Ko umjesto Komšića?

prleitihi

Post by prleitihi » 10/02/2007 12:55

amraakksa wrote:Posto je sada izvjesno da je Koldzo pobjedio, i posto sam procitala sve postove red je da i ja koja sam glasala za pobjednika kazem svoje razloge zasto sam to ucinila:

1. Zato sto Koldzu znam kao postenog i cestitog covjeka,
2. Zato sto su Koldzo Nedzad i njegov brat kao i njihove kompletne porodice citav rat proveli u Sarajevu (znam da su ih u svakome momentu mogli izvesti vani ali to nisu ucinili)
3. Zato sto su medju prvima stali u odbranu od cetnicke agresije i sto su 6 mjeseci sami branili (i odbranili) Zvornicku ulicu,
4. Zato sto da nije bilo brace Koldzo 07.10.1992. cetnici bi mirno prosli i zauzeli Zvornicku ulicu, te bi smo mi u ulici Brace Ribar ostali odsjeceni, te sada sigurno ne bih bila ziva i ne bih mogla pisati ovaj post,
5. Zato sto Nedzad Koldzo ima vremena da cuje svacije probleme i da sa svakim porazgovora i ako moze sigurno ce i da pomogne,
6. Zato sto je stara gradska raja i sto su Koldze stara gradska familija,
7. Zato sto je u svim tv duelima uoci izbora izasao kao pobjednik i jedini je bio realan (Fazlija je pricao price o izgradnji i rekonstrukciji koje nemaju veze sa realnoscu i samo bi da gradi sportske dvorane kao da je to najvaznije na svijetu),
8. Zato sto najbolje poznaje opcinu Novo Sarajevo i njenu problematiku,
9. Zato sto su Koldze pokrenule akciju protiv upotrebe plasticnih kesa u nasoj MZ, pa sam siguran da ce sada moci da je nastave i to na teritoriji cijele opcine,
10. Zato sto nisam nikada ni od koga cula niti jednu ruznu rijec za njega,
11. I zato sto sam uvjerena da ce te svi vi koji ste sada protiv njega brzo promijeniti misljenje.

Zivi bili pa vidjeli
Je li može pod ruku sa Semihom? :oops: :D :D

Koldžo for prezident! Što? Ne odgovara vam? Šta? I Hare je branio Zvorničku ulicu?! Aaaahaaa, onda neka Hareta! :oops:

sarlo

Post by sarlo » 10/02/2007 13:37

JAMBO wrote:Stranka za BiH je doživjela pravi fijasko-prije četiri mjeseca u Sarajevu su osvojili najviše glasova a sada su za načelnika općine Novo Srajevo tek na trećem mjestu s duplo manje glasova od drugopasliranog SDP-a. odnosno za 60 posto manje glasosva od prvoplasirane SDA. Kako objašnavate ovaj vrtoglavi sunovrat Silajdžićeve kamarile?
1. Kandidat im je bio anoniman, anemican, apolitican?. Ni S ZBiH nije svim srcem stala iza njega. S ZBiH ima problem sa kadrovima generalno. Oko nje su se bili okupila gomila karijerista i korumpiranih tipova. Gotovo svi su ih napustili poslije suprotstavljanja aprilskim amandmanima. ocekivali su da ih medjunarodna zajednica sakcionise. I stvarno prije izbora glavna tema u medijima je bilo blacenje Silajdzica i S ZBiH. Problem se pojavio kada su pobijedili _(u Kantonu), zapravo SDP su potukli do nogu, ali nemaju ljudi da pobjedu kapitalziraju. Kako je rekao Zlatko Harisu ovi tvoje jos ne mogu da povjeruju da su pobijedli i neznaju sta ce sad.
2.Za Silajdzica i S ZBiH su glasali obicni ljudi-Bosnjaci.Izbjeglice, Stari Grad, obicne Sarajlije koje rade od 8 do 5h i koji se ne primjecuju. Koji su ogorceni na kriminal u drzavi i zabrinutim sta ce biti sa njihovim potomcima u vucjem okruzenju....ljudi su glasali za one koji ce ih presdstavljati u sukobu sa srpskim i hrvatskim politicarima.
3. Na opcim izborima se glasalo protiv nametnutih ustavnih promjena. Na ovim se nije glasalo jer ljudi nisu prepoznali nekog zaista posebnog i bitnog koji ce biti dobar nacelnik Novog Sarajeva.
4.SDA i SDP imaju cvrsce jezgro. Aktiviste, ljude zaposlene po stranackim vezama. Za S ZBiH se glasa vise glavom nego srcem.
5.Ovo sto su napravili SDP-ovi nacelnici Novog Sarajeva i Novog Grada je katastrofa. Iako krivica nije samo njihova i sigurno se veci krivci nalaze u Kantonu..

Prpa.ba

Post by Prpa.ba » 10/02/2007 14:37

amraakksa wrote: 7. Zato sto je u svim tv duelima uoci izbora izasao kao pobjednik i jedini je bio realan (Fazlija je pricao price o izgradnji i rekonstrukciji koje nemaju veze sa realnoscu i samo bi da gradi sportske dvorane kao da je to najvaznije na svijetu),

Ma ja, sta ce nam koji k travnate povrsine, igralista, sportske dvorane, bolje je imati ca 10 dzamija na km2 i 5 shopping centara. A vala i jos vece saobracajnice nisu na odmet. Ostatak posta je manje-vise OK, svako ima pravo na misljenje, ali na ovo sam morao odgovoriti.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 12/02/2007 08:53

sarlo wrote:
JAMBO wrote:Stranka za BiH je doživjela pravi fijasko-prije četiri mjeseca u Sarajevu su osvojili najviše glasova a sada su za načelnika općine Novo Srajevo tek na trećem mjestu s duplo manje glasova od drugopasliranog SDP-a. odnosno za 60 posto manje glasosva od prvoplasirane SDA. Kako objašnavate ovaj vrtoglavi sunovrat Silajdžićeve kamarile?
1. Kandidat im je bio anoniman, anemican, apolitican?. Ni S ZBiH nije svim srcem stala iza njega. S ZBiH ima problem sa kadrovima generalno. Oko nje su se bili okupila gomila karijerista i korumpiranih tipova. Gotovo svi su ih napustili poslije suprotstavljanja aprilskim amandmanima. ocekivali su da ih medjunarodna zajednica sakcionise. I stvarno prije izbora glavna tema u medijima je bilo blacenje Silajdzica i S ZBiH. Problem se pojavio kada su pobijedili _(u Kantonu), zapravo SDP su potukli do nogu, ali nemaju ljudi da pobjedu kapitalziraju. Kako je rekao Zlatko Harisu ovi tvoje jos ne mogu da povjeruju da su pobijedli i neznaju sta ce sad.
2.Za Silajdzica i S ZBiH su glasali obicni ljudi-Bosnjaci.Izbjeglice, Stari Grad, obicne Sarajlije koje rade od 8 do 5h i koji se ne primjecuju. Koji su ogorceni na kriminal u drzavi i zabrinutim sta ce biti sa njihovim potomcima u vucjem okruzenju....ljudi su glasali za one koji ce ih presdstavljati u sukobu sa srpskim i hrvatskim politicarima.
3. Na opcim izborima se glasalo protiv nametnutih ustavnih promjena. Na ovim se nije glasalo jer ljudi nisu prepoznali nekog zaista posebnog i bitnog koji ce biti dobar nacelnik Novog Sarajeva.
4.SDA i SDP imaju cvrsce jezgro. Aktiviste, ljude zaposlene po stranackim vezama. Za S ZBiH se glasa vise glavom nego srcem.
5.Ovo sto su napravili SDP-ovi nacelnici Novog Sarajeva i Novog Grada je katastrofa. Iako krivica nije samo njihova i sigurno se veci krivci nalaze u Kantonu..
Ko kaze da ponedeljak ne moze biti lijep :-) :-) :-)

sarlo

Post by sarlo » 13/02/2007 22:52

_BosanaC wrote:
sarlo wrote:
Ko kaze da ponedeljak ne moze biti lijep :-) :-) :-)
Za Silajdzica je glasalo 351 hiljada ljudi.
Molim te da mi odgovoris ko su ti ljudi:
1. Obican, jednostavan svijet ili neka elita nehljebovica. Mozda je dobio izbore preko stele?
2. Zasto su oni glasali za Silajdzica?
3. Zar ti nije poznato da su Bosnjaci uz Jevreje jedini Evropski narod nad kojim je izvrsen genocid u 20. vijeku. I to nad ovom generacijom Bosnjaka je izvrsen genocid. Gotovo da nema porodice u kojoj neko nije poginuo, ranjen, protjeran. Ovim ljudima je najbitniji fizicki opstanak. Taj prioritet je plod zdravog razuma a ne osjecanja. Ko im garantuje taj opstanak. Niko. Ali SDP se javno ogradjuje od zastite Bosnjaka. Mnogi SDP-ovci (na ovom foruma ima dosta mladih glavesina iz GO, FM itd) kazu za nas "stado" "pleme" i kategoricno tvrde da su "svi isti"...ma mojne.
SDA konstantno prodaje nacionalne interese...
S ZBiH je glasala protiv ustavnih amandmana za koje obican svijet vidi da su veoma losi za BiH i Bosnjake konkretno.
4. Zar mislis da su svi ti ljudi kriminalci ili da podrzavaju kriminal (351 hiljada).
5. Vecina mladih SDP-ovaca, pretpostavljam da si i ti takav su dobili posao preko stele, upisali fakultet, srednju preko stele, u obdaniste su primljeni preko stele! Oni se mogu smijati na rijeci nepotizam i kriminal, ali oni nisu kompetetni da takve stvari komentarisu. Ni gace na guzici nisu posteno stekli.
6. 1990. u opcini Novo Sarajevo pobijedio je SDS, drugi je bio SDP, pa SRS i na kraju SDA. Grbavica je naselje koje su Cetnici zauzeli '92 i u njemu su ubijali, silovali, maltretirali (pogledati filmove REMAKE I GRBAVICA)....mnogi bi to i zaboravili ali to je glupo...
7. Molim te, reci mi sta ti smijesno da se i ja nasmijem.

-najbitnije pitanje BiH danas su ustavne promjene-

prleitihi

Post by prleitihi » 13/02/2007 22:59

Definitivno nista ljepse od ljudske glupost nema! :D :D :thumbup:

100% :bih:

_BosanaC

Post by _BosanaC » 14/02/2007 09:53

sarlo wrote: Za Silajdzica je glasalo 351 hiljada ljudi.
Molim te da mi odgovoris ko su ti ljudi:
1. Obican, jednostavan svijet ili neka elita nehljebovica. Mozda je dobio izbore preko stele?
2. Zasto su oni glasali za Silajdzica?
3. Zar ti nije poznato da su Bosnjaci uz Jevreje jedini Evropski narod nad kojim je izvrsen genocid u 20. vijeku. I to nad ovom generacijom Bosnjaka je izvrsen genocid. Gotovo da nema porodice u kojoj neko nije poginuo, ranjen, protjeran. Ovim ljudima je najbitniji fizicki opstanak. Taj prioritet je plod zdravog razuma a ne osjecanja. Ko im garantuje taj opstanak. Niko. Ali SDP se javno ogradjuje od zastite Bosnjaka. Mnogi SDP-ovci (na ovom foruma ima dosta mladih glavesina iz GO, FM itd) kazu za nas "stado" "pleme" i kategoricno tvrde da su "svi isti"...ma mojne.
SDA konstantno prodaje nacionalne interese...
S ZBiH je glasala protiv ustavnih amandmana za koje obican svijet vidi da su veoma losi za BiH i Bosnjake konkretno.
4. Zar mislis da su svi ti ljudi kriminalci ili da podrzavaju kriminal (351 hiljada).
5. Vecina mladih SDP-ovaca, pretpostavljam da si i ti takav su dobili posao preko stele, upisali fakultet, srednju preko stele, u obdaniste su primljeni preko stele! Oni se mogu smijati na rijeci nepotizam i kriminal, ali oni nisu kompetetni da takve stvari komentarisu. Ni gace na guzici nisu posteno stekli.
6. 1990. u opcini Novo Sarajevo pobijedio je SDS, drugi je bio SDP, pa SRS i na kraju SDA. Grbavica je naselje koje su Cetnici zauzeli '92 i u njemu su ubijali, silovali, maltretirali (pogledati filmove REMAKE I GRBAVICA)....mnogi bi to i zaboravili ali to je glupo...
7. Molim te, reci mi sta ti smijesno da se i ja nasmijem.

-najbitnije pitanje BiH danas su ustavne promjene-
Nisu ti ljudi kriminalci. Ti ljudi su jednostavno slijepi pored vlastitih ociju. I ocito ne dovoljno gladni. Ja im samo zelim da budu jos gladniji, pa im se mozda nekada oci i otvore.

I da te razocaram... Nisam isao u obdaniste (u mom kraju se to zove vrtic), srednju upisao sa najbolje uradjenim prijemnim, na faksu bio drugi na spisku kada sam upisivao, posao, preko stele, je bio samo onaj u sedmom razredu od kojeg je sve i krenulo... Zao mi je, ali osoba koju si ti opisao je upravo tipicni glasac SBIH.

I da, ljudska glupost je cudo.

Post Reply