kome treba ovakva BIH

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Post Reply
rainbow

kome treba ovakva BIH

Post by rainbow » 12/11/2006 16:50

Sta je po uredjenju ova daytonska lakrdija i kome je to lijepo zivjeti u njoj

Downunda

Re: kome treba ovakva BIH

Post by Downunda » 12/11/2006 19:04

rainbow wrote:Sta je po uredjenju ova daytonska lakrdija i kome je to lijepo zivjeti u njoj

Najednostavnije: "ova daytonska lakrdija" je politicki eksperiment svjetske politike, na kojoj mnogi rade doktorske disertacije,vjerovatno negdje u Briselu ili SAD-a na temu "Moze li teoretski nespojivo i nefunkcionalno biti funkcionalno"
Dayton je kao auto bez volana i vozaca.
A u njoj je lijepo zvijeti nacionalnim strankama, koji jedino u ovakvoj "lakrdiji" mogu manipulisati svakako ruralnim i polupismenim masama, koji na zalost poslije rata cine apsolutnu vecinu BH stanovnistva. Ako svijet ikad odluci da on nas napravi funkcionalnu drzavu, nacionalisticko-korumpirajuci koncept SDA, HDZ-a, SDS-a i slicnih ce nestati.
Ovako tjesimo se zvanicnim i "ohrabrujucim"informacijima:
Medju prvim smo zemljama po postotku mita i korupcije Evropi, vec godinama
Medju prvim smo zemljama po postotku nezaposlenosti i siromastva u E
22. zemja po siromastvu i GDP-u (BND-u) u svijetu
Ostalo znamo...industrija, obrazovanje, totalni apartheid, apsolutna kontaminacija nacionaliznom i sl

Pozdrav

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 13/11/2006 04:59

Maximus & Centurion wrote:Toliko je toga sto nam bode oci u nasoj zemlji da naprosto pocinjemo sumnjati u moc akupunkture. Mi smo odavno shvatili da je pamet mozda na cijeni, ali se glupost vise isplati. Kako se izvuci iz ove krize, a da nas ne primjete? Sumnjam da cemo uspjeti, jer imamo velike izglede, a i bujna masta vremenom ocelavi. Ali, nema puta koji negdje ne skrece, tako da cemo ipak zadrzati svoje misljenje. I ono ce nas.

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 13/11/2006 10:35

Eksperiment ili vizija, mislim loša vizija i nedorečena nikako ne neka napredna vizija več najgora moguća....

Ukoliko je dobra strana "deytonske BiH" kraj rata odnosno agresije... samim tim prestanak klanja i ubijanja nedužnih ljudi... negativna stvar je isto to... produžetak genocida, etničkog čišćenja i agresije drugim sredstvima.... no ako pogledamo iz ugla eksperimenta... možemo konstatovati da je eksperiment uspio no pacijent je umro....

Fakat poslije potpisivanja mira i svega ostalog ja sam u nedoumici... gledam R Hrvatsku... oni su riješili sva svoja pitanja, ekonomski su razvijeniji od nas, cjelovita su država.... pa što nama nisu dali da uradimo slično nešto danas bi bili kud i kamo bolje mjesto za život... bar ja utopistički mislim da bi bilo tako....
Mada meni su stalno na pameti svi oni koji su digli sidro poslije rata, svi ti obrazovani i neobrazovani no nestrpljivi svi oni su htjeli bolji život odmah i sad a ne nekad za desetke godina... no nisu mi jasni ovi vaki kao ja što izgleda uživaju biti mazohisti... oni koji gledaju otvorenim očima u komšiliuk oni što vide svu nepravdu oko sebe, a ne prave se da ih ne vide, ne prave se da je sve ok i da je vrijeme jet seta i nafrakanih rospija koje se prodaju za komad pite.... dok maštaju da postanu pjevaljke ili bilo šta drugo što nosi kratku suknju i blejiii okolo maštajući o gomili para....

Ne fakat uhvatim se često kako razmišljam da nismo dorasli vremena u kom živimo, da nismo dorasli ni zemlje u kojoj živimo... da smo davno trebali pohapsiti sve ove lopove koji su kvazi zaštitnici naših interesa... pa zar ne vidimo da su oni sve deblji i bezobrazniji dok smo mi sve mršaviji i nervozniji....

A nečim smo valjda i zaslužili sve ovo.... jest da nije lutrija il bingo al moramo pogledati i u sebe.... i tražiti uzroke....

Vrijeme je da se krene !!!!

Post Reply