Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

User avatar
madesa
Posts: 4211
Joined: 26/07/2013 02:37

#101 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by madesa »

ugradio vrata od profita e sada imam pitanje , prilikom zatvaranja vrata samo ih lagano gurnem i one se zatvore ali i takodjer prilikom otvaranja samo steku prema sebi gurnem i otvore se ( znaci uopste steku ne spustam prema dole prilikom zatvaranja ili otvaranja ) da li je to normalno ?
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#102 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by quarterback »

madesa wrote:ugradio vrata od profita e sada imam pitanje , prilikom zatvaranja vrata samo ih lagano gurnem i one se zatvore ali i takodjer prilikom otvaranja samo steku prema sebi gurnem i otvore se ( znaci uopste steku ne spustam prema dole prilikom zatvaranja ili otvaranja ) da li je to normalno ?
naravno da nije, imam dvoja njihova i na oba moras pritisnuti steku dole, kao i na obicnim vratima

unutra je steka, vani je kugla - iz vana moras okrenuti kljuc radi toga
User avatar
madesa
Posts: 4211
Joined: 26/07/2013 02:37

#103 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by madesa »

quarterback wrote:
madesa wrote:ugradio vrata od profita e sada imam pitanje , prilikom zatvaranja vrata samo ih lagano gurnem i one se zatvore ali i takodjer prilikom otvaranja samo steku prema sebi gurnem i otvore se ( znaci uopste steku ne spustam prema dole prilikom zatvaranja ili otvaranja ) da li je to normalno ?
naravno da nije, imam dvoja njihova i na oba moras pritisnuti steku dole, kao i na obicnim vratima

unutra je steka, vani je kugla - iz vana moras okrenuti kljuc radi toga
meni je sa obje strane steka
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#104 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by quarterback »

madesa wrote:
quarterback wrote:
madesa wrote:ugradio vrata od profita e sada imam pitanje , prilikom zatvaranja vrata samo ih lagano gurnem i one se zatvore ali i takodjer prilikom otvaranja samo steku prema sebi gurnem i otvore se ( znaci uopste steku ne spustam prema dole prilikom zatvaranja ili otvaranja ) da li je to normalno ?
naravno da nije, imam dvoja njihova i na oba moras pritisnuti steku dole, kao i na obicnim vratima

unutra je steka, vani je kugla - iz vana moras okrenuti kljuc radi toga
meni je sa obje strane steka
pa cemu onda sluzi ako se ne treba uopste pritisnuti ?
da imas za sta povuci :?
User avatar
zakasnila
Posts: 774
Joined: 03/03/2014 09:54

#105 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by zakasnila »

madesa wrote:ugradio vrata od profita e sada imam pitanje , prilikom zatvaranja vrata samo ih lagano gurnem i one se zatvore ali i takodjer prilikom otvaranja samo steku prema sebi gurnem i otvore se ( znaci uopste steku ne spustam prema dole prilikom zatvaranja ili otvaranja ) da li je to normalno ?
Kod nas su profitova vrata, steka je sa obe strane i da bi se otvorila potrebno je spustiti steku. Nema sanse da se otvore guranjem i slicno.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15621
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#106 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by problemnatravunu »

madesa wrote:ugradio vrata od profita e sada imam pitanje , prilikom zatvaranja vrata samo ih lagano gurnem i one se zatvore ali i takodjer prilikom otvaranja samo steku prema sebi gurnem i otvore se ( znaci uopste steku ne spustam prema dole prilikom zatvaranja ili otvaranja ) da li je to normalno ?
Po tome sto pise izgleda da ti je na štoku onaj mali pipak u poziciji gdje je taj dio pokretan, i zato uspijevas tako otvoriti ili zatvoriti, prebaci ga u drugu poziciju

Image
Image
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#107 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by muha_sa »

ne kontam što ce vam ta protuprovalna vrata :-)

ne mislim na marku vrata vec inace
Meda_s_kasike
Posts: 239
Joined: 15/06/2013 15:58

#108 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by Meda_s_kasike »

Pozdrav forumaši, nadam se da tema nije umrla kad mi treba najviše :-)
Kupio se stan pa je sad došlo vrijeme da se uzmu kvalitetna blindo vrata. Koje od firmi su pouzdane što se toga tiče? Kakav je ovaj Sektor na Dobrinji? Oni imaju neke Mottura brave i Securemme cilindare šta li ga već :-) čak ima i kombinacija to dvoje. Koje je bolje?
Pošto sam totalni laik što se toga tiče, svaka pomoć bi dobro došla. Na šta da obratim pažnju prilikom svog tog procesa?
Rekoba
Posts: 2
Joined: 07/04/2013 18:40

#109 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by Rekoba »

Ima li ko kakvu preporuku za blindo vrata? Na sta treba pripaziti i sl.
User avatar
stachu
Posts: 4038
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#110 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by stachu »

Rekoba wrote:Ima li ko kakvu preporuku za blindo vrata? Na sta treba pripaziti i sl.
Uzeo prije nekoliko dana u Sektor na Dobrinji, mnogi drugi su mi preporucili, pa cemo vidjeti iduce hefte kada se ugrade...
Rekoba
Posts: 2
Joined: 07/04/2013 18:40

#111 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by Rekoba »

stachu wrote:
Rekoba wrote:Ima li ko kakvu preporuku za blindo vrata? Na sta treba pripaziti i sl.
Uzeo prije nekoliko dana u Sektor na Dobrinji, mnogi drugi su mi preporucili, pa cemo vidjeti iduce hefte kada se ugrade...
I kako si zadovoljan, koliko naplacuju ugradnju
User avatar
stachu
Posts: 4038
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#112 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by stachu »

Rekoba wrote:
stachu wrote:
Rekoba wrote:Ima li ko kakvu preporuku za blindo vrata? Na sta treba pripaziti i sl.
Uzeo prije nekoliko dana u Sektor na Dobrinji, mnogi drugi su mi preporucili, pa cemo vidjeti iduce hefte kada se ugrade...
I kako si zadovoljan, koliko naplacuju ugradnju
Ja prezadovoljan, ugradnja i obrada oko vrata besplatna... :thumbup:
carpathia
Posts: 51
Joined: 13/01/2019 09:26

#113 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by carpathia »

Koja blindo vrata. Hudini smece, zalmo solidna,ima li jos neko
jasmin93
Posts: 250
Joined: 04/10/2009 21:05
Location: Sarajevo

#115 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by jasmin93 »

Ima li neko iskustva sa Kale protuprovalnim vratima?
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#116 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by dobar osjecaj »

muha_sa wrote: 29/12/2016 07:19 ne kontam što ce vam ta protuprovalna vrata :-)

ne mislim na marku vrata vec inace
Roditeljima je dosadilo da narkići stalno kad nisu tu ulaze u stan, prljaju i preturaju po stvarima, kao i da lupaju i plaše i kad jesu tu, pa smo kupili kvalitetna vrata radi koliko-toliko subjektivnog osjećaja veće sigurnosti. U Zalmo mi se najviše svidio izbor.
User avatar
petunija
Posts: 3037
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#117 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by petunija »

Mojoj mami se slično dešavalo, nakon ugradnje blindiranih vrata počeli su na finjaka da joj ulaze u kuću. Predstave se kao "doktori bez granica", "soc. radnici" nađu već nešto, kulturno uđu dok jedan zapričava drugi obavi posao i tako to. Obično su u paru, ona i on, manje se sumnja...
Žalosno je čemu su sve stari ljudi izloženi i kako ta gadurija nema milosti čak ni prema njima :(
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#118 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by dobar osjecaj »

Stari ljudi su uglavnom na meti većine ljudi. Smetaju u redovima u trgovinama, na pješačkim prelazima, u javnom prevozu, smetaju rođenoj djeci, smatra se da bi trebali što prije da prestanu koristiti prostor i resurse, često se mašta da žive dovoljno dugo da se djeca koriste njihovim penzijama i imovinom ali ako je ikako moguće da se pretvore u sjene koje ne jedu, ne piju, ne kreću se, ne govore i ne traže ništa za sebe.
Tako da nikako nije čudo što nisu pošteđeni ni raznih prevaranata.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#119 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by Gray »

Ima li skorijih iskustava, kod koga su dobra a povoljna blindo vrata?
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#120 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by alica.k »

Sektor na dobrinji, 1000KM izasla, super su i ljudi i vrata (ja sam nesto izvodila unutra ovakva izvana onakva pa steka ova pa okvir onaj i sve su ispostovali bez problema). Jako mi se svidjelo sto momak koji prodaje je super informisan i zna sve tacno objasniti ponudu (zalosno ali kod nas obicno prodavaci/ce pojma nemaju sta prodaju).
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#121 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by semirsar »

Gray wrote: 03/05/2022 13:16 Ima li skorijih iskustava, kod koga su dobra a povoljna blindo vrata?
alica.k wrote: 05/05/2022 12:11 Sektor na dobrinji, 1000KM izasla, super su i ljudi i vrata (ja sam nesto izvodila unutra ovakva izvana onakva pa steka ova pa okvir onaj i sve su ispostovali bez problema). Jako mi se svidjelo sto momak koji prodaje je super informisan i zna sve tacno objasniti ponudu (zalosno ali kod nas obicno prodavaci/ce pojma nemaju sta prodaju).
Prije nekoliko godina svratio kod njih, bilo desetak vrata izlozenih. Momak je o svakim vratima imao podosta toga reci i opisati, nije mu bilo mrsko.
Brzo se dogovorili, tacno u minut u dogovoreno vrijeme se pojavili momci sa vratima i vrlo brzo ugradili ista. Na kraju iznenadjenje, pojavio se momak iz radnje da se uvjeri da je sve OK i pita da li sam zadovoljan.
Momak, sorry, zaboravih mu ime, se moze vidjeti u videu ispod.
Vrata i dan danas izgledaju kao tek postavljena.
Ne vjerujem da je danas ista drugacije sto se tice radnje.

http://protuprovalnavratasarajevo.com/

User avatar
Hamzza
Posts: 154
Joined: 25/11/2011 09:34

#122 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by Hamzza »

Kako odabrati dobru bravu i cilindra za protuprovalna vrata? Tu cijena zna varirati i po +-200 KM.
Koje funkcije je u praksi bitno (za privatne stanove i kuće) da brava ima a koje da cilindar ima?

Cilindri mogu imati različite brojeve iglica i višestruke rasporede udubljenja na ključevima, različita ojačanja, mogu biti patentovani s karticom protiv neovlaštenog kopiranja ili bez, itd.
Pitanje je da li je sve to zaista potrebno i da li zaista u praksi ima koristi od toga.


Za primjer dajem ovog Titanovog vodiča za odabir njihovih cilindara:
https://www.titan-hrvatska.hr/asortiman ... i-znacajke

U slučaju Titana, većina prodavača vrata u BiH nude najnosnovnijeg protuprovalnog cilindra Titan K55 koji recimo u Penny Plusu u slobodnoj prodaji košta manje od 50 KM.
Niko (koliko ja znam) standardno ne nudi skuplje modele, bar u slučaju Titana.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#123 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by Haris.ba »

Hamzza wrote: 21/11/2022 12:34 Kako odabrati dobru bravu i cilindra za protuprovalna vrata? Tu cijena zna varirati i po +-200 KM.
Imas recenzija koliko hoces po jutjubu

U sustini treba gledati da je samo teze obiti bravu polugom, cesanjem, bampingom.

Za onoga ko je profi - ne postoji brava koja se ne moze obiti.

U sustini, kupi cilindar da se ne moze kroz njega gledati (sef cilindri) i da kljuc nije povelik radi lakseg nosanja.
User avatar
Hamzza
Posts: 154
Joined: 25/11/2011 09:34

#124 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by Hamzza »

Hvala za prijedlog za Youtube.

Da li neko ima iskustva sa vratima modeli Pro 12, Pro 17 i Pro 21 koja se prodaju u Door Sector prodavnici u Dobrinji?
User avatar
Hamzza
Posts: 154
Joined: 25/11/2011 09:34

#125 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by Hamzza »

Kakva su iskustva sa protuprovalnim vratima koje prodaju M-door (prodavnica u ul. Kolodvorska), Zalmo (prodavnica u ul. Paromlinska) i Primaplast (prodavnica u naselju Marijin Dvor)?


Kakva je zvučna izolacija i ostale vidljive značajke vrata, kakva su iskustva s montažerima koji ugrađuju?
Post Reply