Koalicija SNSD-SBIH

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Liberalism

Post by Liberalism » 03/11/2006 10:40

joker wrote: Sta reci o covjeku koji iznosi ovakve stavove? :lol:
To za Dobrinju je tvoj licni animozitet prema Silajdzicu potakao tvoju mastu (jebi ga Silajdzic brinuo o komunikaciji za Gorazde i dobijanju koridora iako tamo ne seta???).
Kada je ARBiH bila nekoliko kilometara od BL proradili su telefoni i prijetnje od strane amerikanaca, ako ne vjerujes meni mogao si slusati Matu Granica koji je objasnio s cime je bila suocena Hrvatska kada je morala obustaviti sve dalje operacije, bas kao i ARBiH. Nije oslobadjanje BL bilo u planu amerikancima, zato je to zaustavljeno.
Srebrenica-ako si slusao vijesti cuo si sta je Karla izjavila. Rekla je da je medjunarodna zajednica znala da Srbi planiraju napraviti zlocin u Srebrenici, ali da nije nista poduzela po tom pitanju. Cak je trebao i Al Gor svjedociti ali su mu Amerikanci zabranili to (?). Gdje si sada Silajdzica uklopio u to? Mozda je planirao sa Srbima genocid, da bi kasnije na osnovu toga trazio intervenciju (e Risto Djogo, ti ode ali plodovi tvog rada ostase).
Daj se konacno dogovorite je li bio u vlasti zadnjih 4 godine ili je bio u Turskoj. Ne moze boiti na dva mjesta u isto vrijeme. :-) :roll:
Joker,

Haris Silajdzic bas nista nije uradio za Gorazde, i molim te nemoj nas vrijedjati takvim glupim izjavama. Koridor za Gorazde nikada nije bio upitan i to je Americki drzavni sekretar obecao jos prije započinjanja pregovora u dejtonu. A kolko je haris uradi, najbolje oslikava izjava Milosevica: Sve mi je jasno al uopste ne vidim razloga zbog cega Haris toliko navaljuje da Ustikolina udje u F BiH, kad tamo nema nista.

A s druge strane Harsi u dejtonu nije niti jednom upotrijebio rijec Ustav, eto toliko o njegovoj interplanetarnoj mudrosti.

U ostalom koliko je mudar haris da mu se dogodilo da je SZBIH osvojila mandat al, sta ces ljudi zaboravili staviti ime kandidata na listu. pa to se ne desava niti u izboru predsjednika razreda.

Intgerplanetarna mudrost koja zali sto nije generalni sekretar UN. :-)

halo_ba

Post by halo_ba » 03/11/2006 10:47

joker wrote:
Alfons Kauders wrote:dakle zakljucili smo sljedece:

kada sdp koalira sa strankom iz rs - rijec je o izdaji bosnjackih interesa i rusenju bosne

kada to cine nacionalisti - "jebiga, mora se saradjivat i sa srbima"

beee ovcice....
Ne, nego kada obecavas i ono sto nisi u stanju ostvariti, a ljudi ti mozda povjeruju, stvoris velika ocekivanja. Kada se ne desi to sto si obecao vec suprotno, razocarenje je proporcionalno vece u skladu sa ocekivanjima.

Ako nisi izricito odbijao neku mogucnost, kada se ona desi nije veliko razocaranje, jer si bio pripremljen na tu mogucnost. I obrnuto.

Ako razumijes ovcice...
A-ha....dakle, ako Osnivac obeca da ce ukinuti RS(sto nije uspjelo u proteklih 11 godina) onda je to malo ocekivanje...ne desi se - ne desi, jebi ga, nije ni vazno.
Kad SDP obeca razvoj privrede i vecu zaposlenost, onda je to nerealno i preveliko ocekivanje, pa smo svi straaasno razocarani ako se ne desi...cak i ako partija ostane u opoziciji.
Negdje gore si napisao "jedno je praviti se glup, a drugo biti glup" ili tako nesto...
mislim da je nesto sasvim drugo ocajnicki pokusavati da izgledas pametan a biti glup ko Haretova sasusena qita.

joker

Post by joker » 03/11/2006 10:50

wolf lobovski wrote:sto se tice dobrinje ocito nisi u pravu. ko je gledo muhameda filipovica na tv-u zna o cemu pricam. postoje i transkripti tih dogovore. ali jebi ga tebi vjerovatno ni to nije dovoljan dokaz.

a za gorazde, pa ti si smjesan. pitaj nekoga ko je bio u gorazdu za vrijeme agresije pa da viimo sta ce ti na to reci.

a jeli amerikancima bila u planu agresija na BiH??? sta pricas gluposti. kakvi amerikanci i kakva sranja. prekid oslobadanja BiH je dogovoren u dejtonu od strane tvog predjsednika stranke i ostalih prisutnih. da je armija usla u banja luku ne bi se nista desilo. isto kao sto se nista nije desilo kad su cetnici usli u srebrenicu. nikakve intervencije nije bilo. zato ne pricaj gluposti.

i na kraju, reci ti meni odakle pises ovo. mogu se kladiti iz dijaspore. vi ste najvece patriote i svi sve znate. mi koji smo ovdje bili sa puskom u ruci i proljevali krv mi pojma nemamo. i ti bivse borce nazivas plodovima riste djoge, pa ovo je nevjerovatno.
Sad ti je Muhamed Filipovic relevantan i cijenis njegovo misljenje. Onda mi je drago da je podrzavao Silajdzica pred ove izbore.

Znam sta misle neki u Gorazdu. Ta im cesta nikad nije napravljena jer amerikanci koji su u Dejtonu bili preuzeli na sebe obavezu da tu cestu naprave i finansiraju, nikad nisu uplatili ni feninga za nju, a kamoli sta vise.

Oslobadjanje je prestalo prije Dejtona, a ne u Dejtonu. U Dejtonu je zaustavljen rat. To sto smo mi popustljivi, to nam je mozda zla kob (pogledaj Tihica), ali znas da se uvijek pribjegava pritisku na one koji su popustljiviji. To za BL, je opstepoznato i mogao si cuti Matu Granica kada kaze da je Hrvatskoj prijeceno vojnom intervencijom ako ne obustavi aktivnosti u Bosni. Nasima je takodje zaprijeceno obustavom svake pomoci ako ne zaustavimo akciju, iz koje se Hrvatska vec bila povukla. Dakle, ipak su amerikanci ti koji su usmjeravali vecinu stvari...

Pisem iz Sarajeva, iz kojeg se nisam maknuo, osim turisticki ili poslom, od svog rodjenja. I ja borce ne nazivam plodovima Riste Djoge, nego one koji su podlegli propagandi koja u prilog ide na prvom mjestu Srbima, jer po njoj ako je i nesto lose uradjeno od strane Srba onda je to moralo biti uradjeno u "saradnji" sa samim Bosnjacima (???).

halo_ba

Post by halo_ba » 03/11/2006 10:53

joker wrote:
To sto smo mi popustljivi, to nam je mozda zla kob (pogledaj Tihica).
Sto ba Tihica, nije on bio u Dejtonu, vec Hare.

wolf lobovski

Post by wolf lobovski » 03/11/2006 10:54

joker wrote:

kada sdp koalira sa strankom iz rs - rijec je o izdaji bosnjackih interesa i rusenju bosne

beee ovcice....
Ne, nego kada obecavas i ono sto nisi u stanju ostvariti, a ljudi ti mozda povjeruju, stvoris velika ocekivanja. Kada se ne desi to sto si obecao vec suprotno, razocarenje je proporcionalno vece u skladu sa ocekivanjima.

Ako nisi izricito odbijao neku mogucnost, kada se ona desi nije veliko razocaranje, jer si bio pripremljen na tu mogucnost. I obrnuto.

Ako razumijes ovcice...
koliko se ja sjecam da je studija nevladinih organizacija pokazala da je stranka za BiH u proslom mandatu obecala najvise a ispunila daleko najmanje. zato ne seri ziv bio.

halo_ba

Post by halo_ba » 03/11/2006 10:56

joker, de nam pojasni sta o ovome misli tvoj privatni Bog od pudera:

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... &start=175

joker

Post by joker » 03/11/2006 11:04

wolf lobovski wrote:
joker wrote: Ne, nego kada obecavas i ono sto nisi u stanju ostvariti, a ljudi ti mozda povjeruju, stvoris velika ocekivanja. Kada se ne desi to sto si obecao vec suprotno, razocarenje je proporcionalno vece u skladu sa ocekivanjima.

Ako razumijes ovcice...
koliko se ja sjecam da je studija nevladinih organizacija pokazala da je stranka za BiH u proslom mandatu obecala najvise a ispunila daleko najmanje. zato ne seri ziv bio.
Studija nekih nevladinih organizacija je bila instruirana. Tako su nekim strankama kao predizborna obecanja prikacene i one stvari koje nisu obecavali, da bi se prikazalo kako su malo uradili. U skladu sa kolicinom vlasti koju je neka stranka imala, toliko je mogla i ostvariti ciljeva za koje su se zalagali. Prema tome, onaj ko je imao najvise vlasti mogao je ostvariti najvise obecanja (a to je bila SDA), a onaj ko je imao najmanje vlasti, tj. nikako (opozicija) logicno je mogla ostvariti najmanje obecanja. Mogli su prijedlozima i inicijativama nametnuti da se usvoje neki od ciljeva za koje se bore, ali je opet odlucujuca rijec onih koji imaju najvise vlasti. Kako za opoziciju, tako vrijedi i za manjeg partnera u vlasti... :roll:

P.S. Liberalizam, znaci da nisu ocekivali taj rezultat da su prebacili plan, a na listu nisu stavili dovoljan broj ljudi.

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 03/11/2006 11:08

joker wrote:

beee ovcice....

Ako razumijes ovcice...
ne razumijem... a cisto sumnjam da i ti razumijes sta si napisao... :D :D bez uvrede...

sa snsdom ce se morati svi dogovoriti - i hare koji je fol za ukidanje rs, i zlaja koji fol nece da koalira s nacionalistima... samo sto treba razgraniciti realne mogucnosti i namjere od predizbornih obecanja, onda nema nikakvih razocarenja i iznenadjenja... svi bi se jebali za fotelju i s tim se svako vec pomirio, njihova demagogija je samo za tv...

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 03/11/2006 11:09

wolf lobovski wrote:
joker wrote:

beee ovcice....

Ako razumijes ovcice...
jok ba...

sjeti se hareta

"nismo mi nista obecali, mi smo samo obecali da cemo raditi na tome... " :D :D :D

_BosanaC

Post by _BosanaC » 03/11/2006 11:10

joker wrote:Studija nekih nevladinih organizacija je bila instruirana. Tako su nekim strankama kao predizborna obecanja prikacene i one stvari koje nisu obecavali, da bi se prikazalo kako su malo uradili. U skladu sa kolicinom vlasti koju je neka stranka imala, toliko je mogla i ostvariti ciljeva za koje su se zalagali. Prema tome, onaj ko je imao najvise vlasti mogao je ostvariti najvise obecanja (a to je bila SDA), a onaj ko je imao najmanje vlasti, tj. nikako (opozicija) logicno je mogla ostvariti najmanje obecanja. Mogli su prijedlozima i inicijativama nametnuti da se usvoje neki od ciljeva za koje se bore, ali je opet odlucujuca rijec onih koji imaju najvise vlasti. Kako za opoziciju, tako vrijedi i za manjeg partnera u vlasti... :roll:

P.S. Liberalizam, znaci da nisu ocekivali taj rezultat da su prebacili plan, a na listu nisu stavili dovoljan broj ljudi.
De mi, ziv bio, daj kakav argument za ovo sto si napisao. :roll:

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 03/11/2006 11:14

_BosanaC wrote:
joker wrote:Studija nekih nevladinih organizacija je bila instruirana. Tako su nekim strankama kao predizborna obecanja prikacene i one stvari koje nisu obecavali, da bi se prikazalo kako su malo uradili. U skladu sa kolicinom vlasti koju je neka stranka imala, toliko je mogla i ostvariti ciljeva za koje su se zalagali. Prema tome, onaj ko je imao najvise vlasti mogao je ostvariti najvise obecanja (a to je bila SDA), a onaj ko je imao najmanje vlasti, tj. nikako (opozicija) logicno je mogla ostvariti najmanje obecanja. Mogli su prijedlozima i inicijativama nametnuti da se usvoje neki od ciljeva za koje se bore, ali je opet odlucujuca rijec onih koji imaju najvise vlasti. Kako za opoziciju, tako vrijedi i za manjeg partnera u vlasti... :roll:

ne trebaju nikakvi argumenti, to je tako reko Haris Dz.S. i u to se mora vjerovat... :D :D

halo_ba

Post by halo_ba » 03/11/2006 11:14

_BosanaC wrote:

A tebe, bona... otkad to joker daje argumente.

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 03/11/2006 11:18

Alfonse, reci neuzubillah jer si počinio veliki grijeh :D

joker

Post by joker » 03/11/2006 11:18

_BosanaC wrote:

Nemam razloga...

joker

Post by joker » 03/11/2006 11:20

Alfons Kauders wrote:ne trebaju nikakvi argumenti, to je tako reko Haris Dz.S. i u to se mora vjerovat... :D :D
Ovo je bogohuljenje

_BosanaC

Post by _BosanaC » 03/11/2006 11:20

joker wrote:
_BosanaC wrote:

Nemam razloga...
Ne, @joker, nego nemas argumenata. A velika je razlika i izmedju samih pojmova razlog i argument...

halo_ba

Post by halo_ba » 03/11/2006 11:25

halo_ba wrote:joker, de nam pojasni sta o ovome misli tvoj privatni Bog od pudera:

Evo, joker, da u tvom stilu citiram samu sebe:
sta kazes na ovo?
Je li to ono "nisam rekao da sam kandidat, vec da cu pricati kako sam kandidat...i evo...pricam"?

joker

Post by joker » 03/11/2006 11:31

_BosanaC wrote:
joker wrote:
_BosanaC wrote:
Nemam razloga...
Ne, @joker, nego nemas argumenata. A velika je razlika i izmedju samih pojmova razlog i argument...
Nemam razloge da ti navodim argumente. Koji bih razlog imao za to? Da tebe uvjerim u nesto? Pa kada ti covjek i nacrta neku stvar (kao u slucaju FDS) ti to ne zelis uvaziti jer se kosi sa onom pogresnom slikom koju si vec formirao u svojoj glavi.

Dakle nemam RAZLOGA za to sto si trazio...

P.S. Bojim se da ti dobro "rezonovanje" stvari nije jaca strana...

_BosanaC

Post by _BosanaC » 03/11/2006 11:36

joker wrote:
_BosanaC wrote:
joker wrote:Nemam razloga...
Nemam razloge da ti navodim argumente. Koji bih razlog imao za to? Da tebe uvjerim u nesto? Pa kada ti covjek i nacrta neku stvar (kao u slucaju FDS) ti to ne zelis uvaziti jer se kosi sa onom pogresnom slikom koju si vec formirao u svojoj glavi.

Dakle nemam RAZLOGA za to sto si trazio...

P.S. Bojim se da ti dobro "rezonovanje" stvari nije jaca strana...
Ko o cemu...

Ukratko - lupas gluposti. I svjestan si toga. Ako nemas sta reci bolje nemoj nista. Ili navedi neki argument, posto si ti taj koji vazda trazi argumente za sve.

halo_ba

Post by halo_ba » 03/11/2006 11:37

On TRAZI argumente...on ih ne daje.

wolf lobovski

Post by wolf lobovski » 03/11/2006 11:38

joker wrote:
wolf lobovski wrote:
joker wrote: Ne, nego kada obecavas i ono sto nisi u stanju ostvariti, a ljudi ti mozda povjeruju, stvoris velika ocekivanja. Kada se ne desi to sto si obecao vec suprotno, razocarenje je proporcionalno vece u skladu sa ocekivanjima.

Ako razumijes ovcice...
Studija nekih nevladinih organizacija je bila instruirana. Tako su nekim strankama kao predizborna obecanja prikacene i one stvari koje nisu obecavali, da bi se prikazalo kako su malo uradili. U skladu sa kolicinom vlasti koju je neka stranka imala, toliko je mogla i ostvariti ciljeva za koje su se zalagali. Prema tome, onaj ko je imao najvise vlasti mogao je ostvariti najvise obecanja (a to je bila SDA), a onaj ko je imao najmanje vlasti, tj. nikako (opozicija) logicno je mogla ostvariti najmanje obecanja. Mogli su prijedlozima i inicijativama nametnuti da se usvoje neki od ciljeva za koje se bore, ali je opet odlucujuca rijec onih koji imaju najvise vlasti. Kako za opoziciju, tako vrijedi i za manjeg partnera u vlasti... :roll:

ma da, sve sto ne ide u korist vama to je instruirano i naruceno. prica ti je pravo suplja i gubis se totalno. samo molim Boga da se jedan dan usvoji zakon o oduzimanju nelegalno stecene imovine pa da svi funkcioneri tvoje stranke i drugih stranaka zavrse gdje im je i mjesto. najveci moguci kriminalci vladaju nasom drzavom.

halo_ba

Post by halo_ba » 03/11/2006 11:40

halo_ba wrote:joker, de nam pojasni sta o ovome misli tvoj privatni Bog od pudera:

joker, ako ti nije tesko.....

joker

Post by joker » 03/11/2006 11:45

_BosanaC wrote:
Ko o cemu...

Ukratko - lupas gluposti. I svjestan si toga. Ako nemas sta reci bolje nemoj nista. Ili navedi neki argument, posto si ti taj koji vazda trazi argumente za sve.
:lol: :lol: :lol:

Pa ti si taj koji je lucidno trazio da mu skeniram i postiram dokumente, rjesenja, izvjestaje... a mogao si vecinu toga i sam na internetu naci. Dakle ne mijenjaj teze. Ja sam na tvoje insistiranje da ja kao prilozim te "dokaze" zatrazio da mi das primjer kako se to radi pa prilozis dokaze za svoje tvrdnje. Iako sam ti ja dao linkove za stranice na kojima mozes skinuti npr. izvjestaje FDS-a koje si trazio, ti si se potrudio i dao mi linkove za clanke Dana (?) kao argument svojih tvrdnji ili linkove za informacije koje nisu azurne (datiraju iz 2002 a nakon toga su bile ponistene ?!?).

Ma smijesan si...

I nisi shvatio razliku izmedju situacije u kojoj nemam RAZLOGA da ti argumentujem bilo sta i rijeci argument u onom mom postu. I umjesto da kratko ustvrdis da je DO TEBE, ti si sujetan.
:lol: Dakle, smijesan si.

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 03/11/2006 11:45

koji kurac mi brisete komentare ?

nikog ne vrijedjam, nisam skrenuo s topica, ako se nekom ne svidja ono sto pisem neka mi se obrati, ako nekako krsim pravila foruma, ok - brisite... molim pojasnjenje

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 03/11/2006 11:46

Jah. Jel' se ne smije reći da je reis munafik?

Post Reply