Komsic Zeljko-ALL ABOUT- satarash

Locked
dallton

#1 Komsic Zeljko-ALL ABOUT- satarash

Post by dallton » 13/08/2008 13:07

KOMSO uzvraca udarac :D Svaka cast Zeljko, iz dana u dan si sve bolji

:thumbup: :thumbup:

Komšić: Hrvati u Ministarstvu vanjskih poslova BiH neravnopravni
Komšić je upozorio da na tri rukovodeće pozicije u MVP-u nema nijednog Hrvata, kao ni među savjetnicima ministra i zamjenika, a samo je jedan pomoćnik ministra Hrvat, te je upitan kvalitet pozicija u odjelima MVP-a koje su dodijeljene Hrvatima.

SARAJEVO - Željko Komšić, član Predsjedništva BiH, nezadovoljan je statusom Hrvata u Ministarstvu vanjskih poslova zbog čega posljednjih dana vodi prepisku s predsjedavajućim Predsjedništva Harisom Silajdžićem i šefom bh. diplomacije Svenom Alkalajem.

Kako je potvrđeno u Predsjedništvu i MVP-u BiH, Komšić je na sastanku čelnih ljudi ovih institucija 28. srpnja upozorio da u kadrovskoj raspodjeli Hrvati nisu ravnopravno zastupljeni.

Komšić je na sastanku, a kasnije i u svojim pismima, upozorio da na tri rukovodeće pozicije u MVP-u nema nijednog Hrvata, kao ni među savjetnicima ministra i zamjenika, a samo je jedan pomoćnik ministra Hrvat, te da je upitan kvalitet pozicija u odjelima MVP-a koje su dodijeljene službenicima iz hrvatskog naroda.

"Na važne političke tijekove, ekonomsku suradnju, kulturnu razmjenu, odnose s dijasporom i drugo hrvatski utjecaj je nesrazmjeran ravnopravnošću konstitutivnog naroda", prenose Nezavisne novine navode iz Komšićevog pisma upućenog Silajdžiću.

Komšić navodi da je umjesto zapisnika i zaključaka s posljednjeg sastanka o stanju u MVP-u iz Silajdžićevog ureda stigao nepotpisan dokument u kojem se elaborira limitiranost Ustava BiH, te da ga "poučavaju kakve su ustavne obveze šefa države".

"Smatram da naš sastanak s rukovodstvom MVP BiH nije bio 'neformalno druženje' i da su iznesene ozbiljne konstatacije, potvrđena je nesuradnja tri najodgovornije ličnosti i praktično objelodanjena blokada rada ovog ministarstva", piše Komšić i dodaje da je zaključeno da se uradi analiza stanja u MVP-u, te da se Predsjedništvo na osnovu toga izjasni o budućim mjerama.

E ovo mu je potez prva liga - da blesani ne bi dalje tupili o 'etnickom ciscenju' Sarajeva, Zeljko lijepo izadje i kaze 'ima problema, a sad cemo ih i rijesiti' :thumbup: :thumbup:

E Zeljko, ti si sad moj predsjednik i u narednom mandatu definivno...

I, da li bi ostali glasali za Komsica opet? MIsljenja?

zlatan01

#2 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by zlatan01 » 13/08/2008 13:14

Ne glasam u BiH ali da to radim, svakako bi Zeljko bio moj favorit. Mislim da je trenutno najrazumniji i najkompletniji politicar u BiH a Boga mi i u regionu. Covjek stoji na zemlji i ne smatra da je narod tu zbog njega nego obratno.

0.7.1.

#3 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by 0.7.1. » 13/08/2008 13:15

Nije ni čudo što je čovjek kost u grlu svima... svaka čast predsjedniče, svaka čast :thumbup: :bih:

Josip

#4 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by Josip » 13/08/2008 13:15

neka bude još 6 mandata, meni ne smeta.......ne smeta mi naravno ako će se pisati kao Bošnjački predstavnik u predsjedništvu.
a mi Hrvati da izaberemo svoga čovjeka!

jer ruku na srce, čovjek se trudi nešto uraditi to se ne trba ospravati ali nije legitiman predstavnik Hrvatskog naroda jer od svih glasova koje je dobio Hrvatskih je u vrh glave 5%. mi za predstavnika želimo onoga koji dobije najviše Hrvatskih glasova.

dallton

#5 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by dallton » 13/08/2008 13:22

Znam za tu pricu da nije hrvatski predstavnik i tako dalje, ali po mom sudu je dosad vise uradio za Hrvate nego mnoge Hrvatske 'vodje' ....A mislim da je Komsic i odraz jedne sizofrene situacije unutar Hrvatskog birackog tijela- s jedne strane se namecu kao vodje ovi iz Hercegovine, a njihov vidokrug je jako uzak; s druge strane svi ostali Hrvati ostaju maltene van i skroz zanemareni, bez mogucnosti da se njihov glas cuje.... I jos se takva politika normalizira u smislu da se predstavlja kao 'pragmaticna' - a nije pragmaticna nego destruktivna

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#6 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by mIRCerka » 13/08/2008 13:24

Josip wrote:neka bude još 6 mandata, meni ne smeta.......ne smeta mi naravno ako će se pisati kao Bošnjački predstavnik u predsjedništvu.

jer ruku na srce, čovjek se trudi nešto uraditi to se ne trba ospravati ali nije legitiman predstavnik Hrvatskog naroda jer od svih glasova koje je dobio Hrvatskih je u vrh glave 5%. mi za predstavnika želimo onoga koji dobije najviše Hrvatskih glasova.
Kao recimo...Ivo Miro Jovic :D

Liberalism

#7 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by Liberalism » 13/08/2008 13:25

Pa zar je i SDP postala nacionalisticka stranka. A kolko ima Roma Ministarstvu vanjskih poslova? Ili su oni za Zeljka niza rasa?

Josip

#8 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by Josip » 13/08/2008 13:26

dallton wrote:Znam za tu pricu da nije hrvatski predstavnik i tako dalje, ali po mom sudu je dosad vise uradio za Hrvate nego mnoge Hrvatske 'vodje' ....A mislim da je Komsic i odraz jedne sizofrene situacije unutar Hrvatskog birackog tijela- s jedne strane se namecu kao vodje ovi iz Hercegovine, a njihov vidokrug je jako uzak; s druge strane svi ostali Hrvati ostaju maltene van i skroz zanemareni, bez mogucnosti da se njihov glas cuje.... I jos se takva politika normalizira u smislu da se predstavlja kao 'pragmaticna' - a nije pragmaticna nego destruktivna

daltone ne k..i, molim te. slušaj ako je ovo demokracija onda ja imam pravo izabrati za svoga vođu i lošijeg ako me se prohtije. tako da nemaju pravo Bošnjaci da meni biraju predstavnika, to vam mora biti jasno.
drugo, i Bosanski Hrvati imaju ista stajališta kao i Hercegovački, to što se tiče krucijalnih pitanja za narod. tako da ga niti oni nisu birali.
treće,da je uradio najviše za Hrvate dosada, više od svih....to nije nikako.
zalaže se za građansku BiH, a to Hrvatima kao najmalobrojnijem narodu nikako ne odgovara jer bi tako nestali. dakle nikako nije najbolji....ne kažem da je najgori, tko će biti gori od ovih lopova. to je nemoguće ali nije najbolji.

Panthera

#9 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by Panthera » 13/08/2008 13:27

Komsic - fuj.....nije vrijedan pisanja....kome je on predsjednik??? njegov nivo je nivo seoskog mudraca...stid me je da me takav stvor bilo gdje predstavlja...covjek je prazan.I da slazem se Josipom, Komsic je nista vise nego politicki abortus, raspada HDZ-a..Pjavi pjedsjednik....fuuuuj :oops: :oops:

Josip

#10 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by Josip » 13/08/2008 13:28

mIRCerka wrote:
Josip wrote:neka bude još 6 mandata, meni ne smeta.......ne smeta mi naravno ako će se pisati kao Bošnjački predstavnik u predsjedništvu.

ako smo njega izabrali onda neka bude.

ja nisam glasovao za njega. on mi je bio treći izbor ali ako je on dobio najviše Hrvatskih glasova neka bude.

dallton

#11 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by dallton » 13/08/2008 13:28

Liberalism wrote:Pa zar je i SDP postala nacionalisticka stranka. A kolko ima Roma Ministarstvu vanjskih poslova? Ili su oni za Zeljka niza rasa?
Bogati, odakle si ovaj komentar izvukao, skroz nevezano za gornju izjavu? A sto se mene tice, ja iskreno predlazem da se Romima, kao i Jevrejima u BiH da status konstitutivnog naroda - brojevi nisu vazni, prema tome zasto bi ti iko bio iskljucen?

mIRCerka

#12 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by mIRCerka » 13/08/2008 13:30

Josip wrote:
mIRCerka wrote:

ako smo njega izabrali onda neka bude.

ja nisam glasovao za njega. on mi je bio treći izbor ali ako je on dobio najviše Hrvatskih glasova neka bude.
Iskreno, smatram to supljom pricom. Ako je iko ucinio medvjedju uslugu Hrvatima, to je IMJovic. Ali vidim, ima jos uvijek ljudi koji tvrde NEK JE NASH MAKAR BIO GLUP LOPOV I PROBISVIJET...

sunčan dan

#13 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by sunčan dan » 13/08/2008 13:30

Vidi Josipe, ja sam prvo Bosanka pa onda Hrvatica. Željko ima od mene ponovo glas. Sasvim sam zadovoljna Željkinim zastupanjem kako nas Hrvata, tako i svih ljudi u ovoj našoj BiH. Ne treba više da se dijelimo na torove. Hajmo jednom za uvijek da smo svi Bosanci i svima će nam biti bolje. ;-)

accent

#14 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by accent » 13/08/2008 13:31

opet ce on biti Hrvatski precjdnik
akobogda :thumbup: :bih:

Jara

#15 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by Jara » 13/08/2008 13:31

Članovi Predsjednistva se, po izbornom zakonu, biraju kao pripadnici određenog naroda, ne kao njegovi predstavnici, tj. ne kao neko ko će raditi samo za "svoj narod" nego kao neko ko treba da radi za sve "konstitutivne" i "nekonstitutivne"...u tom smislu je Ž. Komšić jedini "pravi" član Predsjedništva. :thumbup:

Liberalism

#16 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by Liberalism » 13/08/2008 13:34

dallton wrote:
Liberalism wrote:Pa zar je i SDP postala nacionalisticka stranka. A kolko ima Roma Ministarstvu vanjskih poslova? Ili su oni za Zeljka niza rasa?
Bogati, odakle si ovaj komentar izvukao, skroz nevezano za gornju izjavu? A sto se mene tice, ja iskreno predlazem da se Romima, kao i Jevrejima u BiH da status konstitutivnog naroda - brojevi nisu vazni, prema tome zasto bi ti iko bio iskljucen?
Pa za komsica ocito da svi ljudi u Bosni i Hercegovini nisu jednaki. Kao brine ga mali postotak hrvata u nekom ministarstvu. A ne brine ga sto uopste nema nekih drugih etnickih skupina. Ako je Komsic zabrinut zbog toga sto nema dovoljno hrvata, a uopste nije zabrinut sto npr nema Roma, onda je to cisti nacionalisticki pristup.

Nemas ti sta davati nekome status konstitutivnog naroda. U Bosni i Hercegovini su svi ljudi jednaki (ili je neko sad umislio da je neko predstavnik neke vise - u komsicevom slucaju hrvatske - rase) tako da jednaka prava da rade u MIP-u imaju i Hrvati i Romi. Ali Roma nema jer valjda za Komsica to nije problem

mIRCerka

#17 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by mIRCerka » 13/08/2008 13:35

Liberalism wrote:
Pa za komsica ocito da svi ljudi u Bosni i Hercegovini nisu jednaki. Kao brine ga mali postotak hrvata u nekom ministarstvu. A ne brine ga sto uopste nema nekih drugih etnickih skupina. Ako je Komsic zabrinut zbog toga sto nema dovoljno hrvata, a uopste nije zabrinut sto npr nema Roma, onda je to cisti nacionalisticki pristup.

Nemas ti sta davati nekome status konstitutivnog naroda. U Bosni i Hercegovini su svi ljudi jednaki (ili je neko sad umislio da je neko predstavnik neke vise - u komsicevom slucaju hrvatske - rase) tako da jednaka prava da rade u MIP-u imaju i Hrvati i Romi. Ali Roma nema jer valjda za Komsica to nije problem
da je ovo titina zemlja, ti bi vec bio na putu za zatvor...
po ustavu bosne i hercegovine postoje TRI KONSTITUTIVNA NARODA i mora se zadovoljiti perverzija da bude jednak broj zastupljenih od sva tri ustavna naroda, dok se mi ostali mozemo ebat naopako...a sto bi Romi bili vazniji od mene?

Panthera

#18 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by Panthera » 13/08/2008 13:35

Dobro eto Komsic vam je super...Sta je on to ucinio da ga cini vrijednim takvog vaseg misljenja?
Samo nemojte pominjat ona njegova deklarativna palamudanja i trosenje para poreskih obveznika na domjenke i skupa putovanja..

Josip

#19 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by Josip » 13/08/2008 13:40

mIRCerka wrote:ja nisam glasovao za njega. on mi je bio treći izbor ali ako je on dobio najviše Hrvatskih glasova neka bude.
Iskreno, smatram to supljom pricom. Ako je iko ucinio medvjedju uslugu Hrvatima, to je IMJovic. Ali vidim, ima jos uvijek ljudi koji tvrde NEK JE NASH MAKAR BIO GLUP LOPOV I PROBISVIJET...[/quote]

molim te, da li bi to ti meni zabranila da glasam onako kako ja hoću. po tvome je ovako: ti, vi (Hrvati) ste glupi, vi ne znate sami glasovati, mi će mo vam birati predstavnika. ma razgulite od nas, mi će mo birati glupljeg i najglupljeg ako to hoćemo. izbor mora biti naš, a ne vaš. mi se ne plekamo u vaše predstavnike.

a ti što si prvo Bosanka pa onda Hrvatica, to je tvoj izbor i ja ga poštujem. znam da vas ima i takvih. ali puno, punoooo više je nas koji smo Hrvati, a Bosanci ili Hercegovci smo samo po regionalnoj odrednici. i onda valjda mi zaslužujemo da biramo sebi predstavnika.

a evo nekakav zakon što su izglasovali (da li su ga izglasovali???) o nacionalnim manjinama (Bosanska) eto vam tamo vi birajte sebi predstavnika.

cogni

#20 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by cogni » 13/08/2008 13:42

mIRCerka wrote: Kao recimo...Ivo Miro Jovic :D
Nije stvar u kandidatu, već u principu. Sasvim je nevažno da li je Komšić bolji od Ive sto puta, to mu ovdje nikako ne može ići u prilog jer se ne prigovara načinu na koji Komšić vrši svoju funkciju, nego načinu na koji je izabran. Te dvije stvari je lako razlikovati.
Suština ideje o tri člana predsjedništva nije u tome da svaki od njih ima odgovarajući broj pogodnih krvnih zrnaca, već je suština da su oni predstavnici ta tri naroda u smislu da predstavljaju volju tih naroda. Možda je sama ta ideja glupa, nazadna ili šta bilo, ali ona jeste dio uređenja zemlje i sve dok je tako treba je poštivati, i svako zaobilaženje njene suštine jeste nelegitimno.
Koliko se meni čini to ima toliko negativnih posljedica da Komšić i da je najbolji i najpametniji na svijetu to svojim uzornim vršenjem funkcije nikako ne može nadoknaditi.

mIRCerka

#21 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by mIRCerka » 13/08/2008 13:43

Josip wrote:
molim te, da li bi to ti meni zabranila da glasam onako kako ja hoću. po tvome je ovako: ti, vi (Hrvati) ste glupi, vi ne znate sami glasovati, mi će mo vam birati predstavnika. ma razgulite od nas, mi će mo birati glupljeg i najglupljeg ako to hoćemo. izbor mora biti naš, a ne vaš. mi se ne plekamo u vaše predstavnike.
ovim napisanim si vec pokazao da ti i ne treba bolji predvodnik od IMJovica :D ja tebi ne mogu zabraniti da glasas, kamoli za koga da glasas...
Josip wrote: a ti što si prvo Bosanka pa onda Hrvatica, to je tvoj izbor i ja ga poštujem. znam da vas ima i takvih. ali puno, punoooo više je nas koji smo Hrvati, a Bosanci ili Hercegovci smo samo po regionalnoj odrednici. i onda valjda mi zaslužujemo da biramo sebi predstavnika.
po cemu se zna kojih ima vise? Gdje je to relvantno istrazivanje?
Josip wrote: a evo nekakav zakon što su izglasovali (da li su ga izglasovali???) o nacionalnim manjinama (Bosanska) eto vam tamo vi birajte sebi predstavnika.
Da se razumijes u materiju o kojoj pises, znao bi da BOSANSKA manjina ne postoji.
Postoje OSTALI ili NACIONALNE MANJINE. Bosanac/Hercegovac ne mozes zvanicno biti.
Dovidjenja i prijatno

Josip

#22 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by Josip » 13/08/2008 13:44

cogni wrote:Nije stvar u kandidatu, već u principu. Sasvim je nevažno da li je Komšić bolji od Ive sto puta, to mu ovdje nikako ne može ići u prilog jer se ne prigovara načinu na koji Komšić vrši svoju funkciju, nego načinu na koji je izabran. Te dvije stvari je lako razlikovati.
Suština ideje o tri člana predsjedništva nije u tome da svaki od njih ima odgovarajući broj pogodnih krvnih zrnaca, već je suština da su oni predstavnici ta tri naroda u smislu da predstavljaju volju tih naroda. Možda je sama ta ideja glupa, nazadna ili šta bilo, ali ona jeste dio uređenja zemlje i sve dok je tako treba je poštivati, i svako zaobilaženje njene suštine jeste nelegitimno.
Koliko se meni čini to ima toliko negativnih posljedica da Komšić i da je najbolji i najpametniji na svijetu to svojim uzornim vršenjem funkcije nikako ne može nadoknaditi.

POTPIS

accent

#23 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by accent » 13/08/2008 13:45

Josip wrote:
mIRCerka wrote:ja nisam glasovao za njega. on mi je bio treći izbor ali ako je on dobio najviše Hrvatskih glasova neka bude.
Iskreno, smatram to supljom pricom. Ako je iko ucinio medvjedju uslugu Hrvatima, to je IMJovic. Ali vidim, ima jos uvijek ljudi koji tvrde NEK JE NASH MAKAR BIO GLUP LOPOV I PROBISVIJET...

a ti što si prvo Bosanka pa onda Hrvatica, to je tvoj izbor i ja ga poštujem. znam da vas ima i takvih. ali puno, punoooo više je nas koji smo Hrvati, a Bosanci ili Hercegovci smo samo po regionalnoj odrednici. i onda valjda mi zaslužujemo da biramo sebi predstavnika.

a evo nekakav zakon što su izglasovali (da li su ga izglasovali???) o nacionalnim manjinama (Bosanska) eto vam tamo vi birajte sebi predstavnika.[/quote]

pa bili su izbori i sta je bilo
sto ne izabraste svog hrvata
mi SPD-ovci smo izabrali svog

mIRCerka

#24 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by mIRCerka » 13/08/2008 13:46

cogni wrote:
mIRCerka wrote: Kao recimo...Ivo Miro Jovic :D
Nije stvar u kandidatu, već u principu. Sasvim je nevažno da li je Komšić bolji od Ive sto puta, to mu ovdje nikako ne može ići u prilog jer se ne prigovara načinu na koji Komšić vrši svoju funkciju, nego načinu na koji je izabran. Te dvije stvari je lako razlikovati.
Onda se buni CIKu. I nek razdvoje glasacke listice sa sva tri clana predsjednistva, a prije toga nek uz 2 svjedoka svaki galsac da izjavu da je BOSNJAK HRVAT SRBIN, ovjereno i sa potpisima svjedoka, i ondaK nek im se da listic na kojem se nalaze kandidati iz njegovog naroda i THE END.
:D

PS Nisam znala da se pika volja samo hrvata hercegovine i srednje bosne... :D

Liberalism

#25 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by Liberalism » 13/08/2008 13:47

mIRCerka wrote:
Liberalism wrote:

da je ovo titina zemlja, ti bi vec bio na putu za zatvor...
po ustavu bosne i hercegovine postoje TRI KONSTITUTIVNA NARODA i mora se zadovoljiti perverzija da bude jednak broj zastupljenih od sva tri ustavna naroda, dok se mi ostali mozemo ebat naopako...a sto bi Romi bili vazniji od mene?
da li...

Prvi mit je da u BiH postoje tri konstitivna naroda. U BiH sve osobe imaju potpuno jednaka prava izuzev u dva slucaja koji propisuje ustav biH (Izbor predsjednika i izbor delegata u dom naroda). Po Ustavu BiH u svim drugim oblastima života sva lica u BiH imaju potpuno jednaka prava.

Preambula ustava BiH
Bošnjaci, Hrvati i Srbi, kao konstitutivni narodi (u zajednici s ostalima), i gra-đani Bosne i Hercegovine

Znaci i gradjani zajedno sa Bosnjacima imaju jednaka prava. Cak i ostali imaju jednaka prava kao i Bosnjaci.

Drugi mit jeste da sva tri naroda moraju biti jednako zastupljena. U BiH svaka osoba, koja ima drzavljanstvo BiH ima potpuno ista politicka, građanska, ekonomska, socijalna i kulturna prava.

Ustav BiH, član 2.4.
Uživanje (ljudskih prava i sloboda), predviđenih u ovom članu ili u međunarodnim sporazumima navedenim u Aneksu I ovog Ustava, osigurano je svim licima u Bosni i Hercegovini bez diskriminacije po bilo kojem osnovu.

Romi nisu vazniji od tebe niti si ti vaznija od Roma. Tako niti Hrvat nije vazniji od Roma, vec je Rom vazniji od Hrvata (u BiH posto smo ratifikovali revidiranu Evropsku socijalnu povelju).

naravno to je spansko selo za vecinu ljudi u BiH, ali ako vidite da BiH ima akcioni plan za zaposljavanje roma, ali nema za zaposljavanje Hrvata valjda ce nekome biti jasno zbog cega drzava vodi racuna o etnickoj pripadnosti - ne da bi neko imao neku prednost, vec da bi se razlike smanjile.

Locked