Ko je bio najbolji Staljinov ucenik?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Ko je bio najbolji Staljinov ucenik?

1. Enver Hodza
15
68%
2. Todor Zivkov
2
9%
3. J. B. Tito
5
23%

Total votes: 22

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 30/08/2006 19:50

supersonic wrote:kao sto ti je _BosanaC rekao svi nemuslimani su se izjasnili kao srbi, hrvati ili ostali. a to da su komsijski mediji bosnjake izjednacili sa muslimanima, nije istina. mustafa imamovic, najveci historicar na ovim prostorima, u svojoj knjizi historija bosnjaka, na skoro svakom mjestu izjednacuje bosnjake sa muslimanima. naravno da nije alija donio sam tu odluku, ali jeste zajedno sa jos nekih 5-6 ljudi. ostali su samo klimnuli glavom.
caco nije srbe odvodio zato sto su bili prijetnja, vec sto su bili srbi. sreca pa je bilo ljudi koji to nisu odobravali, pa su ga smakli (tad je poginulo i pripadnika policije).
samo ti to nikada neces shvatiti, da u takvim trenucima, ono sto bi se u normalnijim okolnostima rijesilo na drugi nacin, rjesava se kako se najbolje moze u tom momentu. naravno da strada i nevinih, ali to sticajem okolnosti nema onoliku tezinu kakvu bi imalo u normalnim okolnostima. uzmi krivicni zakon FBiH pa procitaj.
Goli Otok se nije desio u ratno doba.

@_Bosanac

Bosnjaci nemaju nikakvih razloga da se izjasnjavaju kao Srbi i Hrvati. Ali pravoslavci i katolici iz BiH(ako zele) imaju da se izjasnjavaju kao Bosnjaci. To ti je kao da se Suljo u Beogradu izjasni kao Srbin. Nista cudno je´l tako? Bosnjak i Bosanac ti je isto k´o i Srbin i Srbijanac i nepotrebna je ovolika frka oko toga.

A i komunisti su stalno govorili o tri nacije u BiH i puno manje o jedinstvenoj nego sto je to radio Alija pa ih opet ne krivite... Mogli su i oni mjesto "Muslimana" uvest Bosance je´l tako? Kako god Bosanac i Bosnjak isto sto i Srbijanac i Srbin.

NIN

Post by NIN » 30/08/2006 19:56

Ovaj sto je postavio ovo za Djugasvilija vjerujem da ima vrlo, vrlo povrsno znanje o doticnom a vi se upalite k'o Hepo kockice!

...hmmmm...

_BosanaC

Post by _BosanaC » 30/08/2006 21:00

mr__bosnjak wrote:
supersonic wrote:kao sto ti je _BosanaC rekao svi nemuslimani su se izjasnili kao srbi, hrvati ili ostali. a to da su komsijski mediji bosnjake izjednacili sa muslimanima, nije istina. mustafa imamovic, najveci historicar na ovim prostorima, u svojoj knjizi historija bosnjaka, na skoro svakom mjestu izjednacuje bosnjake sa muslimanima. naravno da nije alija donio sam tu odluku, ali jeste zajedno sa jos nekih 5-6 ljudi. ostali su samo klimnuli glavom.
caco nije srbe odvodio zato sto su bili prijetnja, vec sto su bili srbi. sreca pa je bilo ljudi koji to nisu odobravali, pa su ga smakli (tad je poginulo i pripadnika policije).
samo ti to nikada neces shvatiti, da u takvim trenucima, ono sto bi se u normalnijim okolnostima rijesilo na drugi nacin, rjesava se kako se najbolje moze u tom momentu. naravno da strada i nevinih, ali to sticajem okolnosti nema onoliku tezinu kakvu bi imalo u normalnim okolnostima. uzmi krivicni zakon FBiH pa procitaj.

@_Bosanac

Bosnjaci nemaju nikakvih razloga da se izjasnjavaju kao Srbi i Hrvati. Ali pravoslavci i katolici iz BiH(ako zele) imaju da se izjasnjavaju kao Bosnjaci. To ti je kao da se Suljo u Beogradu izjasni kao Srbin. Nista cudno je´l tako? Bosnjak i Bosanac ti je isto k´o i Srbin i Srbijanac i nepotrebna je ovolika frka oko toga.

A i komunisti su stalno govorili o tri nacije u BiH i puno manje o jedinstvenoj nego sto je to radio Alija pa ih opet ne krivite... Mogli su i oni mjesto "Muslimana" uvest Bosance je´l tako? Kako god Bosanac i Bosnjak isto sto i Srbijanac i Srbin.
Nisi u pravu. Prije rata, mogu slobodno reci pola zivota da sam proveo u Beogradu. I ne sjecam se da me par puta neko zovnuo imenom - uvjek sam bio Bosanac i nikad me niko nije poprjeko pogledao zbog toga.

I, opet ponavljam, nije isto Bosanac i Bosnjak. Do '92. istorijski gledano i jeste bilo, ali je onda SDA fino sjela i pod Bosnjake strpala Bosanske muslimane.

edinbug

Post by edinbug » 30/08/2006 21:21

branimir_s wrote:Da je kojim slucajem drug Zlatan Lagumdzija bio vrsnik druga Staljina mislim da bi sudbina malih evropskih naroda (ovdje ukljucujem sve južnoslovenske narode) bila vrlo neizvjesna. Mislim da bi nas drug Zlatan poslagao po Sibiru milione i milione. Mislim da u tom slucaju ni drugovi Tito pa čak i Staljin, ne bi bili sigurni, jer drug Zlatan je veci i od najveceg.
A da tebi mozda drug Zlatan nije j.... sestru ili zenu, pa svaku temu pocinjes sa Zlatanom ?
Ti si stvarno jedan kreten !!!

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 30/08/2006 21:25

_BosanaC wrote:
mr__bosnjak wrote:

@_Bosanac

Nisi u pravu. Prije rata, mogu slobodno reci pola zivota da sam proveo u Beogradu. I ne sjecam se da me par puta neko zovnuo imenom - uvjek sam bio Bosanac i nikad me niko nije poprjeko pogledao zbog toga.

I, opet ponavljam, nije isto Bosanac i Bosnjak. Do '92. istorijski gledano i jeste bilo, ali je onda SDA fino sjela i pod Bosnjake strpala Bosanske muslimane.
Bosnjaci-pravoslavci i Bosnjaci-katolici su napustili bosnjacki etnicitet u 19 stoljecu a Bosnjaci-muslimani su ostali samo "muslimani" i kasnije "Muslimani" a onda im je vraceno u ratu ime Bosnjaci. :wink:

mostarac

Post by mostarac » 30/08/2006 21:30

mr__bosnjak wrote:
Ali jeste u doba (stanju) neposredne ratne opasnosti, sto od drzave zahtjeva da poduzme odredjene mjere i podigne stepen pripravnosti na NAJVISI MOGUCI NIVO koji ukljucuje i eventualne represivne mjere u svrhu odbrane drzave. To cak i ja koji nisam pravnik znam.

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 30/08/2006 21:32

mostarac wrote:
mr__bosnjak wrote:
Ali jeste u doba (stanju) neposredne ratne opasnosti, sto od drzave zahtjeva da poduzme odredjene mjere i podigne stepen pripravnosti na NAJVISI MOGUCI NIVO koji ukljucuje i eventualne represivne mjere u svrhu odbrane drzave. To cak i ja koji nisam pravnik znam.
Cijeli "RS" na goli otok po toj logici...

mostarac

Post by mostarac » 30/08/2006 21:34

mr__bosnjak wrote:
mostarac wrote:
mr__bosnjak wrote:
Mi nismo u stanju neposredne ratne opasnosti, ako nisi znao.

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 30/08/2006 21:52

mostarac wrote:
mr__bosnjak wrote:
mostarac wrote: Ali jeste u doba (stanju) neposredne ratne opasnosti, sto od drzave zahtjeva da poduzme odredjene mjere i podigne stepen pripravnosti na NAJVISI MOGUCI NIVO koji ukljucuje i eventualne represivne mjere u svrhu odbrane drzave. To cak i ja koji nisam pravnik znam.
Je li? A dodo nam hoce ceprkat drzavu kada god, Kosovo ze veze za "rs", odlazi V.predstavnik... Odlicna prilika za Goli je´l tako?

danas

Post by danas » 30/08/2006 21:55

mr__bosnjak wrote:Odlicna prilika za Goli je´l tako?
ali zaista :D zasto da ne? :-?

nineac

Post by nineac » 30/08/2006 21:55

E tek sam sad ovo glupo pitanje procitao, i necu nista da diskutujem, ali samo bi pitao Forza Milana:
Jesil ti kada cuo za obrazovanje?
Ako jesi, mogao bi skolu upisati!!!

mostarac

Post by mostarac » 30/08/2006 21:57

mr__bosnjak wrote:
mostarac wrote:
mr__bosnjak wrote: Cijeli "RS" na goli otok po toj logici...
Je li? A dodo nam hoce ceprkat drzavu kada god, Kosovo ze veze za "rs", odlazi V.predstavnik... Odlicna prilika za Goli je´l tako?
Izvini ali RS ne radi nista protivustavno. Sve im je to Alija potpiso i amenovo da mogu ;)

mostarac

Post by mostarac » 30/08/2006 21:59

danas wrote:
dusa moja :D

danas

Post by danas » 30/08/2006 22:00

mostarac wrote:
danas wrote:
dusa moja :D
ma najvolim kad balije pocnu branit prava cetnika a sve u ime demokratije :-) :-) :-)

supersonic

Post by supersonic » 30/08/2006 22:00

da isti tito nije rekao da ce bih biti drzava, a ne autonomna pokrajina ili kojim slucaje podijeljena izmedju srbije i hrvatske, alija ne bi imao sta proglasiti drzavom! ako nista, zbog toga malo respekta.
u vrijeme A-U vladavine, i to kad je kalaj bio u bih, zagovaralo se integralno bosnjastvo. medjutim, tad isti muslimani nisu htjeli prihvatiti naziv bosnjak, misleci da ce zbog toga biti manji muslimani. proslo 100 godina i onda skontali da bi ipak mogli biti bosnjaci, valjda ce proci jos 100 godina da skontaju da su bosanci. i da je taj izraz, jedini koji odgovara ovoj drzavi. ni jedan sadasnji srbin ili hrvat nece prihvatiti da bude bosnjak. ali, dosta ce ih prihvatiti da budu bosanci, ostali ce vremenom prihvatiti kad vide da to inije nista lose. zar to nije cilj?
goli otok se desio u neposrednoj ratnoj opasnosti. kako se u tim momentima djeluje, neko ti je vec rekao.

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 30/08/2006 22:01

mostarac wrote:
mr__bosnjak wrote:
mostarac wrote: Mi nismo u stanju neposredne ratne opasnosti, ako nisi znao.
Izvini ali RS ne radi nista protivustavno. Sve im je to Alija potpiso i amenovo da mogu ;)
Po Ustavu nemaju pravo odvajat dijelove teritorije BiH od BiH sto oni zele da rade, fakat ljudi uozbiljite se vise kakav otok i bakraci nije ovo komunizam/socijalizam.

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 30/08/2006 22:02

supersonic wrote:da isti tito nije rekao da ce bih biti drzava, a ne autonomna pokrajina ili kojim slucaje podijeljena izmedju srbije i hrvatske, alija ne bi imao sta proglasiti drzavom! ako nista, zbog toga malo respekta.
u vrijeme A-U vladavine, i to kad je kalaj bio u bih, zagovaralo se integralno bosnjastvo. medjutim, tad isti muslimani nisu htjeli prihvatiti naziv bosnjak, misleci da ce zbog toga biti manji muslimani. proslo 100 godina i onda skontali da bi ipak mogli biti bosnjaci, valjda ce proci jos 100 godina da skontaju da su bosanci. i da je taj izraz, jedini koji odgovara ovoj drzavi. ni jedan sadasnji srbin ili hrvat nece prihvatiti da bude bosnjak. ali, dosta ce ih prihvatiti da budu bosanci, ostali ce vremenom prihvatiti kad vide da to inije nista lose. zar to nije cilj?
goli otok se desio u neposrednoj ratnoj opasnosti. kako se u tim momentima djeluje, neko ti je vec rekao.
:sleep:

danas

Post by danas » 30/08/2006 22:02

mr__bosnjak wrote:fakat ljudi uozbiljite se vise kakav otok i bakraci nije ovo komunizam/socijalizam.
umjesto golog, mozemo sada napravit jedan guantanamo na otoku, tako to rade demokrate... :-)
pu, pu, mrski socijalizam... :x

mostarac

Post by mostarac » 30/08/2006 22:15

mr__bosnjak wrote:
mostarac wrote:
mr__bosnjak wrote: Je li? A dodo nam hoce ceprkat drzavu kada god, Kosovo ze veze za "rs", odlazi V.predstavnik... Odlicna prilika za Goli je´l tako?
Po Ustavu nemaju pravo odvajat dijelove teritorije BiH od BiH sto oni zele da rade, fakat ljudi uozbiljite se vise kakav otok i bakraci nije ovo komunizam/socijalizam.
odvajat i zeliti da odvojis su sa pravne tacke gledista dva veoma razlicita pojma ;)

_BosanaC

Post by _BosanaC » 30/08/2006 22:34

mr__bosnjak wrote:
_BosanaC wrote:
mr__bosnjak wrote: Goli Otok se nije desio u ratno doba.

@_Bosanac

Bosnjaci-pravoslavci i Bosnjaci-katolici su napustili bosnjacki etnicitet u 19 stoljecu a Bosnjaci-muslimani su ostali samo "muslimani" i kasnije "Muslimani" a onda im je vraceno u ratu ime Bosnjaci. :wink:
Tako i Srbi kazu da su svi u Bosni Srbi, samo oni idu malo dalje od tebe - cak u petnaesto stoljece :-? A znas sta su sve uradili u ime toga i sta su jos spremni uraditi...

_BosanaC

Post by _BosanaC » 30/08/2006 22:36

I, btw, ovim zadnjim si potvrdio sve ono o cemu pricam cijelo vrijeme... Na zalost...
:wink:

zili

Post by zili » 30/08/2006 22:50

mr__bosnjak wrote: I da, ja se Aliji duboko zahvaljujem sto nam je vratio nas historijski bosnjacki identitet! :bih:
e, jebo ti narod koji je morao čekat 100 godina jednog aliju da mu vraća identitet

Post Reply