Komunjara Nijaz

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Bosnian_spring

Komunjara Nijaz

Post by Bosnian_spring » 16/10/2006 23:39

Dnevni Avaz

Dr. Nijaz Duraković, redovni profesor na Fakultetu političkih nauka u Sarajevu, kao politolog ocjenjuje da je "demokratski standard evropskih društava da predsjednik stranke koja je pretrpjela poraz - podnese ostavku".

- Taj čin uobičajen je bez obzira na razloge neuspjeha stranke. Njime se pokazuje moralnost prvog čovjeka partije, ali i daje podstrek onima koji bi mogli učiniti više za stranku - od podmlađivanja, donošenja novih ideja i kadrova do ohrabrenja glasačima da se ipak okrenu upravo toj stranci - kaže Duraković.

On, međutim, ne očekuje da će bilo ko od bh. stranačkih čelnika podnijeti ili, makar, ponuditi ostavku. -

Ne vjerujem da će to uraditi bilo ko u BiH - od Tihića i Čovića do Lagumdžije i Čavića. Pa, ostavke ne nude ni lideri minornih stranaka - poput Ibre Spahića - koji redovno gube izbore od 1990. godine naovamo. To je neki naš nakaradni standard - ocjenjuje Duraković.

Komunjare su navjeci supljatori svih vremena, a najveci medju njima Nijaz Durakovic je svjetski prvak u bacanju prdezi u dalj.

Bastion komunjarizma SDU koji u svojoj postavi ima najcisce komunjare (prebacivace dresova, foteljase i mafijase) je postigao slijedeci rezultat:

Glasovi BOSS/SDU iz 2006 godine: 22,611
Glasovi samog BOSS-a iz 2002 godine: 18,411
---------------------------------------------------------
Razlika glasova, tj. realna snaga SDU 4,200

I to je pod velikom pretpostavkom da oni su bilo sta doprinijeli BOSS-ovom glasu u 2006. Vjerovatno, realno ovo nije ni 1,000 glasova.

Dakle, komunjara Nijaz nema ni u vrh glave 1,000 glasova. Ovo je cak ispod nivoa koji je mafijas Tokic skupljao tamo dalekih nekih godina sa UBSD-om, tj. filijalom kozanostra.

Dakle, druze i komunjaro Nijaze, kad podnosis ostavku??? Tj. koja ti je nova stranka koju ces da usrecis?

Ako si se malo napio, pa ti ovo onako izletilo preko usta....znam druze komunjaro Nijaze.......znam da bi ti da CK opet bude....ali zajebana ta demokracija..... :-)
Last edited by Bosnian_spring on 17/10/2006 00:04, edited 1 time in total.

mala-i

Post by mala-i » 16/10/2006 23:45

pisalo je negdje koliko je nijaz dobio glasova,u svakom slucaju mislim da je bilo vise od hiljadu.
ali,on koliko ja znam nije predsjednik sdu pa ne znam kakvu bi ostavku trebao dati :?

Bosnian_spring

Post by Bosnian_spring » 16/10/2006 23:54

pisalo je negdje koliko je nijaz dobio glasova,u svakom slucaju mislim da je bilo vise od hiljadu.

Gornji rezultati su trenutni nesluzbeni rezultati prema Izbornoj komisiji za SDU/Boss. Pogledaj analizu gore i kako mozes lijepo da vidis Nijazova stranka realno ni 1,000 glasova nije dobila.

ali,on koliko ja znam nije predsjednik sdu pa ne znam kakvu bi ostavku trebao dati

SDU kao komunjarska stranka ima kolektivnog sefa (tj. predsjednistvo stranke), koje vodi stranku, izbornu kampanju i donosi odluke. Nijaz je kljucni clan SDU (clan predsjednistva) i vodio je stranku na izbore i napravio koaliciju sa BOSS.

Dakle, sta ceka isti i sto ne podnosi ostavku iz predsjednistva SDU i ne prizna da njegov komunjarizam nema veze sa mozgom?

Eto pokazalo se da Bosanci ne sljive te komunjare ni sa 1,000 glasova. H'ebi ga toliko glasova bi i ja skupio od raje iz osnovne, srednje i faksa da nisam prst pomaknuo :)

mala-i

Post by mala-i » 16/10/2006 23:58

ma ne zanimaju me ni nijaz ni druzina niti kako ce im se dalje odvijati politicke karijere vec ti kazem da sam cini mi se negdje procitala koliko je glasova dobio.ako nadjem,napisacu.tj.kopirati :D

Bosnian_spring

Post by Bosnian_spring » 17/10/2006 00:02

mala-i wrote:ma ne zanimaju me ni nijaz ni druzina niti kako ce im se dalje odvijati politicke karijere vec ti kazem da sam cini mi se negdje procitala koliko je glasova dobio.ako nadjem,napisacu.tj.kopirati :D

Nejma frke :)

Rezultati SDU/BOSS su dostupni na internetu - odes i kliknes i dobijes one gore cifre.

Ja samo o principjelnosti komunjara i prdimahovina ala Nijaz Durakovic. Na nesrecu Bosne, ovakvih tipova i njegovih klonova ima u svim bojama i dresovima na politickom prostoru BiH.

karanana
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Post by karanana » 17/10/2006 00:05

Barem je covjek ostao doslijedan svom uvjerenju a ne ko ovi veliki muslimani, srbi i hrvati. Nek se oni malo prisjete gdje su bili prije dolaska "demokratije", ili u partiji ili u zatvoru (da su bog do tamo i ostali, ne bi nam se ni desavalo ovo sranje).

danas

Post by danas » 17/10/2006 00:08

karanana wrote:Barem je covjek ostao doslijedan svom uvjerenju a ne ko ovi veliki muslimani, srbi i hrvati. Nek se oni malo prisjete gdje su bili prije dolaska "demokratije", ili u partiji ili u zatvoru (da su bog do tamo i ostali, ne bi nam se ni desavalo ovo sranje).

vala da znas...

triton

Post by triton » 17/10/2006 09:54

Durakovic je legenda, a ti B_spring si pakshu

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 17/10/2006 10:00

Nidžo Duraković poznat kao Profesor...

Sve to što on sere bilo bi na mjestu, da nije jedne poviestne sitnice...

Kad je ON zijanio izbore od tzv. "nacionalista", da li je SLUČAJNO dao ostavku? Davne 1990....

Al' dobor, de. A što se tiče SDU, socijaldemokratske autobusko-foteljaške strančice, ne griješite duše: Nidžo je osvojio oko 3.000 glasova, "zasluženo" će u federalnom parlamentu prđeti za paušal. Voli ga raja, možda iz kafane?

_BosanaC

Post by _BosanaC » 17/10/2006 10:03

karanana wrote:Barem je covjek ostao doslijedan svom uvjerenju a ne ko ovi veliki muslimani, srbi i hrvati. Nek se oni malo prisjete gdje su bili prije dolaska "demokratije", ili u partiji ili u zatvoru (da su bog do tamo i ostali, ne bi nam se ni desavalo ovo sranje).

Da podapisem...

shin

Post by shin » 17/10/2006 10:03

SUR ''Baza'' na Čobaniji preko puta frizera Muhameda, vazda u prvoj postavi :-D

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 17/10/2006 10:06

_BosanaC wrote:

Da podapisem...

O, Bosanac, jel' misliš da bi srbijanski "revolucionari" ostali na jogurtu i u BiH, da nije bilo "nacionalnih"? Bogme bi i "Armija CK SK BiH" sa MUP-om i TO morala krvariti gaće, bojim se...

_BosanaC

Post by _BosanaC » 17/10/2006 10:14

Jimmy_The_Saint wrote:
_BosanaC wrote:

Da podapisem...

O, Bosanac, jel' misliš da bi srbijanski "revolucionari" ostali na jogurtu i u BiH, da nije bilo "nacionalnih"? Bogme bi i "Armija CK SK BiH" sa MUP-om i TO morala krvariti gaće, bojim se...

Neko od starijih rece jednom nesto u stilu "Dok smo bili drugovi, i moglo se nekako, kako postadosmo gospoda odosmo u p**** materinu."

Ja jos uvjek vjerujem da su BiH branili ljudi koji su branili vlastitu glavu, i glave djece i porodica (koje nisu otisle na drugu stranu pa ti radile o glavi, kao sto se radi o vecini moje) a ne ideolozi i ljudi koji su crtali karte i palamudili po Halidovim dernecima po bijelom svijetu.

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 17/10/2006 10:17

Upravo to ti i govorim.

Pearl

Post by Pearl » 17/10/2006 10:32

_BosanaC wrote:
Jimmy_The_Saint wrote:
_BosanaC wrote:

Da podapisem...

Neko od starijih rece jednom nesto u stilu "Dok smo bili drugovi, i moglo se nekako, kako postadosmo gospoda odosmo u p**** materinu."

Ja jos uvjek vjerujem da su BiH branili ljudi koji su branili vlastitu glavu, i glave djece i porodica (koje nisu otisle na drugu stranu pa ti radile o glavi, kao sto se radi o vecini moje) a ne ideolozi i ljudi koji su crtali karte i palamudili po Halidovim dernecima po bijelom svijetu.

molim te, kad pricas o njima koristi ispravne izraze:
"oni su pomagali bosni iz daljine"
"oni su se borili za nasu stvar vani"
"oni su cak i pjevali za bosnu"
...

i slicno..

bice_bice

Post by bice_bice » 17/10/2006 10:41

ja sam protiv :lol: :lol:

_BosanaC

Post by _BosanaC » 17/10/2006 10:42

Jimmy_The_Saint wrote:Upravo to ti i govorim.

Srecom, razumijemo se :)

Apos

Post by Apos » 17/10/2006 11:07

Nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo, nizo,

rashid

Post by rashid » 17/10/2006 11:10

Bosnian_spring: Ti si jedno laprdalo! A sreca da si jedini, Nijaz Durakovic je jedini normalan, pa i ako pjan. A interesantno kako ti to nazivas ... "Nijaze" ... pa rekoh da niste ovce skupa cuvali?

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Re: Komunjara Nijaz

Post by mIRCerka » 17/10/2006 11:14

Bosnian_spring wrote:
Dakle, druze i komunjaro Nijaze, kad podnosis ostavku??? Tj. koja ti je nova stranka koju ces da usrecis?

Ako si se malo napio, pa ti ovo onako izletilo preko usta....znam druze komunjaro Nijaze.......znam da bi ti da CK opet bude....ali zajebana ta demokracija..... :-)

da se nisi ti mozda malo napio...
Nijaz proziva druge da je moralno da se povuku, i sam konstatuje da njima to ne pada na pamet. Nijaz jedino moze da se povuce sa mjesta profesora na FPN, jer nigdje drugo njega nema, osim kad treba palamudit i analizirat nesto na ntv99.
Stoga, malo mucni glavom i ne leti da se naklikas bezze na forumu.
Uzdravlje

joker

Post by joker » 17/10/2006 12:15

Na zalost SDU nema novaca da bi se nosila sa SDP-om ili SNSD-om, ali kadrova ima. To za koaliciju sa BOSS-om mislim da su vise izgubili nego dobili, jer su neki potencijalni glasaci vjerovatno odustali od SDU zbog BOSS-a smatrajuci ih zbog te koalicije neozbiljnim.
U svakom slucaju SDU je u Sarajevskom kantonu dobio dva puta manje glasova od SDP-a iako SDP ima jacu finansijsku strukturu i uopste stranacku infrastrukturu od SDU bar 100-tinjak puta.
A Durakovic je u potpunosti u pravu za sve to sto je u tom intervjuu rekao.

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 17/10/2006 12:35

joker wrote:Na zalost SDU nema novaca da bi se nosila sa SDP-om ili SNSD-om, ali kadrova ima. To za koaliciju sa BOSS-om mislim da su vise izgubili nego dobili, jer su neki potencijalni glasaci vjerovatno odustali od SDU zbog BOSS-a smatrajuci ih zbog te koalicije neozbiljnim.
U svakom slucaju SDU je u Sarajevskom kantonu dobio dva puta manje glasova od SDP-a iako SDP ima jacu finansijsku strukturu i uopste stranacku infrastrukturu od SDU bar 100-tinjak puta.
A Durakovic je u potpunosti u pravu za sve to sto je u tom intervjuu rekao.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

forza milan

Post by forza milan » 17/10/2006 12:38

a razmisljanja majko mila
nisam odavno cuo nista gluplje
cuj osto doskjedan
pa sta bi bilo da je svako osto dosljedan
mislis da cu sad rec da ne bi komunizam nikad bio oboren
ne nego ne bi nikad bio ni uspostavljena da je svak uvijek dosljedan
vi se ponasate istyo ko da prije komunizma nije postojo svijet, ko da nista nije bilo
doso komunizma, nametno nam se neki glupi sistem, nametno nam se srpski jezik i mi kao moramo tome ostat dosljedni (jer prije toga nista nije bilo)
pa za vas kojima je komunizam ispro mozak prije i nije nista bilo
ali sta cu vam ja
sami se borite s tim problemom, idite psihologu ili nesto slicno
nas normalne ljude, demokrate nemojte zamarati ti glupostima

mala-i

Re: Komunjara Nijaz

Post by mala-i » 17/10/2006 12:41

mIRCerka wrote:
Bosnian_spring wrote:

da se nisi ti mozda malo napio...
Nijaz proziva druge da je moralno da se povuku, i sam konstatuje da njima to ne pada na pamet. Nijaz jedino moze da se povuce sa mjesta profesora na FPN, jer nigdje drugo njega nema, osim kad treba palamudit i analizirat nesto na ntv99.
Stoga, malo mucni glavom i ne leti da se naklikas bezze na forumu.
Uzdravlje

a i na FPN rijetko svraća.
ali moram priznati da kad bi svratio....bilo ga je uživancija slušati

joker

Post by joker » 17/10/2006 13:42

induendo wrote:Izvini a koji su to "kadrovi" SDU-a?

Pa svi oni ljudi koji su cinili srz onog SDP-a koji je obecavao promjene i koji su otjerani iz SDP-a zbog kritike upucene Vozdovom nacinu vodjenja SDP-a i politike izbora ljudi na kljucnim pozicijama, koji su doveli do SDP-ovog debakla i u posljednjim izborima.

Jer kako objasniti cinjenicu da su ti isti ljudi tada bili isticani kao pamet, postenje, ideal ispravne politicke misli, a nakon suprotstavljanja Lagumdziji postali nesposobnjakovici, karijeristi, zedni vlasti i sl.

A onaj koji je najvise medju njima ovisnik o vlasti je sam Lagumdzija. Uostalom, ista stvar je i u SDA. Umjesto da Tihic podnese ostavku kao najveci gubitnik kojem i 2002-ge glasaci nisu dali bezrezervnu podrsku (dobio je 50-tak hiljada glasova manje od stranke), a pogotovo sada kada je dozivio debakl cak veci i od svojevremeno Lagumdzijinog, on sada hoce da se obracuna sa svima onima koji ga pozivaju na odgovornost kao oni su krivi za njegov poraz. Bas kao i Lagumdzija svojevremeno...

Post Reply