Koliko je dug put iz guzuce u glavu?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
Karadoz

Koliko je dug put iz guzuce u glavu?

Post by Karadoz » 12/01/2007 10:17

SARAJEVO - Predsjednik Hrvatskog kulturnog društva "Napredak" Franjo Topić uputio je juče otvoreno pismo hrvatskim i drugim funkcionerima u BiH, koje je pozvao da se dosele u mjesto gdje rade, saopšteno je iz "Napretka".

Topić se u pismu osvrnuo na praznične prijeme i "Napretkove" božićne koncerte, na kojima su od hrvatskih funkcionera bili samo Željko Komšić i Bariša Čolak, te hrvatski ambasador Josip Vrbošić.

Prema njegovim riječima, nijedan hrvatski ministar ne stanuje u Sarajevu.

"Dolazak na prijeme i slične događaje od velike je važnosti, to je izraz poštovanja prema onome ko priređuje prijem ili drugi događaj i prema onoj zajednici koja priređuje prijem ili manifestaciju", kazao je Topić.

Podsjetio je na to koliko vremena i truda treba da bi se pripremio neki susret na visokom nivou, a stanovanje u mjestu rada je izraz ljubavi prema tom gradu i zemlji.

On je pozvao sve stranke, prije svega hrvatske, da na važne političke pozicije imenuju ljude koji će s porodicama tokom mandata živjeti u gradu gdje zarađuju svoj hljeb, kao što je to uradio visoki predstavnik i većina ambasadora.

"Prvenstveno mislim na Sarajevo, Banjaluku i Mostar, ozbiljnog uspjeha nema bez puno rada, a to se može samo ako čovjek i živi u gradu radnog mjesta", kazao je Topić.

"Mnogi se čude što se Hrvati ne vraćaju u Sarajevo ili Banjaluku, a nemaju se čemu čuditi kad u njima ne stanuju ni najviši funkcioneri", zaključuje se u pismu.

Niko do sada nije otvorio ovu temu i to me veoma cudi posebno kada sam alo obisao "hrvatske" forume u kojima se ubise od pljuvanja Topica ... sta nam to govori?

Pearl

Re: Koliko je dug put iz guzuce u glavu?

Post by Pearl » 12/01/2007 10:21

Karadoz wrote:SARAJEVO - Predsjednik Hrvatskog kulturnog društva "Napredak" Franjo Topić uputio je juče otvoreno pismo hrvatskim i drugim funkcionerima u BiH, koje je pozvao da se dosele u mjesto gdje rade, saopšteno je iz "Napretka".

Topić se u pismu osvrnuo na praznične prijeme i "Napretkove" božićne koncerte, na kojima su od hrvatskih funkcionera bili samo Željko Komšić i Bariša Čolak, te hrvatski ambasador Josip Vrbošić.

Prema njegovim riječima, nijedan hrvatski ministar ne stanuje u Sarajevu.

"Dolazak na prijeme i slične događaje od velike je važnosti, to je izraz poštovanja prema onome ko priređuje prijem ili drugi događaj i prema onoj zajednici koja priređuje prijem ili manifestaciju", kazao je Topić.

Podsjetio je na to koliko vremena i truda treba da bi se pripremio neki susret na visokom nivou, a stanovanje u mjestu rada je izraz ljubavi prema tom gradu i zemlji.

On je pozvao sve stranke, prije svega hrvatske, da na važne političke pozicije imenuju ljude koji će s porodicama tokom mandata živjeti u gradu gdje zarađuju svoj hljeb, kao što je to uradio visoki predstavnik i većina ambasadora.

"Prvenstveno mislim na Sarajevo, Banjaluku i Mostar, ozbiljnog uspjeha nema bez puno rada, a to se može samo ako čovjek i živi u gradu radnog mjesta", kazao je Topić.

"Mnogi se čude što se Hrvati ne vraćaju u Sarajevo ili Banjaluku, a nemaju se čemu čuditi kad u njima ne stanuju ni najviši funkcioneri", zaključuje se u pismu.

Niko do sada nije otvorio ovu temu i to me veoma cudi posebno kada sam alo obisao "hrvatske" forume u kojima se ubise od pljuvanja Topica ... sta nam to govori?

jedino sto ja imam reci je: hvala, ali ne hvala...

administracija nam pojede budzet.. jos nam samo treba da funkcionerima i njihgovim familijama ide i novac za "odvojeni zivot".. i nostalgiju...

sta im sve nece pasti na pamet...

:povrac: smajli...

Vingo

Post by Vingo » 12/01/2007 10:23

Fino kaze s porodicama....

Karadoz

Re: Koliko je dug put iz guzuce u glavu?

Post by Karadoz » 12/01/2007 10:25

Kakvo je vrijeme doslo uskoro ce predstavnici Srba i Hrvata u BiH parlament stizati sluzbenim avionima iz Zagreba i Beograda ...

Mislim samo nedostaju avioni jer su stambena pitanja u tim gradovima vec rijesili ;)

Pearl

Post by Pearl » 12/01/2007 10:37

Vingo wrote:Fino kaze s porodicama....

zato je naglaseno... "za nostalgiju"..

a i taj zivot i stan i rezije neko mora platiti.. nece oni garant iz vlastitog dzepa...

Vingo

Post by Vingo » 12/01/2007 10:40

Placa i ovako moja pearl.....samo sto oni fakticki ne zive u tim stanovima. U tome i je problem.

mrki medvjed

Post by mrki medvjed » 12/01/2007 10:40

Pearl wrote:

a i taj zivot i stan i rezije neko mora platiti.. nece oni garant iz vlastitog dzepa...

U svakom slučaju je jeftinije od troškova koje dobijaju za odvojeni život

Karadoz

Post by Karadoz » 12/01/2007 10:40

Pearl wrote:

Bez obzira na anglaseno familija je nesto siri pojam od porodica ..koliko sa ja u to razumijem .... pa sad

A ako se ovo drugo odnosi na moj komentar onda cuj dosta su dnevnice i putni troskovi ..jer covjek zivi gdje voli pa valjda plata moze da pokrije troskove ;)

Karadoz

Post by Karadoz » 12/01/2007 10:42

Vingo wrote:Placa i ovako moja pearl.....samo sto oni fakticki ne zive u tim stanovima. U tome i je problem.

Zive ljubavnice ... ;)

Vingo

Post by Vingo » 12/01/2007 10:42

Ne mahalaj! :-D

Pearl

Post by Pearl » 12/01/2007 10:47

hahahahaa...

ma kako god, oni ce "dobri" sigurno izaci... :-? a mi donji, kako god.. ako ne budu mogli imati lovu za odvojen zivot i auto koje ide i na benzin i na dizel, onda ce skontati da im je neophodno da im dodje i daidzic, nana od prvog komsije (ciju pitu oni jedino vole) i svi iz drugog koljena.. naravno, u odvojenim stanovima ;)

kako ce tek onda cijene stanova da porastu, da ljudi zarade na politicarima, tj nama koji dajemo drzavi :D

(prim.autora: ovo s osvrtom na temu o poskupljavanju cijene stanova:))

_BosanaC

Post by _BosanaC » 12/01/2007 10:49

Jel' vi to zelite da povredite neciji nacionalni interes tako sto ce doci zivjeti u Teheranu umjesto u BL, Mostaru, Citluku, Grudama (rodnim)? :D

I da mu djeci izbijete iz usta ono malo crkavice sto babo i onako tesko zaradjeno dobija? :D 8-) :lol:

Pearl

Post by Pearl » 12/01/2007 11:22

_BosanaC wrote:Jel' vi to zelite da povredite neciji nacionalni interes tako sto ce doci zivjeti u Teheranu umjesto u BL, Mostaru, Citluku, Grudama (rodnim)? :D

I da mu djeci izbijete iz usta ono malo crkavice sto babo i onako tesko zaradjeno dobija? :D 8-) :lol:

a sta cemo... jedino nasi (biracki) nacionalni interesi mogu da budu ugrozeni.. a pored toga i ljudski i svi ostali.. ali koga briga.. ko nam je kriv kad se nismo u politiku uvalili.. :zzzz:

mrki medvjed

Post by mrki medvjed » 12/01/2007 11:53

Pearl wrote:
_BosanaC wrote:Jel' vi to zelite da povredite neciji nacionalni interes tako sto ce doci zivjeti u Teheranu umjesto u BL, Mostaru, Citluku, Grudama (rodnim)? :D

a sta cemo... jedino nasi (biracki) nacionalni interesi mogu da budu ugrozeni.. a pored toga i ljudski i svi ostali.. ali koga briga.. ko nam je kriv kad se nismo u politiku uvalili.. :zzzz:

mala ispravka...ko nam je kriv sto smo ih izabrali

Pearl

Post by Pearl » 12/01/2007 11:58

mrki medvjed wrote:
Pearl wrote:

ja ih nisam birala.. a ni bilo ko od ljudi koje znam.. ili bar tako pricaju...

ko god prica kuka na njih i kaze: "ko ih je birao, eto mu ga sad".. pa jebem mu misa, ko ih je onda izabrao ako svi na njih kukaju :x :x

Karadoz

Post by Karadoz » 12/01/2007 12:08

Pearl wrote:
mrki medvjed wrote:
Pearl wrote:

ko god prica kuka na njih i kaze: "ko ih je birao, eto mu ga sad".. pa jebem mu misa, ko ih je onda izabrao ako svi na njih kukaju :x :x

Poznata prica ja za njih nisam glasao, pa neko jeste. Ipak sa kime god razgovaras on nije..neko tu laze

mrki medvjed

Post by mrki medvjed » 12/01/2007 12:11

Pearl wrote:
mrki medvjed wrote:
Pearl wrote:

izabrali su ih oni koji nisu izašli na izbore i naravno njihovi vjerni birači koji ih zaokružuju od 90-e na ovamo...meni je savjest čista, ja sam glasao za neke druge, ali nažalost i ja ispašatam :x

Pearl

Post by Pearl » 12/01/2007 12:14

mrki medvjed wrote:
Pearl wrote:
mrki medvjed wrote:
Pearl wrote:

izabrali su ih oni koji nisu izašli na izbore i naravno njihovi vjerni birači koji ih zaokružuju od 90-e na ovamo...meni je savjest čista, ja sam glasao za neke druge, ali nažalost i ja ispašatam :x

znam.. zato i kazem ;)

klif

Post by klif » 12/01/2007 14:56

Karadoz wrote: Poznata prica ja za njih nisam glasao, pa neko jeste. Ipak sa kime god razgovaras on nije..neko tu laze

Mozda su izbori namjesteni. Mozda nas lazu da su pobijedili na izborima.

Pa zamisli samo koliko nas ima i koliko nas izadje na izbore... Tesko je tu zadrzati pregled.

Jastreb35

Post by Jastreb35 » 12/01/2007 18:07

Topiceva inicijativa jaca multietnicku sliku glavnog grada. To relativizirati nekakvim udarom na budzet drzave je neozbiljno.

Pearl

Post by Pearl » 12/01/2007 23:31

Jastreb35 wrote:Topiceva inicijativa jaca multietnicku sliku glavnog grada. To relativizirati nekakvim udarom na budzet drzave je neozbiljno.

da li bi odlazak bosnjaka i hrvata pojacao multietnicku sliku banja luke? cisto sumnjam.. mozda na papiru, ali u glavama ljudi ne..:S

tako da mi je to malo "na silu" stvaranje multietnicke slike...

Jastreb35

Post by Jastreb35 » 13/01/2007 00:10

tako da mi je to malo "na silu" stvaranje multietnicke slike...

Moguce, no i takvo se ne moze relativizirati nekakvim udarom na budzet drzave.

Post Reply