Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Bellica

#3326 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica »

predstavnik wrote:Ovaj slucaj eko-inga bi trebalo objaviti u novinama, posebno sad pred izbore ce svi htjeti da objave vijest da MSP ne radi svoj posao i da godinama dopusta kriminal od strane Lopčalije Rusmira i njegove porodice
Slažem se u potpunosti. Oni nisu nikako upleteni u politiku, znam provjereno. Što se mene tiče, možemo se nekako uvezati i uraditi bilo šta samo da ljudi prestanu plaćati na lopovske račune.
eluna

#3327 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by eluna »

Bellica wrote:
predstavnik wrote:Ovaj slucaj eko-inga bi trebalo objaviti u novinama, posebno sad pred izbore ce svi htjeti da objave vijest da MSP ne radi svoj posao i da godinama dopusta kriminal od strane Lopčalije Rusmira i njegove porodice
Slažem se u potpunosti. Oni nisu nikako upleteni u politiku, znam provjereno. Što se mene tiče, možemo se nekako uvezati i uraditi bilo šta samo da ljudi prestanu plaćati na lopovske račune.
nažalost, klix ili novine će objaviti članak samo AKO IM SE PLATI .... možda osnovati fb grupu - to je još jedino što mi pada na pamet a da se ne plaća
Bellica

#3328 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica »

eluna wrote:
Bellica wrote:
nažalost, klix ili novine će objaviti članak samo AKO IM SE PLATI .... možda osnovati fb grupu - to je još jedino što mi pada na pamet a da se ne plaća
Ne plaća se, npr. dnevni avaz ne naplaćuje.
eluna

#3329 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by eluna »

Bellica wrote:
eluna wrote:
Bellica wrote: Slažem se u potpunosti. Oni nisu nikako upleteni u politiku, znam provjereno. Što se mene tiče, možemo se nekako uvezati i uraditi bilo šta samo da ljudi prestanu plaćati na lopovske račune.
Ne plaća se, npr. dnevni avaz ne naplaćuje.
nešto baš i nisam sigurna u to belice :roll:

nekako mi sve to oko eko inga spada u rubruku "business" pa se bojim da bi ipak ispostavili fakturu :(
Bellica

#3330 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica »

Ja znam da su bačenu bombu besplatno objavili. Nema veze, nazvat ću da pitam. Imaj na umu da je ministar koji je to dozvolio iz jedne stranke, a vlansik Avaza iz opozicije.
HALO.BA

#3331 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by HALO.BA »

evo nove legalne kradje eko lopcalije uz podršku ministarstva stambene politike
http://msp.ks.gov.ba/node/1483 :izet:

ma mi smo drzava za pozeliti,

:run:
Bellica

#3332 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica »

HALO.BA wrote:evo nove legalne kradje eko lopcalije uz podršku ministarstva stambene politike

Nemoj tako, važi im licenca samo šest mjeseci, ostalim upraviteljima cijelu godinu. I to je neki napredak :D

Nego, hoćemo li ih dati u medije ili nećemo??
Treebeard

#3333 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Treebeard »

Bellica wrote: Nemoj tako, važi im licenca samo šest mjeseci, ostalim upraviteljima cijelu godinu. I to je neki napredak :D
Njima 6mj. drugima 2.god.
Ocito ima neki razlog. :?
HALO.BA

#3334 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by HALO.BA »

Bellica wrote:
HALO.BA wrote:evo nove legalne kradje eko lopcalije uz podršku ministarstva stambene politike

Nemoj tako, važi im licenca samo šest mjeseci, ostalim upraviteljima cijelu godinu. I to je neki napredak :D

Može Belice, šta god ti predložiš! :bih: Zabranjeni forum? :thumbup:
Bellica

#3335 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica »

HALO.BA wrote:
Bellica wrote:

Može Belice, šta god ti predložiš! :bih: Zabranjeni forum? :thumbup:
Dobro, kontaktirat ću Aleksandra Hršuma-uvjet je da i ti budeš gost :-D
Bellica

#3336 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica »

Treebeard wrote:
Bellica wrote: Nemoj tako, važi im licenca samo šest mjeseci, ostalim upraviteljima cijelu godinu. I to je neki napredak :D
Njima 6mj. drugima 2.god.
Ocito ima neki razlog. :?
Ima ih još za licencu od 6 mjeseci, ali valjda bolje plaćaju pa imaju ove od dvije godine.
tap3ah75

#3337 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by tap3ah75 »

Imam li ja pravo (je li upravitelj obavezan) traziti da nam u haustor lijepe obavijesti koliko smo skupili novca, koliko gdje ide i za sta tog novca.
Mi imamo u Kaknju upravitelja i tete nam redovno ciste stubiste a majstori su jednom dolazili i postavili svijetlo ispred zgrade.

s telefona
Bellica

#3338 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica »

tap3ah75 wrote:Imam li ja pravo (je li upravitelj obavezan) traziti da nam u haustor lijepe obavijesti koliko smo skupili novca, koliko gdje ide i za sta tog novca.
Mi imamo u Kaknju upravitelja i tete nam redovno ciste stubiste a majstori su jednom dolazili i postavili svijetlo ispred zgrade.

s telefona
Imate pravo i to je obaveza upravitelja da dostavi predstavniku etažnih vlasnika, a on je dužan da to okači na oglasnu ploču ili negdje navidljivo mjesto u ulazu. Tako je bar za Kanton Sarajevo, ne znam za Kakanj, trebalo bi biti isto, ali kod nas u državi je inače sve komplikovano pa i ovo.
drdobarti

#3339 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by drdobarti »

.
Last edited by drdobarti on 22/09/2014 23:12, edited 1 time in total.
Bellica

#3340 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica »

drdobarti wrote:Meni je SA-BOOC upravitelj i stvarno su ekstra, jer imaju sve svoje radnike i nema cekanja svega dan da najvise cekas. Jer ljudi vec imaju firmu BOOC koja se bavi gradnjom i imaju razvijen sistem izmedu klijenta i firme.
http://www.booc.ba
Reklamiranje se plaća :D
drdobarti

#3341 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by drdobarti »

.
Last edited by drdobarti on 22/09/2014 23:13, edited 1 time in total.
drdobarti

#3342 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by drdobarti »

.
Last edited by drdobarti on 22/09/2014 23:13, edited 1 time in total.
Bellica

#3343 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica »

drdobarti wrote:znaci da je naplaceno od svakog upravitelja u temi :D
Ja se ne sjećam da je neko nekada pohvalio svog upraviteljA, ovdje se ljudi uglavnom žale :D a uz to još da je postavio web stranicu istog...ne sjećam se. Što se ovog upravitelja tiče, sumnjiva im je pozadina, malo sam sticajem okolnosti morala da istražujem, pa zato, pazi koga predlažeš.
Last edited by Bellica on 22/09/2014 20:42, edited 1 time in total.
Treebeard

#3344 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Treebeard »

Pomoć za povjerenike

PostPostao/la drdobarti dana 11/09/2014 10:47
Poštovanje,

Pošto godinama gledam kako nas Upravitelji kradu i otimaju novac povjerenicima, malo sam iščitao zakon i došao na jednu ideju. A ideja se sastoji od toga da je moguće imati manje račune za Upravitelje, naravno oni koji žele da naplaćuju svojim korisnicima manje račune.
Tako dakle odlučio sam otvoriti firmu ali pošto nisam politički opredijeljen i samo sam običan čovjek naišao sam na hiljadu i jednu prepreku. Tako dakle odlučio sam se okrenut onda običnim ljudima u pomoć,a pomoć se sastoji samo od potrebnih informacija. Jer ja mislim da je vrijeme da počnemo sami sebi olakšavat život i okruženje oko nas.
Zato molim Vas ako želite naravno da mi pomognete s pravljenjem baze podataka povjerenika.
Potrebno je samo da mi pošaljete podatke od povjerenika koje znate, a to su :
ulicu i broj
ime i prezime
broj telefona
koji Upravitelj zastupa tu stambenu jedinicu.

Naravno ako želite možete poslat u PP jer su ipak informacije lične.

Hvala Vam na pomoći u svakom slučaju!
:-) :mrgreen:
Bellica

#3345 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica »

Treebeard wrote:

Pomoć za povjerenike

PostPostao/la drdobarti dana 11/09/2014 10:47
Poštovanje,

Pošto godinama gledam kako nas Upravitelji kradu i otimaju novac povjerenicima, malo sam iščitao zakon i došao na jednu ideju. A ideja se sastoji od toga da je moguće imati manje račune za Upravitelje, naravno oni koji žele da naplaćuju svojim korisnicima manje račune.
Tako dakle odlučio sam otvoriti firmu ali pošto nisam politički opredijeljen i samo sam običan čovjek naišao sam na hiljadu i jednu prepreku. Tako dakle odlučio sam se okrenut onda običnim ljudima u pomoć,a pomoć se sastoji samo od potrebnih informacija. Jer ja mislim da je vrijeme da počnemo sami sebi olakšavat život i okruženje oko nas.
Zato molim Vas ako želite naravno da mi pomognete s pravljenjem baze podataka povjerenika.
Potrebno je samo da mi pošaljete podatke od povjerenika koje znate, a to su :
ulicu i broj
ime i prezime
broj telefona
koji Upravitelj zastupa tu stambenu jedinicu.

Naravno ako želite možete poslat u PP jer su ipak informacije lične.

Hvala Vam na pomoći u svakom slučaju!
:-) :mrgreen:
Hvala ti do neba, da te poznajem častila bih te kafom :-D
HALO.BA

#3346 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by HALO.BA »

drdobarti wrote:Meni je SA-BOOC upravitelj i stvarno su ekstra, jer imaju sve svoje radnike i nema cekanja svega dan da najvise cekas. Jer ljudi vec imaju firmu BOOC koja se bavi gradnjom i imaju razvijen sistem izmedu klijenta i firme.
Jel ovo onaj upravitelj sto shatro osigurava zgrade gratis??????? :lol: ili mozda moluje svaki drugi put besplatno :lol:

a reklamira sam sebe :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: po forumima

Ovi sto naprave zgrade, pa ne mogu u istim stanove i poslovne prostore da prodaju, a moraju da imaju upravitelja.
Pa od tuge otvaraju upraviteljsku firmu da sami sebi uplacuju :lol: :lol: ko i onaj Causevic iz Teloptica sto je otvorio Importane upraviteljsku firmu, jos malo pa ce Bakir otvoriti prvu international Al Shiddi upraviteljsku firmu.

Dobra reklama se daleko cuje, a losa jos dalje!!
Bellica

#3347 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica »

HALO.BA wrote:
Jel ovo onaj upravitelj sto shatro osigurava zgrade gratis??????? :lol: ili mozda moluje svaki drugi put besplatno :lol:

a reklamira sam sebe :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: po forumima

Ovi sto naprave zgrade, pa ne mogu u istim stanove i poslovne prostore da prodaju, a moraju da imaju upravitelja.
Pa od tuge otvaraju upraviteljsku firmu da sami sebi uplacuju :lol: :lol: ko i onaj Causevic iz Teloptica sto je otvorio Importane upraviteljsku firmu, jos malo pa ce Bakir otvoriti prvu international Al Shiddi upraviteljsku firmu.

Dobra reklama se daleko cuje, a losa jos dalje!!
Sve što bih dodala na ovo tvoje bilo bi suvišno :thumbup:
four

#3348 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by four »

Negdje sam procitao da usluge vrsene u skladu sa Zakonom o upravljanju i odrzavanju zajednickih dijelova i uredjaja zgrade (upraviteljstvo) ne zastarjevaju u roku od jedne godine (član 378. ZOO-a) nego u roku od 3 godine. Medjutim sad to nigdje ne mogu naci, pa me zanima da li je to tako, ima li neki stav suda i na osnovu cega?
Bellica

#3349 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica »

four wrote:Negdje sam procitao da usluge vrsene u skladu sa Zakonom o upravljanju i odrzavanju zajednickih dijelova i uredjaja zgrade (upraviteljstvo) ne zastarjevaju u roku od jedne godine (član 378. ZOO-a) nego u roku od 3 godine. Medjutim sad to nigdje ne mogu naci, pa me zanima da li je to tako, ima li neki stav suda i na osnovu cega?
Pogledaj u Zakonu o stvarnim pravima, ja se isto sjećam da je bilo tri godine, ali je onda to nekome prestalo odgovarati pa govore kako je jedna godina dovoljna za žalbe.
Haris.ba

#3350 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Haris.ba »

Može pomoć, gdje u zakonu o stvarnim pravima piše o zastari potraživanja po "upraviteljstvu"?

Ja nisam nigdje našao. Koliko znam važe odredbe iz Zakona o obligacionim odnosima o zastari (3 godine).

Hvala
Post Reply