KK Bosna - 2008/2009

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

arze

#51 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze » 18/07/2008 17:31

KAko covjek pricat sa takvim expertima kao sto ste vi? Sta god se rekne "vi" morate bit poklopac na to.Fantastic!
Eh da si malo treniro kosarku razumio bi da je velika razlika kad imas 12 i 18 godina al haloooooo bolan 18 godina i 23
Pa ti si sa 18 vec zreo covjek,punoljetan kontas li to?? Pogledaj malo po Europi pa ces vidjet kakvih igraca ima njegovih godina zmaju.
Ehhhh to je nas problemm kad igrac ima 18 godina rekne se ma ima za njega vremena.Ma ima krac daj mu odma sannsu nek igra. A nije ni cudo kad dodu igraci s 30 godina i za njih se govori da imaju potencijala, kod nas si talenat i u 40 oj :lol:

JThomas

#52 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by JThomas » 18/07/2008 17:59

e jesam i ja glup, ja mislio da igrač može nešto i napredovati od 18. do 23. godine :lol: ali eto, sad saznah, zahvaljujući tebi, da je to ustvari svejedno :lol:
on i jeste tu gdje jeste da bi mogao konstantno da igra utakmice i napreduje, a ne da grije klupu. treba sad da ga stavi protiv CSKA umjesto navarra ili šta?

i mirza je vjerovatno "tu negdje" sada i prije pet godina, jelte? nije ništa napredovao? i prije pet godina je mogao isto ovako igrati kako sada igra u TAU, jelte?

ti gubiš vrijeme raspravljajući se s nama smrtnicima, ti bi trebao biti u upravi nekog euroligaša, da im objasniš neke stvari :thumbup:

sudoku79

#53 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by sudoku79 » 18/07/2008 18:03

fakat arze šta ti je? saberi se
nije sramota reći da si se zabunio ili pogrijesio u nekim primjerima. sad se samo uvaljuješ bezveze.

SundanceKid

#54 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by SundanceKid » 18/07/2008 20:01

Joj arze, kako si ti cudan lik...de zivota ti saberi se, procitaj sta pises. Ibretis se sto se ne pise o KK Bosna, a govoris takve gluposti o Djedovicu i inace razvoju igraca, da jednostavno niko ne moze da odoli a da ti ne ukaze na budalastine koje pises. Dobro neko napisa u prije mene- u cemu je problem, jel te to izbacio iz petorke kad si imo 12 godina?? Djedovic je za svoje godine IGRACINA, i u Evropi je IGRACINA u svojoj starosnoj kategoriji i kraj price. To sto se ti furas da si nekakav ekspert kosarkaski, to je tvoj problem i kompleks. Al kako ti rekoh, puno bolji strucnjaci od tebe kazu da mali valja, i ne znam sta sad, jedino da ti se oni jave na PM pa da ti pokazes da znas vise igraca imenom i prezimenom od njih...to ce definitivno znacit da Djedovic ne zna igrat :)) haha...nidje veze...

Kako god, pogledaj kolko ti ljudi ovdje kaze da nisi upravu, i da osporavanje tako velikog uspjeha jednog tako mladog igraca nije na mjestu, pa se pokaj, a mi cemo zaboraviti tvoje....nelogicnosti (da ne kazem opet gluposti)... :bih: ...il se registruj jos jednom na forum, pa podrzi sam sebe, ofirno ovako :bih:

arze

#55 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze » 19/07/2008 11:30

arze wrote:AL ovo bi trebala bit tema o kk bosni a vi odma o dedovicu...hajmo sad malo o nekom jos vecem talentu..imatel kakvog u rukavu?
Ja isprve nisam blatio momka nikako jer znam da je potencijal al kazem da nemozemo zadrzat talente jer nismo finansijski to u mogucnosti...Da je on dobio nekih pola milioncica da ostane u bosni mislite da bi otiso u barselonu? :o
Jos jednom kazem da je Teletovic sa 20 godina bio dokazan igrac i vec je tad imo osnove da napreduje jos vise dok ce dedovicu trebat jos koja godina da zaigra u barseloni a kamoli da dode na nivo Teletovica.Et de vi sad opet joj dedovic ovo ono, on je mladi..pa ljudi nije ni njemu 12 godina :roll:

Read maafakas! Upisite neku skolu, budite pismeni makar 50 % :-?

arze

#56 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze » 19/07/2008 11:33

Eto ode Bailey jedini igrac uz Lancea koji je znao igrat u Bosni i Ikonic doduse eto!
Pa eto zovnite vi sad Dedovica da zamijeni Baileya uvjeren sam da ce to bolje uradit :run:
Hajmo malo pricat sad o Kadicu,Pasalicu...

arze

#57 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze » 19/07/2008 11:51

Uradite nesto konstruktivno, predlozite kakva pojacanja za kk bosnu, ko bi mogao doc, koji je slobodan igrac itd...
Evo par igraca koji nisu vjerovatno toliko ni skupi kakvih ima :P
- Sandro Nicevic( sasvim solidan centar iako je prilicno star mislim da nije skuplji od nekih 200 000 a bas bi ovakav centar trebo Bosni)
-Edu Hernandez-Sonseca( 212 cm Juventud centar bi bio predobar za ove prostore pitanje je bil ovdje pristo da igra)
-Travis Watson (najbolji skoker definitivno moguci za ovu Bosnu-takode cijena je upitna al vjerujem da ne trazi puno)
-Brion Rush( evo i jednog pg/sg prosle sezone jedan od najboljih strijelaca euroleague)

Nisam htio nabrajat najbolje i najskuplje igrace, evo je nekoliko njih koji nisu toliko skupi al opet pitanje kakve Bosna ima ambicije 8-)

edin_Basket

#58 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by edin_Basket » 19/07/2008 12:02

nikola pekovic( ne trazi ni on puno, nema veze sto je promijenio klub, doso bi on kod nas)
volim kkBosna al tu se ne zna ni ko pije ni ko placa
u Sarajevu i u jos nekim gradovima u BiH ima igraca koji bi srcem igrali u skenderiji al uvijek je bolji izbor neki papak iz SAD-a ili neki lik koji nas pojaca ono za zavrsnicu prvenstva, bude 3 mjeseca i ode
lafo NBA igraci
pa treniro sam s momcima koji igraju sigruno bolje od tamo nekih suljevica, prasovica itd.
momak treniro sa mnom otiso u bosnu zamalo ga nisu upropastili
mogu nac za mjesec dana po nekim manjim klubovima 10 momaka koji su veci talenti od onih koji nastaju u skoli kosarke u ledenoj dvorani

arze

#59 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze » 19/07/2008 13:05

edin_Basket wrote:nikola pekovic( ne trazi ni on puno, nema veze sto je promijenio klub, doso bi on kod nas)
volim kkBosna al tu se ne zna ni ko pije ni ko placa
u Sarajevu i u jos nekim gradovima u BiH ima igraca koji bi srcem igrali u skenderiji al uvijek je bolji izbor neki papak iz SAD-a ili neki lik koji nas pojaca ono za zavrsnicu prvenstva, bude 3 mjeseca i ode
lafo NBA igraci
pa treniro sam s momcima koji igraju sigruno bolje od tamo nekih suljevica, prasovica itd.
momak treniro sa mnom otiso u bosnu zamalo ga nisu upropastili
mogu nac za mjesec dana po nekim manjim klubovima 10 momaka koji su veci talenti od onih koji nastaju u skoli kosarke u ledenoj dvorani
?????????????????????? :zoka:

edin_Basket

#60 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by edin_Basket » 19/07/2008 14:35

nesto ti nije jasno doktore??? jel?

tonto

#61 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by tonto » 19/07/2008 15:59

arze wrote:Uradite nesto konstruktivno, predlozite kakva pojacanja za kk bosnu, ko bi mogao doc, koji je slobodan igrac itd...
- Sandro Nicevic( sasvim solidan centar iako je prilicno star mislim da nije skuplji od nekih 200 000 a bas bi ovakav centar trebo Bosni)
-Edu Hernandez-Sonseca( 212 cm Juventud centar bi bio predobar za ove prostore pitanje je bil ovdje pristo da igra)
-Travis Watson (najbolji skoker definitivno moguci za ovu Bosnu-takode cijena je upitna al vjerujem da ne trazi puno)
-Brion Rush( evo i jednog pg/sg prosle sezone jedan od najboljih strijelaca euroleague)

Nisam htio nabrajat najbolje i najskuplje igrace, evo je nekoliko njih koji nisu toliko skupi al opet pitanje kakve Bosna ima ambicije 8-)
ti si bez ikakve konkurencije najveci debil koji je ikada pisao o kosarci. Zamoli roditelje da te odvedu na more...raspust je u toku.

[email protected]

#62 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by [email protected] » 19/07/2008 21:54

arze wrote:Uradite nesto konstruktivno, predlozite kakva pojacanja za kk bosnu, ko bi mogao doc, koji je slobodan igrac itd...

usporedi igrače koji su igrali zadnje 2 sezone u bosni i gdje su poslije bosne igrali i kako sa ovim igračima,ne kažem da su ovi što si ih nabrojao igračine ali su preskupi za bosnu,lance williams ,koliko god da je u bosni dobar,u evropi je prosječan centar.
ti spominješ igrača koji je jedan od najboljih strijelaca eurolige,zar misliš da bi takav i pomislio doći u bosnu,koja nije ni među 30-40 najboljih ekipa u europi

sudoku79

#63 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by sudoku79 » 20/07/2008 13:58

daj stavite po neki smajli u post da znam da se zezate kad pišete te stvari.
heeeej, Hernadez-Sonseca... :? :-)

al ubjedljivo su mi najgori bivši košarkaši ovi što su ljubomorni na momke iz mlađih naraštaja bosne... kakve su to samo igračine bile, za njih je i đedović truba... ali "nije ih volio trener, a i nisu imali para da daju mito", pa su se prestali baviti košarkom i počeli tipkati na forumima.

buraz, skupi ti te talente svoje po manjim klubovima, pa ih dovedi u ledenu dvoranu, možda mogu skupljati lopte po terenu. Po malim klubovima ima hrpa tih talenata što ih trener nije volio, ali su u bosni pionirski i kadetski prvaci i juniorski viceprvaci, a bosna je trenutno klub koji daje ubjedljivo najviše reprezentativaca u mladim kategorijama.

ima i izreka, kaže: "kiselo je grožđe."

BHG

#64 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by BHG » 20/07/2008 14:19

arze wrote:Eto ode Bailey jedini igrac uz Lancea koji je znao igrat u Bosni i Ikonic doduse eto!
Pa eto zovnite vi sad Dedovica da zamijeni Baileya uvjeren sam da ce to bolje uradit :run:
djedovic i bailey ne igraju na istoj poziciji expertu :lol:

BHG

#65 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by BHG » 21/07/2008 12:04

opet offtopic...al stvarno moram citirati ovaj clanak...za sve pljuvace i experte...
Đedović brani boje Evrope

Mladi košarkaš španske Barcelone i član reprezentacije BiH Nihad Đedović dobio je poziv za učešće na veoma zanimljivom takmičenju koje organizuje kompanija sportske opreme «Adidas» i koje će se pod nazivom «Adidas Nation» održati u Denveru (SAD). Organizator je pozvao najbolje mlade igrače iz cijelog svijeta koji će se takmičiti kao predstavnici svojih kontinenata.
Đedoviću je pripala čast da brani boje Evrope, a uz našeg mladog igrača za selekciju Starog kontinenta nastupiće Branislav Đekić, krilni centar iz FMP-a (Srbija), te dva juniora zagrebačke Cibone: Zupčić i Radošević.
Đedović je najbolji igrač drugog tima Barcelone, kao i juniorske

izvor: sportsport.ba
svaka cast nihade...

arze

#66 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze » 22/07/2008 18:31

[email protected] wrote:

usporedi igrače koji su igrali zadnje 2 sezone u bosni i gdje su poslije bosne igrali i kako sa ovim igračima,ne kažem da su ovi što si ih nabrojao igračine ali su preskupi za bosnu,lance williams ,koliko god da je u bosni dobar,u evropi je prosječan centar.
ti spominješ igrača koji je jedan od najboljih strijelaca eurolige,zar misliš da bi takav i pomislio doći u bosnu,koja nije ni među 30-40 najboljih ekipa u europi
al zato i igra u roanne-u, sad mu jeste vjerovatno porasla cijena al ne toliko puno.
Velika je stvar i scouting pa Cibona dovede Brindley Wrighta iz Svedske za "par" kuna.

arze

#67 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze » 22/07/2008 18:32

BHG wrote:
arze wrote:Eto ode Bailey jedini igrac uz Lancea koji je znao igrat u Bosni i Ikonic doduse eto!
djedovic i bailey ne igraju na istoj poziciji expertu :lol:
Znam djedovic je bek a bailey centar :zoka:

arze

#68 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze » 22/07/2008 18:44

tonto wrote:

ti si bez ikakve konkurencije najveci debil koji je ikada pisao o kosarci. Zamoli roditelje da te odvedu na more...raspust je u toku.
Postoji vjerovatnoca.........a i nemora bit!

tonto

#69 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by tonto » 23/07/2008 08:48

arze wrote:
[email protected] wrote:

al zato i igra u roanne-u, sad mu jeste vjerovatno porasla cijena al ne toliko puno.
Velika je stvar i scouting pa Cibona dovede Brindley Wrighta iz Svedske za "par" kuna.
Wright je u Cibonu došao iz Oostendea a to je klub iz BELGIJE. Godinu prije toga je bio MVP ULEB cupa dok je igrao za Ventspils a to je klub iz LATVIJE. Cibonu je kostao nekih 300 000 $ za godinu dana sto je baš "par" kuna. Wright je dvije godine prije dolaska u cibonu bio itekako poznat igrač u evropi, ali šta tebe briga ti nastavi da lupaš gluposti.

BHG

#70 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by BHG » 23/07/2008 10:14

arze wrote:
BHG wrote: djedovic i bailey ne igraju na istoj poziciji expertu :lol:
Znam djedovic je bek a bailey centar :zoka:

ja neznam sta nije u redu s tobom...i isplatili se uopste s tobom raspravljati...al eto tek toliko da te informisem...bailey je 1...djedovic 2...razlicite pozicije!...kontas???? :roll:

Meshtar

#71 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Meshtar » 23/07/2008 12:05

Čuj nisu ni skupi kakvih ima :D Odlično.

Bosna ne smije ni pitati za cijenu bilo koga od ovih igrača. Druga još bitnija stvar je da Bosna nema šta da im pruži u takmičarskom smislu. I Tita ti šta je skoker? Kombinacija scorera i skakača, šta li?

BHG

#72 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by BHG » 23/07/2008 12:47

Meshtar wrote: Bosna ne smije ni pitati za cijenu bilo koga od ovih igrača. Druga još bitnija stvar je da Bosna nema šta da im pruži u takmičarskom smislu. I Tita ti šta je skoker? Kombinacija scorera i skakača, šta li?
:lol: biserima nikad kraja :lol:

Meshtar

#73 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Meshtar » 23/07/2008 12:54

Definitivno nedostaju ovdje smajliji sa ironijom. Čisto da bi BHG skontao fol.

Znaš li ti šta je skoker, budući da to gore piše?

BHG

#74 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by BHG » 23/07/2008 12:59

Meshtar wrote:Definitivno nedostaju ovdje smajliji sa ironijom. Čisto da bi BHG skontao fol.

Znaš li ti šta je skoker, budući da to gore piše?
netrebaju ti smajliji sa ironijom jer je behage skonto fol...ako smo imali nesuglasica prije nemora znaciti da se nemozemo nasmijati zajedno glupostima naseg kolege forumasa...samo ne leti na rudu da me napadas ziv bio...

BHG

#75 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by BHG » 23/07/2008 13:00

nazalost neznam sta je skoker...predpostavljam da ce nam svemoguci i sveznajuci azre to objasniti cim vidi postove... :D

Locked