Ko to tamo hapsi?

Post Reply
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#51 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by SaraFina »

Bodkin wrote:
SaraFina wrote:Botkin,


Ubistvo drota treba posluziti za opravdanje i privodjenje neduznog bošnjačkog stanovništva ...pod krinkom da su svi Bošnjaci teroristi dok se ne dokaze suprotno?

Potencijalni?

Zar ne Botkin?

To je cilj?


I da Udba mozda jeste prestala da postoji ali zato DB nije dragi Botkin.
A ja sam hapšenja uporedjivala sa udbaskim načinom .. Potkaze te susjed da nisi dovoljno lojalan partiji i mrak te pojede..

Sad te potkazivanjem svrstavaju susjedi u teroriste .. Potencijalne.. Dok se suprotno ne dokaze. Bošnjo si i Musliman .. Dovoljno ..
opet ona :D dakle ti ne samo da postove ne citas ili ne znas shvatiti napisano, ti cak ni nick forumasa ne procitas.

drugo, sta je DB? Deutsche Bahn? ovo je otvoreno maltretiranje koje je omoguceno nedavnim napadom. tako danas imas da uhapse cuvara groblja...ili ljude na svadbi. ali ti to ne kontas jer za onaj napad od prije par dana imas opravdanje. dakle dio si problema

Ti znači nameces Bošnjacima u RS kolektivnu krivnju i onim sekularnim? - zbog nemilog dogadjaja u Zvorniku?
"maltretiranje" je posljedica! Uzdrzite se i izdrzite hrabro? Jesu to poruke " probosanski orjentiranih"?

U potpunosti ti je " prihvatljivo" ako ne opravdano to " maltretiranje" i da maltretiranje je nedefiniran pojam, dakle nasumice hapšenja ljudi bez ikakvih dokaza i puštanje kao da je 92?

I ja sam dio problema?

Nemoj dalje .. Googlaj za DB.

Završila sam. Hvala lijepa! Klimoglav!

P.S sve greške su namjerne ...:D botkinu!
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#52 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by Bodkin »

:zid:
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#53 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by zagortenej »

SaraFina wrote:Botkin,


Ubistvo drota treba posluziti za opravdanje i privodjenje neduznog bošnjačkog stanovništva ...pod krinkom da su svi Bošnjaci teroristi dok se ne dokaze suprotno?

Potencijalni?

Zar ne Botkin?

To je cilj?


I da Udba mozda jeste prestala da postoji ali zato DB nije dragi Botkin.
A ja sam hapšenja uporedjivala sa udbaskim načinom .. Potkaze te susjed da nisi dovoljno lojalan partiji i mrak te pojede..

Sad te potkazivanjem svrstavaju susjedi u teroriste .. Potencijalne.. Dok se suprotno ne dokaze. Bošnjo si i Musliman .. Dovoljno ..
:thumbup: dobar rezon, vidi se da ne zivis ovdje, mi smo ovdje slijepi postali, zaslijepljeni nacionalizmom i vehabizmom i ostalim izmima.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#54 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Bodkin wrote: ne moras imati da bi mogao biti konstruktivan na forumu. recimo zapitas se ima li sda pravo na potezanje vitalnog? pa onda, ima li sda pravo na placanje najbljih advokata tim povratnicima. recimo ovaj covjek koji je na groblju radio. klasicno maltretiranje. sta mislis da sda plati najboljeg advokata u drzavi da ga brani? mozda dobije covjek i odstetu. ili recimo da se progura zakon u nekon kantonu (npr zedo. vehabijski kanton) da se mora skinuti ona trobojka sa crkvi. ono, kao kontramjera. mislim, ako vec hoces da se spustas na njihov nivo. ali mozda je najbolje pocistiti teroriste iz federacije prvo a?
Da citiram sam sebe... :oops:
Ja sam na jednoj od tema napisao, a i nije zgoreg da i ovdje ponovim, da minder efendije u Sarajevu imaju imalo obraza, časti i pameti večeras bi bio formiran krizni štab i tražilo bi se bezuslovno puštanje ovih ljudi iz Srebrenice te uvele bi se neke protumjere.
To sve gore pobrojano je sadržano u ovoj konstataciji. Savjetnici političara, pravnici, ljudi od struke u vlasti znaju valjda koje su to sve mjere da ih ja ovdje ne moram crtati.

Ali evo da vidimo da li će neko od političara u Bošnjaka uraditi šta konkretno, recimo danas posjetiti povratnike te barem time malo relaksirati ovu situaciju.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#55 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by 155_mm »

pa zar se ne vidi da milorad provocira sukobe i da je to krajnji cilj ove desetogodisnje kampanje koja je sad samo intenzivirana. sve one price o modernizaciji i rekonstrukciji policije, ova medijska kampanja oko Srebrenice, ova otvorena podrska SPC (jer ni jedan srpski vodja ne smije povesti srpski narod ni u kakvo sranje bez odobrenja SPC) ukazuju na to da je odluceno da se mora polako ali sigurno krenuti u secesiju. izgelda da je procjenjeno da sto se vise ceka da ce sanse za uspijesnom secesijom biti sve manje. jer je ekonomsko-demografska pozicija srba sve slabija a nema naznaka da ce se u skorije vrijeme poboljsati odnosi na liniji NATO-RUS. u makedoniji se uveliko kuha. kud ovo sve vodi. :?

a najvise me brine me sto MZ ne reaguje. nije valjda da su oni odlucili da se neke stvari jedino mogu rijesiti sukobima. :?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#56 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by insomnia78 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Bodkin wrote: ne moras imati da bi mogao biti konstruktivan na forumu. recimo zapitas se ima li sda pravo na potezanje vitalnog? pa onda, ima li sda pravo na placanje najbljih advokata tim povratnicima. recimo ovaj covjek koji je na groblju radio. klasicno maltretiranje. sta mislis da sda plati najboljeg advokata u drzavi da ga brani? mozda dobije covjek i odstetu. ili recimo da se progura zakon u nekon kantonu (npr zedo. vehabijski kanton) da se mora skinuti ona trobojka sa crkvi. ono, kao kontramjera. mislim, ako vec hoces da se spustas na njihov nivo. ali mozda je najbolje pocistiti teroriste iz federacije prvo a?
Da citiram sam sebe... :oops:
Ja sam na jednoj od tema napisao, a i nije zgoreg da i ovdje ponovim, da minder efendije u Sarajevu imaju imalo obraza, časti i pameti večeras bi bio formiran krizni štab i tražilo bi se bezuslovno puštanje ovih ljudi iz Srebrenice te uvele bi se neke protumjere.
To sve gore pobrojano je sadržano u ovoj konstataciji. Savjetnici političara, pravnici, ljudi od struke u vlasti znaju valjda koje su to sve mjere da ih ja ovdje ne moram crtati.

Ali evo da vidimo da li će neko od političara u Bošnjaka uraditi šta konkretno, recimo danas posjetiti povratnike te barem time malo relaksirati ovu situaciju.
Nisi ti uopste procit'o njegov' "plan i prijedlog" rjesavanja krize

Nego, jasno je k'o dan da ova 'apsenja nemaju nikakve veze sa terorizmom vec se radi o klasicnom maltretiranju, naravno teroristicki cin napada na PS im je u tome dosao k'o kec na desetku
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2801
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#57 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by ovo_malo_duse »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Bodkin wrote: ne moras imati da bi mogao biti konstruktivan na forumu. recimo zapitas se ima li sda pravo na potezanje vitalnog? pa onda, ima li sda pravo na placanje najbljih advokata tim povratnicima. recimo ovaj covjek koji je na groblju radio. klasicno maltretiranje. sta mislis da sda plati najboljeg advokata u drzavi da ga brani? mozda dobije covjek i odstetu. ili recimo da se progura zakon u nekon kantonu (npr zedo. vehabijski kanton) da se mora skinuti ona trobojka sa crkvi. ono, kao kontramjera. mislim, ako vec hoces da se spustas na njihov nivo. ali mozda je najbolje pocistiti teroriste iz federacije prvo a?
Da citiram sam sebe... :oops:
Ja sam na jednoj od tema napisao, a i nije zgoreg da i ovdje ponovim, da minder efendije u Sarajevu imaju imalo obraza, časti i pameti večeras bi bio formiran krizni štab i tražilo bi se bezuslovno puštanje ovih ljudi iz Srebrenice te uvele bi se neke protumjere.
To sve gore pobrojano je sadržano u ovoj konstataciji. Savjetnici političara, pravnici, ljudi od struke u vlasti znaju valjda koje su to sve mjere da ih ja ovdje ne moram crtati.

Ali evo da vidimo da li će neko od političara u Bošnjaka uraditi šta konkretno, recimo danas posjetiti povratnike te barem time malo relaksirati ovu situaciju.
Hoce hasimagu mog. Mame im ga minderaske da su se bar oglasili.
Svi sute ko zaliveni. Izgubili se totalno, smo su im fotelje na pameti, i da plata bude redovna.
Guzne muhe nesposobne.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#58 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by insomnia78 »

155_mm wrote:pa zar se ne vidi da milorad provocira sukobe i da je to krajnji cilj ove desetogodisnje kampanje koja je sad samo intenzivirana. sve one price o modernizaciji i rekonstrukciji policije, ova medijska kampanja oko Srebrenice, ova otvorena podrska SPC (jer ni jedan srpski vodja ne smije povesti srpski narod ni u kakvo sranje bez odobrenja SPC) ukazuju na to da je odluceno da se mora polako ali sigurno krenuti u secesiju. izgelda da je procjenjeno da sto se vise ceka da ce sanse za uspijesnom secesijom biti sve manje. jer je ekonomsko-demografska pozicija srba sve slabija a nema naznaka da ce se u skorije vrijeme poboljsati odnosi na liniji NATO-RUS. u makedoniji se uveliko kuha. kud ovo sve vodi. :?

a najvise me brine me sto MZ ne reaguje. nije valjda da su oni odlucili da se neke stvari jedino mogu rijesiti sukobima. :?
Pa srbi su vidjeli, na milion primjera da nase reakcije idu od nikakvih preko mlakih do potpuno pogresnih

A ovo za Mz
Pa jel moguce da jos ima toliko naivnih :lol:
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#59 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by DaffyDuck »

mene interesuje, gdje su sad:

- novinari
- nevladine organizacije
- udruzenja povratnika
- uredi za ljudska prava
- glavonje ispred drzave, federacije, svih kantona, prije svega SDA ili misle da bosanci/ bosnjaci iz RS-a ne pripadaju njima

Ima tu svega, sigurna sam, ali prije svega da je dogadjaj u Zvorniku dobro iskoristila prljava cetnicka politika kako bi jos vise maltretirali ono malo povratnika po RS-u.
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#60 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by emillio estevez »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Evo kao što sam najavio prije sedmicu-dvije, vlast u RS-u pod krinkom borbe protiv terorizma hapsi i obične povratnike u RS-u. Da apsurd bude veći hapsi i povratnike koji obnavljaju srpske grobove i groblja a jedan od tih je i Ramo Kadić iz sela Gladovići. DW je svojevremeno napravila i reportažu o ovom čovjeku a on je postao prijetnja (terorista, vehabija) za vlasti u RS-u, aferim. :oops:

http://www.dw.de/ramin-pravoslavni-grob/a-17699979

Image

I dok zvanično Sarajevo šuti ili nema hrabrosti da progovori o zadnjim akcijama kao lovu na vještice (Bošnjake) sutra se vjerovatno spremaju nova hapšenja. S obzirom da su slučajevi terorizma u nadležnosti Tužilaštva BiH pitanje je koliko su ova hapšenja legalna i legitimna a dolaze informacije da čak ni lokalna policija u RS-u, konkretno policijska stanica u Srebrenici, nije obavještena o ovim hapšenjima. Dakle slikovito je to da je Vlast RS-a spremna kršiti i sve vlastite procedure u tzv. "borbi protiv terorizma" koja je u stvari program progona povratnika Bošnjaka.

U drugoj fazi ovog progona će se formirati poseban odjel pri MUP-u RS-a, tzv. "odjel za borbu protiv terorizma", koji će u suštini biti para-vojna jedinica za zastrašivanje i progon. Trenutno svakog koga zaustavi policija RS-a u rutinskoj kontroli može biti uhapšen i priveden samo zbog toga što se nije svidio policajcu i pod krinkom tzv. sigurnosne prijetnje može biti pritvoren. :oops:

Uhapsena osoba je izgleda ,svjestan da bastinu i kulturu drugih treba postivati.
Da nije jadnik imao doma negu geveru bez papira , te ga klepili .?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#61 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

155_mm wrote:pa zar se ne vidi da milorad provocira sukobe i da je to krajnji cilj ove desetogodisnje kampanje koja je sad samo intenzivirana. sve one price o modernizaciji i rekonstrukciji policije, ova medijska kampanja oko Srebrenice, ova otvorena podrska SPC (jer ni jedan srpski vodja ne smije povesti srpski narod ni u kakvo sranje bez odobrenja SPC) ukazuju na to da je odluceno da se mora polako ali sigurno krenuti u secesiju. izgelda da je procjenjeno da sto se vise ceka da ce sanse za uspijesnom secesijom biti sve manje. jer je ekonomsko-demografska pozicija srba sve slabija a nema naznaka da ce se u skorije vrijeme poboljsati odnosi na liniji NATO-RUS. u makedoniji se uveliko kuha. kud ovo sve vodi. :?

a najvise me brine me sto MZ ne reaguje. nije valjda da su oni odlucili da se neke stvari jedino mogu rijesiti sukobima. :?
Vidimo ja ti i još par desetaka ljudi, ostali se posipaju pepelom po glavi ili igraju za suprotni tim. Bog me ubio ako ne naprave još neku provokaciju pred komemoraciju u Srebrenici, nešto sa zastavama, volio bih da ne budem u pravu. :oops:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#62 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

emillio estevez wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Evo kao što sam najavio prije sedmicu-dvije, vlast u RS-u pod krinkom borbe protiv terorizma hapsi i obične povratnike u RS-u. Da apsurd bude veći hapsi i povratnike koji obnavljaju srpske grobove i groblja a jedan od tih je i Ramo Kadić iz sela Gladovići. DW je svojevremeno napravila i reportažu o ovom čovjeku a on je postao prijetnja (terorista, vehabija) za vlasti u RS-u, aferim. :oops:

http://www.dw.de/ramin-pravoslavni-grob/a-17699979

Image

I dok zvanično Sarajevo šuti ili nema hrabrosti da progovori o zadnjim akcijama kao lovu na vještice (Bošnjake) sutra se vjerovatno spremaju nova hapšenja. S obzirom da su slučajevi terorizma u nadležnosti Tužilaštva BiH pitanje je koliko su ova hapšenja legalna i legitimna a dolaze informacije da čak ni lokalna policija u RS-u, konkretno policijska stanica u Srebrenici, nije obavještena o ovim hapšenjima. Dakle slikovito je to da je Vlast RS-a spremna kršiti i sve vlastite procedure u tzv. "borbi protiv terorizma" koja je u stvari program progona povratnika Bošnjaka.

U drugoj fazi ovog progona će se formirati poseban odjel pri MUP-u RS-a, tzv. "odjel za borbu protiv terorizma", koji će u suštini biti para-vojna jedinica za zastrašivanje i progon. Trenutno svakog koga zaustavi policija RS-a u rutinskoj kontroli može biti uhapšen i priveden samo zbog toga što se nije svidio policajcu i pod krinkom tzv. sigurnosne prijetnje može biti pritvoren. :oops:

Uhapsena osoba je izgleda ,svjestan da bastinu i kulturu drugih treba postivati.
Da nije jadnik imao doma negu geveru bez papira , te ga klepili .?
Ti si meni legenda. :pisnuo:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#63 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by _BataZiv_0809 »

Bodkin wrote:
SaraFina wrote:

Laprdalo se na što i nešto stranica a ti si bio najglasniji kad je terorizam u pitanju.
Nije ti nešto smetalo?
Naprotiv! Čim bi zamrla tema ozivljavao si je vještačkim disanjem " usta na usta"
Znači konstruktivan prijedlog je " zaustaviti novo perfidno etničko čišćenje povratnička bošnjačke populacije u RS" pod krinkom straha od terorizma.

Da napravimo FB grupu i demonstracije organiziramo probosansko - patriotski?

Ili skinemo konačno Maske?
ja nisam bio najglasniji. moj prvi post je bio da sacekamo 24 sata dok ne saznamo bar neke cinjenice. ja temu ozivljavao nisam. to sto ti kao i svaki put izmisljas stvari nije moj problem. ajde sad fino napisi jedan post opet bez da odgovoris sugovorniku. kao sto inace radis
Ili bolje nek nam stavi link na proslogodisnju vijest i napise da se desila juce :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#64 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by insomnia78 »

emillio estevez wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Evo kao što sam najavio prije sedmicu-dvije, vlast u RS-u pod krinkom borbe protiv terorizma hapsi i obične povratnike u RS-u. Da apsurd bude veći hapsi i povratnike koji obnavljaju srpske grobove i groblja a jedan od tih je i Ramo Kadić iz sela Gladovići. DW je svojevremeno napravila i reportažu o ovom čovjeku a on je postao prijetnja (terorista, vehabija) za vlasti u RS-u, aferim. :oops:

http://www.dw.de/ramin-pravoslavni-grob/a-17699979

Image

I dok zvanično Sarajevo šuti ili nema hrabrosti da progovori o zadnjim akcijama kao lovu na vještice (Bošnjake) sutra se vjerovatno spremaju nova hapšenja. S obzirom da su slučajevi terorizma u nadležnosti Tužilaštva BiH pitanje je koliko su ova hapšenja legalna i legitimna a dolaze informacije da čak ni lokalna policija u RS-u, konkretno policijska stanica u Srebrenici, nije obavještena o ovim hapšenjima. Dakle slikovito je to da je Vlast RS-a spremna kršiti i sve vlastite procedure u tzv. "borbi protiv terorizma" koja je u stvari program progona povratnika Bošnjaka.

U drugoj fazi ovog progona će se formirati poseban odjel pri MUP-u RS-a, tzv. "odjel za borbu protiv terorizma", koji će u suštini biti para-vojna jedinica za zastrašivanje i progon. Trenutno svakog koga zaustavi policija RS-a u rutinskoj kontroli može biti uhapšen i priveden samo zbog toga što se nije svidio policajcu i pod krinkom tzv. sigurnosne prijetnje može biti pritvoren. :oops:

Uhapsena osoba je izgleda ,svjestan da bastinu i kulturu drugih treba postivati.
Da nije jadnik imao doma negu geveru bez papira , te ga klepili .?
Im'o pogresno ime na pogresnom mjestu
Nista cudno za te teritorije i to okruzenje
Vecina "uhapsenih" 90-tih je bila svjesna i postovala je bastinu i kulturu drugih, nije imala ni oruzje ali izgubise glave
Samo zbog jebenog imena
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#65 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by 155_mm »

insomnia78 wrote:
155_mm wrote:pa zar se ne vidi da milorad provocira sukobe i da je to krajnji cilj ove desetogodisnje kampanje koja je sad samo intenzivirana. sve one price o modernizaciji i rekonstrukciji policije, ova medijska kampanja oko Srebrenice, ova otvorena podrska SPC (jer ni jedan srpski vodja ne smije povesti srpski narod ni u kakvo sranje bez odobrenja SPC) ukazuju na to da je odluceno da se mora polako ali sigurno krenuti u secesiju. izgelda da je procjenjeno da sto se vise ceka da ce sanse za uspijesnom secesijom biti sve manje. jer je ekonomsko-demografska pozicija srba sve slabija a nema naznaka da ce se u skorije vrijeme poboljsati odnosi na liniji NATO-RUS. u makedoniji se uveliko kuha. kud ovo sve vodi. :?

a najvise me brine me sto MZ ne reaguje. nije valjda da su oni odlucili da se neke stvari jedino mogu rijesiti sukobima. :?
Pa srbi su vidjeli, na milion primjera da nase reakcije idu od nikakvih preko mlakih do potpuno pogresnih

A ovo za Mz
Pa jel moguce da jos ima toliko naivnih :lol:
ne mislim na neku milost MZ ili da stanu na iciju stranu u BiH nego o njihovim interesima. jer ako njima nije u interesu da dodje do sukoba jer im to trenutno ne odgovara stvar se moze prekinuti koliko danas do podne. ali posto ne vidim nikakvu reakciju na ovo dizanje tenzija, pitam je su li oni to aminovali. mozda su i oni dosli do zakljucka da ovako vise ne ide nego da se mora nesto mijenjati. :?
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#66 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by emillio estevez »

Drvosjeca

Potencijalna prijetnje je jedino ako ima neprijavljeno oruzje.

Insomnia

92 godine nije bilo tolerancije prema drugim narodima.
johnlock071
Posts: 339
Joined: 03/08/2013 17:38

#67 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by johnlock071 »

Mister Yes wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote: Jašta, kao "bradonja" sa uvodnog posta. Vidiš kolika mu je brada do groba se protegla.
1. Nerdin također nije imao bradu. Poznajem ljude ovdje u Sarajevu koji VOLE Osamu Bin Ladena a ne nose bradu.
2. Sve informacije treba 10 puta provjeriti. Ko zna šta je istina
3. Naravno da će se desiti i pojedini slučaj da neko nevin bude uhapšen. To je jednostavno neminovnost. Ali akcija je usmjerena na naoružane vehabije i kao takvu je treba podržati. Umjesto kritike ja se nadam da će krenuti i u Federaciji.

Neki bi da se vječno kriju iza demokratije i ljudskih prava kako ih oni shvataju. Ali da bi društvo bilo uređeno po volji većine neka prava radikalne i ekstremne manjine se ipak moraju kršiti. Da je Tito poštivao sva moguća ljudska prava danas ne bi toliki ljudi žalili za Titom i Titovom policijom. Žao mi je, ali pravo većine nas da ne želimo od BiH napraviti Afganistan i bliski istok ipak je važnije od prava ekstremne manjine koja želi od BiH napraviti bliski istok.

Ipak, bojim se da je sav naš trud uzaludan jer ova ekstremna manjina je očigledno finansirana i podržana sa vrha i iz vana jer neko iz vana želi od BiH napraviti bliski istok. Vehabije su ubjedljivo najveća prijetnja koju su Bošnjaci ikada imali. Pakleni plan koji, bojim se, nećemo moći spriječiti.
Eto baš izgleda da ima smisla onaj tekst koji sam kopirao na originalnoj temi o Nerdinu, DŽABA SMO SE BRIJALI!! Iza čega se krije genocidna postava koja je terorizirala bošnjake devedesetih?
Mister Yes wrote: Vehabije su ubjedljivo najveća prijetnja koju su Bošnjaci ikada imali.
Zanimljivo, koliko je bilo tih vehabija 1992 u Bosni? Koliko ih je bilo u Prijedoru, Srebrenici, Bjeljini, Ahmićima, Višegradu??? KO NAS JE MASAKRIRAO AKO SU NAM VEHABIJE NAJVEĆA PRIJETNJA A NJIH TAMO NIJE BILO??

Da li si ti srbin provokator ili si bošnjak sa promahom u glavi de mi reci molim te?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#68 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by insomnia78 »

emillio estevez wrote:Drvosjeca

Potencijalna prijetnje je jedino ako ima neprijavljeno oruzje.

Insomnia

92 godine nije bilo tolerancije prema drugim narodima.
Pa od strane srba nije
Kome, cemu i na koji nacin su predstavljali prijetnju Bosnjaci Visegrada koji su pobjegli pred uzickim korpusom i onda bukvalno namamljeni da se vrate samo da bi bili pobijeni?
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#69 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by 155_mm »

emillio estevez wrote:Drvosjeca

Potencijalna prijetnje je jedino ako ima neprijavljeno oruzje.

Insomnia

92 godine nije bilo tolerancije prema drugim narodima.
jesi ti svjestan koliko stanovnika manjeg entiteta bi ostalo na slobodi kad bi po ovom tvom pravilu hapsilo.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#70 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by prog321 »

Chetnici sa kokardom i dvoglavim orlom ne sire nacionalnu netrpeljivost i nema potrebe da se hapse.
Dok zastava sa ljiljanima siri mrznju,. I naravno da moraju policijske strukture reagovati. :-D
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#71 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by emillio estevez »

insomnia78 wrote:
emillio estevez wrote:Drvosjeca

Potencijalna prijetnje je jedino ako ima neprijavljeno oruzje.

Insomnia

92 godine nije bilo tolerancije prema drugim narodima.
Pa od strane srba nije
Kome, cemu i na koji nacin su predstavljali prijetnju Bosnjaci Visegrada koji su pobjegli pred uzickim korpusom i onda bukvalno namamljeni da se vrate samo da bi bili pobijeni?
Ocigledno Srbima , ali brate i naivnost naroda.
Majke mi mile , tko je jos mogao vjerovati da "nece puknuti kod nas"
Drugi dijelovi zemlje su imali barem nesto organizirano.

Lezao ranjen u Livanjskoj bolnici ,kada sam gledao i slusao o Visegradu i brani.
Kod mene , znaci Tomislavgrad i okolica je 91 godine ,bilo jasno da nas nece zaobici.
Last edited by emillio estevez on 07/05/2015 11:19, edited 1 time in total.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#72 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by Thorgerson »

Ja sam jedan od onih optimista, al mrtvih bas. Ali meni ovo sve ne mirise na dobro.

Mi sarajlije kao i obicno smo van svih desavanja. Pa tako i sada. Ono, sto se ne desava nama - ne desava se uopste. Pa ce tako i ovaj problem polako doci do nasih vrata, kao i onomad 92'.

MZ, OHR vas nece spasiti - to zaboravite. A pogotovo sada. Dodik se trebao otjerati davnih dana, a sada kada bi OHR bilo sta pokusao protiv njega, pa on bi bio jaci jos sto puta medju svojima.

Ove rezolucije itd, to mozda izgleda smijesno i nemoguce na prvu. Ali to su dugorocni ciljevi, vizije. Ti kad kazes 2018 cemo se odcjepiti, pa i da ne postoji nikakva sansa za to ti si bacio sjeme, ko zna sta moze izrasti za 3 godine.

Niko nema pravo da uzurpira bilo koga. Na osnovu cega oni hapse ba pojedine ljude. Mrzim i ja te bradonje. Ali ne mozes ljude hapsiti ni na osnovu cega. Ne mozes. Pa nismo u 70-im.

I ok, ja bih i vjerovao snagama RS-a kad bi vidio da hapse i svoje. Ali kurko, svojim cetnicima puste da orgijaju, a ostale hapsi. Evo sad ce jos malo otvorenje Ferhadije u BL, oni ni dan danas nisu uhvatili nikoga da lezi za onog covjeka sto je preminuo u onom kamenjaju.

A evo imaju i snimak
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EjTwPCaMd28#t=126[/youtube]

Nisu ni pokusali. :run:
Last edited by Thorgerson on 07/05/2015 11:14, edited 1 time in total.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#73 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by 155_mm »

insomnia78 wrote:
emillio estevez wrote:Drvosjeca

Potencijalna prijetnje je jedino ako ima neprijavljeno oruzje.

Insomnia

92 godine nije bilo tolerancije prema drugim narodima.
Pa od strane srba nije
Kome, cemu i na koji nacin su predstavljali prijetnju Bosnjaci Visegrada koji su pobjegli pred uzickim korpusom i onda bukvalno namamljeni da se vrate samo da bi bili pobijeni?
i dan danas ne mogu da shvatim onu naivnost visegradskih bosnjaka ´92. ono je meni nepojmljivo. ali najgore mi je ova danasnja naivnost prezivjelih bosnjaka. cak se stvara dojam da su tadasnji Miuslimani bili pametniji od danasnjih Bosnjaka. za mene postoji samo jedna rijec koja opisuje ovo stanje bosnjackog naroda "baliluk".
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#74 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by emillio estevez »

155_mm wrote:
emillio estevez wrote:Drvosjeca

Potencijalna prijetnje je jedino ako ima neprijavljeno oruzje.

Insomnia

92 godine nije bilo tolerancije prema drugim narodima.
jesi ti svjestan koliko stanovnika manjeg entiteta bi ostalo na slobodi kad bi po ovom tvom pravilu hapsilo.
I gdje je onda problem , ako murija kakva vec i je radi svoj posao od jucer.
Otezavajuca okolnost je iskoristavanje sto si vec napisao !imena i prezimena.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#75 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by 155_mm »

emillio estevez wrote:
155_mm wrote:
emillio estevez wrote:Drvosjeca

Potencijalna prijetnje je jedino ako ima neprijavljeno oruzje.

Insomnia

92 godine nije bilo tolerancije prema drugim narodima.
jesi ti svjestan koliko stanovnika manjeg entiteta bi ostalo na slobodi kad bi po ovom tvom pravilu hapsilo.
I gdje je onda problem , ako murija kakva vec i je radi svoj posao od jucer.
Otezavajuca okolnost je iskoristavanje sto si vec napisao !imena i prezimena.
pa nije problem za mene nikakav. sto se mene tice koliko danas mogu poceti pretresi na primjer po opcini Tomislavgrad. sto da ne, od nekud se mora poceti. eno srbi su poceli sasvim slucajno od Srebrenice. i da se hapse svi koji imaju ne prijavljeno oruzje pa makar bila i vazdusna puska. imas li ti sta protiv ovog prijedloga?
Post Reply