Koji spoj dva fakulteta je najbolji?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
Čovjek i po'
Posts: 246
Joined: 04/04/2008 00:41

#1 Koji spoj dva fakulteta je najbolji?

Post by Čovjek i po' »

Sta mislite, koji spoj dva zavrsena mastera ili dva zavrsena diplomska je najbolji?
Po meni je idealna kombinacija u danasnjem, a i buducem trzistu rada: tehnicki + business.
Tipa, zavrsis informatiku i business management, tj MSc Computer Science + MBA ili nesto slicno.
Kakvo je Vase misljenje o ovome? Koliko ovo odredjenu osobu moze pozicionirati bolje u radnom okruzenju?
Upoznao sam par osoba sa ovakvim kvalifikacijama i moram Vam reci da se nalaze na poprilicno zavidnom nivou. Zaradjuju way more od samih tehnicara i way way more od cistih poslovnjaka.
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#2 Re: Koji spoj dva fakulteta je najbolji?

Post by ljubav_aha »

Čovjek i po' wrote:Sta mislite, koji spoj dva zavrsena mastera ili dva zavrsena diplomska je najbolji?
Po meni je idealna kombinacija u danasnjem, a i buducem trzistu rada: tehnicki + business...Kakvo je Vase misljenje o ovome? Koliko ovo odredjenu osobu moze pozicionirati bolje u radnom okruzenju?
Upoznao sam par osoba sa ovakvim kvalifikacijama i moram Vam reci da se nalaze na poprilicno zavidnom nivou. Zaradjuju way more od samih tehnicara i way way more od cistih poslovnjaka.
podrzavam,radm na takvoj kombinaciji :-D defitivno najbolja kombinacija :thumbup:

u SAD su cak na 4 faksu prije nekoliko godina poceli uvoditi zvanja i znanja ,kombinovani smijer ( I did it)
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#3 Re: Koji spoj dva fakulteta je najbolji?

Post by Toto »

Čovjek i po' wrote:Sta mislite, koji spoj dva zavrsena mastera ili dva zavrsena diplomska je najbolji?
Po meni je idealna kombinacija u danasnjem, a i buducem trzistu rada: tehnicki + business.
Tipa, zavrsis informatiku i business management, tj MSc Computer Science + MBA ili nesto slicno.
Kakvo je Vase misljenje o ovome? Koliko ovo odredjenu osobu moze pozicionirati bolje u radnom okruzenju?
Upoznao sam par osoba sa ovakvim kvalifikacijama i moram Vam reci da se nalaze na poprilicno zavidnom nivou. Zaradjuju way more od samih tehnicara i way way more od cistih poslovnjaka.
zavisi gdje studiras i gdje mislis raditi
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#4 Re: Koji spoj dva fakulteta je najbolji?

Post by casanova123 »

kako ide studiranje na dva razlicita fakulteta kod nas u BiH?
Da li mogu ja sada da upisem ekonomiju i politicke nauke i da zavrsavam sve uporedo? koliko je to moguce i kako to sve ide?
User avatar
threshold
Posts: 1546
Joined: 09/03/2010 20:34

#5 Re: Koji spoj dva fakulteta je najbolji?

Post by threshold »

informatika i biznis menadzment po mom misljenju.
skuhlo
Posts: 228
Joined: 13/02/2009 20:00
Location: abrinjaDonjo

#6 Re: Koji spoj dva fakulteta je najbolji?

Post by skuhlo »

Fizika i ruski jezik (možeš raditi zadatke iz ruskih zbirki :lol: ). Na Veterinarskom fakultetu bi trebao da postoji lik koji je završio veterinu i likovnu akademiju (ako me nisu slagali) i čiji je posao pravljenje modela organa i životinja. Sve u svemu, šminkerska kombinacija (a ne ko te a la Zlatko Lagumdžija :razz: :D )
Post Reply