Ko je bio bolji, Alija ili Tito?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Locked
JBT

Post by JBT » 27/08/2006 15:29

U ustavu SFRJ, dakle posredno Titovom ustavu je pisalo da niko ne smije potpisati kapitulaciju i predaju jednog dijela ili cijele drzave.
:oops:

muha_sa

Post by muha_sa » 27/08/2006 16:04

i Milošević se striktno ustava držo--nije dao slovencima da komadaju njegovu-Slobinu-YU

JBT

Post by JBT » 27/08/2006 16:06

Ma to je bilo samo mazanje ociju. Slovenija se nije uklapala u .... kako ono.... Virovitica-Karlovac-Karlobag (Serbia la Grande).

danas

Post by danas » 27/08/2006 16:10

muha_sa wrote:i Milošević se striktno ustava držo--nije dao slovencima da komadaju njegovu-Slobinu-YU
ustavno su sve republike imale suverenitet, koji je ukljucivao i pravo na otcjepljenje (bas zbog ovog razloga su albanci trazili da kosovo bude rpublika, jer bi tim statusom stekli legitimno pravo na nezavisnost, koje AP nisu imale). time, slovenija (kao i svaka druga republika, ukljucujuci i BH) je imala pravo da izadje iz SFRJ. srbi i milosevic su dodatno izokrenuli ustav, time sto su trazili pravo na smoopredjeljenje naroda (koje ustavom nije dato) a negirali su to ustavno pravo republikama.

danas

Post by danas » 27/08/2006 16:15

mostarac wrote: Uzemo li u obzir da je pokret nesvrstanih nastao mnogo prije dolaska Dzemala Bijedica u vladu, tj na mjesto predsjednika SIV-a onda ova tvoja tvrdnja prestaje da ima bilo kakav smisao.

O ovim Helemovim tvrdnjama i nebulozama zaista je suvisno pricati i izjave tipa da nije bilo Alije ne bi bilo ni Bosne ni Bosnjaka su u najmanju ruku smjesne i zalosne i cista propaganda, jer sto se Bosnjaka tice, a pogotovo Bosne sto se tice, Alija je jedino zasluzan za to da nas je protjerano i poginulo duplo vise nego sto je trebalo, jer su mu brigade vodili podobni, a ne sposobni i jer su mu korpuse vodili podoficiri (Drekovic) sto smo platili hiljadama zivota i desetinama hiljada protjeranih. Alija je tip koji je prodao Hercegovinu i Srebrenicu, Alija se igrao sa nasim zivotima kako je htio u svom ratu ne protiv cetnika, nego protiv komunista. Da se ne lazemo, Alijina raja su bili i ostali cetnici i ustase, kako prije tako i nakon rata. Ipak je Alija taj koji nije htio da se zabrani SDS, a onda usao u koaliciju sa tipovima poput ostojica i maksimovica sto sutase muslimanske glave po Foci i da ironija bude veca, licemjerje na vrhuncu, glasovima Alijine SDA taj isti velibor ostojic sto je sutao glave po foci je izabran za predsjednika doma za ljudska prava. To je alija izetbegovic, covjek stvoren samo za postecije, koji je unistio i narod i zemlju koju je vodio zbog svojih licnih kompleksa i licnih sujeta, covjek koji je jednostavno bio nesposoban politicar, a i nije odisao moralnim kvalitetama, ma kako se on hvatao vjere i postecije. Bio je moralni odron.
ma nemoj tako mostarac, ne mi u aliju barkat :x

nije on nistaaaa kriv... ako je ista i bidnulo tu (a nije), ma to su oni oko njegaaaaaaa... a i on je jadan stio to nesto napavit od nase bosne, ali mu nije svijet dadnooooooo... nemere, ne da svijeeet... eto, sacuvo nas je aljo, da ne bi njega, ne bi se nasa zastava ponosno vijorila sve od mostara do banja luke, od foce pa do bijeljine... maksus tebi i takvima kao ti uniat...
uh sto mrzim ove sto samo hoce da blate posteno ime alijino...

:D :D :D
mogao je nas aljo sve, samo nije htio reci 'smrt fasizmu'... ne bi to preko njegova pravednickog jezika, ma kakvi... :wink:
Last edited by danas on 27/08/2006 20:35, edited 2 times in total.

muha_sa

Post by muha_sa » 27/08/2006 16:18

znam ja to kono i dobro se svega sječam i sječam se kad je šumnjak prevrat napravio prvo u sk grada Beograda pa kreno u razbijanje svega zajedničkog i pitam se jel postojala snaga koja će ga zaustavit-
Napomena---tad je Aljo u muriji bio.

danas

Post by danas » 27/08/2006 16:21

muha_sa wrote:znam ja to kono i dobro se svega sječam i sječam se kad je šumnjak prevrat napravio prvo u sk grada Beograda pa kreno u razbijanje svega zajedničkog i pitam se jel postojala snaga koja će ga zaustavit-
Napomena---tad je Aljo u muriji bio.
pa ko ga je tamo strpao a ko ga je odatle pustio? :wink:
a jedno je pokusati zaustaviti one koji kroje veliku srbiju, a drugo je sa njima u koaliciju ici :wink:

muha_sa

Post by muha_sa » 27/08/2006 16:23

Slažem se.Što je fakat--fakat je a što je najgore i sad su u koaliciji.

danas

Post by danas » 27/08/2006 16:26

muha_sa wrote:Slažem se.Što je fakat--fakat je a što je najgore i sad su u koaliciji.
pa valja sacuvati fotelju, a drzavu, narod, zemlju... ko *ebe... :wink:
rasprodalo se budzasto ono malo jada sto je ostalo iza orgijanja cetnickih hordi, sutra cemo kupovati sopstvenu vodu i zrak koje smo prodali strancima... i eto, rezervat 1/1...

mr2

Post by mr2 » 27/08/2006 16:29

nevalja ni jedan....tito nastavijo politiku austro ugarske i kraljevine jugoslavije osiromasivanje bosnjacke populacije...nacijonalizacijom

alija ,skupijo oko sebe najvece smradove koji su ostatak opljackali.

kekec

Post by kekec » 27/08/2006 21:48

Neka slika govori:
Image

Dolina avalona

Post by Dolina avalona » 27/08/2006 22:42

Znate sta, mozda sam ja u krivu ali ipak...

...drago mi je i ponosan sam sto svakom srbinu ili hrvatu mogu pogledati ravno u oci jer njihove crkve stoje neokrnjene u nasim gradovima, i jer mom dobrom drugu srbinu niko nikada od nas nije kazao niti jednu ruznu rijec, kao ni svim ostalim nemuslimanima u nasim gradovima!

A za to sve hvala Aliji, jer zbog njega i nasih ocuvanih crkava imamo puno pravo i ponos da svima pa i svjetskoj diplomatskoj djubradi kazemo; Da, mi smo europski muslimani!!

Ponosan sam svojim narodom i ratnim vodjstvom, kada prodjem pored nase crkve a ona stoji onako netaknuto i gordo, dok su dzamije tamo sravnjene sa zemljom. Zato se ponosim!!

mostarac

Post by mostarac » 27/08/2006 22:45

Dolina avalona wrote:Znate sta, mozda sam ja u krivu ali ipak...

...drago mi je i ponosan sam sto svakom srbinu ili hrvatu mogu pogledati ravno u oci jer njihove crkve stoje neokrnjene u nasim gradovima, i jer mom dobrom drugu srbinu niko nikada od nas nije kazao niti jednu ruznu rijec, kao ni svim ostalim nemuslimanima u nasim gradovima!

A za to sve hvala Aliji, jer zbog njega i nasih ocuvanih crkava imamo puno pravo i ponos da svima pa i svjetskoj diplomatskoj djubradi kazemo; Da, mi smo europski muslimani!!

Ponosan sam svojim narodom i ratnim vodjstvom, kada prodjem pored nase crkve a ona stoji onako netaknuto i gordo, dok su dzamije tamo sravnjene sa zemljom. Zato se ponosim!!
samo jedna rijec je dovoljna: KAZANI

zavrzlama

Post by zavrzlama » 27/08/2006 22:51

mostarac wrote:

"kazani" nisu licna karta ARBIH i borbe Bosanaca i Hercegovaca za drzavu BIH. Zlocince za Kazane treba pohapsiti i kazniti....

Isto kao sto nije Alija Izetbegovic i njegova stranka jedini branioci BIH....

danas

Post by danas » 27/08/2006 22:53

zavrzlama wrote:
"kazani" nisu licna karta ARBIH i borbe Bosanaca i Hercegovaca za drzavu BIH. Zlocince za Kazane treba pohapsiti i kazniti....

Isto kao sto nije Alija Izetbegovic i njegova stranka jedini branioci BIH....
objasni to ovim gore mamlazima...

Dolina avalona

Post by Dolina avalona » 27/08/2006 22:54

Da Mostarac u pravu si, samo je JEDNA rijec ili koja vise. Dok je na onoj strani milijarda rijeci i svjedocanstava!
U svakom ratu ima zlocina, ali to ne mijenja cinjenicu ko se branio a ko napadao!
Znam da je ovo era izjednacavanja strana, ali ipak istina nikadana umire! A brojevi i istina su ipak na nasoj strani.

I naravno da sam Alija i njegova stranka nisu odbranili BiH. Ali je ipak on bio na celu u naj teze vrijeme, pa ti sad vidi koja je njegova uloga i zasluga za borbu nase puske protiv tenka!?

Ponosan sam sto svakom nemuslimanu u mom gradu mogu pogledati u oci!!

Vodenjak

Post by Vodenjak » 27/08/2006 23:20

mostarac wrote:

Manje su bitni Kazani od pitanja kako je prosao narod kojega je gore pomenuti vodio!
A oni koji misle da je to bio najbolji put, bilo bi dobro da prokontaju sta bi o tome mislili svi oni pobijeni i sta o tome misle oni koji su, poslije svega, izgubili i zavicaj i domovinu i perspektivu i buducnost!
Buducnost za sebe i svoje potomstvo na SVOM kucnom pragu!
I u SVOJOJ drzavi!

hool

Post by hool » 27/08/2006 23:22

Vodenjak wrote:
mostarac wrote:

Manje su bitni Kazani od pitanja kako je prosao narod kojega je gore pomenuti vodio!
A oni koji misle da je to bio najbolji put, bilo bi dobro da prokontaju sta bi o tome mislili svi oni pobijeni i sta o tome misle oni koji su, poslije svega, izgubili i zavicaj i domovinu i perspektivu i buducnost!
I u SVOJOJ drzavi!
Zelis da kazes da je put za "taj narod" bio da ostanu u "velikoj srbiji" :?

Vodenjak

Post by Vodenjak » 27/08/2006 23:23

hool wrote:
Vodenjak wrote:
mostarac wrote: samo jedna rijec je dovoljna: KAZANI
I u SVOJOJ drzavi!
Klasicno podmetanje!
Nemoj meni, odavno sam to naucio da preskacem!

zavrzlama

Post by zavrzlama » 27/08/2006 23:54

hool wrote:
Vodenjak wrote:
mostarac wrote: samo jedna rijec je dovoljna: KAZANI
I u SVOJOJ drzavi!

Nije ideolozima velike srbije trebao nesrpski narod u sastavu te drzave...nego iskljucivo teritorije bez naroda....dokaz hiljade pobijenih podrinjaca i sve i jedne porusene nesrpske bogomolje ..gdje se ni metak nije opalio niti bilo rata uopste....evo sta kaze Dodik na sve to:

On je kazao da su Srbi na početku sukoba u BiH imali potencijal kojim su mogli da ostvare svoje političke ciljeve, a da ne uđu u zločine.

Tekst iz danasnjih Nezavisnih Novina.

Neutrinum

Post by Neutrinum » 28/08/2006 00:04

mr__bosnjak wrote:
JBT wrote:
ALIJA IZETBEGOVIC - LEGENDA
Alija je ziv, jarane.
:?
osjetim neki cinizam

bc_chupo

Post by bc_chupo » 28/08/2006 00:06

Neutrinum wrote:
mr__bosnjak wrote:
JBT wrote: Alija je ziv, jarane.
:?
osjetim neki cinizam
Ja Tita-mi osjecam neke zelje i bajke ! ! !

hool

Post by hool » 28/08/2006 00:10

Vodenjak wrote:
hool wrote:
Vodenjak wrote: Manje su bitni Kazani od pitanja kako je prosao narod kojega je gore pomenuti vodio!
I u SVOJOJ drzavi!
Klasicno podmetanje!
Nemoj meni, odavno sam to naucio da preskacem!
:-) :-) :-)

Dolina avalona

Post by Dolina avalona » 28/08/2006 00:30

A kad spominjes kazane, zasto ne spomenes likvidiranje mladih muslimana. Jeli to bilo casno?

danas

Post by danas » 28/08/2006 00:31

Dolina avalona wrote:A kad spominjes kazane, zasto ne spomenes likvidiranje mladih muslimana. Jeli to bilo casno?
jeste :D :D :D

Locked