Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#26 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by PipiDugaDevetka » 24/08/2009 00:58

Mogu govoriti o mom upravitelju, a to je FAMOS-gradnja, a ostale upravitelje cijenim po web. prezentacijama, njihovim web. stranicama.

OKI
HETIG
SARAJEVOSTAN
STAMBENA ZADRUGA ŽELJEZNIČARA
EKOING

Samo ovih 5 upravitelja imaju svoju web. prezentaciju. Od toga, EKOing stranica je ''u izradi'' što se tiče upraviteljstva, a Stambena zadruga željezničara ima vrlo malo informacija o upraviteljstvu.

Prve tri firme imaju solidnu web. prezentaciju i mnoštvo informacija.

Svi ostali upravitelji, njih devet su, po mom mišljenju, neozbiljne firme. Neposjedovanje web. prezentacije ukazuje na neulaganje vlasnika/direktora ovih firmi u nove načine poslovanja što je odraz nastojanja vlasnika za brzom zaradom ili su preokupirani ostalim poslovima koje rade pored upraviteljstva, pa im ovo dođe onako, usput.

Da imam mogućnost biranja, izabrao bih za upravitelja u mojoj zgradi OKI, HETIG ili SARAJEVOSTAN, a @Bellicu za predstavnicu vlasnika moje zgrade za saradnju sa upraviteljem.

Pošto sam u svađi sa komšijama, ne usuđujem se ni predložiti promjenu upravitelja i predstavnika.
Uostalom, moj ''slizani predstavnik'' je održao ukupno tri skupa etažnih vlasnika i to u septembru 2002. g. prvi put, posljednji put i nikada više.
Ovaj skup etažnih vlasnika održan prikupljanjem potpisa. Niko ne zna gdje idu naše pare i koliko imamo na računu. Moj upravitelj je ujedno i nadogr(a)ditelj=FAMOS-g(k)radnja.

Bellica

#27 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica » 24/08/2009 12:21

PipiDugaDevetka wrote:Mogu govoriti o mom upravitelju, a to je FAMOS-gradnja, a ostale upravitelje cijenim po web. prezentacijama, njihovim web. stranicama.

OKI
HETIG
SARAJEVOSTAN
STAMBENA ZADRUGA ŽELJEZNIČARA
EKOING

Samo ovih 5 upravitelja imaju svoju web. prezentaciju. Od toga, EKOing stranica je ''u izradi'' što se tiče upraviteljstva, a Stambena zadruga željezničara ima vrlo malo informacija o upraviteljstvu.

Prve tri firme imaju solidnu web. prezentaciju i mnoštvo informacija.

Svi ostali upravitelji, njih devet su, po mom mišljenju, neozbiljne firme. Neposjedovanje web. prezentacije ukazuje na neulaganje vlasnika/direktora ovih firmi u nove načine poslovanja što je odraz nastojanja vlasnika za brzom zaradom ili su preokupirani ostalim poslovima koje rade pored upraviteljstva, pa im ovo dođe onako, usput.

Da imam mogućnost biranja, izabrao bih za upravitelja u mojoj zgradi OKI, HETIG ili SARAJEVOSTAN, a @Bellicu za predstavnicu vlasnika moje zgrade za saradnju sa upraviteljem.

Pošto sam u svađi sa komšijama, ne usuđujem se ni predložiti promjenu upravitelja i predstavnika.
Uostalom, moj ''slizani predstavnik'' je održao ukupno tri skupa etažnih vlasnika i to u septembru 2002. g. prvi put, posljednji put i nikada više.
Ovaj skup etažnih vlasnika održan prikupljanjem potpisa. Niko ne zna gdje idu naše pare i koliko imamo na računu. Moj upravitelj je ujedno i nadogr(a)ditelj=FAMOS-g(k)radnja.
Hvala ti puno na odgovoru,a i na ukazanom povjerenju!I ja sam bila u svadji s komsijama zbog bivseg predstavnika,ali sam ipak skupila hrabrosti,predlozila da budem predstavnica,ugovorila sastanak i sada samo moram da opravdam ukazano povjerenje!!!Sada imamo sastanke kucnog savjeta 2 puta godisnje ili cesce po potrebi!A ti mozes da radis sta hoces jer imas stan u toj zgradi i imas pravo da biras i predstavnika i upravitelja!Ja mislim da je moja zgrada bila najgora u Sarajevu,a sada je hvala Bogu sve ok!Morate da birate ono bolje i ono sto volite,a ne da tolerisete tamo nekoga ko vam uzima novce,a ne radi nista!!!Sretno!I stojim ti na raspolaganju!

ja1977

#28 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by ja1977 » 24/08/2009 12:28

Mi nemamo upravitelja.

Bila neka lopovska firma koja je propala i evo vec dvije godine smo bez upravitelja.

Ja bih licno volio da ga imamo jer mislim da to nije losa stvar, ali ostali stanari nisu istog misljenja

duboka_misao

#29 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by duboka_misao » 24/08/2009 12:31

ja1977 wrote:Mi nemamo upravitelja.

Bila neka lopovska firma koja je propala i evo vec dvije godine smo bez upravitelja.

Ja bih licno volio da ga imamo jer mislim da to nije losa stvar, ali ostali stanari nisu istog misljenja
cek, zar moze zgrada da nema nikako upravitelja ?

Bellica

#30 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica » 24/08/2009 12:43

Iskreno tesko mi je povjerovati da nemate upravitelja kad je on obavezan po zakonu!Ako ga sami ne izaberete drzava vam ga dodijeli,a ako ne mozete da se dogovorite ko ce vam biti predstavnik i to vam dodijele i duzni ste placati mjesecnu naknadu(racune za odrzavanje) upravitelju,a oni su duzni da obavljaju sve ono za sto ih zakon obavezuje,samo oni ne mogu raditi bez predstavnika!A gdje stanujes ako smijem pitati,ne moras pisati adresu i broj samo dio grada jer stvarno ne mogu vjerovati da je vasa zgrada bez upravitelja!Ma upravitelji su super firme,jer zamisli da za svaki posao u zgradi moras privatno placati i traziti majstore koji ne znaju ni tablicu mnozenja,a dodje da ti mijenja sat od struje,strasno!!!Morate imati sastanak kucnog savjeta i dogovoriti se jer zamisli da vam drzava dodijeli nekog upravitelja,tad pogotovo necete biti zadovoljni bolje je da sami birate i upravitelja,a i predstavnika!!!

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#31 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by PipiDugaDevetka » 24/08/2009 13:31

duboka_misao wrote:

Ne može po Zakonu, ali je to što nemaju upravitelja i dalje SVE PO ZAKONU!
Imam saznanja za dvije zgrade koje nemaju upravitelja, na Dobrinji (Velika zgrada, sa [email protected] info.) i u Vogošći (Manja zgrada).

@ja1977,
Pa, imate li prinudnog upravitelja, plaćate li upraviteljninu?

@Bellice,
Loš si primjer uzela ovo za ugradnju strujomjera, to radi EDP.

Bolji je i prinudni upravitelj od moga upravitelja, FAMOS-gradnje i predstavnika, gurbeta đuturumskog, I.K.!

Bellica

#32 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica » 24/08/2009 13:39

PipiDugaDevetka wrote:
duboka_misao wrote:

Ne može po Zakonu, ali je to što nemaju upravitelja i dalje SVE PO ZAKONU.
Imam saznanja za dvije zgrade koje nemaju upravitelja, na Dobrinji (Velika zgrada, sa liftovima) i u Vogošći (Manja zgrada).
@ja1977, pa imate li prinudnog upravitelja, plaćate li upraviteljninu?

@Bellice,
Loš si primjer uzela ovo za ugradnju strujomjera, to radi EDP.

Bolji je i prinudni upravitelj od moga upravitelja, FAMOS-gradnje i predstavnika, gurbeta đuturumskog, I.K.!
Pa mislim da se zakoni slabo postuju pa toko i kod ovog korisnika ja1977!Nije ovo los primjer,nama upravitelj ugradjuje strujomjere,imam nalog za to kao dokaz,u maju su ugradili mom komsiji,ja otvorila nalog,oni dosli i postavili,a radnici iz elektroprivrede su dosli da ga "deblokiraju"!!!Ma to je i onako samo primjer,ima ih koliko hoces,dodje elekticar i pita "Imate li mozda brifer?"Je li to elekticar molim te!?Onako ljudi dodju sa svojom opremom,naprave, predstavnica tj.ja pregledam,ako je sve ok potpisem im,a ako nije zamolim da opet naprave,pregledam opet,tek onda potpisem,i svi smo zadovoljni!!!A prinudni upravitelji su samo do onog dana dok vi ne izaberete onog kojeg hocete!A godine za predstavnika etaznih vlasnika nisu bitne ja sam najmladja predstavnica etaqznih vlasnika i super mi je!!!!A imali smo i mi jednog djuturuma,ali sam ga ja zamijenila!!!

sheilak

#33 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by sheilak » 24/08/2009 13:42

Kod nas je famozni TIP TOP, na informacijama su tek odnedavno saznali za njih, pa su mi napokon bili s u stanju dati njihov broj. Inace, uzasni su. Svaki kvar moramo dodatno placati. Na primjer, lift nam nije radio vise od mjesec dana, nisu ga popravljali dok stanari nisu pristali posebno im platiti sanaciju lifta, a i inace se stalno kvario te su ga samo " krpili ", tako reci. Isto tako, komsiji na 8. spratu je stan poplavljen jer je krov prokisnjavao, naravno, sanaciju krova morao je on sam platiti.

Pitanje, za sto oni koriste iznos koji im se redovno uplacuje svaki mjesec i koji su ponovo povisili- za cistacicu, jednom sedmicno jer ocigledno sve drugo moramo ekstra platiti ? Mislim, stvarno im je skupa ta cistacica.

Sta su zapravo obaveze jednog kucnog upravitelja ? Nisam pogledala ugovor jer nisam vlasnik stana, pa ako mi neko ukratko moze reci .

sheilak

#34 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by sheilak » 24/08/2009 13:48

@Herr Flick

Dakle, i krov i lift? Jesam li u pravu kada mislim da bi oni to trebali sanirati novcem od mjesecnih uplata ?

Pokusali smo ih promijeniti, ali nisu svi saglasni s tim ( oni na niizm spratovima ). Vidjecemo, ali dodatni novac za llift-ne damo .

Bellica

#35 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica » 24/08/2009 13:57

sheilak wrote:Kod nas je famozni TIP TOP, na informacijama su tek odnedavno saznali za njih, pa su mi napokon bili s u stanju dati njihov broj. Inace, uzasni su. Svaki kvar moramo dodatno placati. Na primjer, lift nam nije radio vise od mjesec dana, nisu ga popravljali dok stanari nisu pristali posebno im platiti sanaciju lifta, a i inace se stalno kvario te su ga samo " krpili ", tako reci. Isto tako, komsiji na 8. spratu je stan poplavljen jer je krov prokisnjavao, naravno, sanaciju krova morao je on sam platiti.

Pitanje, za sto oni koriste iznos koji im se redovno uplacuje svaki mjesec i koji su ponovo povisili- za cistacicu, jednom sedmicno jer ocigledno sve drugo moramo ekstra platiti ? Mislim, stvarno im je skupa ta cistacica.

Sta su zapravo obaveze jednog kucnog upravitelja ? Nisam pogledala ugovor jer nisam vlasnik stana, pa ako mi neko ukratko moze reci .
Ovako,mi smo imali isti problem kao i vi,ali evo napisat cu kako se kod nas rijesilo pa mozda i kod vas u zgradi tako bude!Isto se desavalo,placali odrzavanje,placali dodatno!Predtavnik etaznih vlasnika je bio uzasan,upravitelji jos gori!Prosle godine sazovem ja sastanak(prvi nakon 3 godine) predlozim se za predstavnicu etaznih vlasnika,stanari me prihvate skupim potpise,onda opet skupim potpise da mijenjemo upravitelje i to obavim,spisak odnesem kod novih upravitelja,oni e upisu kao predstavnicu,spisak dostave ministarstvu (stambene politike ja mislim) i sve je ok sada!Vec sam pisala da je ulaz "ozivio"za nepunu godinu dana!Imamo toliko novca na racunu da cu poceti da sadim ruze jer ne znam sa drugo da napravim!Upravitelji rade svoj posao,ja otvorim nalog,dodje majstor,popravi,pregledam,potpisem,oni naplate s racuna(to je sav novac koji mi uplacujemo i nikad nista dodatno ne placamo),zgrada je osigurana,placamo i osiguranje i sve je ok!Ja odrzavam sastanke kucnog savjeta svakih 6 mjeseci,a nekad i cesce-po potrebi,uvijek sam dostupna,odgovorno radim svoj posao,cistacica nam cisti 2 puta sedmicno,redovno se sve odrzava i lift i sve ostalo!A rad upravitelja u velikoj mjeri zavisi od predstavnika stanara jer bez njega oni ne mogu raditi!A obaveze upravitelja su odrzavanje zajednickih prostorija,popravci u zgradi(struja,voda,telefon,interfon,postanski sanducici)ali sve to uz predstavnika!Imas pravilnik na Internetu pa procitaj-pogledaj pravilnik kod OKI upravitelja,imas zakone koji ih obavezuju da odrzavaju zgradu pa procitaj!!U svakom slucaju,nas problem je rijesen,a nadam se da ce tako biti i u vasoj zgradi!

PipiDugaDevetka

#36 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by PipiDugaDevetka » 24/08/2009 13:59

Ne znam koji su dijelovi lifta najvažniji, ali da ne bi upravitelj (Podizvođač ovlašten za servisiranje liftova) došao u iskušenje da zamijeni recimo, motor lifta, ZAPISATI SERIJSKI BROJ MOTORA kada počne opravka!

Bellica

#37 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica » 24/08/2009 14:00

sheilak wrote:@Herr Flick

Dakle, i krov i lift? Jesam li u pravu kada mislim da bi oni to trebali sanirati novcem od mjesecnih uplata ?

Pokusali smo ih promijeniti, ali nisu svi saglasni s tim ( oni na niizm spratovima ). Vidjecemo, ali dodatni novac za llift-ne damo .
Ne moraju svi potpisati samo 51% stanara!!!

sheilak

#38 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by sheilak » 24/08/2009 14:03

@ Herr Flick

Moguce je, ali nisam sigurna jer tek odnedavno zivim u toj zgradi ( cijelo vrijeme ). Provjericu.

@ Bellica

Super je kod vas ispalo! Svaka cast. Vjerujem da cemo i mi uskoro uspjeti promijeniti tu famoznu firmu.

Hvala oboma. :)

Bellica

#39 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica » 24/08/2009 14:04

PipiDugaDevetka wrote:Ne znam koji su dijelovi lifta najvažniji, ali da ne bi upravitelj (Podizvođač ovlašten za servisiranje liftova) došao u iskušenje da zamijeni recimo, motor lifta, ZAPISATI SERIJSKI BROJ MOTORA kada počne opravka!
Kad imas dobrog predstavnika,koji ima dobru suradju s upraviteljima,sve je posteno i ne moze da bude problema!!!Svaki dio koji se ugradi ima garanciju i ako nesto ne valja reklamiras i eto naprave ponovo!Samo sto se meni ne moze desiti propust,uvijek budem s majstorima,od kad dodju,pocnu raditi,pa kad zavrse lijepo ih ispratim i ne mogu me prevariti!!!Mogu druge predstavnike kojima nije bitno kako ce uraditi i da li ce sve funkcionisati kasnije!Meni je bitno, narocito kad je u pitanju lift,ne daj Boze da se neko zaglavi i nastrada!!!

Bellica

#40 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica » 24/08/2009 14:08

sheilak wrote:@ Herr Flick

Moguce je, ali nisam sigurna jer tek odnedavno zivim u toj zgradi ( cijelo vrijeme ). Provjericu.

@ Bellica

Super je kod vas ispalo! Svaka cast. Vjerujem da cemo i mi uskoro uspjeti promijeniti tu famoznu firmu.

Hvala oboma. :)
Nema na cemu,voljela bih kad bih mogla jos da ti pomognem!A ako postoji nesto sto mogu uraditi za tebe stojim ti na raspolaganju,slobodno se javi!!!
A ako nema dovoljno sredstava na racunu,uz dobru suradnju upravitelja i predstavnika etaznih vlasnika moze se taj veliki kvar popraviti na kredit-bez kamate :) pa da se odplacuje uz redovno placanje racuna!Nije ti bukvalno kredit nego oni to urade bez novaca,ali im to placate kasnije postepenoredovnim placanjem racuna!!!

nineinchnails

#41 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by nineinchnails » 24/08/2009 14:08

modesti wrote: Sada se nešto mijenjao zakon o upraviteljima, malo je povoljniji za nas, stanare. Do promjene zakona je bila autokratija (upravitelj Tito, mi plaćamo onako). Sada je on dužan da, bez obzira na procenat plaćanja u haustoru, obezbjedi određene stvari (ne znam detalje).
E? Gdje to pise?
Mi imamo jednu zabu koja drzi monopol nad povjerenikom (valjda se to tako zove), a sa odrzavanje je zaduzen OKI.
Ne rade nista apsolutno (sem ciscenja stubista) a treba uraditi milion stvari.

Bellica

#42 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica » 24/08/2009 14:14

nineinchnails wrote:
modesti wrote: Sada se nešto mijenjao zakon o upraviteljima, malo je povoljniji za nas, stanare. Do promjene zakona je bila autokratija (upravitelj Tito, mi plaćamo onako). Sada je on dužan da, bez obzira na procenat plaćanja u haustoru, obezbjedi određene stvari (ne znam detalje).
E? Gdje to pise?
Mi imamo jednu zabu koja drzi monopol nad povjerenikom (valjda se to tako zove), a sa odrzavanje je zaduzen OKI.
Ne rade nista apsolutno (sem ciscenja stubista) a treba uraditi milion stvari.

MIJENJAJ PREDSTAVNIKA!!!!Mi smo imali isti problem,promijenili predstavnika(inace sam ja nova predstavnica)i sada je sve OK!Ako imas vremena procitaj moje post-ove i vidjet ces kako smo napredovali u nepunu godinu dana!!!

ja1977

#43 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by ja1977 » 24/08/2009 14:17

PipiDugaDevetka wrote:
duboka_misao wrote:

Ne može po Zakonu, ali je to što nemaju upravitelja i dalje SVE PO ZAKONU!
Imam saznanja za dvije zgrade koje nemaju upravitelja, na Dobrinji (Velika zgrada, sa [email protected] info.) i u Vogošći (Manja zgrada).

@ja1977,
Pa, imate li prinudnog upravitelja, plaćate li upraviteljninu?

Ne, nemamo nikakvog upravitelja, ni prinudnog ni "ne prinudnog". :D
Ne znam kako, ali nam ga niko nikada nije nametnuo. Ja pokusao nesto dogovoriti sa komsijama, ali nije islo.

Imamo tetu koja cisti haustor jednom hefticno i mislim da njoj svi placaju.

jale

#44 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by jale » 24/08/2009 14:22

sheilak wrote:Kod nas je famozni TIP TOP, na informacijama su tek odnedavno saznali za njih, pa su mi napokon bili s u stanju dati njihov broj. Inace, uzasni su. Svaki kvar moramo dodatno placati. Na primjer, lift nam nije radio vise od mjesec dana, nisu ga popravljali dok stanari nisu pristali posebno im platiti sanaciju lifta, a i inace se stalno kvario te su ga samo " krpili ", tako reci. Isto tako, komsiji na 8. spratu je stan poplavljen jer je krov prokisnjavao, naravno, sanaciju krova morao je on sam platiti.

Mislim da je to vise do stanara koji ne placaju.
Ja sam prije nesto vise od dvije godine kupio stan u zgradi koju odrzava TIP TOP i nemam ni jednu zamjerku na njihov rad. Lift jos nikada nije bio u kvaru, samo redovni kontrolni servisi. Skoro svaki dan auto njihovo je pred zgradom, nesto rade, sredjuju. Jedino smo za ugradnju interfona trebali platiti samo onu slusalicu u stanu (25 Km, cini mi se). Ali vecina stanara redovno placa racune.

Bellica

#45 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica » 24/08/2009 14:23

Ako stvarno zelis upravitelje i normalno odrzavanje zgrade sam se potrudi(kao ja),dovedi im nove upravitelje neka oni odrza sastanak s tvojim komsijama pa ces vidjeti hoce li da pristanu ili ne!!!Ako mogu nekako da ti pomognem stojim ti na raspolaganju,slobodno se javi!!!Jer znam kako je tesko s komsijama jos ako su stariji pa hoce onaj stari princip odrzavanja!Imala sam isti problem,ali sad je super!!!

nineinchnails

#46 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by nineinchnails » 24/08/2009 14:28

Bellica wrote: Onako ljudi dodju sa svojom opremom,naprave, predstavnica tj.ja pregledam,ako je sve ok potpisem im,a ako nije zamolim da opet naprave,pregledam opet,tek onda potpisem,i svi smo zadovoljni!!!A prinudni upravitelji su samo do onog dana dok vi ne izaberete onog kojeg hocete!A godine za predstavnika etaznih vlasnika nisu bitne ja sam najmladja predstavnica etaqznih vlasnika i super mi je!!!!A imali smo i mi jednog djuturuma,ali sam ga ja zamijenila!!!
Kako si ga zamijenila?
Hocu i ja da to uzmem pod svoje jer ova nasa zaba nista ne radi.

Bellica

#47 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica » 24/08/2009 14:32

nineinchnails wrote:
Bellica wrote: Onako ljudi dodju sa svojom opremom,naprave, predstavnica tj.ja pregledam,ako je sve ok potpisem im,a ako nije zamolim da opet naprave,pregledam opet,tek onda potpisem,i svi smo zadovoljni!!!A prinudni upravitelji su samo do onog dana dok vi ne izaberete onog kojeg hocete!A godine za predstavnika etaznih vlasnika nisu bitne ja sam najmladja predstavnica etaqznih vlasnika i super mi je!!!!A imali smo i mi jednog djuturuma,ali sam ga ja zamijenila!!!
Kako si ga zamijenila?
Lijepo i to nisam samo predstavnica u svojoj zgradi nego u jos jednoj!Ugovorila sastanak,dosli stanari,iznijela svu aktuelnu problematiku,si se slozoli samnom,ponijela papir da mi potpisu,potpisalo80% stanara,potpisali mi i za promijenu upravitelja,sve to odnijela kod upravitelja(ovih novih),oni poslali u ministarstvo i sad nam je kao sto mozes predpostaviti SUPER!Biti predstavnik stanara moze biti lose,ali ja sam na svu srecu sretna,svi me postuju,radim kako najbolje mogu svi su zadovoljni pa i ja moram biti!

nineinchnails

#48 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by nineinchnails » 24/08/2009 14:50

Bellica wrote:
nineinchnails wrote:
Kako si ga zamijenila?
Lijepo i to nisam samo predstavnica u svojoj zgradi nego u jos jednoj!Ugovorila sastanak,dosli stanari,iznijela svu aktuelnu problematiku,si se slozoli samnom,ponijela papir da mi potpisu,potpisalo80% stanara,potpisali mi i za promijenu upravitelja,sve to odnijela kod upravitelja(ovih novih),oni poslali u ministarstvo i sad nam je kao sto mozes predpostaviti SUPER!Biti predstavnik stanara moze biti lose,ali ja sam na svu srecu sretna,svi me postuju,radim kako najbolje mogu svi su zadovoljni pa i ja moram biti!
Ova predstavnica mi je jednom rekla nesto kao "rado bi ona to dala nekome drugom da radi", nego ne znam jel' to moze tako "da me ona stavi kao zamjenu" ili mora ici preko tih potpisa stanara.
Sastanak stanara nismo nikad ni imali, a zivim u ovoj zgradi vec 2.5 godine.

PipiDugaDevetka

#49 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by PipiDugaDevetka » 24/08/2009 15:12

nineinchnails wrote: ,,....Ova predstavnica mi je jednom rekla nesto kao "rado bi ona to dala nekome drugom da radi", nego ne znam jel' to moze tako "da me ona stavi kao zamjenu" ili mora ici preko tih potpisa stanara.
Sastanak stanara nismo nikad ni imali, a zivim u ovoj zgradi vec 2.5 godine.
Predstavnik vlasnika etaža/zgrade može biti bilo koje lice starije od 18 godina koje ne mora živjeti u toj zgradi. Može to raditi, predstavljati vas i neka firma.
Skup etažnih vlasnika se može održati i prikupljanjem potpisa.
Preporučujem ti da pročitaš Zakon o održavanju zgrada i upravljanju zgradama Kantona SA i da angažuješ @Bellicu!
UPRAVITELJI wrote:"EKO-ING" d.o.o. Sarajevo Rusmir Lopčalija +387(0)33 259-200 27/01-1/02 04.04.2002 11.09.2009 Dajanli Ibrahimbega br.6 http://www.ekoing.ba/

"EPISMONT" d.o.o. Sarajevo Nusret Pršeš +387(0)33 458-196 27/01-8/02 10.05.2002 11.09.2009 Esada Pašalića br.10

"FAMOS-GRADNJA" d.d. Sarajevo Enver Muharemović +387(0)33 614-001 27/01-6/02 10.05.2002 11.09.2009 6 April br.3

"FIDGES INŽINJERING" d.o.o. Sarajevo Ivan Šimunović +387(0)33 712-700 27/01-20/03 11.09.2003 11.09.2009 Geteova br.12

"GOLDING DESING" d.o.o. Sarajevo Munib Suljević +387(0)33 650-263 27/01-22/05 12.12.2006 11.09.2010 Topal Osman Paše br.19

"HETIG" d.d. Sarajevo Suad Alić +387(0)33 235-377 27/01-9/02 10.05.2002 11.09.2009 Trg međunarodnog prijateljstva br.11 http://www.hetig.co.ba/

"HIDROMONTAŽA" d.d. Sarajevo Sead Vranić +387(0)33 655-913 27/01-19/02 11.09.2003 11.09.2009 Muhameda ef. Pandže br.15

"JOBING" d.o.o. Sarajevo Adem Kajanija +387(0)33 464-545 27/01-15/02 02.10.2002 11.09.2009 Grada Kalgarija br.3

"LARES-Upravitelj" d.o.o. Sarajevo Želimir Karlović +387(0)33 206-252 27/01-4/02 04.04.2002 11.09.2009 Bolnička br.11

"METAL-EXPORT" d.o.o. Sarajevo Zoran Popović +387(0)33 657-128
+387(0)33 657-133 27/01-21/05 11.05.2005 11.05.2009 Antuna Branka Šimića br.2a

"OKI-Upravitelj" d.o.o. Sarajevo Senad Krajina +387(0)33 223-737 27/01-3/02 04.04.2002 11.09.2009 Ćemaluša br.6 http://www.oki.ba/

"SARAJEVOSTAN" d.d. Sarajevo Faruk Šahović +387(0)33 276-690 27/01-5/02 08.04.2009 11.09.2009 Dolina br.8 http://www.sarajevostan.com.ba/

"STAMBENA ZADRUGA ŽELJEZNIČARA" sa p.o. Sarajevo Šemsija Alibegović +387(0)33 442-015 27/01-14/02 21.08.2002 11.09.2009 Augusta Brauna br.4/IX http://www.szz.ba/

"TIP-TOP" d.o.o. Sarajevo Hasib Fakić +387(0)33 429-585 27/01-12/02 21.08.2002 11.09.2009 Francuske Revolucije br.49

Bellica

#50 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica » 24/08/2009 16:14

Moraju se potpisati stanari njih 51% da su saglasni da im ti ili neko drugi bude predstavnik i taj spisak mora biti uredno ispunjen i potpisan jer ide u ministarstvo!!!

Post Reply