Ko ce odgovarati ako se djeca razbole?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
ines.c

Post by ines.c » 16/05/2007 17:53

...tko ce odgovarati za genocid ....tko ce odgovarati za hiljade nestalih...za hiljade pronadjenih...za hiljade silovanih...mucenih...masakriranih...tko ce

chuchumbamayumbe

Re: Ko ce odgovarati ako se djeca razbole?

Post by chuchumbamayumbe » 16/05/2007 18:02

stochar wrote:ko ce snositi odgovornost ako se djeca koja su ni kriva ni duzhna dovedena u kamp na Koshevu razbole? ko ce odgovarati ako neko umre gore zarad necijih ciljeva? tamo nema vode, nema dovoljno hrane, higijenski uslovi su i vise nego loshi. zashto lazhu ljude? dokle ce ih vishe iskorishtavati i zloupotrebljavati?!

Po mom misljenju su krivi roditelji koji su tu djecu doveli tamo. Znam da im nije ni tamo odakle su dosli nesto bolje, ali eto...
Bas da vidim sta ce se desiti i sta misle postici ovim preseljenjem. Od obecanja koja su dobili od politicara koji su ih na seoskim sijelima lagali nece biti nista.
Odmah poslije reintegracije se u sarajevsku regiju doselilo mnogo izbjeglica i prognanika iz istocne Bosne, naselili su se ovdje i ja mislim da zive bolje ovdje nego sto bi zivjeli da su se vratili u Istocnu Bosnu (pa makar tamo bila njihova djedovina).
Imam osjecaj da su ovi ljudi gore dosli da sa namjerom da se vise ne vracaju u Srebrenicu. Bolje ce im biti ovdje pod satorima nego tamo.
Ovo je ipak Sarajevo.

pljuskavica

Post by pljuskavica » 18/05/2007 17:31

u koliko sela u koja su se vratili ljudi oko srebrenice ni danas dan nije dovedena ni struja, ni voda, ni putevi...gdje ste vi tada dusebriznici bili da se brinete za bebe koje su se tamo radale i njihovo zdravlje? sad su dosle u sarajevo da se zastite od ponovnih napada i nesigurnosti u kojoj zive, a neki to tumace da im je od djedovine draze sarajevo

Hierarchia

Post by Hierarchia » 18/05/2007 17:35

pljuskavica wrote:u koliko sela u koja su se vratili ljudi oko srebrenice ni danas dan nije dovedena ni struja, ni voda, ni putevi...gdje ste vi tada dusebriznici bili da se brinete za bebe koje su se tamo radale i njihovo zdravlje? sad su dosle u sarajevo da se zastite od ponovnih napada i nesigurnosti u kojoj zive, a neki to tumace da im je od djedovine draze sarajevo

Eto, u šatorima baš imaju dobru opskrbljenost strujom i vodom, a bogami i puteljcima. Nema šta. Možda su im doveli neazbestne cijevi.

taxi_driver

Post by taxi_driver » 18/05/2007 17:54

hoce li odgovarati i onaj sto je slagao da su ga napali u srebrenici?

cyprus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Post by cyprus » 20/05/2007 11:45

Može li se kako apelovat na ove ljude da prekinu sa ovim? Jadnici će poumirat gore, a neće ništa postić.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 20/05/2007 11:46

cyprus wrote:Može li se kako apelovat na ove ljude da prekinu sa ovim? Jadnici će poumirat gore, a neće ništa postić.

Neka, pusti... Zao mi samo djece, a ovih koji i nakon petnaest godina padaju na istu suplju nije ni sekunde. A problem djece bi bio rijesen da imamo normalne socijalne sluzbe, ali ocito da nemamo.

almah

Post by almah » 20/05/2007 12:16

_BosanaC wrote:
cyprus wrote:Može li se kako apelovat na ove ljude da prekinu sa ovim? Jadnici će poumirat gore, a neće ništa postić.

Neka, pusti... Zao mi samo djece, a ovih koji i nakon petnaest godina padaju na istu suplju nije ni sekunde. A problem djece bi bio rijesen da imamo normalne socijalne sluzbe, ali ocito da nemamo.

Ti si stvarno pravi gad. (BosanaC)
Na tvrdnju "cyprus" da ce "jadnici gore poumirati" ti kazes "Neka,pusti".
Vec odavno si ti pokazao svoje stavove i oni se uvjek mogu procitati
izmedju redova.
Razumijem da nevolis politicare koji lazu i obmanjuju jadne ljude,ali da
za one koji su pobjegli iz Srebrenice u kojoj se slobodno setaju oni koji su njihovu djecu, bracu i oceve '95 klali, kazes ,neka crknu-tako im i treba, e to je previse.
Tvoj osnovni problem je to da su oni dosli u Sarajevo.
Vise puta si pokazao da ti smeta sto oni ili one (u dimijama i pod mahramama) kvare ,zaboga, imidj Sarajeva-euro velegrada.
Sarajevo nikada nece biti velegrad dok takvi kao ti ne shvate da se civilizacija odlikuje tolerancijom.
Bec i München su bili 1000 puta spremniji da prihvate izbjeglice iz istocne Bosne nego sto su to bili Sarajevo i Tuzla.
Ti mozes ovo obrisati.
Ti si kao moderator.
Ostaje zabiljezeno da si napisao -neka poumiru.
Svaki bosanac patriota bi trebao da ustane kada sretne nekog iz Srebrenice.
Sram te bilo.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 20/05/2007 12:23

almah wrote:
_BosanaC wrote:

izmedju redova.
za one koji su pobjegli iz Srebrenice u kojoj se slobodno setaju oni koji su njihovu djecu, bracu i oceve '95 klali, kazes ,neka crknu-tako im i treba, e to je previse.
Vise puta si pokazao da ti smeta sto oni ili one (u dimijama i pod mahramama) kvare ,zaboga, imidj Sarajeva-euro velegrada.
Sarajevo nikada nece biti velegrad dok takvi kao ti ne shvate da se civilizacija odlikuje tolerancijom.
Bec i München su bili 1000 puta spremniji da prihvate izbjeglice iz istocne Bosne nego sto su to bili Sarajevo i Tuzla.
Ti mozes ovo obrisati.
Ti si kao moderator.
Sram te bilo.

Taj turbo patriotizam mi je najdrazi - izrazen iz nase drage Austrije :oops: Bujrum vrati se ovamo, pa isprobaj na vlastitim ledjima to sto podrzavas. Razapni sator pred zgradom zajednickih institucija umjesto da guzicu cuvas u Austriji, pa da te onda cujem? Stani subotom u 12h da protestvujes kada pored tebe stoje jos tri covjeka, jer ostali valjda nemaju vremena? A oni koji su najglasniji oni su opet, pazi cuda, van BiH?

Uostalom, treba narod poceti umirati. Sve je dobro dok se jos ima sta pronaci u kontejnerima. Kad se kontejneri isprazne shvatices sta ti govorim, ali ti vjerovatno ni tada nece biti bitno, jer ti je ipak blizi Austrijski od Sarajevskog kontejnera.

Ne gledas ti ujutro sve te iste ljude kako kopaju po tim kontejnerima. I ne gledas iste te ljude kako glasaju za iste one koji su im prodali istu tu Srebrenicu '95., pa su prodali drzavu par mjeseci nakon toga u Dejtonu, pa su iste te izabrali ponovo na izborima u oktobru prosle godine, i sada nesto strajkuju, kukaju... Kome? Meni?

Samo se ti drzi hladovine... I pljuj sa sigurne udaljenosti.

P.S. I da uklonim jos jednu tvoju dilemu - nisam Sarajlija, a, gle cuda, znam sta je i rat i potpuno okruzenje cetiri godine. S toga, od*ebi s tom pricom od mene za sva vremena.

saki

Post by saki » 20/05/2007 12:27

Sto jest jest Srebrenicani prave od sebe budale. Mozda ruzno zvuci ali ne znam kako bi se bolje to moglo opisati.

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 20/05/2007 12:35

a jel imaju neku bolju alternativu?
Gdje su ranije bili ti ljudi??? Ne znam tacno sta se desava, pa pitam :oops:

Stochar, pozdrav. Ostao si isti :thumbup:

_BosanaC

Post by _BosanaC » 20/05/2007 12:39

stochar wrote:ljudi, skrecete s teme...

stochar wrote:...Ne želim ulaziti u zamršeno klupko motiva i razloga zbog kojih su se Srebreničani odlučili na ovakav potez. Ali, zaista me zanima me zašto su, od svih mogućih načina građanskog neposluha, protesta i demonstracija, izabrali onaj u kojem će oni najviše ispaštati. Zašto su odlučili da se izlože užasnim uslovima života da bi skrenuli pažnju političara zauzetih obezbjeđivanjem egzistencije nekoliko star trek generacija svog porodičnog stabla.

Nisu Srebreničani usamljeni u svom mazohizmu. Štrajkači firme Krivaja iz Zavidovića odlučili su da izvrše pritisak na Vladu Federacije tako što će blokirati saobraćajnice na ulazu u Zavidoviće i prestati da šalju svoju djecu u školu! Izbezumljeni radnici smatraju da će neopravdani izostanci njihove djece sa nastave šokirati i zabrinuti Federalnu vladu! Valjda pretpostavljaju da su ministri posebno osjetljivi na prazne učionice, s obzirom da nesebično odvajaju sredstva iz državnih budžeta kako bi osigurali što bolje obrazovanje u inostranstvu vlastitoj djeci. Jer, naši političari su odavno dobro shvatili da obrazovanje gradi budućnost, a naredna generacija, sa diplomama bombastičnih zaglavlja, najefikasnije briše porijeklo nastanka prvog miliona.

Ako ne bude odgovarajuće reakcije vlasti, štrajkači prijete da će u narednom krugu protesta blokirati put M-17. Nisu se još uvijek izjasnili kako će dodatno pojačati pritisak – možda će zaprijetiti izbacivanjem mlijeka iz dječije ishrane, davanjem hladne vode, dok su dječica vruća, klečanjem na kukuruzu? Pa ako ni to ne raskravi srca Vahida Heće i Nedžada Brankovića, možda radnici odluče da pređu na ostarjele roditelje kojim će, u znak protesta prema nepravdenoj odluci Vlade, ukinuti grijanje u sobama, uskratiti operacije na srcu i zabraniti šetnje...

http://www.startbih.info/Default.asp?broj=220&ID=165

Nece odgovarati niko. Pravi krivci ce biti opet izabrani na izborima, drugi pravi krivci ce koalicijski s prvim pravim krivcima takodje biti izabrani na izborima, prvih dva mjeseca nakon izbora ce vladati euforija kako ce se opet ukinuti RS, kako ce Srebrenica postati nesto sto nema teoretske sanse u danasnji vakat da postane, a kada neko pokusa da otvori oci bice izjednacen s onima koji poklase 8000 ljudi.

I 100% mirna Bosna.

almah

Post by almah » 20/05/2007 12:50

_BosanaC wrote:
almah wrote:
_BosanaC wrote:

izmedju redova.
Ti mozes ovo obrisati.
Ti si kao moderator.
Sram te bilo.

Taj turbo patriotizam mi je najdrazi - izrazen iz nase drage Austrije :oops: Bujrum vrati se ovamo, pa isprobaj na vlastitim ledjima to sto podrzavas. Razapni sator pred zgradom zajednickih institucija umjesto da guzicu cuvas u Austriji, pa da te onda cujem? Stani subotom u 12h da protestvujes kada pored tebe stoje jos tri covjeka, jer ostali valjda nemaju vremena? A oni koji su najglasniji oni su opet, pazi cuda, van BiH?

Uostalom, treba narod poceti umirati. Sve je dobro dok se jos ima sta pronaci u kontejnerima. Kad se kontejneri isprazne shvatices sta ti govorim, ali ti vjerovatno ni tada nece biti bitno, jer ti je ipak blizi Austrijski od Sarajevskog kontejnera.

Ne gledas ti ujutro sve te iste ljude kako kopaju po tim kontejnerima. I ne gledas iste te ljude kako glasaju za iste one koji su im prodali istu tu Srebrenicu '95., pa su prodali drzavu par mjeseci nakon toga u Dejtonu, pa su iste te izabrali ponovo na izborima u oktobru prosle godine, i sada nesto strajkuju, kukaju... Kome? Meni?

Samo se ti drzi hladovine... I pljuj sa sigurne udaljenosti.

P.S. I da uklonim jos jednu tvoju dilemu - nisam Sarajlija, a, gle cuda, znam sta je i rat i potpuno okruzenje cetiri godine. S toga, od*ebi s tom pricom od mene za sva vremena.

BRAVO!!!
Ponovo tvoja velika mudrost:"Uostalom, treba narod poceti umirati"
Tacno, ja sam u Austriji, jer sam pobjegao od onog istog noza koji je klao oceve,bracu i djecu ovih ljudi kojima ti zelis to sto im zelis.
Pozivas me da se vratim pa da tamo podrzavam to sto podrzavam.
A sta ja to podrzavam?
-Pravo ljudi da pobjegnu od onih koji su im pobili najblize.
-Njihovu zelju da svojoj djeci obezbjede sigurniju buducnost.
A ti to izgleda ne podrzavas.
I ti jadni ljudi bi rado u Austriju ili negdje jos dalje, pobjegli i od politicara
koji ih vuku za nos i od takvih BosanaC-a kao sto si ti , ali nazalost, to je sada jako tesko.
Hvala ti na pozivu da se vratim, razmislit cu.
A i tebi bujrum ,preseli se u Srebrenicu, mnogo je praznih kuca a neces gledati te jadnike koji pretrazuju kontejnere po Sarajevu, jer tamo nema ni kontejnera ni ljudi.

vesela

Post by vesela » 20/05/2007 12:54

jao BosanaC, odakle ti vise zivci da objasnjavas?

_BosanaC

Post by _BosanaC » 20/05/2007 12:56

Nemam se ja razloga seliti u Srebrenicu, dragi moj dusebriznice, _BosanaC je ostao svoj na svom, pustio krv za ovu drzavu, radi dva posla, ganja trenutno novi i, aBd, izganjace ga, a ti slobodno laj odande odakle lajes, ako vec ne zelis da se vratis.

I jel' ti to meni Tita ti spotices patriotizam i to gdje bih ja otisao? :shock:

Ti koji si guzicu ispalio jos za vrijeme rata i sada palamudis iz daleka meni koji dijelim svakodnevnicu s tim ljudima? :shock:

Aferim gluposti...

almah

Post by almah » 20/05/2007 13:10

_BosanaC wrote:Nemam se ja razloga seliti u Srebrenicu, dragi moj dusebriznice, _BosanaC je ostao svoj na svom, pustio krv za ovu drzavu, radi dva posla, ganja trenutno novi i, aBd, izganjace ga, a ti slobodno laj odande odakle lajes, ako vec ne zelis da se vratis.

Ti koji si guzicu ispalio jos za vrijeme rata i sada palamudis iz daleka meni koji dijelim svakodnevnicu s tim ljudima? :shock:

Aferim gluposti...

Eto vidis ti si ostao svoj na svome, imas dva posla (dali placas i dva poreza),i zalis se na sve i kritikujes mene sto sam u Austriji.
A ja sam u Austriji jer sam izgubio sve sto sam imao u RS, gdje nemogu nikako biti svoj na svome (srusili mi kucu) i gdije nemogo dobiti ni pola posla ,a kamoli dva kao ti (a treci je aBd na pomolu).
Ja ti stvarno ne spotocem patriotizam , spoticem ti samo krajnje arogantan verbalni odnos prema zrtvama genocida, a Tito mi nokad nije bio zakletva tako da ti se nemogu njime zakleti.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 20/05/2007 13:14

almah wrote:
_BosanaC wrote:Nemam se ja razloga seliti u Srebrenicu, dragi moj dusebriznice, _BosanaC je ostao svoj na svom, pustio krv za ovu drzavu, radi dva posla, ganja trenutno novi i, aBd, izganjace ga, a ti slobodno laj odande odakle lajes, ako vec ne zelis da se vratis.

Aferim gluposti...

Eto vidis ti si ostao svoj na svome, imas dva posla (dali placas i dva poreza),i zalis se na sve i kritikujes mene sto sam u Austriji.
A ja sam u Austriji jer sam izgubio sve sto sam imao u RS, gdje nemogu nikako biti svoj na svome (srusili mi kucu) i gdije nemogo dobiti ni pola posla ,a kamoli dva kao ti (a treci je aBd na pomolu).
Ja ti stvarno ne spotocem patriotizam , spoticem ti samo krajnje arogantan verbalni odnos prema zrtvama genocida, a Tito mi nokad nije bio zakletva tako da ti se nemogu njime zakleti.

Majstore, bujrum u skolu, umjesto u kafanu, bujrum zapni ledjima, kada nemas ni oca ni mater koji te mogu pogurati ni da rodni list preko stele izvadis, pa se onda javi po pitanju bilo cega. Da si se vratio u RS na svoje ja bih ti prvi skinuo kapu, ali palamudjenje iz Austrije, barem kod mene, ne pije vode.

I mozes to slobodno zvati arogancijom - ja se samo trudim stvari nazvati pravim imenom, koliko god to nekoga bolilo ili ne. Srebrenicani jesu izmanipulisani, manipulise se njima vec dvanaest godina, od njihovih para se djeca ministara skoluju vani, koriste ih u predizborne svrhe, njihov nacelnik je napravio ogromnu kucu i davno preselio djecu i zenu u Vogoscu, od 18 zastupnika u Opcinskom vijecu samo pet ih zivi u Srebrenici, i pored svega toga ne vide gdje se u stvari nalazi problem? Izvini, ali takve ljude stvarno ne mogu zaliti. Mogu zaliti samo njihovu glupost, ali realnost za koju su danas sami krivi, danas kada se pobjede donose na izborima a ne na linijama - ne mogu niti hocu, sta god ti mislio o tome.

valterbranisarajevo

Post by valterbranisarajevo » 20/05/2007 13:32

Evo nešto direktno vezano za temu.

Šverceri, zelenaši i ostali ološ koriste situaciju i kupuju stoku od srebreničana po, mogu samo zamisliti, kojoj cijeni. Idealna prilika da nadležni policijski i sudski organi ispitaju ko je uključen u taj prljavi posao..

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 20/05/2007 13:53

almah wrote:Ti si stvarno pravi gad. (BosanaC)
izmedju redova.
Ti mozes ovo obrisati.
Ti si kao moderator.
Sram te bilo.

ja mislim da bi tebe trebalo biti sram, govoris kako je München spreman prihvatiti izbjeglice, isti onaj München po kojem je policija vrsila racije i hvatala izbjeglice bez papira kao kriminalce, ista ona Bavarska u kojem su pred sud dovodili izbjeglice jer su ucinili "kriminalno djelo" prelaska granice bez dokumenata. Fakat treba imat dzon obraz pa pricati po bosanskom forumu o bavarskoj spremnosti da prihvati izbjeglice iz Bosne

almah

Post by almah » 20/05/2007 13:59

Majstore, bujrum u skolu, umjesto u kafanu, bujrum zapni ledjima, kada nemas ni oca ni mater koji te mogu pogurati ni da rodni list preko stele izvadis, pa se onda javi po pitanju bilo cega. Da si se vratio u RS na svoje ja bih ti prvi skinuo kapu, ali palamudjenje iz Austrije, barem kod mene, ne pije vode.

I mozes to slobodno zvati arogancijom - ja se samo trudim stvari nazvati pravim imenom, koliko god to nekoga bolilo ili ne. Srebrenicani jesu izmanipulisani, manipulise se njima vec dvanaest godina, od njihovih para se djeca ministara skoluju vani, koriste ih u predizborne svrhe, njihov nacelnik je napravio ogromnu kucu i davno preselio djecu i zenu u Vogoscu, od 18 zastupnika u Opcinskom vijecu samo pet ih zivi u Srebrenici, i pored svega toga ne vide gdje se u stvari nalazi problem? Izvini, ali takve ljude stvarno ne mogu zaliti. Mogu zaliti samo njihovu glupost, ali realnost za koju su danas sami krivi, danas kada se pobjede donose na izborima a ne na linijama - ne mogu niti hocu, sta god ti mislio o tome.[/quote]

Hvala na uputama.
Nemam namjeru da uskoro idem dalje u skolu jer sam prije 4 godine diplomirao na Tehnickom univerzitetu u Becu, a nemam ni vremena jer mnogo radim pa nestizem ni u kafane.
Ali tebe nikako da razumijem.
Sve kritikujes, narod, politicare, politiku, korupciju itd a onda kazes kako se
ustvari treba potruditi da se dodje u polozaj da se moze nesto (rodni list) izvaditi preko stele.
Ipak si ti jedna licnost kojoj smeta sve sto drugi zele sebi pa ti cak smetaju i ljudi iz Srebrenice koji zele da zive malo bolje i sigurnije pa makar i pod satorom.
Ti bi svima ukinuo povlasteni polozaj ali ne i sebi.
Po stoti put iznosis tezu da se djeca nekih politicara skoluju u inostranstvu od novaca ukradenih od Srebrenicana.
Ja netvrdim da to nije istina ali daj jednom neki dokaz,makar minimalan, za tako nesto.
Daj neki dokaz ,potpisi ,sa punim imenom i prezimenom i adresom pa da svi tuzimo i sudimo lopove.
Ja cu ti prvi dati podrsku.
Sve dok to ne uradis ,tvoje tvrdnje su samo tracevi ,rezultat tvojih frustracija.

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 20/05/2007 14:08

Minnela wrote:
basta sljezove boje wrote:
almah wrote:Ti si stvarno pravi gad. (BosanaC)
izmedju redova.
Ti mozes ovo obrisati.
Ti si kao moderator.
Sram te bilo.

ja mislim da bi tebe trebalo biti sram, govoris kako je München spreman prihvatiti izbjeglice, isti onaj München po kojem je policija vrsila racije i hvatala izbjeglice bez papira kao kriminalce, ista ona Bavarska u kojem su pred sud dovodili izbjeglice jer su ucinili "kriminalno djelo" prelaska granice bez dokumenata. Fakat treba imat dzon obraz pa pricati po bosanskom forumu o bavarskoj spremnosti da prihvati izbjeglice iz Bosne

ili imati djon obraz kao ti ,pa pisati sve najruznije o izbjeglicama koje su iz istocne Bosne :-) ..

nemam namjeru ulaziti u diskusiju sa izrazito neinteligentnim ljudima koje jedino zanima kako iz Svedske naci jeftinog zubara u Sarajevu. Ali za sve ostale: problem sa izbjeglicama iz istocne Bosne (i ne samo njima!!!) su napravili Nijemci koje su ljude sa teritorija RS-a jednostavno istjerali iz Njemacke. A vecina ljudi je radila

Bilo bi red da se njemacka ambasada ukljuci u rjesavanje obog problema i nadje smjestaj bar za djecu i starije ljude

a guskica koja nije u stanju sloziti vise od jedne recenice ima ignore

_BosanaC

Post by _BosanaC » 20/05/2007 14:09

Vidim da nema druge, pa da probamo po redu:

Hvala na uputama.
Nemam namjeru da uskoro idem dalje u skolu jer sam prije 4 godine diplomirao na Tehnickom univerzitetu u Becu, a nemam ni vremena jer mnogo radim pa nestizem ni u kafane.

E vidis, ja nisam jos diplomirao, jer kada sam poceo raditi da bih mogao studirati gazda mi ne dade godinu dana platu, da bi njegova djeca i djeca njegove brace i sestara vidjela svijeta i diplomirala po svijetu. Znaci, da ti ne bi Srba, nikad ti tog Tehnickog univerziteta vjerovatno ne bi ni vidjeo, ako cemo vec u kost.

Ali tebe nikako da razumijem.

Zasto bi me razumjeo? Morao bi proci neke stvari i zivjeti ovdje i samo ovdje pa da me razumijes, ali to ocito nije slucaj. Uostalom, ima ona stara: sit gladnog ne razumije.

Sve kritikujes, narod, politicare, politiku, korupciju itd a onda kazes kako se ustvari treba potruditi da se dodje u polozaj da se moze nesto (rodni list) izvaditi preko stele.

Pokusaj pronaci ironiju u mojim rijecima. Potruditi? Mozes se truditi koliko hoces, ali na posten nacin ovdje neces uspjeti, to nek' ti bude jasno, u koliko se ipak odlucis na povratak ovamo. Skolu i diplomu mozes baciti niz Miljacku, jer ti bez babe, mame, i politickih veza, nece znaciti nista.

Ipak si ti jedna licnost kojoj smeta sve sto drugi zele sebi pa ti cak smetaju i ljudi iz Srebrenice koji zele da zive malo bolje i sigurnije pa makar i pod satorom.

E poserem se ja onda na takav zivot. Zelim i ja da zivim u Diznilendu, ali ako ne radim ama bas nista da to postignem - sta sam ja onda? Kao sto ti vec napisah, postoji nacin, a to sto oni rade definitivno nije nacin.

Ti bi svima ukinuo povlasteni polozaj ali ne i sebi.

Da Bog da ti samo mjesec dana bio povlasten kao ja.

Po stoti put iznosis tezu da se djeca nekih politicara skoluju u inostranstvu od novaca ukradenih od Srebrenicana.
Ja netvrdim da to nije istina ali daj jednom neki dokaz,makar minimalan, za tako nesto.

Predugo si van BiH da bi ti neke stvari bile jasne i ocite. Uostalom, nakon hiljada postova na ovu temu, stvarno ne vidim potrebu da ti ponovo objasnjavam sta i kako. Ako do sada nisi procitao, a ako ti je mrsko malo prosurfati pa procitati ko sta i kako, vjerovanto nikada neces ni shvatiti.

Mala napomena: sta ono rece princ Selman, onomad... Ako nista za to se raspitaj.

Daj neki dokaz ,potpisi ,sa punim imenom i prezimenom i adresom pa da svi tuzimo i sudimo lopove.
Ja cu ti prvi dati podrsku.
Sve dok to ne uradis ,tvoje tvrdnje su samo tracevi ,rezultat tvojih frustracija.

Vec ti napisah - i opet cu: bujrum u BiH, bez icega, kreni iz pocetka, pa da vidim koliko ce ti trebati da i sam postanes frustriran. I jos jednom: ako pratis imalo medije, ako pratis koliko je ko, u konkretnom slucaju, stotina miliona donacija poslao za Srebrenicu, ako na ovoj temi procitas i postove nekih drugih a ne samo moje, na koje si se zakacio iz samo tebi poznatog razloga, shvatices da bi Srebrenica do sada bila San Marino s obzirom koliko je para doslo za jedno tako malo podrucje. Ali svjedoci smo i ti i ja da Srebrenica nije ni S od San Marina.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 20/05/2007 14:14

a guskica koja nije u stanju sloziti vise od jedne recenice ima ignore

Drugi put necu opominjati...

tempora

Post by tempora » 20/05/2007 14:28

Kad sujeta proradi, zaboravi se i na temu a ponajvise i na probleme Srebrenicana vec se relativira sto se najbolje zna pa se pocne obasipati ko sta i gdje ima i u kojoj je onoj "pravedno" zaradjenoj poziciji da zna bolje.
Postavlja se pitanje, o kakvim vi to problemima mislite da imate legitimitet i ekskluzivno pravo govoriti mjereci ih svojom pozicijom, mjestom boravka, poslom, zrtvom, intelektom? Dijalog? Dijalog? :? :shock: :oops:

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 20/05/2007 14:32

Da li neko uopste zna koliki je procenat prezivjelih Srebrenicana prijavljen u Srebrenici kao mjestu prebivalista, a koliki u Federaciji?
Ja imam vikendicu u okolini Sarajeva, najvise komsiluka je sada iz Srebrenice i ti ljudi ne namjeravaju da se vracaju.
Dakle, bas me interesuje koliko njih zaista ne zeli da se vrati, ne iz razloga bezbjednosti, nego sto su se ovde bolje snasli...

Post Reply