Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#3451 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by deogest »

SaraFina wrote: 15/11/2021 16:24
deogest wrote: 15/11/2021 16:19

Najjaci ste vi koji ste tamo godinama, i kako kukate, ne valja ovdje ajooj, ajuuuj, a nikad se niko ne vraca. :lol: :lol:

Zavist i ljubomora da drugi ne bi dosli, sta li, to samo ima kod nas i nigdje vise na svijetu. :lol:
Nisam rekla nikad ne valja, nego se trudim da realno postavim stvari. Sa svim prednostima i nedostatcima. Kako u Beču, tako i u Sarajevu. Jer da ne zivim u Beču, pazi ja bi opet zivjela u Sarajevu. Vjerovatno mi zato tudje go…o ne miriše poput skupog parfema. I nema tu kompleksa i strahada bi neko mogao doći. Jer mene i mogu egistenciju ne ugrozava.
A ti imaš kompleks Fadilov. Iz Donjeg Brabonjišta. I daj izadji već jednom i oslobodi narod lovačkih priča tvojih poznanika sa zapada.
Pa ja ovdje imam bolju egzistenciju nego ti tamo, vjeruj mi, ali cu uvijek reci da je vani bolje i normalnije, zbog zivota opcenito i sistema, a to pokazuje i broj ljudi koji odlazi iz ove vukojebine, a ti kad ti tudje govno ne mirisi, sto se slobodno ne vratis i ne pustis nas pametovanja kako je tamo lose i kako ovdje treba da se ostane.

Ali mozda je tebi lose tamo, mozda si usamljena, pa na forumu iz Beca si nakucala 20k postova, vrijedjajuci neistomisljenike, sireci svoj pesimizam okolo.

Ne kazu dzaba, cim odes vani, kloni se nasih klosara. Il ce ti govorit da ne valja, il ce te zayebat. Imas pozdrav, ne bi vise da idemo u off, uzivaj u Boga pitaj kojem okrugu Beca. :thumbup: :bih:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32545
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#3452 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by Bobi »

Digla_da_kreci wrote: 15/11/2021 16:15
JohnnyS wrote: 15/11/2021 16:06


Ja kupim u Fisu za šest maraka bolju nego što je u Bershki za 20 :D
Ja kupim u Azel France i sve mi je top. :D
Ma ti si sva kao top :D.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32545
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#3453 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by Bobi »

deogest wrote: 15/11/2021 16:28
SaraFina wrote: 15/11/2021 16:24

Nisam rekla nikad ne valja, nego se trudim da realno postavim stvari. Sa svim prednostima i nedostatcima. Kako u Beču, tako i u Sarajevu. Jer da ne zivim u Beču, pazi ja bi opet zivjela u Sarajevu. Vjerovatno mi zato tudje go…o ne miriše poput skupog parfema. I nema tu kompleksa i strahada bi neko mogao doći. Jer mene i mogu egistenciju ne ugrozava.
A ti imaš kompleks Fadilov. Iz Donjeg Brabonjišta. I daj izadji već jednom i oslobodi narod lovačkih priča tvojih poznanika sa zapada.
Pa ja ovdje imam bolju egzistenciju nego ti tamo, vjeruj mi, ali cu uvijek reci da je vani bolje i normalnije, zbog zivota opcenito i sistema, a to pokazuje i broj ljudi koji odlazi iz ove vukojebine, a ti kad ti tudje govno ne mirisi, sto se slobodno ne vratis i ne pustis nas pametovanja kako je tamo lose i kako ovdje treba da se ostane.

Ali mozda je tebi lose tamo, mozda si usamljena, pa na forumu iz Beca si nakucala 20k postova, vrijedjajuci neistomisljenike, sireci svoj pesimizam okolo.

Ne kazu dzaba, cim odes vani, kloni se nasih klosara. Il ce ti govorit da ne valja, il ce te zayebat. Imas pozdrav, ne bi vise da idemo u off, uzivaj u Boga pitaj kojem okrugu Beca. :thumbup: :bih:
:thumbup:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#3454 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by SaraFina »

deogest wrote: 15/11/2021 16:28
SaraFina wrote: 15/11/2021 16:24

Nisam rekla nikad ne valja, nego se trudim da realno postavim stvari. Sa svim prednostima i nedostatcima. Kako u Beču, tako i u Sarajevu. Jer da ne zivim u Beču, pazi ja bi opet zivjela u Sarajevu. Vjerovatno mi zato tudje go…o ne miriše poput skupog parfema. I nema tu kompleksa i strahada bi neko mogao doći. Jer mene i mogu egistenciju ne ugrozava.
A ti imaš kompleks Fadilov. Iz Donjeg Brabonjišta. I daj izadji već jednom i oslobodi narod lovačkih priča tvojih poznanika sa zapada.
Pa ja ovdje imam bolju egzistenciju nego ti tamo, vjeruj mi, ali cu uvijek reci da je vani bolje i normalnije, zbog zivota opcenito i sistema, a to pokazuje i broj ljudi koji odlazi iz ove vukojebine, a ti kad ti tudje govno ne mirisi, sto se slobodno ne vratis i ne pustis nas pametovanja kako je tamo lose i kako ovdje treba da se ostane.

Ali mozda je tebi lose tamo, mozda si usamljena, pa na forumu iz Beca si nakucala 20k postova, vrijedjajuci neistomisljenike, sireci svoj pesimizam okolo.

Ne kazu dzaba, cim odes vani, kloni se nasih klosara. Il ce ti govorit da ne valja, il ce te zayebat. Imas pozdrav, ne bi vise da idemo u off, uzivaj u Boga pitaj kojem okrugu Beca. :thumbup: :bih:
Ti se uopće ne uklapaš u sopstvene tvrdnje o uspješnoj egzistenciji i zivotu, koje ovdje stranicu za stranicom iznosiš. Naprotiv! Djeluješ neostvareno i ogorčeno. I kao da ti svako ziv kriv zbog osobnih neuspjeha i propusta. Od drzave i sredine, pa do ljudi. Ti nigdje nećeš biti sretan s tim stavom. Uvjek će ti zelenija trava biti u nekoj drugoj sredini i medju drugim ljudima, u odnosu na mjesto gdje se nalaziš. Nazalost. Po tebe!

O sebi i svom zivotu ne bih. Nema potrebe da ti kontriram licitirajući svojim zivotom. Samo bi ti dodatno nabila komplekse.

Zato „putuj Fadile i ne brini za manastir“.😂
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2609
Joined: 16/05/2015 12:49

#3455 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by SpecialOffer »

Ouuu koji kompleksi izadjose iz covjeka. :-)
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#3456 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by SaraFina »

Bobi wrote: 15/11/2021 16:31
deogest wrote: 15/11/2021 16:28

Pa ja ovdje imam bolju egzistenciju nego ti tamo, vjeruj mi, ali cu uvijek reci da je vani bolje i normalnije, zbog zivota opcenito i sistema, a to pokazuje i broj ljudi koji odlazi iz ove vukojebine, a ti kad ti tudje govno ne mirisi, sto se slobodno ne vratis i ne pustis nas pametovanja kako je tamo lose i kako ovdje treba da se ostane.

Ali mozda je tebi lose tamo, mozda si usamljena, pa na forumu iz Beca si nakucala 20k postova, vrijedjajuci neistomisljenike, sireci svoj pesimizam okolo.

Ne kazu dzaba, cim odes vani, kloni se nasih klosara. Il ce ti govorit da ne valja, il ce te zayebat. Imas pozdrav, ne bi vise da idemo u off, uzivaj u Boga pitaj kojem okrugu Beca. :thumbup: :bih:
:thumbup:
Šta ti lajkaš bogati? Mozeš posvjedočiti njegove navode i konstatno lupanje na ovoj temi?
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#3457 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by SaraFina »

SpecialOffer wrote: 15/11/2021 16:40 Ouuu koji kompleksi izadjose iz covjeka. :-)
Ma Bog zna iz koje perspektive lik nastupa godinu Dana. Na forumu je moguće paralelan zivot izgraditi. Koji nema veze sa stvarnošću. Super uspješan. S boljom perspektivom u BiH nego fakultetski obrazovani dijasporci. A mentalni sklop Fadila Opančića. 😂
sale07
Posts: 1295
Joined: 18/05/2018 12:28

#3458 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by sale07 »

Nego mozel neko od ove dijaspore napisati koliko dana treba da se registruje auto vani, jel manje od 3 dana ?
sabanss
Posts: 4714
Joined: 13/08/2006 11:20

#3459 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by sabanss »

Manje od tri dana, ne mora svake godine na tehnički kao u BiH ali će pasti na tom istom tehničkom ako išta fali.

Polica osiguranja nije pet puta skuplja.

A usporediti usluge države koje dobijemo za ovo koliko se toj državi plati u BiH i bilo gdje sjeverno od Triglava :shock:

Nemojte jebati narod u mozak Boga vam.
User avatar
Didier
Posts: 2280
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#3460 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by Didier »

Hakiz wrote: 15/11/2021 16:22
Ko može priuštiti principe, svaka mu čast.

Mnogi ne mogu.

A vjeruj mi i da te marke koriste dječiji rad jer im se odjeća radi u Pakistanu i Bangladešu.

Naravno, imaju unutrašnju kontrolu koja kaže da to ne rade :lol:
Slažem se, ne može svako, ali mislim da su te stvari osnova svakog morala. Ima uvijek alternativa, pogotovo u Bosni, gdje stvari nisu toliko skupe.

Eh sad, da li neko laže gdje je šta proizvedeno, u to ne ulazim, ali znam da su EU kontrole prilično striktne.
zrakomlat
Posts: 10252
Joined: 23/09/2012 17:22

#3461 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by zrakomlat »

sale07 wrote: 15/11/2021 17:27 Nego mozel neko od ove dijaspore napisati koliko dana treba da se registruje auto vani, jel manje od 3 dana ?
Gdje se to čeka 3 dana za registraciju :shock: Sarajevo?

U Mostaru bude gotova isti dan, pa ili bilo produženje ili novi dokumenti. Jedino se može desiti da bude gotovo naredni radni dan ljeti kad su godišnji odmori pa ih fali u mupu ali ako je šta hitno, završiti će i to.
User avatar
sehohari
Posts: 8733
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#3462 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by sehohari »

sale07 wrote: 15/11/2021 17:27 Nego mozel neko od ove dijaspore napisati koliko dana treba da se registruje auto vani, jel manje od 3 dana ?
Od poznanika znam da na termin moraš čekati 2-3 dana, i onda tamo moraš donijeti sve papire i tehnički pregled. Sve zajedno te košta nekih 70-80 eura, tehnički pregled košta min. 100 eura.

S tim da u velikim gradovima moraš minimalno sedmicu dana čekati na termin.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56101
Joined: 15/12/2008 16:53

#3463 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by ultima_palabra »

sale07 wrote: 15/11/2021 17:27 Nego mozel neko od ove dijaspore napisati koliko dana treba da se registruje auto vani, jel manje od 3 dana ?
Online sve, cim ispunis formu na webu posalju ti emailom dokument koji mozes koristiti dok ti original ne stigne postom.

Tehnicki je odvojen od ovoga, radi se godisnje, a registracija jednom u dvije godine. Tehnicki mozes uraditi na vecini pumpi za 15-20 minuta.
nlt
Posts: 2566
Joined: 18/05/2014 18:02

#3464 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by nlt »

Ma jedno 20 milja mjesečno ali po osobi :evil:
I to onako da se spaja kraj s krajem
:-)
Dzinna
Posts: 399
Joined: 02/03/2021 18:12
Location: Mars

#3465 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by Dzinna »

nlt wrote: 15/11/2021 19:18 Ma jedno 20 milja mjesečno ali po osobi :evil:
I to onako da se spaja kraj s krajem
:-)
:D pa dobro, sad :mrgreen:
User avatar
_Reds_
Posts: 9399
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3466 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by _Reds_ »

hadzinicasa wrote: 15/11/2021 13:16
_Reds_ wrote: 15/11/2021 12:59 Svakome potrebno različito, jer je svačija percepcija dobrog različita.
Onda je različito od grada do grada.

Četveročlana porodica da bi solidno živjela potrebno je 2000-3000 KM mječno u Sarajevu. Sve ispod je patnja, veća ili manja.
pa mozemo ponuditi neku definiciju "dobrog" zivota u materijalnom smislu - da se ne osvrcemo na infrastrukturu, skolstvo, itd. Pa evo pokusaj:

da mozes kupiti stan - eto na kredit (rata za stan)
da mozes namjestiti stan
da mozes kupiti nov auto srednje klase, ili polovan vise klase voziti ga, odrzavati
da mozes putovati povremeno gdje zelis
da mozes kupiti sebi gadgete koji te zanimaju
da se mozes baviti nekim hobijem i uzeti sebi kvalitetnu opremu za to ukoliko ga isti iziskuje.
da se mozes hraniti kvalitetno u vlastitom aranzmanu, ali i izaci i jesti vani sta ti se jede, a ne ono sto je najjeftinije,
da mozes kupiti kvalitetnu odjecu i obucu,
da mozes imati kvalitetnu zdravstvenu zastitu (da li kroz dopunsko osiguranje ili u privatnim ordinacijama)
da mozes sebi priustiti neko umjetnicko djelo (sliku ili figuru), knjige i sl.
da mozes posjecivati koncerte i pozorista

i ovdje ne govorim o nekim ekstravagancijama (mada mi je jasno da se moze reci da su sve stvari s ovog popisa ekstravagancija).

e ako se slozimo da je ovo definicija dobrog zivota, onda mozemo razgovarati ne koliko ko ima platu, nego koliko je u BiH potrebno da bi se recimo - ovako zivjelo za jednu osobu, a koliko za cetveroclanu porodicu s djecom i njihovim hobijima.
Ovo što si ti navela je tvoja percepcija, i debelo je iznad prosječnog,ne samo kod nas, nego često i vani.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#3467 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by hadzinicasa »

_Reds_ wrote: 16/11/2021 08:23
hadzinicasa wrote: 15/11/2021 13:16

pa mozemo ponuditi neku definiciju "dobrog" zivota u materijalnom smislu - da se ne osvrcemo na infrastrukturu, skolstvo, itd. Pa evo pokusaj:

da mozes kupiti stan - eto na kredit (rata za stan)
da mozes namjestiti stan
da mozes kupiti nov auto srednje klase, ili polovan vise klase voziti ga, odrzavati
da mozes putovati povremeno gdje zelis
da mozes kupiti sebi gadgete koji te zanimaju
da se mozes baviti nekim hobijem i uzeti sebi kvalitetnu opremu za to ukoliko ga isti iziskuje.
da se mozes hraniti kvalitetno u vlastitom aranzmanu, ali i izaci i jesti vani sta ti se jede, a ne ono sto je najjeftinije,
da mozes kupiti kvalitetnu odjecu i obucu,
da mozes imati kvalitetnu zdravstvenu zastitu (da li kroz dopunsko osiguranje ili u privatnim ordinacijama)
da mozes sebi priustiti neko umjetnicko djelo (sliku ili figuru), knjige i sl.
da mozes posjecivati koncerte i pozorista

i ovdje ne govorim o nekim ekstravagancijama (mada mi je jasno da se moze reci da su sve stvari s ovog popisa ekstravagancija).

e ako se slozimo da je ovo definicija dobrog zivota, onda mozemo razgovarati ne koliko ko ima platu, nego koliko je u BiH potrebno da bi se recimo - ovako zivjelo za jednu osobu, a koliko za cetveroclanu porodicu s djecom i njihovim hobijima.
Ovo što si ti navela je tvoja percepcija, i debelo je iznad prosječnog,ne samo kod nas, nego često i vani.
rekoh da je pokusaj. i ne govorimo o prosjecnom nego o dobrom zivotu.
umjesto prigovaranja - ponudi svoju definiciju dobrog zivota?
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#3468 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by invincible1921 »

nlt wrote: 15/11/2021 19:18 Ma jedno 20 milja mjesečno ali po osobi :evil:
I to onako da se spaja kraj s krajem
:-)
Treba mi jedno 300k da budem tu negdje :D
User avatar
Ecci
Posts: 450
Joined: 03/06/2010 22:33
Vozim: Biciklam

#3469 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by Ecci »

hadzinicasa wrote: 15/11/2021 13:16
_Reds_ wrote: 15/11/2021 12:59 Svakome potrebno različito, jer je svačija percepcija dobrog različita.
Onda je različito od grada do grada.

Četveročlana porodica da bi solidno živjela potrebno je 2000-3000 KM mječno u Sarajevu. Sve ispod je patnja, veća ili manja.
pa mozemo ponuditi neku definiciju "dobrog" zivota u materijalnom smislu - da se ne osvrcemo na infrastrukturu, skolstvo, itd. Pa evo pokusaj:

da mozes kupiti stan - eto na kredit (rata za stan)
da mozes namjestiti stan
da mozes kupiti nov auto srednje klase, ili polovan vise klase voziti ga, odrzavati
da mozes putovati povremeno gdje zelis
da mozes kupiti sebi gadgete koji te zanimaju
da se mozes baviti nekim hobijem i uzeti sebi kvalitetnu opremu za to ukoliko ga isti iziskuje.
da se mozes hraniti kvalitetno u vlastitom aranzmanu, ali i izaci i jesti vani sta ti se jede, a ne ono sto je najjeftinije,
da mozes kupiti kvalitetnu odjecu i obucu,
da mozes imati kvalitetnu zdravstvenu zastitu (da li kroz dopunsko osiguranje ili u privatnim ordinacijama)
da mozes sebi priustiti neko umjetnicko djelo (sliku ili figuru), knjige i sl.
da mozes posjecivati koncerte i pozorista

i ovdje ne govorim o nekim ekstravagancijama (mada mi je jasno da se moze reci da su sve stvari s ovog popisa ekstravagancija).

e ako se slozimo da je ovo definicija dobrog zivota, onda mozemo razgovarati ne koliko ko ima platu, nego koliko je u BiH potrebno da bi se recimo - ovako zivjelo za jednu osobu, a koliko za cetveroclanu porodicu s djecom i njihovim hobijima.
Ovo bi bila neka definicija normalnog, hajmo reci i dobrog zivota. Zivota neke srednje gradjanske klase.
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#3470 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by CaneBos »

ZyzzSar wrote: 05/11/2021 23:04
sale07 wrote: 05/11/2021 21:26

Djeca nisu skupa, neko voli potrosit pare u kafani neko na putovanje neko na sebe neko dati u dobrotvorne svrhe a neko na dijete.
A da neko trosi 1000KM mjesecno na dijete to je cisto preseravanje
stvarno kolicina preseravanja je prevelika
pa ljudi sa 700-800km mjesecno zive sa 2-3 djece, skoluju ih, salju na fakultete
:run:
Odvadi zivota ti..sa 700-800KM nece prezivjeti ni da samo suh hljeb i margarin mazu, a kamoli jos i da se skoluju i salju na fakultete.
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#3471 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by CaneBos »

Kompleksno pitanje, mnogi ovde brkaju pojam dobrog zivota i granice prezivljavanja. Valjda zato sto smo u BiH navikli da ako prezivljavamo to znaci da dobro zivimo. :-)
E sad, pitanje dobrog zivota je vec pitanje navika i prohtjeva. Nekome ni 10 milja nece biti za taj neki dobar zivot koji je zamislio da treba da ima, a neko ce sa 2-3 hiljade da ima solidan zivot.
Objektivno u BiH 80% ljudi samo prezivljava. Daleko smo ispod granice prosjecnog zivota po svjetskom standardu. Nasi ljudi koji decenijama zive i rade vani, nostalgicno pate za duhovnim ispunjenjem onog nekadasnjeg zivota u BiH u stvarima kojih vani nema. Neces na pauzi u poslu se naci sa jaranom na kafi, nece ti samo naumpasti da zovnes nekog i kazes e imal bujruma veceras eto nas na kafu. Nema doci kuci poslije posla pa hajmo svi na pizzu, kolace, kafu..nema tih impulsivnih, brzinskih odluka i tog quality time..vani je vrijeme unaprijed ukradeno i isplanirano. Taj momenat nekako jos zivi u Bosni. S druge strane ti isti ljudi ne shvacaju da u Bosni nece imati uredjenost, sigurnost i funkcionalan sistem podrske koji imaju vani.
Ovde ce tu sigurnost objezbjediti sami sebi u svakom aspektu pa ako uspiju super, nigdje im onda bolje nece biti. Ali mnogo njih se suoci sa realnoscu BiH i onda shvati da je onaj tamo zivot koji im je dotuzio i koji su skoro pa zamrzili ustvari bio predobar.
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#3472 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by CaneBos »

namiami wrote: 16/02/2022 13:59
CaneBos wrote: 16/02/2022 13:50 Odvadi zivota ti..sa 700-800KM nece prezivjeti ni da samo suh hljeb i margarin mazu, a kamoli jos i da se skoluju i salju na fakultete.
Hoce i sa manje :) Nane i dede zive s 100KM. Kako (pre)zive, za to bi trebao koji dan s njima provesti.
to nije zivot, ni prezivljavanje, to je patnja i ni po cemu se ne izjednavaca sa pojmom zivljenja, a kamoli dobrog zivota.
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#3473 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by CaneBos »

namiami wrote: 16/02/2022 14:21 Ja sam rekao s cime prezivljavaju, a ne da zive.
da ponovimo, tema je dobar zivot/zivot, ne prezivljavanje. :roll:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8598
Joined: 15/04/2015 11:26

#3474 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by Thorgerson »

Potrebno je samo da budete uhljeb.

Imam u svojoj zgradi 3 takvih koje znam. Kad je zima dvoje vidjam, pa barem jednom ili dva puta sedmicno rano ujutro sa skijama na ledjima.

Auta od 40-50ak hiljada KM. Full oprema i idemo.

Kako?

Pa koliko to godisnjeg se ima jbmu?

Ljeto se uzme 20 dana more, izmedju izleti piknici 10ak dana plus zima preko 20 dana.

Da ne govorim da npr kad sam ja na godisnjem i kad sam kod kuce u toku dana da ih vidjam npr oko 12-13 idu kuci. Ne idu na pauzu, jer im je "posao" daleko, insitucije gdje rade su 8-9km od mjesta gdje zive.

Pa gdje ce tako zivjeti? Nigdje.

Ko to ima ovdje, pa taj moze bit samo udaren u glavu da negdje ide drugo.
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#3475 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by CaneBos »

namiami wrote: 16/02/2022 14:32
CaneBos wrote: 16/02/2022 13:50 Odvadi zivota ti..sa 700-800KM nece prezivjeti
Jbga, igramo se cij je veci na ovako teskoj temi :) Ti si poceo da nece prezivjeti, ja se nadovezao da 'oce i s manje.
Igramo se jer si nerealan. Sve i da ''nana i dedo'' zive na selu, da ne placaju vodu, odvoz smeca, da nemaju telefona, interneta, televizije, da nemaju struje nikako, a imaju ako nista to! Dakle i da imaju svoju neku bastu i siju krompir, povrce, s tih 100KM nece prezivjeti bez pomoci ako nista komsiluka mozda. Tako nemoj zivota ti pricati kako dedo i nana prezive sa 100KM mjesec dana. Sami ga ne prezive nikako. Druga stvar sto neko stalno ili sporadicno uleti s necim, makar sa brasnom ili donacijom.
Post Reply