KOLIKO SMO POSTENI/NEPOSTENI

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
bh.tornjak

KOLIKO SMO POSTENI/NEPOSTENI

Post by bh.tornjak » 10/09/2016 11:07

Svakodnevno u razgovoru sa znanim i neznanim sagovornicima covjek se dotakne i politike/politicara,ekonomije/ekonomista...ovoga-onoga...
i svakodnevno imamo isti pricu,isto sablon....politicari su lopovi ...pokradose ovaj JADNI narod...pokradose drzavu....pokradose ovo-ono...

Kakvi smo mi tzv "obicani narod"....???
Koliko smo posteni.....???
Krademo li mi drzavu...narod....???
Vidimo li sebe....???

Inspekcijskim nadzorom bili su obuhvaćeni većinom porezni obveznici koji obavljaju djelatnost ugostiteljstva i trgovine.

U toku inspekcijskih nadzora inspektori Porezne uprave FBiH otkrili su 133 neprijavljena radnika i 54 objekata u kojima se obavljala djelatnost bez odobrenja nadležnog organa. Zbog utvrđenih nepravilnosti: zapošljavanje neprijavljenih radnika, rad bez odobrenja nadležnih organa i neevidentiranje prometa putem fiskalnog uređaja zapečaćeno je 92 objekata i izdato je 248 prekršajnih naloga, sa izrečenim novčanim kaznama u ukupnom iznosu od 529.100,00 KM.
Porezna uprava Federacije BiH je 7. i 8. septembra 2016. godine, na prostoru Federacije BiH, izvršila ukupno 356 inspekcijskih nadzora
Porezna uprava Federacije BiH je tokom 24 provedene jednodnevne akcije, na području Federacije BiH, izvršila 5.681 kontrolu i otkrila 2.101 radnika sa neriješenim radno-pravnim statusom (rad nacrno), te utvrdila da je 970 objekata radilo bez odobrenja za rad, 513 objekta bez fiskalnog uređaja, a da 1.697 subjekta nije izdavalo račune. Zbog utvrđenih nepravilnosti zapečatila je 1.440 poslovnih objekata i izdala 3.679 prekršajnih naloga sa izrečenim novčanim sankcijama u iznosu od 7.981.220,00 KM.

...i tako....dok "pljujemo" i prozivamo politicare....ove-one....(veliku vecinu s pravom) o sebi i sebi slicnima sutimo....
Ovakav narod ne moze nista bolje "izroditi" od onoga sto imamo....

GeeTnT

Re: KOLIKO SMO POSTENI/NEPOSTENI

Post by GeeTnT » 10/09/2016 11:13

Kad izuzmes djecu i penzionere ostane ono o cemu pises....

Grean

Post by Grean » 10/09/2016 12:13

Politiciri dolaze iz naroda, kakav narod takva i politika. Znaci ako su oni lopovi u prosjeku svi smo lopovi.

Mada, ja se ne slazem da bas niko ne velja. Kod nas je to na zalost postao trend pljuvati po svima unaprijed i iz tog razloga se i ne isplati angazovati jer ce gledati da te popljuju. Evo sad bas na naslovnoj gledam kandidat DF-a za nacelnika Novog grada, momak bio samnom u jedinici, ranjen na Otesu, doktor na Ortopediji, momak jedan kroz jedan. Ne znam za organizacione sposbnosti i koliko je za nacelnika ali znam da je regularan a za godinu proglasit ce ga lopovom. Uopste ne znam sto ljudima to treba, bagri znam, oni su tu iz svojih sitnih interesa a on ovim moze samo izgubiti.

Prpa.ba

Post by Prpa.ba » 10/09/2016 12:49

Nazalost zbog kratkog vremena pod austrougarskom upravom nismo sustigli zapadnjacke tekovine tako da smo ostali u vizantijsko-osmanskom civilizacijskom krugu zajedno sa Srbima, Albancima, Crnogorcima, Grcima, Bugarima i bliskoistocnom bratijom. Inherentno je nepostojanje pravnih drzava, gradjanskog prava i bilo cega sto bi se moglo okarakterisati kao drustveni sistem po zapadnim mjerilima. :mrgreen:

KB9

Post by KB9 » 11/09/2016 09:04

mi smo narod kakav nam godi da budemo u trenutku sto je klasicna odlika dvolicnih insana

Post Reply