Kojeg psa preporučujete?

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#26 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by Cholina_Lokica »

SkyLimit wrote:Samojed,pored svih vrlina koje možeš naći na internetu,važno je naspomenuti da je to pasmina za koju je 100% sigurno da neće napasti čovjeka,može se bezbrižno i dijete ostaviti nasamo sa njim.
I bas mu bude super na +40 :roll:
zengi
Posts: 976
Joined: 05/12/2010 12:34

#27 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by zengi »

una_bo wrote:
casper_ wrote:
Kal El wrote:Danas smo razgovarali (ukućani) da nabavimo (tj. Kupimo) psa,srednje velicine,napravili bi mu box i kucicu, imamo uslove za održavanje,oko kuce sve je sagrađeno, može trčati koliko mu duša poželi :) Naravno,svaki dan ćemo u šetnju sa njim/njom ^^ Još nešto, volili bi da je rasan!

Ako možete i napisati otprilike cijenu i rasu :mrgreen: Hvala

s' moje kurceto™
bolje da dijete vodas nego jebb dzukelu.
a evo počeli smo opet u krevet da zavirujemo, šta te briga hoće li neko voditi dijete ili psa? svoj ti poso.

koliko ti je dvorište? nadam se da neće biti zavezan.
Otisla je pametnica u Banovice na 30 dana. :)

Kralju, rasa nema veze, najvaznije je da sa psom imas taj klik i ako ga nemas onda nije to to.
Moj ti je savjet da ovo vremena do proljeca provedes posmatrajuci i druzeci se sa napustenim psima na ulici.

Prvo, to ce ti dati sansu da malo naucis o psima i njihovom ponasanju a drugo, mogao bi vrlo lako da naletis na nesto u sto ces se zaljubiti bez obzira na rasu i izgled. To mi se vise puta dogodilo i da mogu imao bih jos 10 napustenih pasa pored ova 4, al ne mogu.
Prije jedno dva mjeseca sam sebi kupio kokosi. Takozvane talijanke i bas sam gledao da nabavim najbolje sto mogu. Zadovoljan sam i sve su mi lijepe, jake, zdrave, itd. osim jedne koja izgleda kao da se izlegla iz pretis lonca. Sva je nekakva nikakva, ima krive noge, pogureno hoda, nema ni oblik onako elegantan i koćoperan kao ove ostale i ja sam razmisljao o tome da je poklonim komsiji jer mi kvari prosjek.
Medjutim, ona mi je sad najdraza nekako.
Zvao sam je Kljaka, a sad je zovem Mezimica.
Tako ti je to u zivotu.
Imao sam prelijepih rasnih pasa za kojima se ljudi okrecu kad ih provedes ulicom ali nikad mi nisu bili dragi kao neki bezvezni sto ni na sta ne lice. Stvar je karaktera a ne izgleda.
Kama Preksutra
Posts: 176
Joined: 08/09/2013 21:37

#28 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by Kama Preksutra »

Jel ima ko da drži džukelu u stanu i kako se to može uspješno uraditi?
User avatar
una_bo
Posts: 628
Joined: 14/04/2010 15:50

#29 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by una_bo »

Kama Preksutra wrote:Jel ima ko da drži džukelu u stanu i kako se to može uspješno uraditi?
evo ja držim i stan mi je čišći, mirisniji i uredniji od mnogih stanova, mogu se kladiti.
Kama Preksutra
Posts: 176
Joined: 08/09/2013 21:37

#30 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by Kama Preksutra »

Da ga posudiš meni na 2 dana da i meni počisti stan? :lol:
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#31 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by pakica_ »

ko je peksin, peksin je i s dzukelom i bez dzukele, ko je higijenski osvijesten, jedan, dva ili pet kerova ne znaci nista u tom stanu.. osim kad pokisnu, onda smrde :lol: :lol:
Kama Preksutra
Posts: 176
Joined: 08/09/2013 21:37

#32 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by Kama Preksutra »

A šta ako je čovjek higijenski osviješten a nema vremena počistiti jer mu treba ženska ruka? :-D
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#33 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by Pasiflora »

Kama Preksutra wrote:Jel ima ko da drži džukelu u stanu i kako se to može uspješno uraditi?
Na ovoj temi vise - manje svi imaju minimalno 1 psa (a dosta njih i vise od jednog) i vrlo uspjesno odrzavaju/mo higijenu u stanu. Ja to radim sa usisivacem od 220W + parnim cistacem + redovnom higijenom moga kucnog ljubimca. Ima dlaka, naravno - sto od nas cetvero sto od cupavog kucnog ljubimca :-D
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#34 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by Pasiflora »

Kama Preksutra wrote:A šta ako je čovjek higijenski osviješten a nema vremena počistiti jer mu treba ženska ruka? :-D
A hoce li tom osvjescenom ruka otpasti ako sam usisa stan?
Kama Preksutra
Posts: 176
Joined: 08/09/2013 21:37

#35 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by Kama Preksutra »

Nekad usisavanje nije dovoljno jer ipak treba ženska ruka da malo unese svoje finese :-D
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#36 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by Pasiflora »

Kama Preksutra wrote:Nekad usisavanje nije dovoljno jer ipak treba ženska ruka da malo unese svoje finese :-D
ccccc, svi li ste isti... pa nafataj nesto kvalitetno :-)
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#37 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by pakica_ »

to je vec ljenost :D
cuj zenska ruka.. k'o da nas je Bog samo dao za usisavanja i ciscenja :P :evil:
moj drug zivi sam i ima staforda u stanu.. uredniji je od kamaru djevojaka koje znam i koje na konju prolaze kroz svoju sobu, i to s bismilom, da ne nagaze na nesto nepoznato :lol: tako da nije do stanja izmedju nogu, nego je do stanja izmedju usiju :D
Kama Preksutra
Posts: 176
Joined: 08/09/2013 21:37

#38 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by Kama Preksutra »

pakica_ wrote:to je vec ljenost :D
cuj zenska ruka.. k'o da nas je Bog samo dao za usisavanja i ciscenja :P :evil:
moj drug zivi sam i ima staforda u stanu.. uredniji je od kamaru djevojaka koje znam i koje na konju prolaze kroz svoju sobu, i to s bismilom, da ne nagaze na nesto nepoznato :lol: tako da nije do stanja izmedju nogu, nego je do stanja izmedju usiju :D
Upravo me to brine, jer sam ipak ja uvijek zadužen za kuhanje i peglanje :lol:
anjaistkrank
Posts: 317
Joined: 03/07/2013 12:49
Location: Saraj'vo

#39 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by anjaistkrank »

sto se tice toga ko bolje rasprema, muski ili zeMske... :D

Image

Ma sve je stvar navike i odgoja. Ja sam npr. skontao da puno cesce raspremam i cistim stan od kad se Zobra "uselila". Samim tim i stan je puno cistiji i uredniji nego prije. Da se razumijemo, i prije sam bio uredan, ali sam sad bas ono.... :thumbup:
User avatar
febo_acm
Posts: 10241
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#40 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by febo_acm »

Meni žena kaže da ne znam raditi ništa... Nije do mene :D Ja uzmem da usisiam i "slučajno" promašim koji ćošak i ona meni kaže da će ubuduće ona usisavati i da se ne mučim džaba. Slično je i za suđe :D :D
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#41 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by Pasiflora »

Zhìxin wrote:Meni žena kaže da ne znam raditi ništa... Nije do mene :D Ja uzmem da usisiam i "slučajno" promašim koji ćošak i ona meni kaže da će ubuduće ona usisavati i da se ne mučim džaba. Slično je i za suđe :D :D
Dobar stari muski fol! Moj muz jednostavno kaze da ne voli usisavac (kao da ga ja volim :evil: ) i da on nece usisavati. Sreca pa ima ono muskadije sto sam ih ja rodila pa im mogu narediti :-D
User avatar
GreenWay
Posts: 55
Joined: 26/11/2012 21:29

#42 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by GreenWay »

Napisite prvo za sta zelite psa. Ja bi sebi za porodicnog psa uzeo labradora,a za cuvara bullmastiffa ili njemackog ovcara, stim da je bullmastiff jako skup. Neke od pasmina s kojim sam se susretao i koje su mi se svidjele: boxer, stafford, bulldog, zlatni retriver, mops...
User avatar
1korisnik
Posts: 421
Joined: 13/01/2013 16:11

#43 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by 1korisnik »

A brate mili, ker je to, cuj kako ce jadnik zime prezimiti. Fino ubacis mu deku u kucicu jebote, pa kako kratkodlaki psi prezivljavaju zimu bez nas? Ja sam svoga cuvao vani, jeste da cim zima smugne u kucicu i ne izlazi :D , ali to bude nekih mjesec dok je minusa, a onda po starom... Malo ga vise pazis tad i to je to.

Pas je pas - sto se tice u kucu...ne znam bas. Sestra moja ima cuku u kuci, veliki, crni labrador. Spavas on dodje njusi te gleda jesi li mrtav :) Mislim ok je to, volim pse, bas radi takvih stvari, ali u kucu, pa dlake, pa smrad, pa bali po laminatu u kuhinji, pa valja ga vodit svaki dan vani da pisa i kenja, i to ako ga istreniras da ne radi to u kuci, a onda to sve par puta dnevno, jos ako si negdje u EU onda lagano kesicu i kupi govna za njim, pas je to, hoce van...Uglavnom velika obaveza.

edit: Za ove pro-tornjake ljude, u komsiluku sam imao tornjaka, lajeeeeee aaaaa ubi lajajuci. Jos mahala pa sve odjekuje. Dobar cuvar, ne smije niko prici ogradi, ali recimo ako se nekome slucajno zamjeris, neko ce ga namjerno uznemiravat da ti ne mozes spavati (ima i takvih).
User avatar
febo_acm
Posts: 10241
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#44 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by febo_acm »

1korisnik wrote: Pas je pas - sto se tice u kucu...ne znam bas. Sestra moja ima cuku u kuci, veliki, crni labrador. Spavas on dodje njusi te gleda jesi li mrtav :) Mislim ok je to, volim pse, bas radi takvih stvari, ali u kucu, pa dlake, pa smrad, pa bali po laminatu u kuhinji, pa valja ga vodit svaki dan vani da pisa i kenja, i to ako ga istreniras da ne radi to u kuci, a onda to sve par puta dnevno, jos ako si negdje u EU onda lagano kesicu i kupi govna za njim, pas je to, hoce van...Uglavnom velika obaveza.
Zato to i jeste sve individualno. Kod mene ljudi dođu i kažu da se uopšte ne osjeti da imam životinju u kući. Dlaka ima, usisa se to. Pod se prebriše... Izvedeš ga dva puta na dan, nije ni to problem. Obaveza jeste, ali nije za svakoga. Neko ne voli obaveze i ja to poštujem. Meni se ne može porediti ta obaveza sa onom srećom kad ona mene ugleda kad dođem kući ili kad ujtru uđem u dnevni boravak :D :kiss: To za EU je super, ne vidim ništa loše u tome. Tako treba i kod nas.
promaha
Posts: 601
Joined: 04/01/2011 21:11

#45 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by promaha »

svak svog "konja" hvali :D

jbg ja bih ti rekao da uzmes kangala :D

odlicni su ako hoces tvrdoglavno neposlusno drago stvorenje :D

a plus to je pas koji je vise za vani nego za unutrasnjosti ...
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#46 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by pakica_ »

ja mu jednog od svojih "konja" ne bih preporucila, a to je doberman :D prosto iz razloga sto ziva ne znam za sta co'eku ker treba :D je l' cisto onako da ima psa (u kom slucaju preporucujem labradora, nije zahmetli pasce ni sekunde) il' za rad il' za razonodu il' za pratnju u setnje il' planinarenje i blaaa blaaa blaaa.. i da, moj dober zivi vani, al' ima prvoklasan boks.. za ove kratkodlake stvorove se treba malo potruditi, ne samo ubaciti dekicu u kucicu :D
drugog svog "konja" tj. "kobilu" preporucujem svima, a to je bosanski gonic karambolki iliti okolokucni prevrtaner kontejnera.. mjesanci su najbolji kerovi!
User avatar
Sir Smoke a Lot
Posts: 150
Joined: 24/08/2013 15:28
Location: undisclosed

#47 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by Sir Smoke a Lot »

Haski!
User avatar
febo_acm
Posts: 10241
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#48 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by febo_acm »

Ja sam još na pitao koja je svrha kera i ne dobih odgovor :D

A normalno je da svako svoga konja hvali, takvi smo m ljudi :D Ja da imam problema sa ovom svojom nikom je ne bih preporučio... Ali eto i moja žena koja je imala u početku malu "zadršku" prema staffordu je sada poprilično oduševljena. Jednostavno strašan ker. Kad treba biti maza on je maza, kada treba da se luduje on luduje, kad treba da čuva on poludi, kad treba da bude obziran i više je nego obziran... Naravno, nije to samo stafford. Takvi su skoro svi kerovi, ali eto ja imam lično iskustvo sa osim. I dalje sam fasciniran sa rotovima, jer su mi to onako relano možda najjaci kerovi. I većina priča koje kruže okolo o staffordima su toliko preglupe i prenapumpane da jednostvano čovjek ne može da vjeruje šta se sve priča o njima. A nije da ih znam manje od 30 :D Svi su isti :D

I to što neko reče, do prolječa iskoristi priliku i dobro upoznaj kerove i rase. Balkankinology ti može biti izvor za mnoge stvari. Odvoji svaki dan po pola sata i lagano istražuj.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#49 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by uglavnomja »

covjek je napisao da zeli psa srednje velicine .... tornjak, doberman, haski, ... :-) su srednje velicine u odnosu na dogu :D


Image
User avatar
1korisnik
Posts: 421
Joined: 13/01/2013 16:11

#50 Re: Kojeg psa preporučujete?

Post by 1korisnik »

@zhixin
Tako i moja sestra razmisljase...Bas prije nepuni mjesec, dodjem kod nje (inace zivi na moru, mali gradic), jos oni u nekakvom belaju, mislim porodicno, samo se svadjaju. Mali im 18 godina ima i ne jebe zivu silu. Radi, samo radi (u svojoj sobi, neki k na internetu), i to je ok, ali brate mili jel ti mrsko 20 minuta izvesti psa napolje. Isto k'o i sestra, ona fb, u 7 dana jednom sam je vidio da je izvela psa van. I muz joj, hajd on je nekako najveca rega, on ga ponekad izvede. Psa hrane iskljucivo briketima, ali kad ja dodjem (jednom u godini dana) cuko kad me vidiiiiii, ma skace, lize ruku, ma ej sreca ko u filmovima sa hepi endom. Dodje meni pa se zali na nekog ko ga je vec vodio van :D dok ovaj stoji na vratima i gleda - nijemo - sve to. Sve mi isprica (mozda ce se ciniti malo ludo, ali tako je to). I onda sta cu, vodim ga ja vani. Kad grmi, dodje prvo meni (boji se grmljavine pravo).

Stan se ocisti, ne prodje pola sata vec je sve prljavo. Bar sam ja taj dojam dobio. Velik je to pas i nije za u kucu. Nije toliko do obaveza, nije da oni ne vole to...vec jednostavno pored svih problema koje imaju u svom zivotu dodje jos i to, ne mogu nikud otici, kuda ce sa psom (bar po njihovoj prici). Znaci neko konstantno mora biti tu.

Zengi mi je nekako najvise od vas sviju u pravu. Prirodnjak covjek. A vi, slomiste se vi sa briketima, sa cesljanjem, sa puderima i prahovima, pa veterinaru, pa zubaru, a pas k'o pas, njemu je draze sto ces ga pustiti na livadu da trci i da se igra sa drugim psom nego sve to sto ti skakuces toliko oko njega. I onda jos to sa kastracijom, tj. sterilizacijom jel... :roll:
Post Reply