Kome se zalit na usluge...???

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#1 Kome se zalit na usluge...???

Post by Bosanac sa dna kace »

Kome se zalit na usluge i ponasanje uposlenih u poslovnici BHAirlines-a u Istanbulu?
Ponasanje dviju gospodja(pitam se dal ih uopste treba tako nazvat), koje se usput hvale da su iz Foce (ne znam zasto), je prevrsilo svako granicu primitivizma.
Doticne 2 gospodje pored redovnog zakidanja musterija i uzimanja vise novca neg je naznaceno na karti, imaju i jako ruzan odnos prema musterijama, uvjeren sam da bi bilo koji vlasicki coban imao bolju kulturu izrazavanja.
par primjera;
1.
Musterija; Dobar dan, interesuje me kolko kosta povratna karta na 10 dana, Istanbul-Sarajevo?
BHAirlines; Pa eto otprilike mogli bismo prodat jednu kartu za oko 250-255 eura.
Musterija: jel ima popusta za studente?
(slijedi odgovor ko da joj neko cupa nokte)
BHAirlines: Kakav popust za studente, nema ovde nikakvog popusta za studente, al eto mogla bi ti dat za nekih 238 eura.
Musterija: Uredu, ako budem zainteresovan javim vam se, mislim da mi ne odgovara termin, prijatno.
2. Primjer;
Musterija; Dobar dan, dosli smo kupit kartu za par sa dvoipogodisnjim djetetom, intersuje nas kolko naplacujete kartu za dijete?
Gospodja1; Pa eto mozda 145 eura
Gospodja2; Pa eto za dijete je 165 eura( a za odrasle po osobi 175 eura)
Gospodja3(jedina koja ima normalno ponasanje, i uz to nije bosanka, turkinja je i zna nas); Do 2 godine naplacujemo 45 eura, a za dijete preko 2 godine karta kosta 115.
One dvije gospodje u horu(opet ko da im neko notke cupa): Nije 115, nego 123 eura!!!
A da ne pominjem odnos 2 gospodja prema Turcima i ostalima koji nisu Bosanci.

Da, i redovno svakog zakinu za najmnje 5 eura, mene su zakinlue jednom za 20 eura, naplatile su mi 239 a na karti pise 219 eura.

Interesuje me kome se zalit?
Jednom sam na ulazu u avion u Sa. pitao kome da se zalim, rekli su mi da se mnogi zale, medjutim niko im nista ne moze!?
cija je to kompanija BHAirlines? jel to njihova privatna???? :shock: :? :roll:

P.S.1; Turkinja koja radi u BHAirlinesu se jako fino i jako ljubazno ponasa prema sivma jako fino, ne zakida na cijeni karata i susta je suprotnost ovim dvjema tetama.
P.S.2;
serem se ja na patriotizam zbog ovakvih ljudi, zbog njih smo mi i propali.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#2

Post by iceman ze »

kome ces se u ovoj drzavi zaliti, ja sam isti ogorcen na nase neke domace kompanije sto se tice usluga, ali tu smo izgleda nemocni.......jedino preostaje da se covjek okrene konkurenciji, ako postoji mogucnost..... :)
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#3

Post by karanana »

Kupujmo domace i sutimo.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#4

Post by uvjek dobar gost »

Moj savjet svima je da napravite frku i to odmah... ja to već duže vrijeme uspješno radim... odmah tražim šefa il šeficu.... jer kontam svako ima nekog nadređenog... .... recimo Merkator onaj na AP-u .... ja se tamo uvijek iznerviram i uvijek tražim knjigu žalbi poslije razgovora sa šefom smjene il šeficom.....

Znamo da i to slabo vode pije ali bar mene malo razrahati.... :D
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#5

Post by Lace »

http://www.airbosna.ba/kontakt.htm

:D imas na listi i poslovnicu u sarajevu i u istambulu
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#6

Post by DaysleepeR »

Ja samo znam da je onaj debeli momak Emir sto radi u Bh Airlines poslovnici u Zagrebu ekstra.

Isao sam na sluzbeni put od dva dana u Zagreb i kad sam dosao da se checkiram za povratak gospoja iz Croatia Airlinesa (njihovim avionom se leti iako je karta BH Airlines) mi kaze, avion je pun nema mjesta.

Nadjem Emira i covjek mi stvori mjesto u roku od 5 minuta tako sto skine dvije strankinje sa leta sa transfer kartom.

Isto tako su raja u direkciji skroz OK.

Tako da nisu svi isti, vjerovatno su te dvije Harisova veza pa su bahate...

:D
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#7

Post by karanana »

Tebi je Emir OK, ali kad bi pitali te dvije strankinje, za njih bi on bio gori od te dvije istambuldzanke.
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#8 Re: Kome se zalit na usluge...???

Post by Pooll »

Bosanac sa dna kace wrote: 1.
Musterija; Dobar dan, interesuje me kolko kosta povratna karta na 10 dana, Istanbul-Sarajevo?
BHAirlines; Pa eto otprilike mogli bismo prodat jednu kartu za oko 250-255 eura.
Musterija: jel ima popusta za studente?
(slijedi odgovor ko da joj neko cupa nokte)
BHAirlines: Kakav popust za studente, nema ovde nikakvog popusta za studente, al eto mogla bi ti dat za nekih 238 eura.
Musterija: Uredu, ako budem zainteresovan javim vam se, mislim da mi ne odgovara termin, prijatno.
2. Primjer;
Musterija; Dobar dan, dosli smo kupit kartu za par sa dvoipogodisnjim djetetom, intersuje nas kolko naplacujete kartu za dijete?
Gospodja1; Pa eto mozda 145 eura
Gospodja2; Pa eto za dijete je 165 eura( a za odrasle po osobi 175 eura)
Gospodja3(jedina koja ima normalno ponasanje, i uz to nije bosanka, turkinja je i zna nas); Do 2 godine naplacujemo 45 eura, a za dijete preko 2 godine karta kosta 115.
One dvije gospodje u horu(opet ko da im neko notke cupa): Nije 115, nego 123 eura!!!
A da ne pominjem odnos 2 gospodja prema Turcima i ostalima koji nisu Bosanci.

Da, i redovno svakog zakinu za najmnje 5 eura, mene su zakinlue jednom za 20 eura, naplatile su mi 239 a na karti pise 219 eura.

Ovo zvuci kao da si bio na pijaci a ne na salteru jedne aviokompanije... boze sacuvaj :x
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#9 Re: Kome se zalit na usluge...???

Post by Bosanac sa dna kace »

Pooll wrote:
Bosanac sa dna kace wrote: 1.
Musterija; Dobar dan, interesuje me kolko kosta povratna karta na 10 dana, Istanbul-Sarajevo?
BHAirlines; Pa eto otprilike mogli bismo prodat jednu kartu za oko 250-255 eura.
Musterija: jel ima popusta za studente?
(slijedi odgovor ko da joj neko cupa nokte)
BHAirlines: Kakav popust za studente, nema ovde nikakvog popusta za studente, al eto mogla bi ti dat za nekih 238 eura.
Musterija: Uredu, ako budem zainteresovan javim vam se, mislim da mi ne odgovara termin, prijatno.
2. Primjer;
Musterija; Dobar dan, dosli smo kupit kartu za par sa dvoipogodisnjim djetetom, intersuje nas kolko naplacujete kartu za dijete?
Gospodja1; Pa eto mozda 145 eura
Gospodja2; Pa eto za dijete je 165 eura( a za odrasle po osobi 175 eura)
Gospodja3(jedina koja ima normalno ponasanje, i uz to nije bosanka, turkinja je i zna nas); Do 2 godine naplacujemo 45 eura, a za dijete preko 2 godine karta kosta 115.
One dvije gospodje u horu(opet ko da im neko notke cupa): Nije 115, nego 123 eura!!!
A da ne pominjem odnos 2 gospodja prema Turcima i ostalima koji nisu Bosanci.

Da, i redovno svakog zakinu za najmnje 5 eura, mene su zakinlue jednom za 20 eura, naplatile su mi 239 a na karti pise 219 eura.

Ovo zvuci kao da si bio na pijaci a ne na salteru jedne aviokompanije... boze sacuvaj :x
imo sam osjecaj da pitam za cijenu koze na stocnoj pijaci u Zivinicama :D
Post Reply