knjiga The Secret

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...
Post Reply
pravabubica

knjiga The Secret

Post by pravabubica » 22/10/2008 18:21

Zanima me sta forumasi misle o ovoj knjizi, DVD-u, meni je odusevila :thumbup:

pravabubica

Re: knjiga The Secret

Post by pravabubica » 22/10/2008 18:55

mozda da postavim link http://www.thesecret.tv

Jara

Post by Jara » 22/10/2008 18:58

Pa je l' fercera kod tebe? ;-)

pravabubica

Post by pravabubica » 22/10/2008 18:59

Zato me i interesuju komentari, nesto se desava...

Jara

Post by Jara » 22/10/2008 19:16

Ako je dešavanje pozitivno, super! :) Nisam čitala, ali otprilike znam o čemu se radi, bilo na TV, Oprah s gostima, autor knjige i ljudi koji pricaju o "efektima"...čini mi se da ima tema na forumu...
Po meni, koliko skontah gledajići tu i slične emisije, nije to ništa novo, možda je drugi pristup... ima sličnih tehnika - od autogenog treninga, meditacije, kreativne vizualizacije itd...mnogi sportisti to odavno koriste.

pravabubica

Post by pravabubica » 22/10/2008 22:27

Nisam ni ja mislila da je to nesto novo, jednostavno sam htjela misljenje drugih ljudi koji su procitali knjigu ili gledali film. A moja iskustva su zaista super i na neki nacin je to refleksija svega sto mislim i osjecam, samo je valjda trebao neko ko ce to uobliciti i napisati na jednom mjestu. Hvala Bogu na tome i uvijek sam sretna ako u moru budalastina koje nas okruzuju mogu porepoznati nesto dobro i pozitivno.

Nosferatu
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

Post by Nosferatu » 23/10/2008 00:47

Secret je prava stvar.

Kad god mi dodje da objesnim kanafu o plafon, a desi se ovako kasno navece kad covjek vise nemre durati ni stradanja ni obaveze pogledam koliko mogu film je mnogo bolji po meni, mozda sto se moze pogledati u komadu i ostaviti neku nadu, najvise mi se svidja dio s kamenom koji nosis u dzepu. Doduse ja ne mogu bilo kakav kamen da najdjem, pa ni ne nosim nista. Helem film se moze skinuti s torrenta, a zena koja ga je snimila, o njoj manje vise, ona je biznismen i u semi za lovu.

Eckhart Tolle - New Earth - je takodje beton materijal. Takodje - Practicing the power of now. Svabo koji je dosegao vrlo visok stepen samo-aktualizacije. Oprah ima takodje 10 emsija kurs u kojem diskutuje njegovu knjigu s njim, to je low yield materijal ali nije los, kad procitas knjigu i ako ti treba neko da porazgovara o svemu.

A i ako odes na Oprah website, ima specijali soul verzija njena, sa podcastima prenosa iz svojih emsija, uglavnom svaki ponedjeljak ima neka diskusija tako reci "dusevnija" ove sedmice je bilo o zatvorenicima u zatvoru koji meditiraju tacnije koriste vipsanu da nekako, nauce da ne reaguju naglo, i na prvo, kako su naucili uglavnom ima se interesantnih stvari za cuti i poslusati. Uglavnom 10 dana kurs, 10 sati meditiranja, i tako, prcaju kako im je bilo tesko, dva lika obojica u zatvoru dozivotno, dva brata u stvar iz Ugande...

Ma imas hejbet tih likova, Louise Hey takodje nije losa. Njen film - You can heel your life, je takodje jako dobar film. Mada je to borderline religija. Tj. ovo su sve nacini da se psihologijom zamjeni religija i vjera. Citao sam neke review's njenih knjiga na Amazonu i ljudi kazu da je kljucni problem kod nje sto ne praktikuje ono sto proklamira, helem... materijal je dobar a ljudi, ko ljudi. A ja, kao ja, ne praktikujem ali mi se svidja...

Nosferatu
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

Post by Nosferatu » 23/10/2008 01:22

Druge stvari kojih se povremeno dotaknem su

- Anali Konfucija
- Hagakuru (samurajski kod za zivljenje).
(ovo je za muskarce vise malo)

Tony Robins - Personal Power II & Awakening the giant within
- sve njegovo valja, ali nekako me smori svojom pozitivnom energijom...

Deepak Chopra - The peace is the way

Napoleon Hill - law of success

Wayne Dyer - Change your thoughts, change your life

Tuesday Mornings with Morrie - knjiga o covjeku koji umire od ALS-a, Lou Geherg d/o , i njegovih lekcija u zivotu.

Prisoner of your own thoughts & Men's Search for Meaning - Victor Frankel

Rick Warren - Purpose Driven life.

Joan Didion - year of magical thinging - knjiga za ljude koji izgube clana familije i u procesu su zaljenja.

Sri Chinmoy - Wings of Joy (kako doci do unutarnjeg mira kroz meditaciju)

Lama Surya Das - Awakening the buddha within & Awakening to the sacred

Kad ovo procitas, vjerujem da ces znati kojim putem da krenes...

Lokacije nema, destinacije ima, put predjen je sve...

Zaboravih napomenuti Earl Nightingale - The strangest secret - mi je najnovija edicija kolekciji koju jos uvijek probavljam polako mada je on vise bisniz orijented.

Jara

Post by Jara » 23/10/2008 01:34

pravabubica wrote:Nisam ni ja mislila da je to nesto novo, jednostavno sam htjela misljenje drugih ljudi koji su procitali knjigu ili gledali film. A moja iskustva su zaista super i na neki nacin je to refleksija svega sto mislim i osjecam, samo je valjda trebao neko ko ce to uobliciti i napisati na jednom mjestu. Hvala Bogu na tome i uvijek sam sretna ako u moru budalastina koje nas okruzuju mogu porepoznati nesto dobro i pozitivno.

Odlično! :) Drago mi je što ti je iskustvo super i što si sretna. :-D A knjigu ću pročitati, odavno namjeravam...

touch

Post by touch » 23/06/2009 01:56

Nosferatu reci bratu gdje da nabavim knjigu od napoleona hilla-think and grow rich??Imas li link kakv od e-knjige?
Sve sajmove sam obisao,knjizare,trazio po netu al nista...Hvala ti unaprijed
ee i cito sam od echarta sve knjige i takav su utjecaj imale na mene da se smijem sam sebi i mislima koje su me sputavale u nekim stvarima.Moc sadasnjeg trenutka i Nova zemlja su knjige koje definitvino svi trebaju imati blizu sebe..

touch

Post by touch » 23/06/2009 02:02

Nosferatu wrote:Druge stvari kojih se povremeno dotaknem su

- Anali Konfucija
- Hagakuru (samurajski kod za zivljenje).
(ovo je za muskarce vise malo)

Tony Robins - Personal Power II & Awakening the giant within
- sve njegovo valja, ali nekako me smori svojom pozitivnom energijom...

Deepak Chopra - The peace is the way

Napoleon Hill - law of success

Wayne Dyer - Change your thoughts, change your life

Tuesday Mornings with Morrie - knjiga o covjeku koji umire od ALS-a, Lou Geherg d/o , i njegovih lekcija u zivotu.

Prisoner of your own thoughts & Men's Search for Meaning - Victor Frankel

Rick Warren - Purpose Driven life.

Joan Didion - year of magical thinging - knjiga za ljude koji izgube clana familije i u procesu su zaljenja.

Sri Chinmoy - Wings of Joy (kako doci do unutarnjeg mira kroz meditaciju)

Lama Surya Das - Awakening the buddha within & Awakening to the sacred

Kad ovo procitas, vjerujem da ces znati kojim putem da krenes...

Lokacije nema, destinacije ima, put predjen je sve...

Zaboravih napomenuti Earl Nightingale - The strangest secret - mi je najnovija edicija kolekciji koju jos uvijek probavljam polako mada je on vise bisniz orijented.

The Silent Man

Post by The Silent Man » 23/06/2009 02:13

Ovaj rule of attraction na kome je bazirana knjiga je zapravo samo dobra uputa o tome - kako se kvalitetno nadati i misliti nerealno pozitivno! :) super ide dok ide, al kad nakon toga covjek otrese od zemlju... jao se njemu/njoj :)
Tole je vec druga prica...

touch

Post by touch » 24/06/2009 01:11

Citao sam knjigu vise puta,takodje i film prostudirao i stvorilo mi je neki cudan osjecaj komercijalnog karaktera ovog materijala.Imam osjecaj da Rhondu B.nisu misli izvukle iz finansijskih poteskoca nego ova knjiga kojom izvrce istinu i daje laznu nadu lakovjernim osobama.To sto govorim da izvrce istinu je iz tog razloga da misli ne privlace odredjene stvari,dogadjae itd. u nas zivot nego covjek svojim mislima odreduje svoje postupke a samim tim i tok svog zivota.Osobe koje se pojavljuju u filmu su imucne,nacitane,ide im zivot na ruku,pronasli su sebe(ili bar tako misle) i zele da prenesu svima poruku da je sve to zbog zakona privlacnosti..???Koga oni zavaravaju,sebe il nas??pa..prije bih rekao da zele "zakonom privlacnosti" da privuku novac u njihove zivote prodavajuci knjigu i DVD.Nisam skeptik al sam gledao ovu knjigu na neutralan nacin,proucavao sam je i sam donosio zakljucke.Vjerujte da mi nije dugo trebalo da shavtim da je ovo sve komercijala.Ako meni ne vjerujete,naravno uvijek mozete se sami uvjeriti ili pokusati svojim slikama u glavi privuci odredjene stvari u zivot ali pazite se.....mozda privucete nesto lose...
a ja to ne djeluje tako brzo na lose misli ko na dobre...smijesno
Ako zelite pravu knjigu procitajte "Jednostavnologija"-Mark Joiner iLi Napoleona hilla-Think and Grow RicH koju ja upravo citam,pa sami donesite zakljucke.I naravno obaveznio stivo je "Moc sadasnjeg trenutka" i "Nova Zemlja" od Echarta Tolla"

Master.DKP

Post by Master.DKP » 24/06/2009 15:20

Film i knjiga "The Secret" su samo najuspijesnji komercijalni projekat i film i knjiga su tako napisani i "ukonponovani" da prosijecan gledatelj to lako shvati i sebe identificira sa materijalom.

Dubina onoga sto se zove "law of attraction" kao i ostalih zakona univerzuma koji nas okruzuju kao i toga sta je covjek i kako on funkcionise su mnogo, mnogo duplje od ove knjige i filma i to je posebna filozofija o kojoj su napisante hiljade knjiga a mogu biti napisane jos mnoge. Cinjanica je da covjek dobija ono sto dobija i to ima svoje duboke razloge zasto sve sve desava sto se desava. Zivimo dakle u uzrocno-posljdicnog svijetu, samo to nije tema "mass - medija" i to istinski shvata jako mali dio populacije.

Knjiga i film jesu komercijalni ali tema filma je vjecna i besmtrna i toliko fundamentalna i vazna za covjeka da sve rijeci nisu dovoljne da to opisu.

Postoji par knjiga koje svaki covjek koji zeli i moze vise mora da procita a to su: Napoleno Hill " Think and grow rich" i jos starija knjiga bibliske vrijednosti of Walles D. Wattles " The sience of getting rich".

Nadam se da u ovom krugu forumasha ima ljudi koji malo "dublje" razumiju i sto je jos vaznije primjenjuju ovo o cemu citaju :)

BIONA

Post by BIONA » 18/09/2011 15:08

od 2009 se niko ne javi na ovu temu ! Zar nemate pozitivnih iskustava sa ovim filmom, tj. generalno ovakvim nacinom razmisljanja? :)

breuer
Has thanked: 11 times
Been thanked: 2 times

Post by breuer » 21/09/2011 01:18

BIONA wrote:od 2009 se niko ne javi na ovu temu ! Zar nemate pozitivnih iskustava sa ovim filmom, tj. generalno ovakvim nacinom razmisljanja? :)
ja danas uspio pogledati film...ko da mi se neko ruga u facu sat i po majke mi :-x

ako je ko uspio ono privuči sreču ako može potvrditi...

BIONA

Post by BIONA » 21/09/2011 12:17

Ja sam napisala svoje nedavno iskustvo na temi zakon atrakcije, pa procitaj, a svakako da imam jos takvih primjera :)

ema_

Post by ema_ » 09/10/2011 19:24

Knjiga mi je super, film nisam gledala. Pogotovo mi je odlično to što se na mnogo mjesta preklapa sa nekim religijskim smjernicama, tipa svakodnevne zahvale na svemu, zadovoljstva sa onim što imamo i sl.

Lično sam imala koristi, i sve što sam do sada htjela postići, ma koliko se činilo neizvodljivim, sa pristupom naučenim iz knjige postigla sam.

:thumbup:

Post Reply