Koju zemlju(osim BIH) najvise simpatises(ne politika)

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

S kojom zemljom najvise simpatises?

Hrvatska
30
23%
Turska
21
16%
Njemacka
26
20%
Austrija
8
6%
Srbija
10
8%
Albanija
3
2%
Saudija
5
4%
ni jedna
27
21%

Total votes: 130

pure_love

#1 Koju zemlju(osim BIH) najvise simpatises(ne politika)

Post by pure_love » 16/12/2009 12:34

Dakle kao sto pise na naslovu,,s kojom zemljom najvise simpatisete i s kojom smatrate da mi kao narod imamo najvise zajednickog kroz tradiciju,kulturu,obicaj itd? moje misljenje je da odgovor zavisi,pitas za mentalitet reci cu Hrvatska,pitas za tradiciju reci cu Turska itd.Vas stav?

derion

#2 Re: Koju zemlju(osim BIH) najvise simpatises(ne politika)

Post by derion » 16/12/2009 12:40

Najviše simpatišem Nijemce, jer su po mentalitetu, čini mi se, najdalji od stereotipnih Balkanaca.

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#3 Re: Koju zemlju(osim BIH) najvise simpatises(ne politika)

Post by ladyblue18 » 16/12/2009 12:41

Ona koju ja simpatisem nema veze ni sa kulturom ni mentalitetom ni tradicijom itd...
Sta ce mi kopija. :-)

Ali kada bih morala odabrati od ovih onda Njemacka.

corolla02
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!

#4 Re: Koju zemlju(osim BIH) najvise simpatises(ne politika)

Post by corolla02 » 16/12/2009 12:46

*ebes zemlju koja Bosne nejma!
:-D

Cholina_Lokica

#5 Re: Koju zemlju(osim BIH) najvise simpatises(ne politika)

Post by Cholina_Lokica » 16/12/2009 12:48

ni jedna od navedenih :D

chuchumbamayumbe

#6 Re: Koju zemlju(osim BIH) najvise simpatises(ne politika)

Post by chuchumbamayumbe » 16/12/2009 12:54

Ma, u BiH sve zavisi iz kojeg si kraja, ne mozes generalno reci sto se tice mentaliteta.
Ipak, ovaj dio gdje ja zivim, Turska, Saudija i Srbija su nam, onako, po mentalitetu, najblize.
A sto se tice tradicije, definitivno je Turska najvise od toga ostavila u mozgovima nasih ljudi. Nema tu nista lose, ali je moje misljenje da bi nam bilo bolje da smo po tradiciji blize "Austrougarima", nego Turskoj, pa neka shvati ko kako zeli.
Od zemalja koje nisu spomenute u anketi, definitivno najvise simpatisem USA!

Erzsebet

#7 Re: Koju zemlju(osim BIH) najvise simpatises(ne politika)

Post by Erzsebet » 16/12/2009 13:00

Ovim redom...

Makedonija
Srbija
Crna Gora
Slovenija
Hrvatska
Holandija
Turska

A najviše zajedničkog imamo s Jugoslovenima, pa mi smo isti narod potpuno... I to pogotovo sa Srbima, to je kao kod Kiprana, isti narod, a prave se da su različiti.

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#8 Re: Koju zemlju(osim BIH) najvise simpatises(ne politika)

Post by ladyblue18 » 16/12/2009 13:01

ThunderbirD wrote:
ladyblue18 wrote:Ona koju ja simpatisem nema veze ni sa kulturom ni mentalitetom ni tradicijom itd...
Sta ce mi kopija. :-)

Ali kada bih morala odabrati od ovih onda Njemacka.
Lady, pa reci koju simpatišeš, da ne moram da mislim :D
Ah izvinjavam se, ne napisah.
Cemeriku. :D

Erzsebet

#9 Re: Koju zemlju(osim BIH) najvise simpatises(ne politika)

Post by Erzsebet » 16/12/2009 13:01

chuchumbamayumbe wrote:Ma, u BiH sve zavisi iz kojeg si kraja, ne mozes generalno reci sto se tice mentaliteta.
Ipak, ovaj dio gdje ja zivim, Turska, Saudija i Srbija su nam, onako, po mentalitetu, najblize.
A sto se tice tradicije, definitivno je Turska najvise od toga ostavila u mozgovima nasih ljudi. Nema tu nista lose, ali je moje misljenje da bi nam bilo bolje da smo po tradiciji blize "Austrougarima", nego Turskoj, pa neka shvati ko kako zeli.
Allaha ti, kakve veze ima Saudija s nama? Pa to su potpuno različiti ljudi, nemamo ništa zajedničkog, dok smo od Turaka pokupili samo ono najgore. Arape mi nikad ne bismo shvatili, a mi za njih samo Evropljani, kao i jedan Francuz što je.

corolla02
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!

#10 Re: Koju zemlju(osim BIH) najvise simpatises(ne politika)

Post by corolla02 » 16/12/2009 13:03

Erzsebet wrote:Ovim redom...

Makedonija
Srbija
Crna Gora
Slovenija
Hrvatska
Holandija
Turska

A najviše zajedničkog imamo s Jugoslovenima, pa mi smo isti narod potpuno... I to pogotovo sa Srbima, to je kao kod Kiprana, isti narod, a prave se da su različiti.
sta rece i osta ziv :lol:

nosara

#11 Re: Koju zemlju(osim BIH) najvise simpatises(ne politika)

Post by nosara » 16/12/2009 13:03

SFRJ, Kuba, Venecuela... A ne politika...? Onda Republika Irska ili Engleska... Skandinavija... Kanada... BENELUX...

chuchumbamayumbe

#12 Re: Koju zemlju(osim BIH) najvise simpatises(ne politika)

Post by chuchumbamayumbe » 16/12/2009 13:06

Erzsebet wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Ma, u BiH sve zavisi iz kojeg si kraja, ne mozes generalno reci sto se tice mentaliteta.
Allaha ti, kakve veze ima Saudija s nama? Pa to su potpuno različiti ljudi, nemamo ništa zajedničkog, dok smo od Turaka pokupili samo ono najgore. Arape mi nikad ne bismo shvatili, a mi za njih samo Evropljani, kao i jedan Francuz što je.
Allaha mi, zivim na Alipasinom, pored Fahdovke, i pokusavam biti ujedno i objektivan i subjektivan.
Da, Saudija majka. Ne vidim u cemu je problem?! Imas veliki broj stanovnika koji su prihvatili mnoge obicaje iz Saudije, nacin oblacenja, ispovijedanja vjere, odnosa prema okolini, zato, pokusavam biti objektivan - Saudija je tu pri vrhu, bar u mojoj mahali.

pure_love

#13 Re: Koju zemlju(osim BIH) najvise simpatises(ne politika)

Post by pure_love » 16/12/2009 13:09

pretjerujes chuchum,koliki procenat je takvih? recimo do 5%(maximalno) bosnjackog stanovnistva,...mi smo s turcima na ti sto se tice tradicije i obicaja,,samo kod nas u jednoj sekundi psujes Boga i pijes rakiju a u drugoj tekbiras i klanjas dzumu

MoHiKaNaC

#14 Re: Koju zemlju(osim BIH) najvise simpatises(ne politika)

Post by MoHiKaNaC » 16/12/2009 13:15

Turska, ali samo zato sto sam dugo zivio tamo...

chuchumbamayumbe

#15 Re: Koju zemlju(osim BIH) najvise simpatises(ne politika)

Post by chuchumbamayumbe » 16/12/2009 13:16

pure_love wrote:pretjerujes chuchum,koliki procenat je takvih? recimo do 5%(maximalno) bosnjackog stanovnistva,...mi smo s turcima na ti sto se tice tradicije i obicaja,,samo kod nas u jednoj sekundi psujes Boga i pijes rakiju a u drugoj tekbiras i klanjas dzumu
Pa, spomenuh ja Tursku, Srbiju i Saudiju.
Nisam ja govorio u procentima, nego kazem da je mnogo ljudi prihvatilio (i jos uvijek prihvaca) obicaje Saudije i to je to.
Opet kazem, govorim za svoju mahalu, znam da je drugacije u Bihacu, Mostaru i u Trebinju, ali sta ja znam kako oni misle, oni imaju pravo da kazu sta misle o svojoj okolini.
Dakle, mozda bolje da nista nisam ni pisao, ali vi upitaste a ja odgovorih.

alica.k

#16 Re: Koju zemlju(osim BIH) najvise simpatises(ne politika)

Post by alica.k » 16/12/2009 13:17

ni jednu od ovih, zapravo, sto bi simpatisala neku drugu osim bosne a da je slicna po obicajima. to mi ne treba.

ja simpatisem japan :D

KadSeMrtviProbudimo

#17 Re: Koju zemlju(osim BIH) najvise simpatises(ne politika)

Post by KadSeMrtviProbudimo » 16/12/2009 13:18

pure_love wrote:Dakle kao sto pise na naslovu,,s kojom zemljom najvise simpatisete i s kojom smatrate da mi kao narod imamo najvise zajednickog kroz tradiciju,kulturu,obicaj itd? moje misljenje je da odgovor zavisi,pitas za mentalitet reci cu Hrvatska,pitas za tradiciju reci cu Turska itd.Vas stav?

Na koga misliš?

corolla02

#18 Re: Koju zemlju(osim BIH) najvise simpatises(ne politika)

Post by corolla02 » 16/12/2009 13:25

ovih 5 do sad sto je glasalo ni za jednu jeste ono bas pravo BEZ POLITIKE, a ovi drugi su svi pretencionisti i separatisti, obojeni ovim ili onim bojama!
:sax:

Erzsebet

#19 Re: Koju zemlju(osim BIH) najvise simpatises(ne politika)

Post by Erzsebet » 16/12/2009 13:26

Allaha mi, zivim na Alipasinom, pored Fahdovke, i pokusavam biti ujedno i objektivan i subjektivan.
Da, Saudija majka. Ne vidim u cemu je problem?! Imas veliki broj stanovnika koji su prihvatili mnoge obicaje iz Saudije, nacin oblacenja, ispovijedanja vjere, odnosa prema okolini, zato, pokusavam biti objektivan - Saudija je tu pri vrhu, bar u mojoj mahali.
Znači, na vehabije misliš :). Ne znam, meni nešto braća Srbi bliži :skoljka: :run: :sax:

felipe kajetano

#20 Re: Koju zemlju(osim BIH) najvise simpatises(ne politika)

Post by felipe kajetano » 16/12/2009 13:27

Nje'acki separatisti :razz:

pure_love

#21 Re: Koju zemlju(osim BIH) najvise simpatises(ne politika)

Post by pure_love » 16/12/2009 13:28

chuchumbamayumbe wrote:
pure_love wrote:pretjerujes chuchum,koliki procenat je takvih? recimo do 5%(maximalno) bosnjackog stanovnistva,...mi smo s turcima na ti sto se tice tradicije i obicaja,,samo kod nas u jednoj sekundi psujes Boga i pijes rakiju a u drugoj tekbiras i klanjas dzumu
Nisam ja govorio u procentima, nego kazem da je mnogo ljudi prihvatilio (i jos uvijek prihvaca) obicaje Saudije i to je to.
Opet kazem, govorim za svoju mahalu, znam da je drugacije u Bihacu, Mostaru i u Trebinju, ali sta ja znam kako oni misle, oni imaju pravo da kazu sta misle o svojoj okolini.

ali to nije opce prihvaceno,vec bi se moglo reci da su oni za nas ono sto su recimo hare krisna i budisti za zapadnjake...alternativci

chuchumbamayumbe

#22 Re: Koju zemlju(osim BIH) najvise simpatises(ne politika)

Post by chuchumbamayumbe » 16/12/2009 13:32

Erzsebet wrote:
Znači, na vehabije misliš :). Ne znam, meni nešto braća Srbi bliži :skoljka: :run: :sax:
Opet ti kazem, jedno je ono sto ja mislim (i slazem se sa tobom), a drugo je ono sto ja vidim.

chuchumbamayumbe

#23 Re: Koju zemlju(osim BIH) najvise simpatises(ne politika)

Post by chuchumbamayumbe » 16/12/2009 13:36

pure_love wrote:
chuchumbamayumbe wrote:

ali to nije opce prihvaceno,vec bi se moglo reci da su oni za nas ono sto su recimo hare krisna i budisti za zapadnjake...alternativci
Grohotom se smijem
8-)

corolla02

#24 Re: Koju zemlju(osim BIH) najvise simpatises(ne politika)

Post by corolla02 » 16/12/2009 13:38

felipe kajetano wrote:Nje'acki separatisti :razz:
jesi to i ti za SVrbe glas'o :!: kako su nam opako bliski :?:

:lol:

Neelix

#25 Re: Koju zemlju(osim BIH) najvise simpatises(ne politika)

Post by Neelix » 16/12/2009 13:40

Italija :)

Post Reply