Koncertna desavanja u Sarajevu!!

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: Bobi

Post Reply

Koga bi se voljeli vidjeti u Sarajevu??

Eminem
28
11%
Linkin Park
29
11%
Coldplay
20
8%
The Prodigy
30
11%
U2
33
12%
Sting
25
9%
Pink Floyd
43
16%
Eric Clapton
27
10%
Massive Attack
15
6%
Kings Of Leon
15
6%

Total votes: 265

GOLFER

#101 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by GOLFER » 20/12/2010 20:46

Splinter wrote:e ovako nema ljutnje, stvarno sam zelio uvrstiti jos neke osobe i grupe nazalost ima samo 10 opcija u anketi...
da bih se ogradio od napada reci cu vam da sam sa liste izostavio kanya westa koji je meni u ovom trenutku
broj jedan, tako da sam ovo uradio samo iz razloga da bih se ogradio od pokusaja napada na moju licnost zbog odredjenih izostanaka vama dragih muzicara...
zelio sam jos dodati na ovu listu AC/DC, Mettalicu, Bon Jovi-a i jos pokoga ali nazalost anketa je ogranicena...
tako da sam se vodio i brojem vasih prijedloga...
date su vam tri opcije...
ma ako su pomenuti gostovali u zadnje 2 godine u komsiluku ili ce da gostuju sljedece godine kakve onda koristi od toga pa ja... da se ja pitam ja bih odmah Metallicu ali vec je bila mada za taj bend to nije nikakva prepreka ali hajde bolje dati sansu ovima koji nisu bili...

Sto se LP tice, to je ipak planetarno poznat i popularan bend sta god ko mislio o njima to ne moze sporiti, Mislim da bi i RATM bio pun pogodak. Dakle ni LP ni RATM nisu bili u okruzenju, ja bi dodao i HIM (oni su bili na exitu prije 4 godine) davno je to bilo :D

2407

#102 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by 2407 » 20/12/2010 20:51

Splinteru, Pink Floyd ti se raspao 1996 godine. Poslije toga su odrzali nekoliko zajednickih nastupa na jedvite jade. Richard Wright, klavijaturista Floyda, je preminuo 2008. godine i tako da od Floyda nema vise nista. Mozda bude nekada neki koncert, ali to ce biti u Londonu kao onaj Led Zeppelina.
Mogu slobodno reci da cemo prije gledati Lucasov Star Wars uzivo u Sarajevu nego Pink Floyd. Jedino mozda solo nastup Gilmoura ili Watersa ali i to je jebena fantastika.

2407

#103 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by 2407 » 20/12/2010 20:56

GOLFER wrote:
Sto se LP tice, to je ipak planetarno poznat i popularan bend sta god ko mislio o njima to ne moze sporiti, Mislim da bi i RATM bio pun pogodak. Dakle ni LP ni RATM nisu bili u okruzenju, ja bi dodao i HIM (oni su bili na exitu prije 4 godine) davno je to bilo :D
RATM je nastupao 2000. u Ljubljani.
Ne bih da podcjenjujema ali kakav Linkin Park, osim par hiljada emica i onih koji slusaju sve i svasta ko to u BiH slusa? Nit rokeri nit metalci nit alternativci :-?

Johnny_x

#104 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Johnny_x » 20/12/2010 20:57

banjaluka078 wrote:
Johnny_x wrote: MAsa raje iz BiH ce otici na koncert boldovanih i eto ti zarade na turizmu. kada bi u gradu Sarajevu bilo volje da neko stane iza organizatora ilineko iz kantona organizatori bi se usudili da dovedu neku zvijezdu plus da organizatori naprave dobru promociju ne samo u SA vec od Mostara pa do Tuzle i da tu organizuju prevoz do mjesta organizovanja(uz placanje tog prevoza ali ne velika cijena uz neku minimalnu zaradu) i naravno da se malo ranije dodje da bi gosti mogli i potrositi koju paru i eto zarade gradu. Koliko je autobusa doslo iz cijele BiH kada je Merlin bio na Kosevu.
U tome i jeste stvar, nemaju boldovani i Merlin (Hali, Hari, Joksa, itd...) istu publiku. Nažalost, možda bi trećina bila i zainteresovana i u stanju da to sebi priušti...čak i kad bi neko "pogurao"...evo za Guettu su karte bile pedesetak ili koliko već maraka, pa je raji bila frka da plati, a kamoli ove koji su puno skuplji, plus prevoz, plus nešto za klopu, piće....
Ali kad bi Klepton došao, koliko god da košta, ne bih propustila. :)
Prepostavljam da si ti iz Banja Luke i kad bi Klepton dosao u Tuzlu i Sarajevo vjerovatno bi isla sa autom i jedan od problema ti bi bio gdje parkirati auto paziti da ga neko ne ukrade a sa organizovanim prevozom nemas tu brigu. Kao sto si sama rekla da ne bih to propustilo takodjer ima i ostalih ljudi koji ne bi ni zasta propustili neciji koncert a od Tuzle do Mostara se moze naci oko 1500 ljudi(mozda i vise) koji bi isli na neki koncert koji se odrzaje u Zetri ili 6000-7000 za Kosevo.Sto zvucnija imena vise fanova ne samo u SA vec i okolo. Uzmimo primjer Iron Maiden gostuje na kosevu. kapacitet 60000. Cijena karte 40 KM+ pdv=46,8(cijena 45 teren, tribine 50 ili obratno). Sponzori uzimaju 10000 karata. Zarada od karte 50000*40 =2000000 - 150000(u slucaju da se kartre ne prodaju)= 1850000. Sponzori daju 250000(nisam upoznat sa marketingom ne znam cijene kako se krecu samo pretpostavljam). 1850000+250000=2100000. Maideni uzimaju 2000000 ostaje 100000 organizatoru. Kostanje organizacije bi kosatali oko 100000 koje bi snosio grad SA i kanton. znaci organizatoru ostaje 100000 sto je dobra zarada. Cijena karte nije skupa pristojna je za takav bend, Svjetski poznati bend dolazi na nase podrucje, 15000 ljudi sa strane dolazi svaki trosi 5 KM u SA 15000*5=75000, zarada od PDV 12750+68000(od karata)=80750. Drzava je na gubitku 19250 KM sto nije velika para za ono sto smi mi dobijamo . eh u ovom sto sam ja izniio moze biti jedan problem da maiden zele vise para, da se karte ne prodaju o onolikom broju i da organizacija kosta vise.
ako ima kakvih gresaka halalite brzo kucam.

manki

#105 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by manki » 20/12/2010 21:00

A gdje je Lady Gaga? :D

mrtva kokoš

#106 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by mrtva kokoš » 20/12/2010 21:02

2407 wrote:Splinteru, Pink Floyd ti se raspao 1996 godine. Poslije toga su odrzali nekoliko zajednickih nastupa na jedvite jade. Richard Wright, klavijaturista Floyda, je preminuo 2008. godine i tako da od Floyda nema vise nista. Mozda bude nekada neki koncert, ali to ce biti u Londonu kao onaj Led Zeppelina.
Mogu slobodno reci da cemo prije gledati Lucasov Star Wars uzivo u Sarajevu nego Pink Floyd. Jedino mozda solo nastup Gilmoura ili Watersa ali i to je jebena fantastika.
iskreno niti ih slusam niti sam to znao, ovi sa prijedlozima su krivi :oops:

Johnny_x

#107 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Johnny_x » 20/12/2010 21:04

2407 wrote:Splinteru, Pink Floyd ti se raspao 1996 godine. Poslije toga su odrzali nekoliko zajednickih nastupa na jedvite jade. Richard Wright, klavijaturista Floyda, je preminuo 2008. godine i tako da od Floyda nema vise nista. Mozda bude nekada neki koncert, ali to ce biti u Londonu kao onaj Led Zeppelina.
Nedavno sam citao da bi se Gilmur, Mason i Waters mogli okupiti i da sviraju kao Floydi ali bi im sav prihod koji bi skupili isao u humantarne svrhe a ako se to desi bilo gdje u svijetu gdje bi oni gostovali mogli bi 3 noci zaredom puniti bilo koji stadion pa cak i kod nas jer oni su najbolji bend i muzicari koji su ikad postojali i koji ce ikad postojati i ako se to propusti neces imati prilike da ih slusas uzivo. Ja licno kada bi svirali 5 noci zaredom isao bi svaku noc.
Last edited by Johnny_x on 20/12/2010 21:06, edited 1 time in total.

Johnny_x

#108 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Johnny_x » 20/12/2010 21:04

manki wrote:A gdje je Lady Gaga? :D
Pa da nam dodje sa zastavom Hrvatske ili Srbije

manki

#109 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by manki » 20/12/2010 21:10

Johnny_x wrote:
manki wrote:A gdje je Lady Gaga? :D
Pa da nam dodje sa zastavom Hrvatske ili Srbije
:lol: :thumbup:

Vala, ništa na šta nismo navikli, primili bi mi to bolje od Hrvata sa slučajem "slovenska zastava" :lol: :bih:

2407

#110 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by 2407 » 20/12/2010 21:12

Johnny_x wrote: Nedavno sam citao da bi se Gilmur, Mason i Waters mogli okupiti i da sviraju kao Floydi ali bi im sav prihod koji bi skupili isao u humantarne svrhe a iako se to desi bilo gdje u svijetu gdje bi oni gostovali mogli bi 3 noci zaredom puniti bilo koji stadion pa cak i kod nas jer oni su najbolji bend i muzicari koji su ikad postojali i koji ce ikad postojati. Ja licno kada bi svirali 5 noci zaredom isao bi svaku noc.
Isti sam, obozavam ih :thumbup:
Ali to je sve na dugom stapu. Gilmour je obecao da ce odsvirati Comfortaby Numb na jedom koncertu na predstojecoj Watersovoj turneju. Gdje i kad ce to biti, ne zna sa. Vrlo vjerovatno ne nekom koncertu u Londonu. Njih dvojica se bas i ne podnose dobro, tako da svaka ta prica oko udruzivanja je sumnjiva.
Ali opet i ako se udruze nece to biti velika svjetska turneja gdje ce obici svako selo i zaseok. Nego vjerovatno par koncerata u svjetskim metropolama. Oni bi u Sarajevo dosli jedino kada bi Torabi uskrsnuo Wrighta :mrgreen:

Comrad

#111 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Comrad » 20/12/2010 21:17

Roger Waters nastupa u Zg iduce godine u aprilu. Nije naucna fantastika kad znas sta radis, nasi ne znaju.

Neka dovedu onda Gilmoura, i on ima redovno solo nastupe, a mislim da nije nastupao u regionu.

BiH-x

#112 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by BiH-x » 20/12/2010 21:32

minjonja wrote:ma joj slabo bi raje doslo na coldplay... ja, ti i bih-x bi dosli, ali volila bi na njihov koncert vise neg ista :D
Ja mislim da bi Coldplay mogli napuniti Zetru. Koliko ja znam nikad nisu imali koncert na Balkanu, pa bi doslo bruka raje iz regiona.

2407

#113 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by 2407 » 20/12/2010 21:33

Comrad wrote: Roger Waters nastupa u Zg iduce godine u aprilu. Nije naucna fantastika kad znas sta radis, nasi ne znaju.

Neka dovedu onda Gilmoura, i on ima redovno solo nastupe, a mislim da nije nastupao u regionu.
Znam za Watersa ali i on dolazi u Zg gdje sedmicno bude jedan beton koncert. Rekoh ja maloprije da nit imamo publike nit para za takve dogadjaje, mrsko mi se ponavljati :)

HaHaHa2

#114 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by HaHaHa2 » 20/12/2010 21:47

fixer wrote:
HaHaHa2 wrote:Samo ova dva, M. Knopfler i E. Clapton.
:thumbup:
Prvi zbog Dire Starits-a jer po prici (nazalost samo) nekih mojih prijatelja koji su bili, blago receno lom.Moja ne ostrvarena zelja al' eto bar Knoflera da cujem uzivo ako nista i ja zadovoljan :D

suncica24

#115 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by suncica24 » 20/12/2010 21:58

2407 wrote:
Johnny_x wrote: Nedavno sam citao da bi se Gilmur, Mason i Waters mogli okupiti i da sviraju kao Floydi ali bi im sav prihod koji bi skupili isao u humantarne svrhe a iako se to desi bilo gdje u svijetu gdje bi oni gostovali mogli bi 3 noci zaredom puniti bilo koji stadion pa cak i kod nas jer oni su najbolji bend i muzicari koji su ikad postojali i koji ce ikad postojati. Ja licno kada bi svirali 5 noci zaredom isao bi svaku noc.
Isti sam, obozavam ih :thumbup:
Ali to je sve na dugom stapu. Gilmour je obecao da ce odsvirati Comfortaby Numb na jedom koncertu na predstojecoj Watersovoj turneju. Gdje i kad ce to biti, ne zna sa. Vrlo vjerovatno ne nekom koncertu u Londonu. Njih dvojica se bas i ne podnose dobro, tako da svaka ta prica oko udruzivanja je sumnjiva.
Ali opet i ako se udruze nece to biti velika svjetska turneja gdje ce obici svako selo i zaseok. Nego vjerovatno par koncerata u svjetskim metropolama. Oni bi u Sarajevo dosli jedino kada bi Torabi uskrsnuo Wrighta :mrgreen:
Ja bih i do tih metropola plivala, dojahala na kamili, letjela zepelinom, isla pjesice ako treba, samo kad bi bilo... koncerta :D

VenOM__

#116 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by VenOM__ » 20/12/2010 22:14

Ko je bio organizovao koncert Deep Purple-a i Jamiroquai-a u Sarajevu?

Johnny_x

#117 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Johnny_x » 20/12/2010 22:41

HaHaHa2 wrote:
fixer wrote:
HaHaHa2 wrote:Samo ova dva, M. Knopfler i E. Clapton.
:thumbup:
Prvi zbog Dire Starits-a jer po prici (nazalost samo) nekih mojih prijatelja koji su bili, blago receno lom.Moja ne ostrvarena zelja al' eto bar Knoflera da cujem uzivo ako nista i ja zadovoljan :D
Knofler napravi atmosferu sa sijalicom od 40 W

minjonja

#118 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by minjonja » 20/12/2010 22:45

BiH-x wrote:
minjonja wrote:ma joj slabo bi raje doslo na coldplay... ja, ti i bih-x bi dosli, ali volila bi na njihov koncert vise neg ista :D
Ja mislim da bi Coldplay mogli napuniti Zetru. Koliko ja znam nikad nisu imali koncert na Balkanu, pa bi doslo bruka raje iz regiona.
sta mislis bil upalilo kad bi ih bombardovala mailovima da dodju? :D

VenOM__

#119 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by VenOM__ » 20/12/2010 23:19

minjonja wrote:
BiH-x wrote:
sta mislis bil upalilo kad bi ih bombardovala mailovima da dodju? :D
Vrijedi probati :bih:

maxell_sarajevo

#120 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by maxell_sarajevo » 20/12/2010 23:27

Paul Van Dyk :thumbup: :bih:

VenomousV

#121 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by VenomousV » 20/12/2010 23:32

@2407: ja nisam emach, nisam neko ko slusa sve i svasta ali ako je slusanje svega i svacega ustvari slusanje necega sto ti se svidi onda mozda i jesam. ne svrstavam ljude po grupama metalci, alternativci, rokeri, pankeri itd i sl
smatram da vise ljudi iz manjih gradova slusa rock, metal, alternativu.... nego sto je to slucaj u sarajevu. ova najezda malih emacha je upravo to - najezda jer su djeca skuzila da je to kul i in trenutno, al valja bolje i to nego djevojke koje se oblace ko pjevaljke sa granda i posjecuju nastupe tih istih izvodjaca sa granda.
Linkin Park (ne samo zato sto ih obozavam i sto bi dala bubreg za njihov koncert) bi bio pun pogodak. Zasto? E pa zato sto bi i metalci i pankeri i alternativci i emachi, a vala ne bi me cudilo i neko od pripadnika rase turbo folka, dosli 100% na njihov koncert jer se napokon nesto desava kod nas i jer napokon dolazi bend koji je planetarno popularan. O njihovoj muzici necu da pricam jer su misljenja uvijek podjeljena a o ukusima se ne rasparavlja :)

@GOLFER: dobar ti izbor muzike :D al tesko da ce biti ista od HIM-a, posljednji album (po mom misljenju) je bezze, nisu odusevili ljude lately, nit su sta posebno uradili, mada bi to moglo ici u nasu korist ako bi neko htio da organizuje njihov koncert. Doslo bi vala ljudi iz regije kol'ko hoces a i ja bih ih voljela vidjeti live jer mescini da je ville malo sredio glas pa bi mozda i potrfio koju notu i eventualno pravi stih :D

DaysleepeR

#122 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by DaysleepeR » 20/12/2010 23:33

samo da kažem anketa je ODRON. nikog od nabrojanih...

je li autor svjestan da su neki od nabrojanih prestali davno da postoje?

i da li je autor svjestan da publika određenih bendova u anketi mora prije 11 kuci inace ih policija hapsi?

ODRON

ja sam vam rekao sta je fol a vi i dalje trosite vrijeme. nisam neupucen u tematiku sto je najgore, toliko se ovdje lupa da to nema sanse covjek da pofata i urazumi

UZAS

:run:

Vitezanin

#123 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Vitezanin » 20/12/2010 23:44

DaysleepeR wrote:samo da kažem anketa je ODRON. nikog od nabrojanih...

je li autor svjestan da su neki od nabrojanih prestali davno da postoje?

i da li je autor svjestan da publika određenih bendova u anketi mora prije 11 kuci inace ih policija hapsi?

ODRON

ja sam vam rekao sta je fol a vi i dalje trosite vrijeme. nisam neupucen u tematiku sto je najgore, toliko se ovdje lupa da to nema sanse covjek da pofata i urazumi

UZAS

:run:
Nije ovo nikakva profi anketa, lik samo hoće da vidi šta ljudi preferiraju, a to tko će kad kući uopće nije bitno u ovom trenutku, daj da vidimo kakvi su nam ukusi i to je to, calm down. :D :D :D

2407

#124 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by 2407 » 20/12/2010 23:50

VenomousV wrote:@2407: ja nisam emach, nisam neko ko slusa sve i svasta ali ako je slusanje svega i svacega ustvari slusanje necega sto ti se svidi onda mozda i jesam. ne svrstavam ljude po grupama metalci, alternativci, rokeri, pankeri itd i sl
smatram da vise ljudi iz manjih gradova slusa rock, metal, alternativu.... nego sto je to slucaj u sarajevu. ova najezda malih emacha je upravo to - najezda jer su djeca skuzila da je to kul i in trenutno, al valja bolje i to nego djevojke koje se oblace ko pjevaljke sa granda i posjecuju nastupe tih istih izvodjaca sa granda.
Linkin Park (ne samo zato sto ih obozavam i sto bi dala bubreg za njihov koncert) bi bio pun pogodak. Zasto? E pa zato sto bi i metalci i pankeri i alternativci i emachi, a vala ne bi me cudilo i neko od pripadnika rase turbo folka, dosli 100% na njihov koncert jer se napokon nesto desava kod nas i jer napokon dolazi bend koji je planetarno popularan. O njihovoj muzici necu da pricam jer su misljenja uvijek podjeljena a o ukusima se ne rasparavlja :)
Prvo boldovano, grandovci imaju jako lose furke i slusaju losu muziku, emichi imaju bolesne furke i slusaju losu muziku i to nikako ne moze biti bolje od turbo folkera.

Drugo, garantujem ti da 99,9 posto ovih pobrojanih ne bi otislo na Linkin Park jer ih se snebivaju.

Traktor`

#125 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Traktor` » 20/12/2010 23:57

evo izredali se DJ-evi, pa bilo je i rock grupa...hiphopa nigdje ni na mapi...ja bih licno volio vidjeti u Sarajevu Eminema, Snoop Dogga, Justin Timberlakea naravno zajedno sa Timbalandom, DMXa ili Xzibita...po meni su to ljudi koji bi napunili cak i stadion Kosevo...

Post Reply