Koji su simpotmi bruh(k)a ili kile???

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...
Post Reply
Bosanac sa dna kace

#1 Koji su simpotmi bruh(k)a ili kile???

Post by Bosanac sa dna kace » 26/08/2005 14:50

Da li iko zna koji su simptomi bruha ili kile???
Evo vec jedno 10 dana na lijevoj strani stomaka u visini slijepog crijeva koje sam davno operisao, stalno me nesto ko pecka i žiga nešto, osjećam da mi taj dio kao raste ili da je začeplejen...da li je moguće da je to bruh ili kila...ili je to neko unutrašnje začepljenje???? na izgled kad pogledam nema ništa da je iskočilo....da li je moguće recimo da su mi banane naškodile pošto ih stalno jedem i jednom baš prije jedno 10 dana sam pojeo jedno kilu u roku od sat vremena....kad kad me ko žigen a kad kad ni ne osjećam...bolovi inače nisu veliki....da li je moguće da mi je ostala hrana naškodila pošto sam na raspustu i duplo više jedem nego što sam jeo u studentskom domu...
Bez začetavnja i šprdnje molim!!!

dugi

Post by dugi » 26/08/2005 15:07

Ako nema nikakve kvrgice ili da je nateceno, mislim da nije bruh.
Ili kad dugo stojis i setas ako ne osjetis pritisak iznutra dobro je.

kalesijski slavuj

#3 Re: Koji su simpotmi bruh(k)a ili kile???

Post by kalesijski slavuj » 26/08/2005 15:09

Bosanac sa dna kace wrote:Da li iko zna koji su simptomi bruha ili kile???
Evo vec jedno 10 dana na lijevoj strani stomaka u visini slijepog crijeva koje sam davno operisao, stalno me nesto ko pecka i žiga nešto, osjećam da mi taj dio kao raste ili da je začeplejen...da li je moguće da je to bruh ili kila...ili je to neko unutrašnje začepljenje???? na izgled kad pogledam nema ništa da je iskočilo....da li je moguće recimo da su mi banane naškodile pošto ih stalno jedem i jednom baš prije jedno 10 dana sam pojeo jedno kilu u roku od sat vremena....kad kad me ko žigen a kad kad ni ne osjećam...bolovi inače nisu veliki....da li je moguće da mi je ostala hrana naškodila pošto sam na raspustu i duplo više jedem nego što sam jeo u studentskom domu...
Bez začetavnja i šprdnje molim!!!
prvi simptom: sjedis dugo za kompom a ne umaras se, odmaknes se od kompe umoran ali opet sve ovise o gradji tjela.
jesil sportski gradjen? bavis se sportom?

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 26/08/2005 15:13

Ne nije ništa natečeno, nema nikakve kvrgice, nisam sportski građen, pomršav sam pa tako stalno jedem da se udebljam...ne bavim se sportom i ne sjedim za kompom nonstop već 1 do 2 puta sedmično...davno možda prije mjsec dana sam trčo i poprlično umoran i gladam ali trčo sam čisto iz razonode da protegnem noge i u istom predjelu možda malo uviše osjetio sm bol od trčanja i odma sam presto....

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 26/08/2005 15:16

A wrote:Ujutro 4-5 suhih sljiva raskvasenih u toploj vodi, pa tako 2-3 dana + blage masaze trbuha (pogledas u biologiju za 3 razred gdje su crijeva ;)) , moglo i da rijesi tvoj problem.
Ma znam đe su crijeva... :D jel mogu šta pomoć obične sirove šljive...đe ću sad nać suhe.... :sad:

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 26/08/2005 15:19

Minnela wrote:Jesi li opipao to prstima, osjeti li se ista oteceno kad opipas?
Ma jesam opipo sam, al ne osjetim da je šta nateklo a nit me boli osjetim ko da je začepljeno...ali samo tuda na lijevoj strani....

PR80.

Post by PR80. » 26/08/2005 15:21

Bruh primjetis najcesce kad licno osjetis ili vidis "kvrgu", najlakse je primjetiti i saznati da imas bruh kad stojis i posebno kad kasljes, dizes nesto ili na neki drugi nacin koristis/ naprezes misice. Tokom ovakvih pokreta osjete se bolovi.

Ako sumnjas da je bruh najbolje da odes na pregled (moze se ustanoviti sa herniografijom, CT (computer - tomografi) ili MR).

Ne mora uopste znaciti da je bruh, ali eto pitao si za simptome...

Sretno! :-) :-)

MRAVOJED

Post by MRAVOJED » 26/08/2005 15:33

drug, to ti je takozvani lijevi zavoj :D gdje dolazi do začepljenja bananama :D suhe šljive su lijek

Bobi
Forum administrator

Post by Bobi » 26/08/2005 15:52

Ma prepone si malo nategnuo...i sam kazhesh da ti se desilo za vrijeme trchanja...malo si se preforsirao i to je to...samo mirovanje.Kasnije ako budesh zelio trchati ....polaHko bre....:D.

Post Reply