su komercijala ne znaci da cu ih prestati slusati ako mi se svidja njihova muzika, kontas, jes' skont'o?
strasno me podsjecas na jednog lika koji je toliki idiot da ljude procjenjuje po muzici koju slusaju odnosno zatvara se u kutiju pa svako ko ne slusa ono sto on voli ne moze nikako valjat'. zasto si toliko ogranicn da mislis da pored onoga sto se tebi svidja ne postoji nista drugo vrijedno slusanja?
Jedino plitko na ovoj temi si ti a ne "nasi" muzicari i bendovi... haj ti stagod napisi i odsviraj pa postavi da te malo kritikujemo ali tako ruzno, plitko i nezrelo kao sto ti radis...
i da, za razliku od tebe ne ogranicavam se pa cu poslusati i kanyea, eminema, rihannu, lady gagu, britney itd itd iako ne pripadaju zanru muzike koji ja slusam...

tebe je neko dobro zaHeb'o u zivotu pa svoje frustracije ispoljavas na forumu sjedeci u udobnoj stolici... nesto mi se cini da ne bi smio pisnut' uzivo... al mozda grijesim, ipak si ti bio u londonu kod sestre gdje mozes naci pravu velicinu hlaca, kupovati u pravom shopping centru originalne cd-ove i knjige kojih kod nas jos nema a nece izaci jos jedno 2-3 godine.
Nemam ja nikakve frustracije i nije me niko zeznuo u životu. Ovdje se govori o svjetskim zvjezdama koje bi voljeli vidjeti u Sarajevu i smiješno mi je i smeta mišto se neki muzičari (ako se uopće mogu nazvati muzičarima) tipa taj Kanye West i slični stavljaju u neke zvijezde, kad znamo da je to sve na nivou Cece, Stoje i slično. Pogledajte samoHrvatsku i kakve sve zvijezde dolaze, od onih za velike dvorane i stadione, do onih za male prostore. Da je se neko sjetio i 2009. organizovao koncert U2 u Sarajevu, isti bi bio prodan u roku 24 sata, jer te godine U2 su svirali u jako malo država Evrope i dosta bi ljudi iz vana došlo u Sarajevo da gleda U2, a to bi bio pun pogodak za turizam, jer bi se veliki novci zaradili na smještaju, prodaji hrane, pića, suvenira itd.

VenomousV

#86 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by VenomousV » 20/12/2010 14:49

sad mi nesto pade na pamet rise against, primjetila sam da u posljednje vrijeme dosta raje za divno cudo zna ko su... ne bi ni to bilo lose, bili su u hrvatskoj prije pola godine (nazalost kasno saznah pa nisam isla)

i sd da mi se malo smijete, ja bih otisla na koncert justina timberlakea da je negdje blizu, bez obzira na kartu, ima dobre muzike a i pizdila sam za njim nekad davno :skoljka: :mrgreen:

DaysleepeR

#87 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by DaysleepeR » 20/12/2010 15:25

kurt cobain wrote: 1. prodaja albuma nema nikakve veze s koncertima i gdje bi ko dosao, jer izvodaci ne zive od prodaje CDova nego od koncerata. isto kao i kod nas, jer svaki izvodac od npr cijene albuma 14.99 dobiju 1 dollar, ostalo sve ide izdavackoj kući i za kojekakve poreze ili sta vec ne.

2. ni to nema nikakve veze, evo primjer Jamiroquai(koji su odrzali odličan koncert u Sa u punoj Skenderiji), svoj su novi album te godine objavili dva dana prije sarajevskog koncerta... tako da ni to nema veze.

3. naravno da nece jer ne zna sta se slusa u svijetu(jer on sam slusa samo Merilna, Colu i ostale) i ko sve ne dolazi u region, kao sto je vec receno od Linkin Parka, opet U2, Kings of Leon, Radioheada i mnogih drugih moglo bi se u Sa itekako zaraditi.

4. cijeli region će ti doci u Sa ako neko ko nije bio kod njih. ne mora se u Sa prodati ni jedna karta.

5. to jeste ali vidis i da se SFF organizuje uz 300 000 KM od države a to im vrlo malo pomogne. sve je u sponozorima.

Eto toliko
Cijenim tvoj duži odgovor i predlažem slijedeće.

Stavimo tvoju i moju logiku na test vremena pa ćemo vidjeti ko je u pravu.

Zasad sam ja u pravu, vidjećemo šta će sve morati desiti da ti budeš. Jamiroquai je incident kao i U2 i Purple... Kad budemo imali svaki mjesec jedan koncert nekog poznatog onda možemo pričati o sistemu.

pozdrav

Timscho

#88 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Timscho » 20/12/2010 16:10

Ja mislim da niko od ovih domacih organizatora nema petlju da stisne i dovede neko veliko ime. Ali vjerujem da ce se organizatori iz susjedstva vremenom probiti na nase trziste (kao music management prekjuce) i onda cemo moci uzivati u pravim koncertima.

VenOM__

#89 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by VenOM__ » 20/12/2010 16:15

Timscho wrote:Ja mislim da niko od ovih domacih organizatora nema petlju da stisne i dovede neko veliko ime. Ali vjerujem da ce se organizatori iz susjedstva vremenom probiti na nase trziste (kao music management prekjuce) i onda cemo moci uzivati u pravim koncertima.
Upravo :thumbup:

Nadam se da ce uskoro organizatori iz Hrvatske uzeti stvar u svoje ruke (Lupa Promotion,...)

A jos samo da kazem da Tokio Hotel ne slusamo mi pojedinci ovdje na forumu, al' treba biti realan i reci da imaju MNOGO fanova na samom Balkanu, a da ne pricam sire. Iskreno ja ih mrzim, al' et :thumbup:

DaysleepeR

#90 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by DaysleepeR » 20/12/2010 16:47

neće niko imat petlju da stisne niti ce ko doci sa strane da stisne dok Grad Sarajevo ne stane iza tog nekog u smislu finansijskog vađenja iz minusa.

I Zagreb i Beograd i Budva i Split i Ljubljana imaju to. Sarajevo ne, niti će u dogledno vrijeme.

banjaluka078

#91 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by banjaluka078 » 20/12/2010 18:26

DaysleepeR wrote:neće niko imat petlju da stisne niti ce ko doci sa strane da stisne dok Grad Sarajevo ne stane iza tog nekog u smislu finansijskog vađenja iz minusa.

I Zagreb i Beograd i Budva i Split i Ljubljana imaju to. Sarajevo ne, niti će u dogledno vrijeme.
Stao je Milorad iza L. Kravitza, pa nije ni 3000 ljudi došlo na koncert. OK, tu noć je bio i koncert Kosheen u BL, ali svejedno.
Neko spomenu Stinga...ja sam bila na koncertu u ZG prošlog mjeseca, ni tamo Arena nije bila puna. Doduše, ostali koncerti i u BG i ZG su ove godine bili sjajno posjećeni.
Sarajevo, ili bilo koji drugi BH grad, bi mogao zgrnuti lovu jedino ako taj izvođač neće doći nigdje drugdje u regionu. Ako dođe u ZG ili BG, čak i ja ću prije tamo, jer mi je kraći put iz BL, može se auto-putem, a kako sad ni vize nisu problem više raje će odavde prema Sloveniji, Mađarskoj, Austriji, nego što će oni ovamo.
Zagreb iduće godine već ima potvrđene: R. Watersa, Bon Jovi, Slayer&Megadeth, Elton John...mi nismo ni pokušali. Doduše, možda Merlin pobijedi na Eurosongu, pa napravi kakav gratis koncert na Koševu da proslavi. :D

chino

#92 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by chino » 20/12/2010 18:42

Jamiroquai ponovo u Sa i ja cu biti zadovoljan za slijedecu godinu :-D

mrtva kokoš

#93 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by mrtva kokoš » 20/12/2010 19:46

minjonja wrote:hej splintere, sta mislis da napravis anketu i da kao moguce odgovore napises ove izvodjace sto su dosad spomenuti? eto cisto statistike radi da vidimo :D

a better mana molim vas ignorisite. tema bi bila zanimljivija da nema njegovog preseravanja. a sto je najgore, on misli da smo mi zaboga ljubomorni sto je on vidio svijeta, a mi, kofol, nismo. ako se tema ne zakljuca zbog njega, mozda fakat nekog ponuka da nam zovne neku zvijezdu ovamo.
hmm kompleksan posao, 10 opcija a 100 prijedloga valja 10 izabrati, uvijek ce biti onih koji ce da negoduju...
haj malo cu prosaltati po temi i vidjeti cija su se imena spominjala vise puta!!

mogu li u okviru predstojece teme staviti anketu, da ne otvaram bezveze drugu temu??
i koliko opcija da stavim, 3 je dovoljno, sta mislis?

Johnny_x

#94 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Johnny_x » 20/12/2010 20:02

banjaluka078 wrote:
DaysleepeR wrote:neće niko imat petlju da stisne niti ce ko doci sa strane da stisne dok Grad Sarajevo ne stane iza tog nekog u smislu finansijskog vađenja iz minusa.

Stao je Milorad iza L. Kravitza, pa nije ni 3000 ljudi došlo na koncert. OK, tu noć je bio i koncert Kosheen u BL, ali svejedno.
Neko spomenu Stinga...ja sam bila na koncertu u ZG prošlog mjeseca, ni tamo Arena nije bila puna. Doduše, ostali koncerti i u BG i ZG su ove godine bili sjajno posjećeni.
Sarajevo, ili bilo koji drugi BH grad, bi mogao zgrnuti lovu jedino ako taj izvođač neće doći nigdje drugdje u regionu. Ako dođe u ZG ili BG, čak i ja ću prije tamo, jer mi je kraći put iz BL, može se auto-putem, a kako sad ni vize nisu problem više raje će odavde prema Sloveniji, Mađarskoj, Austriji, nego što će oni ovamo.
Zagreb iduće godine već ima potvrđene: R. Watersa, Bon Jovi, Slayer&Megadeth, Elton John...mi nismo ni pokušali. Doduše, možda Merlin pobijedi na Eurosongu, pa napravi kakav gratis koncert na Koševu da proslavi. :D
MAsa raje iz BiH ce otici na koncert boldovanih i eto ti zarade na turizmu. kada bi u gradu Sarajevu bilo volje da neko stane iza organizatora ilineko iz kantona organizatori bi se usudili da dovedu neku zvijezdu plus da organizatori naprave dobru promociju ne samo u SA vec od Mostara pa do Tuzle i da tu organizuju prevoz do mjesta organizovanja(uz placanje tog prevoza ali ne velika cijena uz neku minimalnu zaradu) i naravno da se malo ranije dodje da bi gosti mogli i potrositi koju paru i eto zarade gradu. Koliko je autobusa doslo iz cijele BiH kada je Merlin bio na Kosevu.

banjaluka078

#95 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by banjaluka078 » 20/12/2010 20:12

Johnny_x wrote: MAsa raje iz BiH ce otici na koncert boldovanih i eto ti zarade na turizmu. kada bi u gradu Sarajevu bilo volje da neko stane iza organizatora ilineko iz kantona organizatori bi se usudili da dovedu neku zvijezdu plus da organizatori naprave dobru promociju ne samo u SA vec od Mostara pa do Tuzle i da tu organizuju prevoz do mjesta organizovanja(uz placanje tog prevoza ali ne velika cijena uz neku minimalnu zaradu) i naravno da se malo ranije dodje da bi gosti mogli i potrositi koju paru i eto zarade gradu. Koliko je autobusa doslo iz cijele BiH kada je Merlin bio na Kosevu.
U tome i jeste stvar, nemaju boldovani i Merlin (Hali, Hari, Joksa, itd...) istu publiku. Nažalost, možda bi trećina bila i zainteresovana i u stanju da to sebi priušti...čak i kad bi neko "pogurao"...evo za Guettu su karte bile pedesetak ili koliko već maraka, pa je raji bila frka da plati, a kamoli ove koji su puno skuplji, plus prevoz, plus nešto za klopu, piće....
Ali kad bi Klepton došao, koliko god da košta, ne bih propustila. :)

GOLFER

#96 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by GOLFER » 20/12/2010 20:18

Posto Linkin Park nije bio nigdje u regionu mislim da sa njima ne bi bilo fule...

minjonja

#97 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by minjonja » 20/12/2010 20:29

Splinter wrote:
minjonja wrote:hej splintere, sta mislis da napravis anketu i da kao moguce odgovore napises ove izvodjace sto su dosad spomenuti? eto cisto statistike radi da vidimo :D

hmm kompleksan posao, 10 opcija a 100 prijedloga valja 10 izabrati, uvijek ce biti onih koji ce da negoduju...
haj malo cu prosaltati po temi i vidjeti cija su se imena spominjala vise puta!!

mogu li u okviru predstojece teme staviti anketu, da ne otvaram bezveze drugu temu??
i koliko opcija da stavim, 3 je dovoljno, sta mislis?

3 je dovoljno, ali sacekaj jos koju stranicu, mozda bude jos boljih prijedloga. ja mislim da moze naknadno anketa da se postavi, ne znam, nisam strucna :D pokusaj editovat prvi post pa vidi.

mrtva kokoš

#98 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by mrtva kokoš » 20/12/2010 20:39

e ovako nema ljutnje, stvarno sam zelio uvrstiti jos neke osobe i grupe nazalost ima samo 10 opcija u anketi...
da bih se ogradio od napada reci cu vam da sam sa liste izostavio kanya westa koji je meni u ovom trenutku
broj jedan, tako da sam ovo uradio samo iz razloga da bih se ogradio od pokusaja napada na moju licnost zbog odredjenih izostanaka vama dragih muzicara...
zelio sam jos dodati na ovu listu AC/DC, Mettalicu, Bon Jovi-a i jos pokoga ali nazalost anketa je ogranicena...
tako da sam se vodio i brojem vasih prijedloga...
date su vam tri opcije...

mrtva kokoš

#99 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by mrtva kokoš » 20/12/2010 20:43

minjonja wrote: 3 je dovoljno, ali sacekaj jos koju stranicu, mozda bude jos boljih prijedloga. ja mislim da moze naknadno anketa da se postavi, ne znam, nisam strucna :D pokusaj editovat prvi post pa vidi.
odradjeno idi glasaj :D
ma dovoljno je prijedloga ionako sam se predomisljao koga staviti a da bude po svacijem ukusu, kad bi cekao
jos koju stranicu morao bih jos jednu anketu napraviti...

2407

#100 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by 2407 » 20/12/2010 20:43

Jeste navrli na taj Linkin Park, da ne znam o cemu se radi mislio bih da je to najbolja grupa koja je hodala zemljom ikada i jedini koji znaju svirati :roll:

Misljenja sam da bi Rage Against The Machine bio pun pogodak, ali samo ako bi jedini koncert u regiji bio u Sarajevu. Ukoliko bi bio koncert i u Zagrebu ili Beogradu pa cak i u Madjarskoj, to bi bila fula zesca.

Organizacije velikih koncerata nema i vrlo vjerovatno da je i nece biti. Kad do sada nije bilo i jako smo se lose pokazali s pokusajima dovodjenja velikih zvijezda, tesko da ce u buducnosti i biti nesto.
Koliko je velikih zvijezda nastupalu u Zagrebu ili Beogradu u zadnjih 5 godina. Bezbroj. Koliko ih je doslu u Sarajevo. Jedino Deep Purple.
Organizatoru u Sarajevu je posao 1000 puta laksi i jeftiniji da zakaze koncert u Sarajevu kad neka grupa ima vec koncert u Beogradu. Usput im je. Ali se to ne desava. Mi jednostavno nemamo ni para ni ljudi tako da mozemo biti i prezadovoljni sto velike zvijede imamo prilike gledati u bliskom okruzenju.

Takodje trebamo biti i zadovoljni i ponosni sto imamo najjaci Jazz festival u regiji. Jer tu imamo prilike vidjeti vrhunske svjetske muzicare. To nam je puna saka brade. Jedino da nekada ovaj festival postane kao Montreux, pa da u okviru njega nastupaju velike grupe i zvijezde van jazz muzike.

Post Reply