Koliko mladi znaju o islamu ?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

irac300

#276 Re: Koliko mladi znaju o islamu ?

Post by irac300 » 31/01/2013 23:47

Beauty01 wrote:
Ne znam što se nerviram oko vas i sekiram se što ćete u Džehennem
:-) Obavezan hrkljuš pred spavanje. :-D

Teea

#277 Re: Koliko mladi znaju o islamu ?

Post by Teea » 31/01/2013 23:47

amazon wrote:
Teea wrote:
Beauty01 wrote:Jao, ja prosto ne mogu da vjerujem kako neki nemaju nimalo poštovanja prema tuđem. Pa bolan ako ja ime osobe koju ne volim mogu napisati velikim slovom, iz poštovanja, zašto neki ne mogu napisati "Bog", stvarno katastrofa kakvo nepoštovanje vlada i vrijeđanje!
nisam procitala u pravilniku da je to obaveza.ili sam nesto propustila??
ako hocemo bas gramaticki i pravopisno bog se pise malim slovom.cak ni u arapskom se ne pise velikim harfom.A ako je to bio tvoj jedini odgovor na moja pitanja mogao si i njega izostaviti.
Samo da te ispravim, pise se velikim slovom :)
e neznam koje si ti to skole zavrsio imenice su se uvjek pisale malim sovom a bog nije ime vec imenica.a Bogoljub se pise velikom slovom,no da su moji postovi vazda puni pravopisnih i permutovanih gresaka ne obracaj paznju na to puno.

nego dajte vi meni odgovore na moja pitanja neka sada pravopisa al to je vasa strategija kada nemate odgovor na pitanja hajmo gramtiku.

celava_dlaka

#278 Re: Koliko mladi znaju o islamu ?

Post by celava_dlaka » 31/01/2013 23:48

Tea bona gorit ces u dzehennemu nemoj takoo :run:

amazon

#279 Re: Koliko mladi znaju o islamu ?

Post by amazon » 31/01/2013 23:50

Samo da te ispravim, pise se velikim slovom :)[/quote]
e neznam koje si ti to skole zavrsio imenice su se uvjek pisale malim sovom a bog nije ime vec imenica.a Bogoljub se pise velikom slovom,no da su moji postovi vazda puni pravopisnih i permutovanih gresaka ne obracaj paznju na to puno.

nego dajte vi meni odgovore na moja pitanja neka sada pravopisa al to je vasa strategija kada nemate odgovor na pitanja hajmo gramtiku.[/quote]

A sta si pitala, nemam pojma, pitaj vjernike..

Teea

#280 Re: Koliko mladi znaju o islamu ?

Post by Teea » 01/02/2013 00:11

znaci od danas se i krava pise velikim slovom iz postovanja prema onima kojima je krava svetinja.

68847

#281 Re: Koliko mladi znaju o islamu ?

Post by 68847 » 01/02/2013 00:12

Beauty01 wrote:Jao, ja prosto ne mogu da vjerujem kako neki nemaju nimalo poštovanja prema tuđem. Pa bolan ako ja ime osobe koju ne volim mogu napisati velikim slovom, iz poštovanja, zašto neki ne mogu napisati "Bog", stvarno katastrofa kakvo nepoštovanje vlada i vrijeđanje!
Za ateiste je bitno da je malim slovom.
Zar nemaš nimalo poštovanja prema tuđem?
Stvarno katastrofa kakvo nepoštovanje vlada i vrijeđanje :-D

celava_dlaka

#282 Re: Koliko mladi znaju o islamu ?

Post by celava_dlaka » 01/02/2013 00:14

do mene je nabrzaka sam procitao, vas sam :D
Last edited by celava_dlaka on 01/02/2013 00:21, edited 2 times in total.

68847

#283 Re: Koliko mladi znaju o islamu ?

Post by 68847 » 01/02/2013 00:18

Voz "Tolerancija i vjernici" na kolosijeku na kojem već stoji "Koliko mladi znaju o islamu ?"
Samo da ne bude sudara i ozlijeđenih.

5 0 5

#284 Re: Koliko mladi znaju o islamu ?

Post by 5 0 5 » 01/02/2013 00:21

Teea wrote: e neznam koje si ti to skole zavrsio imenice su se uvjek pisale malim sovom a bog nije ime vec imenica.a Bogoljub se pise velikom slovom,no da su moji postovi vazda puni pravopisnih i permutovanih gresaka ne obracaj paznju na to puno.

nego dajte vi meni odgovore na moja pitanja neka sada pravopisa al to je vasa strategija kada nemate odgovor na pitanja hajmo gramtiku.
nije tebe behidza prozvala zato sto ne znas gramatiku, nego si je uvrijedila u dusu duboko, jer bogu kojeg je naslijedila od svojih roditelja, nisi podarila veliko pocetno slovo. izivini joj se sad.

amazon

#285 Re: Koliko mladi znaju o islamu ?

Post by amazon » 01/02/2013 00:26

Teea wrote:znaci od danas se i krava pise velikim slovom iz postovanja prema onima kojima je krava svetinja.
Ako je Milka, onda se pise velikim...

68847

#286 Re: Koliko mladi znaju o islamu ?

Post by 68847 » 01/02/2013 00:30

505sCrtom wrote: izivini joj se sad.

Izvinajvamo se zbog loš kvalitet od sliku.

semirizsvemira

#287 Re: Koliko mladi znaju o islamu ?

Post by semirizsvemira » 02/02/2013 20:49

long.road wrote:
Kroksica wrote:
long.road wrote:Jel vi kontate da ste više bogu i narodu dojadili sa ovim temama, nije govno nego se pas p*sro -.- Pustite ljude nek žive kako hoće, ako će ići neko u pakao, on će, a ne TI. Odakle nekom hrabrost i pravo da govori drugoj ljudskoj osobi kako ona treba da živi, i vi neki vjernici,fuj.
Ovo je forum Religija, namjenjen za pricu...pa, o religiji. Sta si ocekiv'o da ces zateci? Razmjenu recepata i meteorolosku prognozu?
Vazda iste teme, kako su eto jadni bh. muslimani ustvari nikakvi vjernici, pa se onda nađe tu 5-6 forumaša koji jedino što znaju je vaditi hadise i sure, pa kako je za loše stanje u društvu kriva čašica rakije(?) pa se onda malo dotakne ummet voljeni, pa onda nevjernički zapad(čiju propast muslimani najavljuju valjda od 622. godine, ali nikako da se desi). Eto upravo sam opisao barem 80 posto tema na ovom podforumu, tuga golema.
Pa kad ti ne valja ovaj podforum onda odes polahko na recepte , pritodu i drustvo a imas i na politici trakve umove da pomislis da je cijeli fak politickih nauka tu :lol: :D

semirizsvemira

#288 Re: Koliko mladi znaju o islamu ?

Post by semirizsvemira » 02/02/2013 20:54

505sCrtom wrote:
Kroksica wrote: Jbg sad.
pa da draga moja. kao sto sam se gore nasalio, u mnogim zemljama ti bi bila u najmanju ruku bicevana, samo zato sto razgovaras ovdje sa mnom. to je slika bilo kojeg serijatskog sistema pa bili oni vukojebina kao sto kolega kaze, ili bogata zemlja, kao saudija ili cak zemlja sa demokratskim sistemima. kao npr. pakistan, iran ili indonezija.

vidi, ni muskarcima (sa svojim misljenjem) nije lako u takvim zemljama. ja svakako ne bih volio zivjeti u takvom sistemu. zalosno je za zenu koja odraste u ubjedjenju da za nju postoji samo jedan put, a da na pokusaj bilo kojeg drugog, zavrsavaju najmucnijom smrcu, egzekucijom iz doba najmracnijih divljastava.

ne znam jesi li procitala pravila za "velicinu kamena" kod kamenovanja zena. ne smije biti preveliki da je ne bi ubio odmah ali dovoljno velik da nanese bol. sad, sta je ljudsko u ovome molim te reci mi? meni je fascinantno da ljudi i u takvom divljastvu nadju dovoljno dobro objasnjenje za svoju savijest. kao i taj saudijac kojeg sam postavio gore. on se ponosi jer radi na "pravdi boga".

to je slika koju vidim kada neko uzme sariju za argument. divljastvo i izivljavanje i totalno odsustvo postovanja prema ljudskom bicu i zivotu. pa koliko god tu sliku glancali u teoriji, u praksi je vise nego ocito kako je.
ima o ovome puno informacija, preporucujem da prosvrljas malo.

o tvojoj odluci da je muskarac glava u tvojoj kuci. da li bi zadrzala to prav(il)o i da tvoj muskarac pocne donositi nesuvisle odluke koje bi isle na tvoju stetu? ili bi se pozvala na sekularni zakon, pravo na upravljanje svojim zivotom?
Pricas bajke iz zapadnih medija . Vidi se da nisi bio dalje od Makarske :thumbup: Nisi ti kriv . Nasilje nad zenama je veoma popularno na zapadu pa se svake dvije minute siluje jedna zena a svakih 3-5 minuta jedna zena bude prebijena od svog partnera ili nekog drugog . A nigdje serijata nema :lol: Svake osamaneste minute jedno zensko dijete zavrsi u bolnici zbog droge ili alkohola . Gdje si to ti zivio pa znas i gdje to ima zemlja koja praktikuje serijat osim Saudijeske Arabije u kojoj sam bio pa cak i vidi cuda i stranci europljani rade pa eto i americkih razbojnika tamo :skoljka:

5 0 5

#289 Re: Koliko mladi znaju o islamu ?

Post by 5 0 5 » 02/02/2013 21:11

@semirizsvemira
vrati se sa kakvim argumentom. pa cemo razgovarati.

J3r1ch0

#290 Re: Koliko mladi znaju o islamu ?

Post by J3r1ch0 » 02/02/2013 21:24

Teea wrote:
ako hocemo bas gramaticki i pravopisno bog se pise malim slovom.cak ni u arapskom se ne pise velikim harfom.A ako je to bio tvoj jedini odgovor na moja pitanja mogao si i njega izostaviti.
Prije nego progovoriš provjeri da li je mozak uključen!

U arapskom jeziku ne postoje velika i mala slova.

68847

#291 Re: Koliko mladi znaju o islamu ?

Post by 68847 » 02/02/2013 21:32

J3r1ch0 wrote:U arapskom jeziku ne postoje velika i mala slova.
Jel ono ni samoglasnici ne postoje?

J3r1ch0

#292 Re: Koliko mladi znaju o islamu ?

Post by J3r1ch0 » 02/02/2013 21:43

68847 wrote:
J3r1ch0 wrote:U arapskom jeziku ne postoje velika i mala slova.
Jel ono ni samoglasnici ne postoje?
Samoglasnici u arapskom pismu nisu zasebni kao što su to u latinici. Zovu se hareketi i ne mogu stajati samostalno bez suglasnika ili Elifa/Hemzeta.
Ukoliko si imao prilike da se susretneš sa arapskim pismom hareketi su one kose crtice ili znak nalik na devetku koje idu iznad ili ispod slova i predstavljaju svega tri samoglasnika: "U", "E" i "I".

bierkof

#293 Re: Koliko mladi znaju o islamu ?

Post by bierkof » 02/02/2013 22:15

semirizsvemira wrote: Pricas bajke iz zapadnih medija . Vidi se da nisi bio dalje od Makarske :thumbup: Nisi ti kriv . Nasilje nad zenama je veoma popularno na zapadu pa se svake dvije minute siluje jedna zena a svakih 3-5 minuta jedna zena bude prebijena od svog partnera ili nekog drugog . A nigdje serijata nema :lol: Svake osamaneste minute jedno zensko dijete zavrsi u bolnici zbog droge ili alkohola . Gdje si to ti zivio pa znas i gdje to ima zemlja koja praktikuje serijat osim Saudijeske Arabije u kojoj sam bio pa cak i vidi cuda i stranci europljani rade pa eto i americkih razbojnika tamo :skoljka:
Niko ne govori da se kriminal ne desava na zapadu isto kao na istoku. Ili da nema nasilnika i zlocina. Dok ljudi zive toga ce biti. Ima jako puno ljudi koji su psihicki nestabilni i oni ce vrsiti nasilje da li bili pod seriatom u S.Arabiji ili u Bosni ili Svicarskoj bez obzira.
Citiranjem statistika neces nista reci, a nece pomoci ni tvom kredibilitetu.

Serijat sistematski stavlja zenske osobe u nizi polozaj. U nekim zemljama nemaju pravo kretanja bez odobrenja muskarca, nemaju pravo da posjeduju imovinu, nemaju pravo da upravljaju automobilom, nemaju pravo glasa, nemaju pravo da se obrazuju ili je stopa obrazovanja jako niska.
Ovo su neke stvari koje su striktno regulisane, a cesto se zna desiti da su u drustvu u jako nepozeljnoj situaciji, da im se jako tesko zaposliti, nivo emancipacije je nula. itd itd...
Serijat ne samo da nije fer prema zenama, nego i prema muskarcima, pa cak i prema djeci. Citav sistem je nakaradan baziran na strahu i krivnji.
Djecake i djevojcice razdvajaju od malih nogu, cesto im ugovore brakove prije nego nauce da citaju.
Momci i djevojke ne pricaju jedni sa drugima, imaju totalno pogresno znanje o ljubavi i romanticnim odnosima. Prvi kontakt sa suprotnim spolom ostvare nakon vjencanja, u brak udju bez ikakvog iskustva... katastrofa.
Jedna od posljedica je to da je homoseksualizam sveprisutan.

Problem sa bilo kakvim prakticnim provodjenjem islama je da svi imaju svoj islam i serijat.
Sunije imaju svoj, sije imaju svoj, sufije svoj, vehabije svoj, proevropljani kao mi svoj razblazeni humanisticki serijat, juznoazijati imaju svoj "volonterski" serijat tipa malezija, ili totalitarni tipa indonezija, militantni islamo-kolonijalisti imaju svoj... Cak i kroksica i nasa sigurno imaju razlike u shvatanju serijata, i vidi cuda, sve ove grupacije misle da je njihovo shvatanje serijata ispravno i da svi drugi vrse novotarije i iskrivljuju islam.
Ako ovo nije Bozanska komedija ja ne znam sta jeste.

fatamorgana

#294 Re: Koliko mladi znaju o islamu ?

Post by fatamorgana » 02/02/2013 22:17

bierkof wrote: Ako ovo nije Bozanska komedija ja ne znam sta jeste.
Pa nije komedija jer zapravo nije nimalo smiješno s obzirom na posljedice po ljudska bića, prije mi liči na tragediju ....

Teea

#295 Re: Koliko mladi znaju o islamu ?

Post by Teea » 02/02/2013 22:25

J3r1ch0 wrote:
Teea wrote:
Prije nego progovoriš provjeri da li je mozak uključen!

U arapskom jeziku ne postoje velika i mala slova.
e bas ti fala sto mi rece,no mislim da su trebali bog napisati veikim iz tog postovanja,kad izmislise hereket mogli su vala i to ubaciti kao sto i vi ubaciste u nasem jeziku.

68847

#296 Re: Koliko mladi znaju o islamu ?

Post by 68847 » 02/02/2013 22:29

Teea wrote:e bas ti fala sto mi rece,no mislim da su trebali bog napisati veikim iz tog postovanja,kad izmislise hereket mogli su vala i to ubaciti kao sto i vi ubaciste u nasem jeziku.
Čemu? I ti sve napisa malim.
Il je sve bilo malim iz poštovanja prema ateistima?

J3r1ch0

#297 Re: Koliko mladi znaju o islamu ?

Post by J3r1ch0 » 02/02/2013 22:40

Teea wrote:e bas ti fala sto mi rece,no mislim da su trebali bog napisati veikim iz tog postovanja,kad izmislise hereket mogli su vala i to ubaciti kao sto i vi ubaciste u nasem jeziku.
MI?!

Qur'an je došao na arapskom jeziku a nije došao arapski jezik sa Qur'anom pa ne vidim zašto bi ga bilo ko iskrivljavao. Hareketi su najkorisniji nearapima ili arapima koji ne raspolažu bogatim vokabularom. Dok ih nije bilo zabilježeni su slučajevi pogrešnog čitanja ili izgovaranja pri čemu su rečenice gubile svoj smisao jer riječi u arapskom jeziku sa zamjenom hareketa, dužinom vokala te "tačkica" na slovima dobijaju sasvim drugo značenje dakle, uvedeni su iz praktičnih razloga a ne fanatično/vjerskih kako želiš da ukažeš.

68847

#298 Re: Koliko mladi znaju o islamu ?

Post by 68847 » 02/02/2013 22:45

J3r1ch0 wrote: Qur'an je došao na arapskom jeziku a nije došao arapski jezik sa Qur'anom pa ne vidim zašto bi ga bilo ko iskrivljavao. Hareketi su najkorisniji nearapima ili arapima koji ne raspolažu bogatim vokabularom. Dok ih nije bilo zabilježeni su slučajevi pogrešnog čitanja ili izgovaranja pri čemu su rečenice gubile svoj smisao jer riječi u arapskom jeziku sa zamjenom hareketa, dužinom vokala te "tačkica" na slovima dobijaju sasvim drugo značenje dakle, uvedeni su iz praktičnih razloga a ne fanatično/vjerskih kako želiš da ukažeš.
Čemu popravljanje savršenog teksta na savršenom jeziku? Npr- Jordanac ne raspolaže bogatim vokabularom i pogrešno će pročitati?

Teea

#299 Re: Koliko mladi znaju o islamu ?

Post by Teea » 02/02/2013 22:49

a taj sto je ubacio herekete on je sigurno sve vratio na svoje mjesto.Ma sve naki bezgrjesni

fatamorgana

#300 Re: Koliko mladi znaju o islamu ?

Post by fatamorgana » 02/02/2013 22:57

Teea wrote:a taj sto je ubacio herekete on je sigurno sve vratio na svoje mjesto.Ma sve naki bezgrjesni
meleci mu pridržavali ruku da ne zadrhti dok ubacuje....

Post Reply