KOLIKO SMO STVARNO ZA JEDINSTVENU BOSNU ???

KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#1 KOLIKO SMO STVARNO ZA JEDINSTVENU BOSNU ???

Post by KENJAC »

Vidim, citam malo ovaj forum, pa nesto kontam.... A sto se mi lazemo? Ja u ovako malom prostoru nisam odavno vidio, cuo i procitao ovoliko mrznje! Naravno izuzimam druge forume, nama bliskih i bratskih zemalja (pa i djelova jedine nam Bosne & Hercegovine).
Da je Bosna brak odavno bi se raspala, a mozda bi supriznici nasli nesto mladje i samim tim bili zadovoljniji, da je drugarstvo ,odavno se vise ti drugovi nebi ni preko SMS poruka culi, da je preduzece - bankrotiralo bi !!! Al Bosna je drzava (drzava ???) i sad po svaku cijenu moramo zivjeti sa onima sto ih mrzimo iz dna duse (a i oni sa nama)
Sad ce mudri i razboriti ljudi sjest i pocet pisat kako ovo nije istina, kako mi u stvari ne volimo (a ne mrzimo) samo manjinski dio "onog tamo gluho bilo naroda" javit ce se oni sto imaju najboljeg jarana iz protivnickog tabora, i jos mnooogo takvih nekakvih sto predstavljaju 0,3 % Bosanske populacije.
Javljat ce se i oni sto glasase (i danas bi opet glasali) za svoje stranke (jer pobogu i ONI glasaju za SVOJE) i steci cemo sliku o Bosanskoj idili! S vremana na vrijeme dodjem do Bosne i sjebem se ko mlad majmun. Pa da vam covjek sad podijeli oruzje sutra bi VBR-ovi zagrmili.
'Ajmo se mi podijeli 3.500.000 drzava , kazu toliko nas (vas) ima, svak svoju registraciju, svak svoj pasos, svag svog ambasadora da posalje u Papua Novu Gvineju... i onda nek se udruzuje ko s kim hoce.

Da probamo!!! Ozbiljno ja ovo!
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#2 Re: KOLIKO SMO STVARNO ZA JEDINSTVENU BOSNU ???

Post by Fair Life »

KENJAC wrote:...
Da probamo!!! Ozbiljno ja ovo!
Image
seiko22
Posts: 896
Joined: 11/11/2006 04:27
Location: "REPUBLIKA SRPSKA IS GENOCIDAL PRODUCT AND SHOULD BE ABOLISHED " Prof. Francis A. Boyle

#3 Re: KOLIKO SMO STVARNO ZA JEDINSTVENU BOSNU ???

Post by seiko22 »

KENJAC wrote:Vidim, citam malo ovaj forum, pa nesto kontam.... A sto se mi lazemo? Ja u ovako malom prostoru nisam odavno vidio, cuo i procitao ovoliko mrznje! Naravno izuzimam druge forume, nama bliskih i bratskih zemalja (pa i djelova jedine nam Bosne & Hercegovine).
Da je Bosna brak odavno bi se raspala, a mozda bi supriznici nasli nesto mladje i samim tim bili zadovoljniji, da je drugarstvo ,odavno se vise ti drugovi nebi ni preko SMS poruka culi, da je preduzece - bankrotiralo bi !!! Al Bosna je drzava (drzava ???) i sad po svaku cijenu moramo zivjeti sa onima sto ih mrzimo iz dna duse (a i oni sa nama)
Sad ce mudri i razboriti ljudi sjest i pocet pisat kako ovo nije istina, kako mi u stvari ne volimo (a ne mrzimo) samo manjinski dio "onog tamo gluho bilo naroda" javit ce se oni sto imaju najboljeg jarana iz protivnickog tabora, i jos mnooogo takvih nekakvih sto predstavljaju 0,3 % Bosanske populacije.
Javljat ce se i oni sto glasase (i danas bi opet glasali) za svoje stranke (jer pobogu i ONI glasaju za SVOJE) i steci cemo sliku o Bosanskoj idili! S vremana na vrijeme dodjem do Bosne i sjebem se ko mlad majmun. Pa da vam covjek sad podijeli oruzje sutra bi VBR-ovi zagrmili.
'Ajmo se mi podijeli 3.500.000 drzava , kazu toliko nas (vas) ima, svak svoju registraciju, svak svoj pasos, svag svog ambasadora da posalje u Papua Novu Gvineju... i onda nek se udruzuje ko s kim hoce.

Da probamo!!! Ozbiljno ja ovo!
vidis, ovo si dobro napisao!! Ali upravo to je problem, upravo Dodo tebi ne dozvoljava da ti imas "svoju registraciju", on hoce da NOSIS NJEGOVU REGISTRACIJU !! Demokratska drzava i podrazumijeva da imas poziciju i opoziciju, Da ne moras uvijek biti prvi i u pravu, da mozes biti nadglasan!! Upravo to - nadglasan, ali Dodo nece da bude nadglasan, on hoce da bude neprikosnoven, u pravu uvijek, da se njegova samo pika! E to ti je Dodov FASCHIZAM , i zato se treba boriti protiv njega i nastojati ga unistiti!!
Da je ovako ko sto kazem, pa toliko stranica je napisano o starici Fati Orlovic, koja jednostavno hoce svoje, a Dodo ne da!! Dodo je tamo "udario" svoju krvavu registraciju, i ne odmice!! E zato se treba boriti protiv Doda, i njegove FASCHISTICKE registracije!!

.
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#4

Post by Abu FEED el-Castro »

Da ti ne palamudim i ne hodam okolo kole i pravim nekakve uvertire.. Ja sam za otcjepljenje! Nek idu! Ne znam i ne interesuje me kako će biti anam "njima", ali nam bez njih moze biti samo bolje, valjda.. :roll:

Ovo je moja radikalna izmjena prijasnjeg stava; vjere u jedinstvo, multietničnost, multi ovo multi ono, i iako znam da postoji hiljadu argumenata za pobijanje ovog mog stava i misljenja, ipak mislim da postoji hiljadu i jedan koji ga podrzava.

Zbog novajlija (vidim ima ih podosta zadnjih dana, i evo vec su me proglasili četnikom iz karadjiceve jame :D ) samo da malkice pojasnim: historijski razlog je po meni definitivno odlučujući (ne trenutne konstalacije, Dodici, Packovi i slična govna): ne treba nam vise genocida, prezivio ih je nas narod vjerujući u suzivot sa četnicima preko nekolko, a rizik od ponavljanja istih u buducnosti moze se izbjeci samo radikalnim presjecanjem takve vrste vrpce!
Tačno je da time dosta i gubimo, ne samo teritorijalno, ali zato time i kupujemo koliko toliko sigurnu buducnost za svoju djecu od četničke kame. Četnička iskonska zelja za osvetu turcima ne moze se nadomiriti nasom dobrom, permanentnom voljom za oprostom, suzivotom, i nadasvim - nasom krvlju. Sto to prije shvatimo to bolje po nas, odnosno po nasa dolazeca pokoljenja - bolje pokoljenja nego POKOLJenja :sad:
Bosna nam mozda jeste sveta (no da nastavim u prvom licu jednine) ali mi je buducnost moje djece i njihov zivot milion puta svetiji!!!

Uostalom, glupost se uzdati u to da ce nekakva NAŠA pravda pobijediti i da ce nasa na kraju biti zadnja kad historija ogromnog broja zemalja i njihovog nastanka pokazuje suprotno..
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#5

Post by Abu FEED el-Castro »

I samo da dodam na ovo gore: zalosna je i porazavajuca konstatacija da je srpski narod previse ukaljan i zaprljan, te da kad se govori o nekolektivnosti zločina, odgovornosti; to se izbjegava redovno se vadeći na pojedince iz tog naroda, koje je međutim sve teže i teže naći.
Politika jest kurva, pa bi im se to moglo i oprostiti. Teze je vec opravdati činjenicu da vecina srpskog naroda stoji i podrzava takvu (zločinačku) politiku, ali je ipak najporaznija činjenica da je u ovoj dimenziji zakazala i po meni najveca distanca koja je morala, barem makar i malim dijelom, pa čak makar i pojedincima, biti opozitna toj vec haman generalnoj slici. Ta distanca je srpska pravoslavna crkva.

Srpski narod kao ovakav, dok god se, kad ga pravdamo od generalizacije, moramo zamisliti trazeci te svijetle i pozitivne primjere, nije dobrozeljen komsija. Naročito kada ga najveca duhovna distanca podrzava u svemu, čak i u zločinima. Volio bih da sam u stanju da sebe poreknem u ovom trenutku te da se sjetim jednog časnog pravoslavnog oca koji je jasno i glasno ustao protiv velikosrpske=četničke ideologije u zadnjih 10-15 godina :( :( :( :shock:

Nemogu a da pritom ne napravim poredjenje sa katoličkim duhovnim vođama među kojima se i u vrijeme najzescih sukoba moglo i moralo naci desetine pa i vise ljudi koji su stajali otvoreno i nedvojbeno na stranu pravde i istine, pa makar gdje ona bila. Franjevci su npr. uzorit primjer za sve stanovnike ovih prostora u zadnjem ratu, ljudu među njima, tamam da je papa bio saglasan za odredjenim nedjelima iz njihovih redova, oni bi ustali protiv toga!
Gdje je to kod srba?!!!! Jesu li, shodno negativnom odgovoro, srbi zapravo samo fanatička nacija, a niposto i nikako i vjera (mislim naravno na pravoslavlje, koje eto onda ispade i ne postoji!) ?

Naravno da ne zelim da generalizujem i da tvrdim da su svi srbi zločinački narod i da su svi kolektivno odgovorni, no sve dok izbjegavanje takve generalizacije zapravo usput implicira (ili barem insinuira) i odgovornost i podrzavanje zločinačke politike većine - to za mene u praktičnom smislu situaciju ne mijenja, odnosno ne znači ništa.


NASTAVAK NEK PROČITAJU SAMO ONI MANJE PAMETNI:

Znam da cu biti kamenovan od mnogih, nebitno ali samo da pojasnim dodatno ovo zadnje: Ako npr. 950-toro djece iz skole koja broji 1000 djaka dokazno počini/učestvuje u/podrzi i odobri kradju - jel neprihvatljivo onda kazat za tu školu da je lopovska?? Naravno da se onih 50 (iako su izrazena manjina) moraju izuzet i spomenuti, i dici iznad nedjela vecine, ne dopustiti generalizaciju... No u praktičnom smislu da li bi iko normalan, ko svome djetetu zeli dobro - upisao ga u tu/takvu skolu, pa makar procenat i ne bio 950 lopova na 1000 nego i duplo i troduplo manji??!! Ja ne bih! I eto to je ono sto htjedoh kazati gore.
liberal
Posts: 534
Joined: 29/12/2006 04:31
Location: Toronto

#6

Post by liberal »

ma odavno je svima jasno da niko nece bosnu gdje bi svi imali sva prava. uvijek ali uvijek se nadje neko ko ce reci ali....dal sa srpske, hrvatske ili muslimansko/bosnjacke strane.
ja volim bosnu ali nazalost nestaje svakim danom,srbi se otudjuju,hrvati su tu tek reda radi , bosnjaci radikalizuju.....jebiga to je i jedan od razloga sto sam sad preko bare ...nasrecu/nazalost
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45160
Joined: 29/12/2005 01:20

#7 Re: KOLIKO SMO STVARNO ZA JEDINSTVENU BOSNU ???

Post by jeza u ledja »

seiko22 wrote:vidis, ovo si dobro napisao!! Ali upravo to je problem, upravo Dodo tebi ne dozvoljava da ti imas "svoju registraciju", on hoce da NOSIS NJEGOVU REGISTRACIJU !! Demokratska drzava i podrazumijeva da imas poziciju i opoziciju, Da ne moras uvijek biti prvi i u pravu, da mozes biti nadglasan!! Upravo to - nadglasan, ali Dodo nece da bude nadglasan, on hoce da bude neprikosnoven, u pravu uvijek, da se njegova samo pika! E to ti je Dodov FASCHIZAM , i zato se treba boriti protiv njega i nastojati ga unistiti!!
Da je ovako ko sto kazem, pa toliko stranica je napisano o starici Fati Orlovic, koja jednostavno hoce svoje, a Dodo ne da!! Dodo je tamo "udario" svoju krvavu registraciju, i ne odmice!! E zato se treba boriti protiv Doda, i njegove FASCHISTICKE registracije!!

.
Pobogu covjece sto smaras....
dugacki
Posts: 416
Joined: 16/06/2006 07:17

#8

Post by dugacki »

Dobro zbori ovaj Castro. Jos bi bilo dobro kad bi Sarajevo zamijenili za Banjaluku i Prijedor i Srbi bi onda imali istocni dio Bosne a mi zapadni.
A onda kao sto veli Castro neka se odvoje.Ha, sta velis Castro majstore?
Orbini
Posts: 1100
Joined: 26/07/2003 00:00

#9

Post by Orbini »

Cjelovita Bosna je nuzno zlo.

Pod nuznim zlom smatram zivot u drzavi gdje dobar dio stanovnika velica cetnistvo i ustastvo,.... Ali i to je manje zlo od podjele po ovim principima.

Bosnjake je zapalo nesto vise od frtalja Bosne koji se nalazi na dvije fizicki odvojene enklave(centralna Bosna i Bihacka regija). Od toga se ne moze praviti drzava.

Da Bosnjaci sjede danas na vise od 50% teritorije koja je cestovno, infrastruktrno,... povezana, sa dobrim izlazima u svijet,.... podjela BiH bi se davno desila.

Ovako, uzmi manje zlo od veceg i nadaj se da ce sljedece generacije imati veci zivotni prostor.
brdo
Posts: 432
Joined: 26/11/2006 10:59

#10

Post by brdo »

treba istjerati sve one koi zele da je djele BOSNA I HERCEGOVINA jeste i bice jedna drzava i misli da to pitanje vise netreba podizati :bih:
brdo
Posts: 432
Joined: 26/11/2006 10:59

#11

Post by brdo »

treba istjerati sve one koi zele da je djele BOSNA I HERCEGOVINA jeste i bice jedna drzava i misli da to pitanje vise netreba podizati :bih:
User avatar
Sir Charles
Posts: 1069
Joined: 10/04/2006 01:22

#12

Post by Sir Charles »

Abu FEED el-Castro wrote:Da ti ne palamudim i ne hodam okolo kole i pravim nekakve uvertire.. Ja sam za otcjepljenje! Nek idu! Ne znam i ne interesuje me kako će biti anam "njima", ali nam bez njih moze biti samo bolje, valjda.. :roll:

Ovo je moja radikalna izmjena prijasnjeg stava; vjere u jedinstvo, multietničnost, multi ovo multi ono, i iako znam da postoji hiljadu argumenata za pobijanje ovog mog stava i misljenja, ipak mislim da postoji hiljadu i jedan koji ga podrzava.

Zbog novajlija (vidim ima ih podosta zadnjih dana, i evo vec su me proglasili četnikom iz karadjiceve jame :D ) samo da malkice pojasnim: historijski razlog je po meni definitivno odlučujući (ne trenutne konstalacije, Dodici, Packovi i slična govna): ne treba nam vise genocida, prezivio ih je nas narod vjerujući u suzivot sa četnicima preko nekolko, a rizik od ponavljanja istih u buducnosti moze se izbjeci samo radikalnim presjecanjem takve vrste vrpce!
Tačno je da time dosta i gubimo, ne samo teritorijalno, ali zato time i kupujemo koliko toliko sigurnu buducnost za svoju djecu od četničke kame. Četnička iskonska zelja za osvetu turcima ne moze se nadomiriti nasom dobrom, permanentnom voljom za oprostom, suzivotom, i nadasvim - nasom krvlju. Sto to prije shvatimo to bolje po nas, odnosno po nasa dolazeca pokoljenja - bolje pokoljenja nego POKOLJenja :sad:
Bosna nam mozda jeste sveta (no da nastavim u prvom licu jednine) ali mi je buducnost moje djece i njihov zivot milion puta svetiji!!!

Uostalom, glupost se uzdati u to da ce nekakva NAŠA pravda pobijediti i da ce nasa na kraju biti zadnja kad historija ogromnog broja zemalja i njihovog nastanka pokazuje suprotno..
E jebiga sad. Ti bi da se moja Banjaluka odvoji... cccc
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#13

Post by Murat Sabanovic »

ja bih da da se danasnja fedracija da vlasima ,a mrska balijama...shkutori nek idu skim hoce...
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#14

Post by Abu FEED el-Castro »

Sir Charles wrote:
Abu FEED el-Castro wrote:Da ti ne palamudim i ne hodam okolo kole i pravim nekakve uvertire.. Ja sam za otcjepljenje! Nek idu! Ne znam i ne interesuje me kako će biti anam "njima", ali nam bez njih moze biti samo bolje, valjda.. :roll:

Ovo je moja radikalna izmjena prijasnjeg stava; vjere u jedinstvo, multietničnost, multi ovo multi ono, i iako znam da postoji hiljadu argumenata za pobijanje ovog mog stava i misljenja, ipak mislim da postoji hiljadu i jedan koji ga podrzava.

Zbog novajlija (vidim ima ih podosta zadnjih dana, i evo vec su me proglasili četnikom iz karadjiceve jame :D ) samo da malkice pojasnim: historijski razlog je po meni definitivno odlučujući (ne trenutne konstalacije, Dodici, Packovi i slična govna): ne treba nam vise genocida, prezivio ih je nas narod vjerujući u suzivot sa četnicima preko nekolko, a rizik od ponavljanja istih u buducnosti moze se izbjeci samo radikalnim presjecanjem takve vrste vrpce!
Tačno je da time dosta i gubimo, ne samo teritorijalno, ali zato time i kupujemo koliko toliko sigurnu buducnost za svoju djecu od četničke kame. Četnička iskonska zelja za osvetu turcima ne moze se nadomiriti nasom dobrom, permanentnom voljom za oprostom, suzivotom, i nadasvim - nasom krvlju. Sto to prije shvatimo to bolje po nas, odnosno po nasa dolazeca pokoljenja - bolje pokoljenja nego POKOLJenja :sad:
Bosna nam mozda jeste sveta (no da nastavim u prvom licu jednine) ali mi je buducnost moje djece i njihov zivot milion puta svetiji!!!

Uostalom, glupost se uzdati u to da ce nekakva NAŠA pravda pobijediti i da ce nasa na kraju biti zadnja kad historija ogromnog broja zemalja i njihovog nastanka pokazuje suprotno..
E jebiga sad. Ti bi da se moja Banjaluka odvoji... cccc
Ma ne bih ja brate, gluho bilo - kad bi mene ko pito. Al meščini da bi moglo vako bit... :roll:

Mislim da je krajnje vrijeme da se uozbiljimo te da prestanemo raspravljati i naglabati o našim ŽELJAMA. Kad bi mene pitali šta sve želim, sad bi ja spiskove podastro, i zasigurno da bi jedinstvena, cjelovita, multi-multi zelja bila negdje pri vrhu, no nemojmo ko "jedni vamo" da zivimo u iluzijama i legendama i zeljama..
Suočimo se i sa ovom opcijom, nemojmo ko komšije za Kosovo - neće neće, al već je svima jasno da nema šanse da ce im kolijevka drzave otić...

A na kraju krajeva zasto je jeres govoriti o otcijepljenju? Ma daaajte ljudi.. :? :-?
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#15

Post by Maksim »

Da su u BiH postojale regije gdje jedan narod apsolutno dominira koje bi bile i povezane, Medjunarodna zajednica bi davno podijelila BiH, jer bi se to smatralo kao demokratsko pravo jednog naroda ili jedne regije da napusti drzavnu zajednicu. No, posto u BiH nisu bas postojale regije sa apsolutnom dominacijom jednog etniciteta izuzev npr. zapadne Hercegovine, istocne Hercegovine, sjeverozapadne Bosne pa dijelom i regija oko Banja Luke, bilo kakvo otcjepljenje s ciljem da se pola jedne zemlje osakati se moglo postici samo ratom, jer te regije nisu povezane jedna s drugima, nego sve enklave ili pogranicne regije. Srpska fasisticka falanga sve to probala ubijanjem, silovanjem, pljackanjem i protjerivanjem i zato im se nece priznati bilo kakav separatizam. Da se npr. istocna Hercegovina odlucila za neovisnost ili prikljucenje Crnoj Gori, to bi se desilo mirnim putem i demokratski izglasano, jer tu Srbi apsolutno dominiraju a do osporavanja bi doslo samo da su Bosnjaci npr. vojna sila pa intervenisu kao sto je to JNA sa srpskom dominacijom u rukovodstvu ucinila u Sloveniji i Hrvatskoj.
Danas vecina Srba ne prihvata BiH a isto je i sa Hrvatima. Bosnjaci hoce BiH, ali samo zato da ne bi ponovo bili manjina i zato sto im je neizvjesna buducnost. Bosnjaci kao hoce BiH a vecina njih ne zeli komsiju Srbina i Hrvata. U ovom kontekstu spominjem Bosnjake zato vecina njih zagovara BiH dok je o vecini Hrvata i Srba suvisno trositi rijeci. Pogledajte samo one spotove Armije BiH na Youtube-u. Ona se prikazuje kao iskljucivo bosnjacka vojska dok je samo sluzbeno Armija Bosne i Hercegovine pa onda masa komentara poput Zivio Alija, Allahu Ekber, Tekbir, Mudzahedini itd........
VRS je imala jasnu poruku, naime da je ona samo srpska i pravoslavna vojska. Istu poruku je imao i licemjerni HVO kao hrvatsko-katolicka vojska a od 1993. godine je pocela cistka u Armiji BiH i da ne pricamo dalje o dovodjenju Mudzahedina itd....... samo sam ponosan na Drugi korpus koji je bio nabosanskiji od svih. Ponosan sam na Hazima Sadica koji je iz Tuzle otjerao autobus od 53 Mudzahedina koji su dosli "da uvode red". Ali to je Tuzla i Drugi korpus, sto je sa ostatkom.......

Tko je stvarno za BiH?
navijac-xy
Posts: 52
Joined: 25/03/2007 12:20

#16

Post by navijac-xy »

Ma najgora je stvar što nikako da se probude sve bh patriotske snage i stanu u odbranu (političku, kulturnu, sportsku.... a ne vojnu, jer niti ima rata, a niti koristi od rada, ionako politika opet presudi) BiH.
Jedino mi svojim stavom i brojnošću možemo potisnuti sve dušmane ove zemlje. Ja druge ionako zemlje osim moje BiH nemam.

http://helpbhsport.blogger.ba/
sveu16
Posts: 100
Joined: 27/05/2002 00:00

#17

Post by sveu16 »

Orbini wrote:Cjelovita Bosna je nuzno zlo.

Pod nuznim zlom smatram zivot u drzavi gdje dobar dio stanovnika velica cetnistvo i ustastvo...
Treba uvijek pogledati i u svoje dvoriste, ne samo vrijedjati druge.
sveu16
Posts: 100
Joined: 27/05/2002 00:00

#18

Post by sveu16 »

Podjela BiH je losa. Cak i u ovakvoj drzavi moguce je, prolaskom vremena i definitivno ne s ovom vlasti, naci neki kompromis. Visoko decentralizirana drzava je vjerojatno optimalno rjesenje.
Orbini
Posts: 1100
Joined: 26/07/2003 00:00

#19

Post by Orbini »

Koliko ja razumijem danasnju bosnjacku politiku - istrajavanje na cjelovitoj BiH je racun za sljedece generacije. Realno - povratka velikog izbjeglica nece biti, a zemlja ce biti na neki nacin podjeljena sljedecih par decenija.
Niko od nas zivucih nece docekati da Bosnjo ima ista prava i perspektivu i u Banjaluci. Ili mozda u dubokoj starosti.

Nase generacije ce trpiti ovo, ali sljedecima mozda bude bolje. Zivim an zapadu gdje razdaljina ne predstavlja nista, gdje se zivi od posla preko 100 km. i stigne se na posao za manje od sata, gdje se ljudi sele za poslom ko dobar dan u drugi grad, gdje je nesto kao Trnovo napr. elitni dio grada, ...

Bitno je samo ne pristati na podjelu, jednom kad to potpises - gotovo je. Da se ne desi da za 20 god. bosnjacka populacija veca za milion dusa se tjesni u par gradova i hebe nam mater sto smo potpisali.
marijindvorac
Posts: 245
Joined: 21/10/2006 18:40

#20

Post by marijindvorac »

Abu FEED el-Castro wrote:Da ti ne palamudim i ne hodam okolo kole i pravim nekakve uvertire.. Ja sam za otcjepljenje! Nek idu! Ne znam i ne interesuje me kako će biti anam "njima", ali nam bez njih moze biti samo bolje, valjda.. :roll:

Ovo je moja radikalna izmjena prijasnjeg stava; vjere u jedinstvo, multietničnost, multi ovo multi ono, i iako znam da postoji hiljadu argumenata za pobijanje ovog mog stava i misljenja, ipak mislim da postoji hiljadu i jedan koji ga podrzava...
Misljenje ti je plitko i kratkovidno ali je valjda izraz nemoci da vjerujes sebi a jos manje svojima. Jer "svoji" su najveci dio problema a ne oni anamo, ali su uvijek dobra isprika.

Vidim da je slijedeci korak dzumhurija. Kome bi ona odgovarala izuzev malom broju bosnjaka to ne znamo. A multi "ovo-i-ono" je realnost van granica bh pa zasto ne bi i unutar.

Najvise me interesuje tvoje da bez njihA moze nam samo biti bolje? Daj malo pogledaj okolo pa ces vidjeti da je kod nas i pored milijardi eura pomoci eknomski razvoj kao beba u povoju (a izgleda da je ta beba pomalo retardirana), a da oni anamo bolje napreduju pa cak i oni sa herecovackog kamenjara.
nista od podjele
Posts: 30
Joined: 07/04/2007 17:06

#21

Post by nista od podjele »

Abu FEED el-Castro wrote:Da ti ne palamudim i ne hodam okolo kole i pravim nekakve uvertire.. Ja sam za otcjepljenje! Nek idu! Ne znam i ne interesuje me kako će biti anam "njima", ali nam bez njih moze biti samo bolje, valjda.. :roll:

Ovo je moja radikalna izmjena prijasnjeg stava; vjere u jedinstvo, multietničnost, multi ovo multi ono, i iako znam da postoji hiljadu argumenata za pobijanje ovog mog stava i misljenja, ipak mislim da postoji hiljadu i jedan koji ga podrzava.

Zbog novajlija (vidim ima ih podosta zadnjih dana, i evo vec su me proglasili četnikom iz karadjiceve jame :D ) samo da malkice pojasnim: historijski razlog je po meni definitivno odlučujući (ne trenutne konstalacije, Dodici, Packovi i slična govna): ne treba nam vise genocida, prezivio ih je nas narod vjerujući u suzivot sa četnicima preko nekolko, a rizik od ponavljanja istih u buducnosti moze se izbjeci samo radikalnim presjecanjem takve vrste vrpce!
Tačno je da time dosta i gubimo, ne samo teritorijalno, ali zato time i kupujemo koliko toliko sigurnu buducnost za svoju djecu od četničke kame. Četnička iskonska zelja za osvetu turcima ne moze se nadomiriti nasom dobrom, permanentnom voljom za oprostom, suzivotom, i nadasvim - nasom krvlju. Sto to prije shvatimo to bolje po nas, odnosno po nasa dolazeca pokoljenja - bolje pokoljenja nego POKOLJenja :sad:
Bosna nam mozda jeste sveta (no da nastavim u prvom licu jednine) ali mi je buducnost moje djece i njihov zivot milion puta svetiji!!!

Uostalom, glupost se uzdati u to da ce nekakva NAŠA pravda pobijediti i da ce nasa na kraju biti zadnja kad historija ogromnog broja zemalja i njihovog nastanka pokazuje suprotno..
Jeli ovo tata Radovan K. kupio komp svome sinu Sasi K. :)
Poselami tatu u pecini i poruci mu " dzaba ti izginu 30 000 junaka jer , NISTA OD PODJELE . I jos nesto poruci svome tati ako hocete podjelu dobicete rat .Ionako je vrijeme da ti tatu neko izvuce iz pecine.Imace veci komfor u KPD Zenica.A ti bi mu magao praviti drustvo samo zbog sirenja cetnicke ideologije.Nenaourazani smo odbranili Bosnu i Hercegovinu.
A sada imamo oruzje .A slike logora i genocida jos su zive u glavma i srcima onih sto vole Bosnu .Dobro si dao na posao u ova zadnja dva dana .
Dao si gas .Mora da ti se zuri ........ali , NISTA OD PODJELE :P :P
nista od podjele
Posts: 30
Joined: 07/04/2007 17:06

#22

Post by nista od podjele »

Abu FEED el-Castro wrote:I samo da dodam na ovo gore: zalosna je i porazavajuca konstatacija da je srpski narod previse ukaljan i zaprljan, te da kad se govori o nekolektivnosti zločina, odgovornosti; to se izbjegava redovno se vadeći na pojedince iz tog naroda, koje je međutim sve teže i teže naći.
Politika jest kurva, pa bi im se to moglo i oprostiti. Teze je vec opravdati činjenicu da vecina srpskog naroda stoji i podrzava takvu (zločinačku) politiku, ali je ipak najporaznija činjenica da je u ovoj dimenziji zakazala i po meni najveca distanca koja je morala, barem makar i malim dijelom, pa čak makar i pojedincima, biti opozitna toj vec haman generalnoj slici. Ta distanca je srpska pravoslavna crkva.

Srpski narod kao ovakav, dok god se, kad ga pravdamo od generalizacije, moramo zamisliti trazeci te svijetle i pozitivne primjere, nije dobrozeljen komsija. Naročito kada ga najveca duhovna distanca podrzava u svemu, čak i u zločinima. Volio bih da sam u stanju da sebe poreknem u ovom trenutku te da se sjetim jednog časnog pravoslavnog oca koji je jasno i glasno ustao protiv velikosrpske=četničke ideologije u zadnjih 10-15 godina :( :( :( :shock:

Nemogu a da pritom ne napravim poredjenje sa katoličkim duhovnim vođama među kojima se i u vrijeme najzescih sukoba moglo i moralo naci desetine pa i vise ljudi koji su stajali otvoreno i nedvojbeno na stranu pravde i istine, pa makar gdje ona bila. Franjevci su npr. uzorit primjer za sve stanovnike ovih prostora u zadnjem ratu, ljudu među njima, tamam da je papa bio saglasan za odredjenim nedjelima iz njihovih redova, oni bi ustali protiv toga!
Gdje je to kod srba?!!!! Jesu li, shodno negativnom odgovoro, srbi zapravo samo fanatička nacija, a niposto i nikako i vjera (mislim naravno na pravoslavlje, koje eto onda ispade i ne postoji!) ?

Naravno da ne zelim da generalizujem i da tvrdim da su svi srbi zločinački narod i da su svi kolektivno odgovorni, no sve dok izbjegavanje takve generalizacije zapravo usput implicira (ili barem insinuira) i odgovornost i podrzavanje zločinačke politike većine - to za mene u praktičnom smislu situaciju ne mijenja, odnosno ne znači ništa.


NASTAVAK NEK PROČITAJU SAMO ONI MANJE PAMETNI:

Znam da cu biti kamenovan od mnogih, nebitno ali samo da pojasnim dodatno ovo zadnje: Ako npr. 950-toro djece iz skole koja broji 1000 djaka dokazno počini/učestvuje u/podrzi i odobri kradju - jel neprihvatljivo onda kazat za tu školu da je lopovska?? Naravno da se onih 50 (iako su izrazena manjina) moraju izuzet i spomenuti, i dici iznad nedjela vecine, ne dopustiti generalizaciju... No u praktičnom smislu da li bi iko normalan, ko svome djetetu zeli dobro - upisao ga u tu/takvu skolu, pa makar procenat i ne bio 950 lopova na 1000 nego i duplo i troduplo manji??!! Ja ne bih! I eto to je ono sto htjedoh kazati gore.
Lijepo si ovo napisao .ako je srpski narod i srpska pravoslavna crkva ovakva kao sto si ti opisao( ponavljam kao sti ti opisao ) { od 1000 djaka 950 lopova :? :? dobro si naguro cak 95 % ] zasto bi onda Srbi trebali dobiti pola Bosne ? Kao nagradu zato sto ih od 1000 cak 950 " lopova " kako ti to nesto eufimisticki muljas .Logicno bi bilo da budu kaznjeni.
Da ti kazem nesto Bosna ce biti onakva kava je bila i do sada .Onakva kakva izgleda hiljadu godina , Od Une do Drine i od Save do mora .....a onaj ko je zeli takvu moze spakovati svoje prnje i upaliti traktor.Jer NISTA OD PODJELE . Obecavam ti , dzaba gubis vrijeme i dzaba se blamiras .
Danko_Bananko
Posts: 862
Joined: 23/01/2007 20:34

#23

Post by Danko_Bananko »

Da se npr. istocna Hercegovina odlucila za neovisnost ili prikljucenje Crnoj Gori, to bi se desilo mirnim putem i demokratski izglasano, jer tu Srbi apsolutno dominiraju a do osporavanja bi doslo samo da su Bosnjaci npr. vojna sila pa intervenisu kao sto je to JNA sa srpskom dominacijom u rukovodstvu ucinila u Sloveniji i Hrvatskoj.
O cemu bolan ti pricas ?

Gdje su Srbi apsolutno dominirali u Istocnoj Hercegovini ? ( naravno da sada dominiraju kad su sve protjerali )

Pa haman svaki grad u Istocnoj Hercegovini je bio na pola-pola, mozda malo vise Srba u gradovima jer su im tu srpske komunjare dodijelile stanove kad su silazili sa Durmitora, ali opcine ko opcine ni blizu apsolutne dominacije.
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#24

Post by Abu FEED el-Castro »

marijindvorac wrote:
Abu FEED el-Castro wrote:Da ti ne palamudim i ne hodam okolo kole i pravim nekakve uvertire.. Ja sam za otcjepljenje! Nek idu! Ne znam i ne interesuje me kako će biti anam "njima", ali nam bez njih moze biti samo bolje, valjda.. :roll:

Ovo je moja radikalna izmjena prijasnjeg stava; vjere u jedinstvo, multietničnost, multi ovo multi ono, i iako znam da postoji hiljadu argumenata za pobijanje ovog mog stava i misljenja, ipak mislim da postoji hiljadu i jedan koji ga podrzava...
Misljenje ti je plitko i kratkovidno ali je valjda izraz nemoci da vjerujes sebi a jos manje svojima. Jer "svoji" su najveci dio problema a ne oni anamo, ali su uvijek dobra isprika.

Vidim da je slijedeci korak dzumhurija. Kome bi ona odgovarala izuzev malom broju bosnjaka to ne znamo. A multi "ovo-i-ono" je realnost van granica bh pa zasto ne bi i unutar.

Najvise me interesuje tvoje da bez njihA moze nam samo biti bolje? Daj malo pogledaj okolo pa ces vidjeti da je kod nas i pored milijardi eura pomoci eknomski razvoj kao beba u povoju (a izgleda da je ta beba pomalo retardirana), a da oni anamo bolje napreduju pa cak i oni sa herecovackog kamenjara.
Hmm, vidis daleko od toga da se ja bas ZALAZEM za podjelu BiH. To je zapravo moj zadnji update, ali nebitno - ko mene sta pita, vjerovatno i tebe i ostale, tako da sve sto sam rekao ostaje na nivou individualnog misljenja. Daleko od toga da sebe smatram nepogresivim, no kako stvari stoje, i slusajuci nepomirljive stavove i argumentacije, i to nazalost najvise ove "nase", sve sam vise ubijedjen da sam, opet kazem nazalost - upravu.
I reci cu ti da sam dosta slozan sa tobom da bi nas jednonacionalna (nekakva bošnjačka) drzava ukopala do dna i da bi to zapravo bio po nas najgori i najgluplji hipotetički izbor, no ovo sto sam ja rekao ni u kom slučaju ne implicira takvo sto (koliko znam vala to nikad niko pametan nije medju nama ni zagovarao, pogotovo danas, nebitno...). Ja sam dakle čvrsto za multietničku i gradjansku, i to nikako nije suprotnost onom sto sam do sad kazao, jer kako god da okrenes, medju nama ce ostati i katolici/hrvati, a Boga mi i dobar broj "dobrih" srba (joj grozote, čuj dobrih srba) koji su bili sa nama i u ratu i nakon njega itd...
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#25

Post by Abu FEED el-Castro »

nista od podjele wrote:
Abu FEED el-Castro wrote:I samo da dodam na ovo gore: zalosna je i porazavajuca konstatacija da je srpski narod previse ukaljan i zaprljan, te da kad se govori o nekolektivnosti zločina, odgovornosti; to se izbjegava redovno se vadeći na pojedince iz tog naroda, koje je međutim sve teže i teže naći.
Politika jest kurva, pa bi im se to moglo i oprostiti. Teze je vec opravdati činjenicu da vecina srpskog naroda stoji i podrzava takvu (zločinačku) politiku, ali je ipak najporaznija činjenica da je u ovoj dimenziji zakazala i po meni najveca distanca koja je morala, barem makar i malim dijelom, pa čak makar i pojedincima, biti opozitna toj vec haman generalnoj slici. Ta distanca je srpska pravoslavna crkva.

Srpski narod kao ovakav, dok god se, kad ga pravdamo od generalizacije, moramo zamisliti trazeci te svijetle i pozitivne primjere, nije dobrozeljen komsija. Naročito kada ga najveca duhovna distanca podrzava u svemu, čak i u zločinima. Volio bih da sam u stanju da sebe poreknem u ovom trenutku te da se sjetim jednog časnog pravoslavnog oca koji je jasno i glasno ustao protiv velikosrpske=četničke ideologije u zadnjih 10-15 godina :( :( :( :shock:

Nemogu a da pritom ne napravim poredjenje sa katoličkim duhovnim vođama među kojima se i u vrijeme najzescih sukoba moglo i moralo naci desetine pa i vise ljudi koji su stajali otvoreno i nedvojbeno na stranu pravde i istine, pa makar gdje ona bila. Franjevci su npr. uzorit primjer za sve stanovnike ovih prostora u zadnjem ratu, ljudu među njima, tamam da je papa bio saglasan za odredjenim nedjelima iz njihovih redova, oni bi ustali protiv toga!
Gdje je to kod srba?!!!! Jesu li, shodno negativnom odgovoro, srbi zapravo samo fanatička nacija, a niposto i nikako i vjera (mislim naravno na pravoslavlje, koje eto onda ispade i ne postoji!) ?

Naravno da ne zelim da generalizujem i da tvrdim da su svi srbi zločinački narod i da su svi kolektivno odgovorni, no sve dok izbjegavanje takve generalizacije zapravo usput implicira (ili barem insinuira) i odgovornost i podrzavanje zločinačke politike većine - to za mene u praktičnom smislu situaciju ne mijenja, odnosno ne znači ništa.


NASTAVAK NEK PROČITAJU SAMO ONI MANJE PAMETNI:

Znam da cu biti kamenovan od mnogih, nebitno ali samo da pojasnim dodatno ovo zadnje: Ako npr. 950-toro djece iz skole koja broji 1000 djaka dokazno počini/učestvuje u/podrzi i odobri kradju - jel neprihvatljivo onda kazat za tu školu da je lopovska?? Naravno da se onih 50 (iako su izrazena manjina) moraju izuzet i spomenuti, i dici iznad nedjela vecine, ne dopustiti generalizaciju... No u praktičnom smislu da li bi iko normalan, ko svome djetetu zeli dobro - upisao ga u tu/takvu skolu, pa makar procenat i ne bio 950 lopova na 1000 nego i duplo i troduplo manji??!! Ja ne bih! I eto to je ono sto htjedoh kazati gore.
Lijepo si ovo napisao .ako je srpski narod i srpska pravoslavna crkva ovakva kao sto si ti opisao( ponavljam kao sti ti opisao ) { od 1000 djaka 950 lopova :? :? dobro si naguro cak 95 % ] zasto bi onda Srbi trebali dobiti pola Bosne ? Kao nagradu zato sto ih od 1000 cak 950 " lopova " kako ti to nesto eufimisticki muljas .Logicno bi bilo da budu kaznjeni.
Da ti kazem nesto Bosna ce biti onakva kava je bila i do sada .Onakva kakva izgleda hiljadu godina , Od Une do Drine i od Save do mora .....a onaj ko je zeli takvu moze spakovati svoje prnje i upaliti traktor.Jer NISTA OD PODJELE . Obecavam ti , dzaba gubis vrijeme i dzaba se blamiras .
Što si bolan čit'o taj dio na dnu pa vidiš li napomenu prije njega?! :D
Slazem se da ne bi trebali dobiti pola Bosne, slazem se zapravo da ne bi trebali dobiti nista, i slazem se da je to nepravda, itekako se slazem da bi zločinci (opasno veliki broj) trebali i morali biti kaznjeni, i slazem se isto da smo mi pretrpili veliku nepravdu, i da je jos trpimo... ne bih se bas slozio za to od Drine do Save itd. jer meni lično ni od Vardara pa do Triglava nije bilo lose samo da nije bilo velikosrpskih hegemonista, separatista, nacionalista, fanatika i govana.... i svasta se ja jos nesta slazem i podrzavam. No razočarat ću te, mi ne zivimo u svijetu Ivice i Marice, nepravda nije izuzetak nego prije pravilo. Utopija je bez hamana postalo očekivati "pravedno razrjesenje", a historija nam je na ovom podrucju očitala lekcije i to sve po ledjima...
49% je itekako previse, i to jos teritorije stvorene na genocidu i istrijebljenju, puno bi bilo i 30, ali ako ce takvo sto značiti prosperitet u buducnosti i preventivu svakom eventualnom buducem genocidu (kako ne znas, genocida nisu bila SAMO dva do sad, nad muslimanima), onda bih ja prije dao prednost nasem narodu/nasim narodima i njihovoj sigurnosti, nego teritoriji. Stvarno mi ne treba Foča, ako će, tamam nakon par decenija borbe i razvlačenja, u njoj se opet desiti genocid. Ne zelim da zivim sa srbima koji pod jastukom drze kamu, a pod sijenom maljutku, a takvih je evo vecina. To je sve. Ako kojim čudom jedinstvena i prodje i ostane, obavezno ću da zivim iskljčivo u teritoriji gdje srba nema najmanje na 50 km daleko. A ako to ne bude moguce, eto vam prokleti Balkan, koljite se do Sudnjeg dana, ja u takvom podneblju ne mislim podizati djecu. Moje dijete meni niko pred očima neće klat, niti ću dozvoliti da mene kolju pred očima moje djece!!

Uostalom zemlja i teritorija me ne interesuju, evo sad da smo tamam ko Rusija kakva fajda kad nemamo za hljeba... :roll:
Post Reply