Kojeg psa preporučujete?

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
1korisnik
Posts: 421
Joined: 13/01/2013 16:11

#51 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by 1korisnik »

E da zaboravio sam to za taj gradic u Sloveniji. Aman, jest im cisto. Ma opusak da vidis na cesti, nema sanse. I ljudi su tamo pravo osvijesteni sto se tice toga.

Prvi put kad sam izveo tog psa, ja neosvijesteni bosanac, cuko se pokakio i ja normala idemo dalje cuko, kad neka zena meni tamo na slovenskom: A BOŠ POBRAU TA DREK?!!?!? (hoces li pokupiti to govno)

Ja onako wtf pogledam je, nemam pojma o cemu prica, a ona mi se jos nastavi pricati, kao sad neka bukvica da mi je ocita, ja je na bosanskom posaljem u pm i odem. Kad poslije meni sestra govori kao pravo velike kazne ako te redar uhvati. Imaju odvojene kante za govna od tih ljubimaca, lutalica nema, macke na cesti nisam vidio nijedne, i sve to oni uredno, tako da sams e na kraju odlucio ispostovati to i normala, kesicu i kupio za njim.
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#52 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by pakica_ »

da, bas kera treba ostaviti bez veterinara, pudera i praskova :roll:
no, to nije tema danasnje emisije.. i nismo svi bosanci neosvijesteni.. ja pobirem drek iza svojih kerova, bilo u lijepoj nasoj, bilo u lijepoj njihovoj :P
User avatar
1korisnik
Posts: 421
Joined: 13/01/2013 16:11

#53 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by 1korisnik »

Ma nije bolan to, normala je i veterinar i sve, nego, neka si se ti nama pohvaliola kako nismo svi isti, cast izuzetcima (prvo tebi :D) Ko ti uopste prica o tome da smo svi neosvijesteni?
Ono sto sam htio reci, valjda, pravite cuke invalidima.
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#54 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by pakica_ »

stavila sam smajlija sto plazi jezik, mislila sam da necu biti ozbiljno shvacena :lol:
salu na stranu, psujem onima sto ne kupe kerece govno, pa redovno ugazim :lol: :lol:
User avatar
1korisnik
Posts: 421
Joined: 13/01/2013 16:11

#55 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by 1korisnik »

Šalu nenastranu ;P š'o ne gledaš đe hodaš? :)))
User avatar
1korisnik
Posts: 421
Joined: 13/01/2013 16:11

#56 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by 1korisnik »

pakica_ wrote:stavila sam smajlija sto plazi jezik, mislila sam da necu biti ozbiljno shvacena :lol:
E sori onda ako je citav post sala...do mene je, nisam cijelu noc spavao pa prebrzo donosim zakljucke.

I sori za off. Necu vise.
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#57 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by pakica_ »

1korisnik wrote:Šalu nenastranu ;P š'o ne gledaš đe hodaš? :)))
gledam, i vidim kamare k'o iza mog pasceta sto ostane, al' kad mi se oni mali okolonozni kerovi istovare, ono njihovo se i ne vidi, samo se talizne noga :lol: :lol:
i helem, hoce l' nama tvorac teme rec za sta ce mu ker, pa da pomognemo co'eku :-)
User avatar
1korisnik
Posts: 421
Joined: 13/01/2013 16:11

#58 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by 1korisnik »

Koliko je covjek cuo o psima ovdje, mozda na kraju nabavi macku. Mislim da sa razlogom nije rekao, jer ni sam nije siguran, hoce covjek cuku.
lajlica
Posts: 201
Joined: 17/07/2013 15:12

#59 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by lajlica »

Image
moje mede
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#60 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by Chuckie »

Kal El wrote:Danas smo razgovarali (ukućani) da nabavimo (tj. Kupimo) psa,srednje velicine,napravili bi mu box i kucicu, imamo uslove za održavanje,oko kuce sve je sagrađeno, može trčati koliko mu duša poželi :) Naravno,svaki dan ćemo u šetnju sa njim/njom ^^ Još nešto, volili bi da je rasan!

Ako možete i napisati otprilike cijenu i rasu :mrgreen: Hvala

s' moje kurceto™
Prvog kojeg pokupiš s ulice.
User avatar
1korisnik
Posts: 421
Joined: 13/01/2013 16:11

#61 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by 1korisnik »

^tj. CUKU.
lajlica
Posts: 201
Joined: 17/07/2013 15:12

#62 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by lajlica »

Image
ako ko zeli ja bi mu poklonila svog cuku,meden,simpa,zenka,ima 5-6 mjeseci
ovo je kad je bio malo manji sa svojom mamom
Image
i jos jedna slika
Image
User avatar
1korisnik
Posts: 421
Joined: 13/01/2013 16:11

#63 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by 1korisnik »

lajlica, ja bih zivota mi, volim cuke pravo, ne mogu zamisliti rjesenje sad sa lutalicama po gradu, eto toliko. Ali ne znam gdje cu s njim. Mati govori da ne dolazi u obzir, jer zivimo u stanu, a mozda je uspijem nagovoriti da mi dopusti da ga cuvam na balkonu, koji je ustakljen. Molicu te da mi ostavis u pp kontakt telefon, a ja cu se potrudit da nesto skontam, imam jos par ideja. Poz :)
lajlica
Posts: 201
Joined: 17/07/2013 15:12

#64 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by lajlica »

hvala ti ipak,nema veze
User avatar
1korisnik
Posts: 421
Joined: 13/01/2013 16:11

#65 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by 1korisnik »

^Je li to nesto na moj racun?
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#66 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by CaneBos »

zengi wrote:
una_bo wrote:[quote="casper
bolje da dijete vodas nego jebb dzukelu.
a evo počeli smo opet u krevet da zavirujemo, šta te briga hoće li neko voditi dijete ili psa? svoj ti poso.

koliko ti je dvorište? nadam se da neće biti zavezan.
Otisla je pametnica u Banovice na 30 dana. :)

Kralju, rasa nema veze, najvaznije je da sa psom imas taj klik i ako ga nemas onda nije to to.
Moj ti je savjet da ovo vremena do proljeca provedes posmatrajuci i druzeci se sa napustenim psima na ulici.

Prvo, to ce ti dati sansu da malo naucis o psima i njihovom ponasanju a drugo, mogao bi vrlo lako da naletis na nesto u sto ces se zaljubiti bez obzira na rasu i izgled. To mi se vise puta dogodilo i da mogu imao bih jos 10 napustenih pasa pored ova 4, al ne mogu.
Prije jedno dva mjeseca sam sebi kupio kokosi. Takozvane talijanke i bas sam gledao da nabavim najbolje sto mogu. Zadovoljan sam i sve su mi lijepe, jake, zdrave, itd. osim jedne koja izgleda kao da se izlegla iz pretis lonca. Sva je nekakva nikakva, ima krive noge, pogureno hoda, nema ni oblik onako elegantan i koćoperan kao ove ostale i ja sam razmisljao o tome da je poklonim komsiji jer mi kvari prosjek.
Medjutim, ona mi je sad najdraza nekako.
Zvao sam je Kljaka, a sad je zovem Mezimica.
Tako ti je to u zivotu.
Imao sam prelijepih rasnih pasa za kojima se ljudi okrecu kad ih provedes ulicom ali nikad mi nisu bili dragi kao neki bezvezni sto ni na sta ne lice. Stvar je karaktera a ne izgleda .[/quote]

:thumbup:
lajlica
Posts: 201
Joined: 17/07/2013 15:12

#67 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by lajlica »

1korisnik wrote:^Je li to nesto na moj racun?
ne shvatam
smatram da nema sanse da ti dozvole da cuvas psa u stanu,a i on ne bi mogao izdrzati tu,on je mali mahalac,al u svakom slucaju nema veze :-D :-D
ipak hvalaaaa :D
i ako budes mozda cuo da neko zeli cuku,reci za mog rikija ;-)
centar1969
Posts: 10
Joined: 09/10/2013 16:50

#68 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by centar1969 »

Extornia wrote:
KatarinaKosaca wrote:Tornjak ne laje zato što je lud nego zato što čuva svoju teritoriju. Za čuvanje, odgovorno tvrdim, nema boljeg psa. Neće on nikada kod komšije napadati, ali svoje će čuvati do smrti... neustrašivo.
Staford jeste lijep pas, ali ne znam kako će onako kratkodlak izdržati bosanske zime i minuse u kućici.. ali, ionako je bezpredmetno, svatko će preporučivati ono što ima.
Da živim u Dalmaciji imala bih, vjerovatno, dalmatinera, pošto živim u BIH imam tornjaka.
Zar ima ljudi u ovoj nasoj lijepoj zemlji koje cuke preko zimi ostave napolju?
Dosta rasa uziva jedino kada je hladno i kada je snijeg,kada su vrucine nije im ni do cega.
User avatar
febo_acm
Posts: 10241
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#69 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by febo_acm »

...
Last edited by febo_acm on 10/10/2013 09:05, edited 1 time in total.
User avatar
febo_acm
Posts: 10241
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#70 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by febo_acm »

Dupli post
Last edited by febo_acm on 10/10/2013 09:04, edited 1 time in total.
User avatar
febo_acm
Posts: 10241
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#71 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by febo_acm »

Neces sarplaninca drzati zimi u kuci, a ni kavkaskog ovcara, tornjaka, nj.o, haskija, samojeda, malamuta ... Mislim mozes ali nema potrebe, oni mogu podnijeti zime. Ovi kratkodlaki tipa stafford, pitt, doberman i slicni mogu imati problema, ali i to je dosta do navike. Recimo moje pasce mrzi kisu i hladnocu :D

(Ako su tokom citave godine u stanu/kuci OK, ali nekako mislim da nema neke prijeke potrebe da budu samo preko zime u stanu/kuci)




Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#72 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by Bellica »

Kal El wrote:Danas smo razgovarali (ukućani) da nabavimo (tj. Kupimo) psa,srednje velicine,napravili bi mu box i kucicu, imamo uslove za održavanje,oko kuce sve je sagrađeno, može trčati koliko mu duša poželi :) Naravno,svaki dan ćemo u šetnju sa njim/njom ^^ Još nešto, volili bi da je rasan!

Ako možete i napisati otprilike cijenu i rasu :mrgreen: Hvala

s' moje kurceto™
Toplo i od srca preporucujem Njemackog ovcara. Nazalost cijenu ne znam, ja sam naseg nasla na ulici kad je bila malo kuce, sad je hvala Bogu porasla i divna je. Moras takodjer voditi racuna o sterilizaciji-kastraciji ako neces da se cuko pati zbog parenja. I samo jos nesto, neki mjesanac moze biti jako dobar pas kao i rasni, ako ne i bolji. D ne dajes bezveze novac po azilima imas prelijepih rasnih pasa, a i mjesanaca. I oni su tamo tretirani, zdravi, mozes ga prije udomljavanja odvesti kod veterinara na provjeru...u svakom slucaju, s bilo kojim cukom ces biti sretan, ti i ukucani, to su divna stvorenja, posebno ako imas malu djecu da se odmah naviknu da cuko nije tigar i da ne jede ljude.
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#73 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by Bellica »

1korisnik wrote:lajlica, ja bih zivota mi, volim cuke pravo, ne mogu zamisliti rjesenje sad sa lutalicama po gradu, eto toliko. Ali ne znam gdje cu s njim. Mati govori da ne dolazi u obzir, jer zivimo u stanu, a mozda je uspijem nagovoriti da mi dopusti da ga cuvam na balkonu, koji je ustakljen. Molicu te da mi ostavis u pp kontakt telefon, a ja cu se potrudit da nesto skontam, imam jos par ideja. Poz :)
Kad ti mami dovedes cuku i ona ga vidi, zavoljet ce ga vise od tebe vjeruj mi. Tako je bilo kod mene, evo i dan danas cuko kod mame, ja redovno dolazim da je izvedem :-D mama ne dozvoljava da ide bilo gdje iz njenog stana, voli je neizmjerno.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#74 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by mO k3 »

Image
Image
Image
Image


:D
MVeis
Posts: 196
Joined: 03/04/2013 09:26

#75 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by MVeis »

ko ima avliju vjerovatno ce mu njemacki ovcar biti najljepse i najodanije rjesenje.

bar ja imam zelju da jednog dana imam avliju i dovoljno novca da u njoj drzim primjerak ove plemenite rase.
Post Reply