Koncertna desavanja u Sarajevu!!

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: Bobi

Post Reply

Koga bi se voljeli vidjeti u Sarajevu??

Eminem
28
11%
Linkin Park
29
11%
Coldplay
20
8%
The Prodigy
30
11%
U2
33
12%
Sting
25
9%
Pink Floyd
43
16%
Eric Clapton
27
10%
Massive Attack
15
6%
Kings Of Leon
15
6%

Total votes: 265

Zejnil

#151 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Zejnil » 21/12/2010 01:50

minjonja wrote:ja bih otisla samo ako bi ovo pjevo :D

I ja isto :lol:

Zejnil

#152 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Zejnil » 21/12/2010 01:55

Evanescence - mada ona mala ne zna pjevat uživo, al hajd malo i toga
Eminem definitivno - to je na E, a ima ih još ovamo
Prodigy sve bih dao za njih

Ne i neću opet onog DJ Babu, dajte onog švabu Oci :)
ima ih, ne može mi past na pamet
more i žera dat ćemo mu konjak
Last edited by Zejnil on 21/12/2010 01:57, edited 1 time in total.

Johnny_x

#153 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Johnny_x » 21/12/2010 01:56

Ovi u gradu prate muzicka desavanja pa redovno nas posvecuju Grand zvijezde najmanje dva puta godisnje i to najvise za Bajrame a nadje se jos koje gostovanje izmedju. Citao sam izjave ministra emira koji osudjuje dolazak citiram "srpskih kurvi" za vrijeme Bajrama i bilo kada. pa je li njegovo ministarstvo se ikad ponudilo da pomogne u dovodjenju nekog muzicara koji bi promoviso umjetnost, nebitno koji zanr sve dok je to umjetnost i muzicka kvaliteta.(volio bih da sam pogrjesio)

Zejnil

#154 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Zejnil » 21/12/2010 02:04

Johnny_x wrote:Ovi u gradu prate muzicka desavanja pa redovno nas posvecuju Grand zvijezde najmanje dva puta godisnje i to najvise za Bajrame a nadje se jos koje gostovanje izmedju. Citao sam izjave ministra emira koji osudjuje dolazak citiram "srpskih kurvi" za vrijeme Bajrama i bilo kada. pa je li njegovo ministarstvo se ikad ponudilo da pomogne u dovodjenju nekog muzicara koji bi promoviso umjetnost, nebitno koji zanr sve dok je to umjetnost i muzicka kvaliteta.(volio bih da sam pogrjesio)
Nikad, najveće dostignuće nam je Dino Merlin sa džaba ulazom, a boga pitaj koliko su budžetski korisnici zaista platili kartu.

Ja bih da se mene pita, za bilo koji vjerski praznik zatvorio kafane, pa nek pjevaju gdje hoće - nisam ekstremista ali vazda neko ispuši foru pogotovo zbog razine alkohola i razjarenosti od turbo folk cajkanije

Jah evo dalje

Metallica definitivno ako se ne razvaljuje onaj votkom opet po Sibiru
Alicia Keys - to je malo onako sjedaljka za narodnog pozorišta
Sting
Linkin park da čujemo iste tonove na prva tri albuma

eto pa cu opet malo poslije - dok se sjetim

DaysleepeR

#155 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by DaysleepeR » 21/12/2010 02:47

treba grad da pljune milion KM (svakako troši na gluposti) i da se dovedu Stonesi. nakon njih dolaze svi. Sve zemlje koje su imale evropski put to su simbolicno objavile koncertom Stonesa.

onda se pažnja i promotera i svih drugih okrene prema BiH. Može i U2 umjesto Stonesa.

Ali grad treba to da plati. a neće...

shin

#156 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by shin » 21/12/2010 09:06

Jebo single band koncerte, napraviti festival i biti hardkor , sa tri stagea tri muzicka pravca, taman da ''kulturna raja iz sarajeva'' malo prodise i odmori od hegemonisticke muzicke cizme koja nas je pritisla sa one strane drine, mozda dodje do muzicke revolucije pa odmah svi krenemo slusati Leonarda Cohena ili Bob Dylana.

Zejnil

#157 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Zejnil » 21/12/2010 10:18

shin wrote:Jebo single band koncerte, napraviti festival i biti hardkor , sa tri stagea tri muzicka pravca, taman da ''kulturna raja iz sarajeva'' malo prodise i odmori od hegemonisticke muzicke cizme koja nas je pritisla sa one strane drine, mozda dodje do muzicke revolucije pa odmah svi krenemo slusati Leonarda Cohena ili Bob Dylana.
Bojim se da nas je sve manje i manje za ovakvo nešto nažalost

VenomousV

#158 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by VenomousV » 21/12/2010 10:57

DaysleepeR wrote:
kurt cobain wrote:
DaysleepeR wrote:ti isto dijete majke mi

objasnio sam sve na prethodnim stranicama, nema veze to sa tim ko šta voli dok ljudi ne budu imali ovdje tržište neće ni dolaziti

sad ga nemaju i to je činjenica
tebi nikako da ude u galvu da od prodaje albuma ne ovisi gdje ce ko dodi. nema to veze nikakve. rekoh ti, izvodaci zive od honorara s nastupa, mnogo vece pare tu stave u dzep a ne od prodaje albuma. zato svi sviraju gdje god samo da mogu zaraditi i zato si mogao vidjeti 50Centa, Snoop Dogg ai koga sve ne u Pristini. sta je to Pristina bolja od nas?
argumentuj da nema? lupaš prijatelju pravo. logika stvari je da izdaš album, pa ideš u zemlje u kojima je prodaja najveća da sviraš jer si siguran da ćeš tamo imati pune dvorane. tamo gdje ne prodaš ništa što ćeš ići? ko ti garantuje da će ti iko doći? ima li tu logike molim te?

Kosovo sigurno ima državni projekat da se integriše u svjetske tokove kako bi bilo priznato ko država. Sasvim je logično da će vlast plaćati koncerte i druge aktivnosti kako Kosovo ne bi više bilo šupak svijeta. Kod nas to nije slučaj. Ima Moj Ummete, ima Čola i džabni koncert Harija, za naše zatucane vlastodršce super.

očigledno ne vladaš tematikom i baziraš se na pretpostavkama i emocijama. ja govorim iz iskustva.
opet ja sa disturbedom, prosle ili pretprosle godine (kad su tek izdali album) dosli ljudi po x-ti put da sviraju u zagrebu, i pred kraj koncerta pita david znate li (rece ime) sa novog albuma? cika vriska bla bla kaze on, tj nasmija se i rece, vidim ide dobro piratima...

DaysleepeR

#159 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by DaysleepeR » 21/12/2010 14:42

shin wrote:Jebo single band koncerte, napraviti festival i biti hardkor , sa tri stagea tri muzicka pravca, taman da ''kulturna raja iz sarajeva'' malo prodise i odmori od hegemonisticke muzicke cizme koja nas je pritisla sa one strane drine, mozda dodje do muzicke revolucije pa odmah svi krenemo slusati Leonarda Cohena ili Bob Dylana.
samo da smo još saznali ko će ga napravit... :D

najlakše je reći "treba napravit" ko bolan će napravit?

Better Man

#160 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Better Man » 21/12/2010 15:22

2407 wrote:
Johnny_x wrote: Nedavno sam citao da bi se Gilmur, Mason i Waters mogli okupiti i da sviraju kao Floydi ali bi im sav prihod koji bi skupili isao u humantarne svrhe a iako se to desi bilo gdje u svijetu gdje bi oni gostovali mogli bi 3 noci zaredom puniti bilo koji stadion pa cak i kod nas jer oni su najbolji bend i muzicari koji su ikad postojali i koji ce ikad postojati. Ja licno kada bi svirali 5 noci zaredom isao bi svaku noc.
Isti sam, obozavam ih :thumbup:
Ali to je sve na dugom stapu. Gilmour je obecao da ce odsvirati Comfortaby Numb na jedom koncertu na predstojecoj Watersovoj turneju. Gdje i kad ce to biti, ne zna sa. Vrlo vjerovatno ne nekom koncertu u Londonu. Njih dvojica se bas i ne podnose dobro, tako da svaka ta prica oko udruzivanja je sumnjiva.
Ali opet i ako se udruze nece to biti velika svjetska turneja gdje ce obici svako selo i zaseok. Nego vjerovatno par koncerata u svjetskim metropolama. Oni bi u Sarajevo dosli jedino kada bi Torabi uskrsnuo Wrighta :mrgreen:
Ne da vjerovatno, već 100% će biti gost na jednom od Londonskih koncerata u O2 Areni. U O2 Areni Waters će održati 6 koncerata u maju i svi su već rasprodati. Htio sam da idem, ali kao što rekoh karte prodate. Moglo se još uzeti karata za nastup 18 maja, ali su karte skroz na vrhu dvorane, tako da se ne bi ste pozicije najbolje mogao vidjeti koncert. Zato ću 31 maja da idem na Sade u istoj dvorani i karte su za parket prtavo blizu scene. Inače cijena karte za Watersa u O2 Areni je bila 85 funti. Ista cijena je i za Sade. Daysleeper je dobro objasnio neke stvari. Puno toga se mora riješti u BiH da bi svjetske zvijezde došle u BiH. Koncert koji bi sigurno bio rasprodan da se napravi na stadionu Koševo je Bruce Springsteen & E Street Band. Njegovi koncerti su istinski spektakli i kakvu energiju ima Springsteen i njegv prateči bend i koji su to genijalci na svojim istrumentima to je nevjerovatno. Lik u Rodnom New Jerseyu na zadnjoj turneji zakazao 5 koncerata u periodu od 30 septembra do 9 oktobra i svih pet je rasprodao u sekundi, a koncerti su održani na Giants Stadium čiji kapacitet mjesta iznosi 80,242 i kad dodate teren možete zamisliti koliko je popularan u rodnom gradu i ne samo tu već i u cijelom svijetu. Na njegov koncert bi ti došlo jako dosta ljudi srednje Evrope, pa Italije, Grčke itd.

chengaba

#161 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by chengaba » 21/12/2010 15:26

Better Man wrote:Koncert koji bi sigurno bio rasprodan da se napravi na stadionu Koševo je Bruce Springsteen & E Street Band. Njegovi koncerti su istinski spektakli i kakvu energiju ima Springsteen i njegv prateči bend i koji su to genijalci na svojim istrumentima to je nevjerovatno.

Dajem ruku da ne bi prodao više od 2000 karata pod uslovom da budu i u Zg i u Bg koncerti.

ultima_palabra

#162 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by ultima_palabra » 21/12/2010 15:29

chengaba wrote:
Better Man wrote:Koncert koji bi sigurno bio rasprodan da se napravi na stadionu Koševo je Bruce Springsteen & E Street Band. Njegovi koncerti su istinski spektakli i kakvu energiju ima Springsteen i njegv prateči bend i koji su to genijalci na svojim istrumentima to je nevjerovatno.

Dajem ruku da ne bi prodao više od 2000 karata pod uslovom da budu i u Zg i u Bg koncerti.
Slažem se... ne mora biti u oba, nek bude samo u jednom od ta dva.

vukojebina

#163 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by vukojebina » 21/12/2010 15:57

Better Man wrote: Ne da vjerovatno, već 100% će biti gost na jednom od Londonskih koncerata u O2 Areni. U O2 Areni Waters će održati 6 koncerata u maju i svi su već rasprodati. Htio sam da idem, ali kao što rekoh karte prodate. Moglo se još uzeti karata za nastup 18 maja, ali su karte skroz na vrhu dvorane, tako da se ne bi ste pozicije najbolje mogao vidjeti koncert. Zato ću 31 maja da idem na Sade u istoj dvorani i karte su za parket prtavo blizu scene. Inače cijena karte za Watersa u O2 Areni je bila 85 funti. Ista cijena je i za Sade. Daysleeper je dobro objasnio neke stvari. Puno toga se mora riješti u BiH da bi svjetske zvijezde došle u BiH. Koncert koji bi sigurno bio rasprodan da se napravi na stadionu Koševo je Bruce Springsteen & E Street Band. Njegovi koncerti su istinski spektakli i kakvu energiju ima Springsteen i njegv prateči bend i koji su to genijalci na svojim istrumentima to je nevjerovatno. Lik u Rodnom New Jerseyu na zadnjoj turneji zakazao 5 koncerata u periodu od 30 septembra do 9 oktobra i svih pet je rasprodao u sekundi, a koncerti su održani na Giants Stadium čiji kapacitet mjesta iznosi 80,242 i kad dodate teren možete zamisliti koliko je popularan u rodnom gradu i ne samo tu već i u cijelom svijetu. Na njegov koncert bi ti došlo jako dosta ljudi srednje Evrope, pa Italije, Grčke itd.

cek jel to onaj isti London ili neki drugi?
:D :D :D

shin

#164 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by shin » 21/12/2010 18:23

DaysleepeR wrote:
samo da smo još saznali ko će ga napravit... :D

najlakše je reći "treba napravit" ko bolan će napravit?

Taj post je pucao od zajebancije :D

DaysleepeR

#165 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by DaysleepeR » 21/12/2010 19:18

shin wrote:
Taj post je pucao od zajebancije :D
š'o bi rekli "halali paša" nisam danas nešto pri šutu :D

Averus

#166 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Averus » 21/12/2010 21:28

.
Last edited by Averus on 03/04/2018 20:59, edited 1 time in total.

Mariella

#167 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Mariella » 21/12/2010 22:36

Sta je ovo svi zapeli za rock, rap i DJ-eve. Sta je sa muzikom tipa Dido, John Legend, Amy Winehouse :D Malo i za opustanje :)

Priorat
Location: Naučio sam krajnje oprezno upotrebljavati riječ nemoguće...

#168 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Priorat » 21/12/2010 22:44

vukojebina wrote:
Better Man wrote: Ne da vjerovatno, već 100% će biti gost na jednom od Londonskih koncerata u O2 Areni. U O2 Areni Waters će održati 6 koncerata u maju i svi su već rasprodati. Htio sam da idem, ali kao što rekoh karte prodate. Moglo se još uzeti karata za nastup 18 maja, ali su karte skroz na vrhu dvorane, tako da se ne bi ste pozicije najbolje mogao vidjeti koncert. Zato ću 31 maja da idem na Sade u istoj dvorani i karte su za parket prtavo blizu scene. Inače cijena karte za Watersa u O2 Areni je bila 85 funti. Ista cijena je i za Sade. Daysleeper je dobro objasnio neke stvari. Puno toga se mora riješti u BiH da bi svjetske zvijezde došle u BiH. Koncert koji bi sigurno bio rasprodan da se napravi na stadionu Koševo je Bruce Springsteen & E Street Band. Njegovi koncerti su istinski spektakli i kakvu energiju ima Springsteen i njegv prateči bend i koji su to genijalci na svojim istrumentima to je nevjerovatno. Lik u Rodnom New Jerseyu na zadnjoj turneji zakazao 5 koncerata u periodu od 30 septembra do 9 oktobra i svih pet je rasprodao u sekundi, a koncerti su održani na Giants Stadium čiji kapacitet mjesta iznosi 80,242 i kad dodate teren možete zamisliti koliko je popularan u rodnom gradu i ne samo tu već i u cijelom svijetu. Na njegov koncert bi ti došlo jako dosta ljudi srednje Evrope, pa Italije, Grčke itd.

cek jel to onaj isti London ili neki drugi?
:D :D :D

ha,ha,ha,ha :lol: :lol: :lol:

Comrad

#169 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Comrad » 22/12/2010 01:17

Kad ukucas na google "London"...prvi rezultat je "Better Man".

p.s. Hocete se vise prestati cuditi sta neko slusa. Pa o tome se na raspravlja ebemu. Zaboli me neka stvar sta neko slusa i koga zeli da vidi u sa. Kako ne kontate da su ljudi razliciti i da ne vole iste stvari. Isto djecurlija kakva.

p.s. I slazem se za ovaj prijedlog @daysleepera, neka grad fino pomogne da se dovedu legende tipa U2, Stonesa i sl. Da se malo pojavimo u pozitivnom svjetlu u medijima. A ne "After Somalia and Etiopia Brad Pitt and Angelina Jolie are going to visit Sarajevo and BiH". :-) I mi svi skacemo od srece...

:run:

VenomousV

#170 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by VenomousV » 22/12/2010 11:40

Comrad wrote:Kad ukucas na google "London"...prvi rezultat je "Better Man".

p.s. Hocete se vise prestati cuditi sta neko slusa. Pa o tome se na raspravlja ebemu. Zaboli me neka stvar sta neko slusa i koga zeli da vidi u sa. Kako ne kontate da su ljudi razliciti i da ne vole iste stvari. Isto djecurlija kakva.

p.s. I slazem se za ovaj prijedlog @daysleepera, neka grad fino pomogne da se dovedu legende tipa U2, Stonesa i sl. Da se malo pojavimo u pozitivnom svjetlu u medijima. A ne "After Somalia and Etiopia Brad Pitt and Angelina Jolie are going to visit Sarajevo and BiH". :-) I mi svi skacemo od srece...

:run:
nije da sam skakala od srece ali vala prave kakvu-takvu promociju nase zemlje, u smislu da kad neko njih dvoje vidi negdje odmah se pocnu raspitivat' itd i onda se i oni pojave... kad se pojave vide da je lijepa zemlja (ako nista drugo) i onda kaze prijateljima, ti prijatelji svojim prijateljima...
mozda nesto bude od nas =) i neka faca bude imala koncert ovdje =)

muniza

#171 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by muniza » 22/12/2010 11:57

Glasah za Massive Attack a imat ćemo velike koncerte kad grad, kanton i federacija počnu odvajati lovu za to a ne sve pare spiskati na *ebeni SFF.
Kad bi se lova koja se okrene tokom SFF-a (sponzori u vidu institucija, privatnika...) raspodjelila na cijelu godinu, mogli bi maltene 2x mjesečno imati veliki koncert i okupljati raju iz regiona.
Baš ovo ljeto je pokazalo da jako jako mali broj stranih turista (ne mislim na EX-YU) dolazi zbog SFF-a, to su priče za malu djecu...

DaysleepeR

#172 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by DaysleepeR » 22/12/2010 13:29

muniza wrote:Glasah za Massive Attack a imat ćemo velike koncerte kad grad, kanton i federacija počnu odvajati lovu za to a ne sve pare spiskati na *ebeni SFF.
Kad bi se lova koja se okrene tokom SFF-a (sponzori u vidu institucija, privatnika...) raspodjelila na cijelu godinu, mogli bi maltene 2x mjesečno imati veliki koncert i okupljati raju iz regiona.
Baš ovo ljeto je pokazalo da jako jako mali broj stranih turista (ne mislim na EX-YU) dolazi zbog SFF-a, to su priče za malu djecu...

s obzirom na broj stranih i dijasporskih gostiju tokom SFF-a u Domu Mladih možemo tih dana imati mini Exit.

7 dana festivala, 7 tematskih svirki u Domu Mladih sa velikim imenima

Metal night
Rock Night
Pop Night
Hip Hop Night
DJ Night
Ex Yu night
Bosnian night

I svi zadovoljni....

ali avaj :D

ultima_palabra

#173 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by ultima_palabra » 22/12/2010 13:33

DaysleepeR wrote:
muniza wrote:Glasah za Massive Attack a imat ćemo velike koncerte kad grad, kanton i federacija počnu odvajati lovu za to a ne sve pare spiskati na *ebeni SFF.

s obzirom na broj stranih i dijasporskih gostiju tokom SFF-a u Domu Mladih možemo tih dana imati mini Exit.

Metal night
Rock Night
Pop Night
Hip Hop Night
DJ Night
Ex Yu night
Bosnian night

I svi zadovoljni....

Eh, a kako bi Lipa onda dovodio "ekskluzivne" goste: Severinu i Prljavo kazalište :oops:

DaysleepeR

#174 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by DaysleepeR » 22/12/2010 13:43

ultima_palabra wrote: Eh, a kako bi Lipa onda dovodio "ekskluzivne" goste: Severinu i Prljavo kazalište :oops:
zato kažem ali avaj :D

a mogao bi i opet, eto ex yu night pa nek ih dovodi

muniza

#175 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by muniza » 22/12/2010 13:46

DaysleepeR wrote:

Metal night
Rock Night
Pop Night
Hip Hop Night
DJ Night
Ex Yu night
Bosnian night

I svi zadovoljni....

nije loša ideja s tim što heineken music fest u neku ruku to i jeste ali bi se dalo raspravljati o izboru izvođača, posebno zadnjih godina. kako neko reče, ne biraju se tu izvođači po ukusu naše publike već po zvanicama festivala...

a samo još da dodam da je vrijeme SFF-a ujedno i vrijeme odmora tako da su dijaspora i turisti tu nevezano o SFF-u, eventualno ćemo izuzeti hrvate koji dolaze u periodu SFF-a zbog "ludog provoda.

SFF je samoodrživ projekat i neka kanton, gradske općine, federacija i ostali podržavaju kulturna dešavanja tokom cijele godine i sve će biti mnogo jednostavnije. tada mi nećemo imati grad koji prividno živi 7 dana u godini dok se ostatak godine mora putovati da bi vidio ili doživio neki koncert.
jedan od rijetkih pozitivnih primjera je Jazz fest koji je prve godine bez sponzora preživio samo zahvaljujući trudu organizatora, šteta što ne volim jazz :D

Post Reply