Koga pozvati?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#1 Koga pozvati?

Post by Asana »

Vidim danas na sax-u pricu o mladicu iz Kaknja koji je spreman pomoci u lopatanju. Korisna informacija, i za njega i za nas.
Imate li jos kakvu informaciju koga se moze pozvati u pomoc ovih dana ?
Ima li neko mali kamion koji moze prici u manju ulicu, da odvuce snijeg?
Ima li vodonistalatera koji mmogu priskociti u pomoc kod odledjivanja ili popravljanja puknutih cijevi?
Ko dere, ko ima rezumnu cijenu?

Voljela bih da znam kad zovem nekoga da cu uciniti "sevap" i dobiti korektnnu i potpunu pomoc, a ne zelim naletjeti na nekog "elementarnog profitera" :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2 Re: Koga pozvati?

Post by muha_sa »

Asana wrote:Vidim danas na sax-u pricu o mladicu iz Kaknja koji je spreman pomoci u lopatanju. Korisna informacija, i za njega i za nas.
Imate li jos kakvu informaciju koga se moze pozvati u pomoc ovih dana ?
Ima li neko mali kamion koji moze prici u manju ulicu, da odvuce snijeg?
Ima li vodonistalatera koji mmogu priskociti u pomoc kod odledjivanja ili popravljanja puknutih cijevi?
Ko dere, ko ima rezumnu cijenu?

Voljela bih da znam kad zovem nekoga da cu uciniti "sevap" i dobiti korektnnu i potpunu pomoc, a ne zelim naletjeti na nekog "elementarnog profitera" :lol:
a to treba nešto radit :?
ma bjež ba, šta ti je :lol:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3 Re: Koga pozvati?

Post by PipiDugaDevetka »

Ja zvao komšiju Jasmina da mi dostavi dvije boce plina na kućnu adresu 061/890-369 i 061/274-831. Dostavio, cijena 25KM/boca.
User avatar
RedJohn
Posts: 320
Joined: 17/12/2011 22:48

#4 Re: Koga pozvati?

Post by RedJohn »

Dobro bi došao kamion da utovarimo snijeg u njega :)
Ne želim ni zamisliti kako će biti kad se otopi :-?
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#5 Re: Koga pozvati?

Post by Asana »

... :roll:
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#6 Re: Koga pozvati?

Post by Ambrozija »

Zna li iko ikoga ko cisti snijeg sa krova? U pitanju je kosi krov na zgradi? Svaka pomoc i savjet dobrodosao!
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#7 Re: Koga pozvati?

Post by Gospoda Ministarka »

Ambrozija wrote:Zna li iko ikoga ko cisti snijeg sa krova? U pitanju je kosi krov na zgradi? Svaka pomoc i savjet dobrodosao!
Zacijenili ciscenje krovova opasno, shvatam ja da je opasno raditi na visini, ali 100 KM ciscenje sa krova kuce je malo previse...ali eto platila sam jer se mora :D
Dok nekom ne smrkne, drugom ne svane, je li?
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#8 Re: Koga pozvati?

Post by Ambrozija »

Gospoda Ministarka wrote:
Ambrozija wrote:Zna li iko ikoga ko cisti snijeg sa krova? U pitanju je kosi krov na zgradi? Svaka pomoc i savjet dobrodosao!
Zacijenili ciscenje krovova opasno, shvatam ja da je opasno raditi na visini, ali 100 KM ciscenje sa krova kuce je malo previse...ali eto platila sam jer se mora :D
Dok nekom ne smrkne, drugom ne svane, je li?
Moze li preporuka? Broj telefona? Jeste, bas je poskupo, ali sto kazes, mora se
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#9 Re: Koga pozvati?

Post by muha_sa »

Ambrozija wrote:
Gospoda Ministarka wrote:
Ambrozija wrote:Zna li iko ikoga ko cisti snijeg sa krova? U pitanju je kosi krov na zgradi? Svaka pomoc i savjet dobrodosao!
Zacijenili ciscenje krovova opasno, shvatam ja da je opasno raditi na visini, ali 100 KM ciscenje sa krova kuce je malo previse...ali eto platila sam jer se mora :D
Dok nekom ne smrkne, drugom ne svane, je li?
Moze li preporuka? Broj telefona? Jeste, bas je poskupo, ali sto kazes, mora se
što ne zovete onog što iz Kaknja--hem je pošten, hem vrijedan, hem ce pare korisno potrošit.
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#10 Re: Koga pozvati?

Post by Ambrozija »

muha_sa wrote:što ne zovete onog što iz Kaknja--hem je pošten, hem vrijedan, hem ce pare korisno potrošit.
Nazvat cu ga ujutro, nisam sigurna hoce li, ipak je krov u pitanju, mislila sam dimnjacare zvati...ne znam ni sama
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#11 Re: Koga pozvati?

Post by muha_sa »

Ambrozija wrote:
muha_sa wrote:što ne zovete onog što iz Kaknja--hem je pošten, hem vrijedan, hem ce pare korisno potrošit.
Nazvat cu ga ujutro, nisam sigurna hoce li, ipak je krov u pitanju, mislila sam dimnjacare zvati...ne znam ni sama
prvo njega pa ostalo :) moj savjet--oprosti :D
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#12 Re: Koga pozvati?

Post by Ambrozija »

muha_sa wrote:
Ambrozija wrote:
muha_sa wrote:što ne zovete onog što iz Kaknja--hem je pošten, hem vrijedan, hem ce pare korisno potrošit.
Nazvat cu ga ujutro, nisam sigurna hoce li, ipak je krov u pitanju, mislila sam dimnjacare zvati...ne znam ni sama
prvo njega pa ostalo :) moj savjet--oprosti :D
Upravu si, nisam se njega sjetila - prvo njega jer njemu novac zaista treba.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#13 Re: Koga pozvati?

Post by poznanik »

Ambrozija wrote:
muha_sa wrote:što ne zovete onog što iz Kaknja--hem je pošten, hem vrijedan, hem ce pare korisno potrošit.
Nazvat cu ga ujutro, nisam sigurna hoce li, ipak je krov u pitanju, mislila sam dimnjacare zvati...ne znam ni sama
A ako "čistač" padne s krova - sam je kriv, odgovornost za nestručnost i izlazak na visinu bez adekvatne zaštitne opreme je na njemu, ili?
Dendrlix
Posts: 1108
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#14 Re: Koga pozvati?

Post by Dendrlix »

Na Zabranjenom forumu rece lik iz Federalnog staba CZ da se gradjani obrate opstinskim stabovima u vezi uklanjanja snijega. Moj krov je visok nekih 10ak metara i ne bih nesto riskirao zivot cisceci snijeg. Drugi mi je problem sto ne mogu otvoriti poklopac/izlaz na krov.
memx
Posts: 158
Joined: 19/10/2011 15:33

#15 Re: Koga pozvati?

Post by memx »

Ma ovo za CZ je ubleha. Moja komšinica je zvala jedno 100 puta od prošle nedelje, i MZ i CZ - kuća 1904 napravljena, u njoj stanuju dva teška invalida, jedan od njih bez obje noge, i ta žena od 60 godina. Rekli joj da ne brine, kao neće im propasti krov. Ima i gorih slučajeva i da se strpe. Inače MZ Medrese II. A niko ih do sada od "zvaničnih" niti je obišao niti pitao treba li im šta. Inače nemaju nikoga od rodbine. Da im nisu komšije pročistili prolaz ne bi mogli ni vrata otvoriti. Toliko o CZ i mjesnoj zajednici gdje se još ništa nije zvanično uradilo po pitanju snijega (osim što su se ljudi sami organizovali na čišćenju ulica). Ovi iz mjesne ne znaju ni ko im živi u MZ.
dowydyenya
Posts: 881
Joined: 27/01/2010 11:40

#16 Re: Koga pozvati?

Post by dowydyenya »

Na piku ima dosta oglasa za ciscenje snijega

Detaljne informacije
Cistimo snijeg sa svih vrsta krovova, krovovi svih visina i kvadratura, troskovi osiguranja i prevoza su nasi, radimo sa profesionalnom opremom, pokrivamo podrucje Sarajeva i okolnih opcina, CIJENA JE PO DOGOVORU, POVOLJNO, PROVJERITE!!!!!, vase je samo da nas pozovete na broj 062-643-23O ili posaljite sms poruku na isti broj sa nazivom i brojem ulice.

Detaljne informacije
ČIŠĆENJE SNIJEGA SA KROVOVA
Skidamo snijeg sa objekata, uz korištenje sigurnosne opreme.
062 127 457

Detaljne informacije
Vršimo čiščenje snijega sa krovova, dvorista i sl. Cijana ovisi o velicini objekta (krova, prostora koji se cisti). Radove vršimo na prostoru Sarajeva.

Kontakt : 061_601_877


Detaljne informacije
AKO IMATE POTREBE ZA ČIŠĆENJEM SNIJEGA ISPRED SVOJIH OBJEKATA, MANJIH ILI VEĆIH POVRŠINA POZOVITE EKIPU ZA ČIŠĆENJE...

MOB. 061 610 766
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#17 Re: Koga pozvati?

Post by Ambrozija »

poznanik wrote:
Ambrozija wrote:
muha_sa wrote:što ne zovete onog što iz Kaknja--hem je pošten, hem vrijedan, hem ce pare korisno potrošit.
Nazvat cu ga ujutro, nisam sigurna hoce li, ipak je krov u pitanju, mislila sam dimnjacare zvati...ne znam ni sama
A ako "čistač" padne s krova - sam je kriv, odgovornost za nestručnost i izlazak na visinu bez adekvatne zaštitne opreme je na njemu, ili?
Pa na njemu je hoce li pristati ili ne, ja ga ne tjeram, uostalom zovem ljude koji su u opisu svog oglasa stavili da ciste krovove sa zgrada, dakle sam je preuzeo odgovornost - sve ovo ruzno zvuci ali je tako, zato sam i mislila zvati dimnjacare koji imaju iskustva u "hodanju po krovu"
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#18 Re: Koga pozvati?

Post by muha_sa »

Ambrozija wrote:
Pa na njemu je hoce li pristati ili ne, ja ga ne tjeram, uostalom zovem ljude koji su u opisu svog oglasa stavili da ciste krovove sa zgrada, dakle sam je preuzeo odgovornost - sve ovo ruzno zvuci ali je tako, zato sam i mislila zvati dimnjacare koji imaju iskustva u "hodanju po krovu"
kad budeš nekog kontaktirala pitaj ga ima li konopac :-) jest da ide na svoj rizik al :-)
tako sam ja nekad sa svoje kuce skido snijeg--svežem se konopom za dimnjak i laganini :D
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#19 Re: Koga pozvati?

Post by Ambrozija »

muha_sa wrote:
Ambrozija wrote:
Pa na njemu je hoce li pristati ili ne, ja ga ne tjeram, uostalom zovem ljude koji su u opisu svog oglasa stavili da ciste krovove sa zgrada, dakle sam je preuzeo odgovornost - sve ovo ruzno zvuci ali je tako, zato sam i mislila zvati dimnjacare koji imaju iskustva u "hodanju po krovu"
kad budeš nekog kontaktirala pitaj ga ima li konopac :-) jest da ide na svoj rizik al :-)
tako sam ja nekad sa svoje kuce skido snijeg--svežem se konopom za dimnjak i laganini :D
Ovo je oglas u koji imam povjerenje:
Detaljne informacije
ČIŠĆENJE SNIJEGA SA KROVOVA
Skidamo snijeg sa objekata, uz korištenje sigurnosne opreme.
062 127 457
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#20 Re: Koga pozvati?

Post by Truba »

idealna prilika da se neko saplete od antenu ili dimnjak pa da još krivično odgovaraš ako nekog pošalješ na krov :cry:
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#21 Re: Koga pozvati?

Post by chengaba »

Javite se na PM, mogu ja preporučiti momke (alpinisti) koji navezani i sa svom sigurnosnom opremom čiste krovove.
User avatar
shuma.ispod.pazuha
Posts: 508
Joined: 03/12/2011 12:45
Location: dajem ti 2 gola fore, igramo do 3

#22 Re: Koga pozvati?

Post by shuma.ispod.pazuha »

chengaba wrote:Javite se na PM, mogu ja preporučiti momke (alpinisti) koji navezani i sa svom sigurnosnom opremom čiste krovove.
jel i oni bacaju po prozorima umjesto na zemlju ko ovi blizu mene, lopataju zaradjuju i bez imalo stida pogadjaju tudje prozore na prvim i drugim spratovima, juce sam jednog najurio nikad vise nece doci, nego gdje su ti kamioni sto je vlada obecala da odnose baceni snijeg sa krovova il je to samo hava
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#23 Re: Koga pozvati?

Post by poznanik »

Jutros prolazim pored trojice muških, jedan je u najboljim 30-tim godinama, a ostala dvojica neka djeca u 15-tim, i razgovaraju stalno gledajući u kosi krov zgrade, koja ima tri sprata i visoko prizemlje.

Pita jedan od tih dječaka: "A ima li još kol'ko snijega iza?" (s druge strane krova), a drugi i ne čeka odgovor, već u isto vrijeme pita ovog starijeg, koji ih je i angažovao da skinu snijeg s krova zgrade: "Hoćemo li se vezati, imaš li šta...?"

- "Ma šta'š se ba vezati, jebo to, nabrzaka to polopataj i siđi..."


A visina do krova najmanje 12 m. :(
User avatar
Filter
Posts: 8032
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#24 Re: Koga pozvati?

Post by Filter »

Dendrlix wrote:Na Zabranjenom forumu rece lik iz Federalnog staba CZ da se gradjani obrate opstinskim stabovima u vezi uklanjanja snijega. Moj krov je visok nekih 10ak metara i ne bih nesto riskirao zivot cisceci snijeg. Drugi mi je problem sto ne mogu otvoriti poklopac/izlaz na krov.
imao sam isti problem sa svojim krovom, malo pajser, malo fen i nakon tri sata otvorio sam poklopac.
istina, fen je za skidanje boje :roll: , ali nije bio pojacan na max da ne bi planulo drvo :D

i ako vec cistite sa krovova, na kraju ocistite dio uz rubove...
ako se otkinete sa pola krova, da se imate gdje zaustaviti :D :D
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#25 Re: Koga pozvati?

Post by Truba »

kakva je situacija s olimpijskim bazenom???
velika kupola :?
Post Reply