Ko pada zajedno sa Harisom Silajdzicem

zrikavac48

Post by zrikavac48 » 29/01/2008 10:30

Vodenjak wrote:
huble2007 wrote:Nisam znao da je ovo forum lenjinovih boljsevika ... mada sumnajm da ste se uopse i todili u to doba na koje se pozivate ... ne mislim naravno na lenjinovo doba, nego blizu proslost :lol: :lol: :lol:
:sax:
A jesi li se ti rodio da bi znao kako je bilo?
Ako jesi, sta si, bolan radio? :?
Sjedio na ushima u vjecnom mraku koji si sam sebi napravio? :oops:

Vjerojatno imam godina koliko dva prosjecna ucesnika ovog foruma. Prema tome dosta pamtim, a i podosta iskustva stekoh. Sveci ne hodaju po zemlji.
Josip Broz Tito je bio covijek sa manama (mahanama) i vrlinama. Koliko je ucinio dobra ili zla narodu tadasnje drzave kojom je upravljao-vladao reci ce temeljita i nepristrasna analiza dobrih strucnjaka raznih profila drustvenih nauka.
Sigurno je da 1955-te, deset godina poslije 2. svijetskog rata nije bilo toliko sirotinje i gladnih ( i pored toga sto je "stara" Jugoslavija usla u 2. sv. rat kao vrlo siromasna agrarna drzava)kao sto, racunajuci procentualno, ima danas u svakoj novo nastaloj drzavi iz bivse Jugoslavije izuzev Slovenije.
Vrijeme Tita je vrijeme materijalne sigurnosti za najveci broj gradjana tadasnje zemlje.
Last edited by zrikavac48 on 29/01/2008 11:04, edited 1 time in total.

Vodenjak

Post by Vodenjak » 29/01/2008 10:42

zrikavac48 wrote:
Vodenjak wrote:
huble2007 wrote:Nisam znao da je ovo forum lenjinovih boljsevika ... mada sumnajm da ste se uopse i todili u to doba na koje se pozivate ... ne mislim naravno na lenjinovo doba, nego blizu proslost :lol: :lol: :lol:
:sax:
A jesi li se ti rodio da bi znao kako je bilo?
Ako jesi, sta si, bolan radio? :?
Sjedio na ushima u vjecnom mraku koji si sam sebi napravio? :oops:

Vjerojatno imam godina koliko dva prosjecna ucesnika ovog foruma. Prema tome dosta pamtim, a i podosta iskustva stekoh. Sveci ne hodaju po zemlji.
Josip Broz Tito je bio covijek sa manama (mahanama) i vrlinama. Koliko je ucinio dobra ili zla narodu tadasnje drzave kojom je upravljao-vladao reci ce temeljita i nepristrasna analiza dobrih strucnjaka raznih profila drustvenih nauka.
Sigurno je da 1955-te, deset godina poslije 2. svijetskog rata nije bilo toliko sirotinje i gladnih ( i pored toga sto je "stara" Jugoslavija usla u 2. sv. rat kao vrlo siromasna agrarna drzava)kao sto, racunajuci procentualno, ima danas u svakoj novo nastaloj drzavi iz bivse Jugoslavije izuzev Slovenije.
Vrijeme Tata je vrijeme materijalne sigurnosti za najveci broj gradjana tadasnje zemlje.
Problem je, generacijo, upravo u onom boldiranom.
Mnogi ovdje misle da je Broz trebao da ih nina i da im svako vece flashicu s mlijekom priprema pa da oni sisaju, sisaju, sisaju...
Niko da se osvrne na pitanje sta je SAM uradio od svog zivota!?
A samo lazovi, isfrustrirani idioti, bolesni umovi i naravno lezihljebovici mogu ovdje da tvrde da nisu mogli nista od svog zivota napraviti jer, eto, nisu bili slobodni! :roll: :zzzz:

Liberalism

Post by Liberalism » 29/01/2008 13:51

Ovo odnedavno političko bombardovanje Milorada Dodika,
Predsjednik Vlade RS-a i SNSD-a Milorad Dodik potvrdio je da se ta stranka zalaže i da princip samoopredjeljenja do otcjepljenja bude definiran prilikom narednih razgovora o novom ustavnom uređenju BiH.
vjerovatno bi trebalo da dodatno uplasi Bosance koji bi trebali potraziti spas u Harisu Silajdzicu,

Obzirom da jedino pravosuđe može stati u kraj kriminalu nacionalista (kad je narod vec i previse zaludjen), nacionalistima je najbitnije da unaprijed ocrne pravosudne institucije
Dodik: Istaknuo je da se zalaže da ustavne amandmane koji će dovesti do "normalnijeg" funkcionirana institucija te ponovio stav da bi se ponovo trebalo preispitati postojanje Visokog sudskog i tužilačkog vijeća BiH.
te vjerovatno ako se Harisu Silajdzicu drma stolica, njemu može pomoci samo drug nacionalista Dodik, koji ce kao protivuslugu traziti neku korist za sebe:

Dodik: Naveo je i primjer procesa koji su vođeni i protiv Dragana Čovića, Ante Jelavića, te Mirka Šarovića koji je, naveo je, proveo godinu dana u zatvoru, a zatim oslobođen krivice i ne dozvoljava mu se mogućnost da traži odštetu. Također, Dodik ističe i da će tražiti da sjedište Centralne banke bude u ustavnom uređenju premješteno u Banju Luku.

Vodenjak

Post by Vodenjak » 29/01/2008 14:10

Liberalism wrote:Ovo odnedavno političko bombardovanje Milorada Dodika,
Predsjednik Vlade RS-a i SNSD-a Milorad Dodik potvrdio je da se ta stranka zalaže i da princip samoopredjeljenja do otcjepljenja bude definiran prilikom narednih razgovora o novom ustavnom uređenju BiH.
vjerovatno bi trebalo da dodatno uplasi Bosance koji bi trebali potraziti spas u Harisu Silajdzicu,

Obzirom da jedino pravosuđe može stati u kraj kriminalu nacionalista (kad je narod vec i previse zaludjen), nacionalistima je najbitnije da unaprijed ocrne pravosudne institucije
Dodik: Istaknuo je da se zalaže da ustavne amandmane koji će dovesti do "normalnijeg" funkcionirana institucija te ponovio stav da bi se ponovo trebalo preispitati postojanje Visokog sudskog i tužilačkog vijeća BiH.
te vjerovatno ako se Harisu Silajdzicu drma stolica, njemu može pomoci samo drug nacionalista Dodik, koji ce kao protivuslugu traziti neku korist za sebe:

Dodik: Naveo je i primjer procesa koji su vođeni i protiv Dragana Čovića, Ante Jelavića, te Mirka Šarovića koji je, naveo je, proveo godinu dana u zatvoru, a zatim oslobođen krivice i ne dozvoljava mu se mogućnost da traži odštetu. Također, Dodik ističe i da će tražiti da sjedište Centralne banke bude u ustavnom uređenju premješteno u Banju Luku.
Da moze, ko babo mu Miloshevic, zahvatiti iz iste kad mu se prohtije....

Sto je to Miloshevicevo ponashanje i kradja 2 milijarde dolara iz Centralne Banke Jugoslavije bilo pocetak kraja te iste drzave, ne bihuzuri Dodika koji i danas krivce za raspad te zemlje vidi svuda, samo ne i u Beogradu.... :roll:

Liberalism

Post by Liberalism » 29/01/2008 15:04

Ali im prolazi.

Najbolji je primjer sjedište Uprave za indirektno oporezivanje. Sto upravu nisu smjestili u Doboj ili Zenicu? Valjda zato sto je i na toj zgradi moro neko milione zgrnuti, kao sa zgradom vlade RS.

kijameta

Post by kijameta » 29/01/2008 18:12

mostarac wrote:
huble2007 wrote:
Vodenjak wrote: Hajd´ sto si se nalupao, nalaprdao naprosto sa vecinom ostalih tacaka ali tacku 4. ti nikako nisam mogao precutati!
Pitanje je bi li tebe bilo i u jajima, a onda i u CIJIM da ti nije bilo toga sto @mostarcu hoces da ga kloniras... :oops:
Koliko ja znam, a znam, Bosnjaci u njegovo doba nisu ni postojali, a ni Muslimani, a niko nije ima pravo glasa tako ni Muslimani pogotovo...
Ali uvijek mi je bilo fascinantno sa kolikim zarom muslimani sa malim M, brane Tita, a sa kolikim zarom ga napadaju Hrvati i Srbi, koji bi ga trebali u zvijezde okovati i na svakom koraku mu spomenik napraviti ...
Nisam se mislio osvrtati na budalastine koje pises, ali ovaj post jednostavno zahtjeva repliku.
Ako je tito nekog zajebao onda je to Srbija i neka je to uradio. Nisu to ni Bosnjaci ni Hrvati, nego upravo Srbija. Tito je spasio i Bosnu i Hercegovinu i Hrvatsku i da ga nije bilo danas ne bi postojala ni BiH a ni Hrvatska, ali bi Srbija bila znatno sira nego je to danas.
Idemo hronoloski
Sporazumom cvetkovic-macek 1939. godine BiH prestaje egzistirati cak i u teorijama i nekim snovima.
1941. godine pocinje drugi svjetski rat i stvara se NDH koja je radila to sto je radila
1943. godine nastaje ZAVNOBiH, a i ZAVNOH kao vlade Hrvatske i BiH.
1945. Partizani sa ZAVNOBiH-om, ZAVNOH-om i AVNOJ-em kao uredjenjem Jugoslavije izlaze iz rata kao pobjednici

Alternativa je bila jedna i jedina. Da nije bilo Tita 1945. godine bi cetnici izasli kao antifasisticka vojska iz rata. Vratio bi se kralj, uz sve sto je radila NDH ne treba ni sumnjati sta bi se dogodilo sa Hrvatskom i kakva bi bila osveta. Sasvim je moguce da bi se nova drzava velicine kraljevine jugoslavije proglasila kraljevinom srbijom. Hrvati bi skoro pa prestali da egzistiraju kao faktor u toj drzavi, a o sudbini muslimana da i ne govorim.
E ako je tito zajebao bosnjake sto je sprijecio da ih cetnici 1945. godine pokolju, a BiH proglase suverenim teritorijem Srbije aferim.
Dakle da nije bilo Tita profitirala bi samo Srbija koja bi znatno prosirila svoj teritorij i etnicki ocistila dobar dio zemlje. Medjutim tito je stvorio ZAVNOH i ZAVNOBiH i udario kolac od "medje" na Drini. Zahvaljujuci tom kocu danas i mi i Hrvatska egzistiramo, danas postojimo, danas nas ima. Sve ostalo je posljedica.
@mostarac

Na neki nacin si u pravu i Titove zasluge su ogromne ali to o cemu govoris su shvatili mnogi ljudi u Hrvatskoj i BiH jos 1941 i 99 % zasluga za ZAVNOH i ZAVNOBIH nisu na Titu nego na hrvatskim i bosanskim partizanima.

Vodenjak

Post by Vodenjak » 29/01/2008 19:51

kijameta wrote:
mostarac wrote:
huble2007 wrote: Koliko ja znam, a znam, Bosnjaci u njegovo doba nisu ni postojali, a ni Muslimani, a niko nije ima pravo glasa tako ni Muslimani pogotovo...
Ali uvijek mi je bilo fascinantno sa kolikim zarom muslimani sa malim M, brane Tita, a sa kolikim zarom ga napadaju Hrvati i Srbi, koji bi ga trebali u zvijezde okovati i na svakom koraku mu spomenik napraviti ...
Nisam se mislio osvrtati na budalastine koje pises, ali ovaj post jednostavno zahtjeva repliku.
Ako je tito nekog zajebao onda je to Srbija i neka je to uradio. Nisu to ni Bosnjaci ni Hrvati, nego upravo Srbija. Tito je spasio i Bosnu i Hercegovinu i Hrvatsku i da ga nije bilo danas ne bi postojala ni BiH a ni Hrvatska, ali bi Srbija bila znatno sira nego je to danas.
Idemo hronoloski
Sporazumom cvetkovic-macek 1939. godine BiH prestaje egzistirati cak i u teorijama i nekim snovima.
1941. godine pocinje drugi svjetski rat i stvara se NDH koja je radila to sto je radila
1945. Partizani sa ZAVNOBiH-om, ZAVNOH-om i AVNOJ-em kao uredjenjem Jugoslavije izlaze iz rata kao pobjednici

Alternativa je bila jedna i jedina. Da nije bilo Tita 1945. godine bi cetnici izasli kao antifasisticka vojska iz rata. Vratio bi se kralj, uz sve sto je radila NDH ne treba ni sumnjati sta bi se dogodilo sa Hrvatskom i kakva bi bila osveta. Sasvim je moguce da bi se nova drzava velicine kraljevine jugoslavije proglasila kraljevinom srbijom. Hrvati bi skoro pa prestali da egzistiraju kao faktor u toj drzavi, a o sudbini muslimana da i ne govorim.
E ako je tito zajebao bosnjake sto je sprijecio da ih cetnici 1945. godine pokolju, a BiH proglase suverenim teritorijem Srbije aferim.
Dakle da nije bilo Tita profitirala bi samo Srbija koja bi znatno prosirila svoj teritorij i etnicki ocistila dobar dio zemlje. Medjutim tito je stvorio ZAVNOH i ZAVNOBiH i udario kolac od "medje" na Drini. Zahvaljujuci tom kocu danas i mi i Hrvatska egzistiramo, danas postojimo, danas nas ima. Sve ostalo je posljedica.
@mostarac

Na neki nacin si u pravu i Titove zasluge su ogromne ali to o cemu govoris su shvatili mnogi ljudi u Hrvatskoj i BiH jos 1941 i 99 % zasluga za ZAVNOH i ZAVNOBIH nisu na Titu nego na hrvatskim i bosanskim partizanima.
Drugim rijecima:

- Sami su narodi sebi napravili drzavu,
- Sami smo sebe priznali kao narod,
- Nakon WWII sami smo se oduprli ustasama i cetnicima
- 1948 smo sami pokazali zube Staljinu i otjerali ga u pm,
- sami smo izgradili fabrike u zemlji u kojoj prije rata ta rijec prakticno nije ni postojala
- Sami smo Jugoslaviju ucinili drzavom u koju je svijet zelio doci i nama, kao dragim, gostima otvarao vrata,
- I sami smo, na kraju, preko noci iz opanaka u lakirane cipelice usli...

Ono sto je Broz uradio bilo je:

- Pobio neduzne ljude na Blajburgu
- Nije dao jadnom kralju da se vrati u svoju drzavu
- Otimao nam zemlju i shume
- Nije dozvoljavao da se nacionalno izjasnjavamo
- Nije dozvoljavao da se Bogu molimo
- Otvarao Gole Otoke i druga stratista gdje smo neduzni stradavali
- I na kraju, drzao nas u vjecnom mraku i jezovitom strahu

I jos da smo kako mogli da se redovno fukamo a da nam ne udje, gdje bi nam samo kraj bio...
A nismo mogli tako, jer nam Broz to nije dao!
Pustio nas je da se fukamo i mi to sa sladostrascem radimo evo vecskoro pune dvije decenije i pomenuti nam kraj vise nije tako daleko kao sto se gore cinilo...
Nije, jer nam je ushlo!
Duboko!
Zbog Broza, naravno!

p.s. @kijameta peace! Nista licno!

seiko22
Location: "REPUBLIKA SRPSKA IS GENOCIDAL PRODUCT AND SHOULD BE ABOLISHED " Prof. Francis A. Boyle

Post by seiko22 » 29/01/2008 20:59

Vodenjak wrote:
kijameta wrote:
mostarac wrote: Nisam se mislio osvrtati na budalastine koje pises, ali ovaj post jednostavno zahtjeva repliku.
Idemo hronoloski

@mostarac

Drugim rijecima:

- sami smo izgradili fabrike u zemlji u kojoj prije rata ta rijec prakticno nije ni postojala
- Sami smo Jugoslaviju ucinili drzavom u koju je svijet zelio doci i nama, kao dragim, gostima otvarao vrata,

I jos da smo kako mogli da se redovno fukamo a da nam ne udje, gdje bi nam samo kraj bio...
Pustio nas je da se fukamo i mi to sa sladostrascem radimo evo vecskoro pune dvije decenije i pomenuti nam kraj vise nije tako daleko kao sto se gore cinilo...
Nije, jer nam je ushlo!
Duboko!
Zbog Broza, naravno!
Vodenjak, nista licno, al' "ne kaki", Il ako je "sarkazam" , stavi pod navodnike! :x

Vodenjak

Post by Vodenjak » 29/01/2008 21:07

seiko22 wrote: Vodenjak, nista licno, al' "ne kaki", Il ako je "sarkazam" , stavi pod navodnike! :x
Jesam li te to nesto uzbizuhurio...?
ccc... :-) :-)

Ufati se za guzicu, mozda ti bude lakse? :oops:

Pakleni

Post by Pakleni » 29/01/2008 23:09

Drugim rijecima:

Nije, jer nam je ushlo!
Duboko!
Zbog Broza, naravno!

meni je drago da je yuga pala, da je komunizam umro i da su nas izveli na svjetlo.....
nismo imali svoj jezik a gle sad, imamo tri.

Nismo imali drzavu...a gle sad imamo dvije....da su se pojedinci bolje potrudili imali bi tri.

Imali smo samo goli otok, sad je cijela bosna goli otok

Komunisticka gamad nam je branila vjeru van kuce ili vjerskog objekta...sad, fala bogu, jos malo pa ce i NA i U kucama pocet graditi vjerske objekte (negdje su, fala bogu. kao onoj zeni, izgradili crkvu u dvoristu, da jadna ne mora daleko hodati i naravno da nebi propustila niejdnu misu sigurno zazvoni dovoljno jako da joj sve prozore i case porazbija, hvala im jadna mozda dobro ne cuje ovako i da necuje i nevidi skontat ce da je vrijeme za molitvu kad nogom stane na porazbijano staklo.
da ne nabrajam dalje ima jos milion stvari za koje sam sretan sto neprijatelja tita i njegove komunisticke gamadi nema

Sjecate kako su oni fasiti partizani imali ogromne penzije za njihove ratne zlocine i proglasavali ih herojima.
Danas mi nismo toliki materijalisti, nasa vlada nasim borcima da svu demokratsku slobodu da zaradjuju posteno na ulici sa svim carima zime i kise i ne uzdizu ih iznad ostalih ljudi, jer to niej posteno nego ih fino spuste na samo dno.

mostarac

Post by mostarac » 29/01/2008 23:58

amen :D

Vodenjak

Post by Vodenjak » 30/01/2008 10:30

Zalosno je samo da su ovi na vlasti, uz silnu podrsku MNOGIH koji ih podrzavaju, doveli do toga da se danas o komunistickom sistemu (koji NIJE valjao, generalno gledajuci!!!) govori kao o necemu dobrom!

Taj sistem kritikuju samo oni iz Centrale ili pak isfrustrirani, neizivljeni ili do kraja balavi tipusi nesvjesni vremena i prostora u kome se nalaze.

A, da je kojim slucajem, na nasa vratanca barem blago pokucala demokratija, dobili bi valjda i mi sansu da se kriticki i naucno osvrnemo iza sebe, iskoristimo dobro koje je ucinjeno za proslog sistema, osudimo i rijesimo se zla koje je isto tako ucinjeno, a onda krenemo naprijed sa jos jednom o zivotu naucenom lekcijom.

Ali, ta nas zmija, dugo jos ujesti nece... :( :oops:

Liberalism

Post by Liberalism » 31/01/2008 10:05

Kad padne Haris s vlasti, mnogima ce doci tamo gdje im je mjesto.

Ne mozes psa nauciti fiziku nikako.

Liberalism

Post by Liberalism » 01/02/2008 10:29

Primjeti li iko da Haris ne progovara ni jedne?

Liberalism

Post by Liberalism » 14/02/2008 08:59

Objavljeno 14.02.2008. u 01:02
Silajdžić: Namjera da se destabilizira KS
Hitna sjednica Skupštine Kantona Sarajevo na kojoj je na dnevnom redu analiza sigurnosne situacije u Kantonu Sarajevo bila je prekinuta nakon što je pauzu zatražio premijer KS-a Samir Silajdžić.

Silajdžić je pauzu zatražio zbog nasilja na protestima koji su organizirani ispred zgrade Vlade KS-a te da bi se sastao s organizatorima protesta predstavnicima Pokreta "Dosta" i "Grozda".

Na sastanku su premijer KS-a Samir Silajdžić, ministar MUP-a KS-a Željko Mijatović trebali da porazgovaraju o sigurnosnoj situaciji s organizatorima protesta predstavnicima nevladinih organizacija Pokreta "Dosta" i "Grozda".

Međutim, predstavnici NVO "Grozda" i "Dosta" nisu se pojavili.

„Smatrao sam da je neophodno da s predstavnicima protesta organizatora porazgovaramo da se spriječi nasilje i manipulacija, međutim, oni nisu došli nego su se sakrili“, kazao je novinarima premijer KS-a Samir Silajdžić.
Cuj u 01.02 h objavljuje saopstenje samo da bi napao GROZD i DOSTA!

Ovog celavog monstruma treba prvog skinuti s Vlasti. Jel on kakav harisov rodjak?

nemamoideale

Post by nemamoideale » 14/02/2008 10:02

kromanjonca koji se krije pod imenom Samir Silajdžić treba objesiti sa osmjehom na usnama

popajic

Post by popajic » 14/02/2008 19:32

huble2007 wrote:samo za mostarca PODHITNO -
1.uzeti DNK Josipa Broza
2.klonirati istog
3.proglasiti ga vjecitim predsjednkom
4.ukinuti Bosnjake i njihovo pravo glasa
5.napraviti goli otok i sve koji ne podrzavaju marsala izolirati
6.proglasiti vanredno stanje ... do daljnjeg
7.dati DB-u odrijesene ruke
8.u ime naroda strijeljati nekoliko Srba,Bosnjaka i Hrvata
9.srusiti vjerske objekte
10.stvoriti vladajucu elitu (i pokrasti sve u ime naroda)
11.i radnicku klasu (sa bonovima za gorivo)

Valjal ovo haa?

Valja kako ne valja ! Sad je bar svima jasnije da se stanje u BH nece puno promijeniti ako poguramo u vodu ovaj autobus pun nasih "sreckovica".
Te kliconose najgorih bolesti su toliko zarazili tebe i tebi slicne da nisi ni svjesta koliko si bolestan.
Ako ti je sada ljepsi zivot nego sto je bio ljudima iz ovog gore doba,onda ti je bolest bas uzela maha.Zahvali se doktoru Harisu na lijecenju !

Post Reply