Koliko dimenzija ima bosanski patriotizam?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
Maksim

Koliko dimenzija ima bosanski patriotizam?

Post by Maksim » 04/05/2007 22:11

Ne znam da li tema ima bas smisla, ukoliko se opet zakuha nemam nista protiv da moderatori brisu temu, no moja namjera nije da zakuhamo. Svatko od nas sigurno cesce posjecuje Youtube pa se naleti i na kojekakve ratne snimke i "video-spotove" koji su vecinski samovoljno sastavljeni od raznovrsnih animacija kolaza njihovih idola. Pjesme u pozadini su mahom Thompsonove, Bajine (Mali Knindza ili kako se vec naziva), razne ustaske pjesme itd....... no to nije bas tema o kojoj zelim diskutovati. Vise me zanimaju komentari usera koje dijelim na cetnike, ustase ove (HB, HDZ,....), ustase one (NDH, HOS,...), bosnjacke patriote (!) i antifasiste. Poznati su nam svi stavovi cetnika i ustasa, no interesantno je vidjeti na Youtubeu (prilicno cesto) bratimljenje bosnjackih "patriota" i ustasa, naravno onih koji smatraju da Bosnjaci i Hrvati trebaju da se ujedine, ali u drzavi Hrvatskoj do Drine. To se svodi na "pro-bosansko" djelovanje HOS-a tijekom proteklog rata.
Pitanje je, da li je svaka pomoc dobrodosla? Oni momci i djevojke koji su u tenama i farmerkama isli u obranu BiH su isli da se bore protiv fasizma a ne s fasizmom protiv fasizma....... to znaci, javni stav Armije R BiH na pocetku je postao ridikulozan i paradoksalan s integrisanjem HOS-a i poslije Mudzahedina u svoje postrojbe. Nije dovoljno to sto je HOS stao na branik BiH, jer ciljevi tadasnjeg HSP-a s Paradzikom i Paragom su bili vise nego jasni. Komentari usera na Youtubeu pokazuju da bosanskohercegovacki patrioti nisu jedna sinteza bh. drustva, nego se radi o ljudima koji su pro-bosanski orijentirani i pro-bosnjacki a to nije ista stvar. I nacisti se danas vole pokazivati kao patrioti......

cyprus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Post by cyprus » 05/05/2007 00:57

Kod nas se ne mrzi fašizam zato što je fašizam, nego zato što je to fašizam koji je okrenut protiv nas. Fašizam koji je na našoj strani je dobrodošao. Nažalost...

Samo mi je krivo što su licemjerni i pokvareni ljudi iskvarili pojam kako patriotizma tako i antifašizma.

saki

Post by saki » 05/05/2007 01:01

Podsjeti me na ono kako je samo Nijaz Batlak uzivao veliko postovanje medju Bosnjacima 92 :lol:

Post Reply