Kazne za parkiranje

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

dijaliza

#1 Kazne za parkiranje

Post by dijaliza » 10/08/2007 12:45

Dva dana zaredom nalazim za brisačem zakačenu kaznu za nedozvoljeno parkiranje, sa uplatnicom na iznos od 40 KM!

Sve bi bilo u redu da nisam pokušavao naći mjesta za parking čak i na mjestima gdje je moguće platiti isti, ali ga nije bilo. Čak je na jednom mjestu od 20-tak poredanih auta na mjestu nedozvoljenom za parkiranje, uplatnica "visila" samo na mom brisaču, a ostali su "kao" regularno parkirali.

Ljudi, pazite gdje parkirate, izgleda da je neka policijska akcija, treba ima para, očigledno!Postavlje se jedino pitanje, gdje parkirati!?

Što se gradu ne obezbjedi dovoljno parking mjesta? Možda će graditi od ove napaćene love podzemne garaže, možeš mislit!!!

Phia

Post by Phia » 10/08/2007 12:57

Zašto ne zatvore užu zonu grada za automobile?!Muka mi je od onolikih auta.Ne mogu da dišem normalno..

JD

Post by JD » 10/08/2007 13:21

nije nikakva akcija to rade svaki dan odkad su uveli ove uplatnice, samo dodju i zaredaju neko mjesto gdje su tako parkirana auta. yebiga gledaj gdje parkiras.

chuchumbamayumbe

#4 Re: Kazne za parkiranje

Post by chuchumbamayumbe » 10/08/2007 13:33

dijaliza wrote:Dva dana zaredom nalazim za brisačem zakačenu kaznu za nedozvoljeno parkiranje, sa uplatnicom na iznos od 40 KM!

Sve bi bilo u redu da nisam pokušavao naći mjesta za parking čak i na mjestima gdje je moguće platiti isti, ali ga nije bilo. Čak je na jednom mjestu od 20-tak poredanih auta na mjestu nedozvoljenom za parkiranje, uplatnica "visila" samo na mom brisaču, a ostali su "kao" regularno parkirali.

Ljudi, pazite gdje parkirate, izgleda da je neka policijska akcija, treba ima para, očigledno!Postavlje se jedino pitanje, gdje parkirati!?

Što se gradu ne obezbjedi dovoljno parking mjesta? Možda će graditi od ove napaćene love podzemne garaže, možeš mislit!!!
A gdje si to bio parkirao pa te kaznise, koja konkretno lokacija?

dijaliza

Post by dijaliza » 10/08/2007 13:38

Čobanija, preko puta "Galije".

karanana

Post by karanana » 10/08/2007 13:51

dijaliza wrote:Čobanija, preko puta "Galije".
Hmmm, ako je bas preko puta galije sa druge strane gdje si okrenut prema dole, ne znam zasto je tu zabranjeno. tu su auta vazda parkirana i ima mjesta i na ulici da se fino parkiraju.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 10/08/2007 14:16

Koristite javni saobracaj i kraj price :oops: Mislim da je dosao vakat da se i u gradu pocne disati od auta :roll:

Phia

Post by Phia » 10/08/2007 14:27

_BosanaC wrote:Koristite javni saobracaj i kraj price :oops: Mislim da je dosao vakat da se i u gradu pocne disati od auta :roll:
Fakat..taman da idu na kafu zapute se s autom u grad.Nadam se da će jednom doći dan kad će ukinuti saobraćaj u starom dijelu grada.

zena21

Post by zena21 » 10/08/2007 14:31

svi koji to zagovarate, ili nemate vozacku ili nemate auto :D :P

Phia

Post by Phia » 10/08/2007 14:33

zena21 wrote:svi koji to zagovarate, ili nemate vozacku ili nemate auto :D :P
Kako dubokoumno. ;) :D

Karabaja

Post by Karabaja » 10/08/2007 14:45

Phia wrote:
Što vam ga treba spusti... mene bi bilo stid :lol:

floki

Post by floki » 10/08/2007 14:56

vozač sam već 10g i stvarno izbjegavam kad idem u grad voziti upravo što ti za parking mjesto treba pomoć čarobnjaka u najmanju ruku :x . da bih izbjegla nepotrebno spominjanje uže i šire familije od strane pješaka dok zaobilaze na trAtoVaru parkiranu moju vozilicu :x , ja fino ustopam tramFaj i sa djetetom kao najveci snob krenem put našeg nam šehera dok se ona divi usput trMfaju

Phia

Post by Phia » 10/08/2007 14:57

Karabaja wrote:
Phia wrote:
Što vam ga treba spusti... mene bi bilo stid :lol:
Hajde ti ne potpaljuj.Nisam ništa ružno rekla.Samo sam pohvalila zenu kako je pogodila da nemam vozačku. :P :D

_BosanaC

Post by _BosanaC » 10/08/2007 15:22

floki wrote:vozač sam već 10g i stvarno izbjegavam kad idem u grad voziti upravo što ti za parking mjesto treba pomoć čarobnjaka u najmanju ruku :x . da bih izbjegla nepotrebno spominjanje uže i šire familije od strane pješaka dok zaobilaze na trAtoVaru parkiranu moju vozilicu :x , ja fino ustopam tramFaj i sa djetetom kao najveci snob krenem put našeg nam šehera dok se ona divi usput trMfaju
Ruzni prljavi zli... pjesaci :oops:

Phia

Post by Phia » 10/08/2007 15:43

_BosanaC wrote:
floki wrote:vozač sam već 10g i stvarno izbjegavam kad idem u grad voziti upravo što ti za parking mjesto treba pomoć čarobnjaka u najmanju ruku :x . da bih izbjegla nepotrebno spominjanje uže i šire familije od strane pješaka dok zaobilaze na trAtoVaru parkiranu moju vozilicu :x , ja fino ustopam tramFaj i sa djetetom kao najveci snob krenem put našeg nam šehera dok se ona divi usput trMfaju
Gledam neki dan na njemačkoj tv one njihove reportaže.I bi riječ o policiji.Lik zaparkirao auto na trotoar a vrijeme radnje negdje oko 5-6 ujutro.Nigdje žive duše na ulici.Policajac odmah prilazi.Otjera ga s noge na nogu.Treba li komentarisati dalje ovo? :roll:

floki

Post by floki » 10/08/2007 15:46

eno sad :? a šta sam ja rekla za pješake..........

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#17 Re: Kazne za parkiranje

Post by mIRCerka » 10/08/2007 15:47

dijaliza wrote: Ljudi, pazite gdje parkirate, izgleda da je neka policijska akcija, treba ima para, očigledno!Postavlje se jedino pitanje, gdje parkirati!?

Vozac sam vec 2 pune godine, ali i dalje parkiram razmisljajuci kao pjesak..

Autom idem u grad samo kad hocu da produvam dizne bubi, jednom sa parkirala kod LORE blizu...na parkingu...

Ostalo..jeVtiniji tramvaj i taksi od parkinga...

i da, pazite gdje parkirate, trazite ono veliko bijelo P u plavom pravougaoniku...

:x

_BosanaC

Post by _BosanaC » 10/08/2007 15:51

Phia wrote:
_BosanaC wrote:
Gledam neki dan na njemačkoj tv one njihove reportaže.I bi riječ o policiji.Lik zaparkirao auto na trotoar a vrijeme radnje negdje oko 5-6 ujutro.Nigdje žive duše na ulici.Policajac odmah prilazi.Otjera ga s noge na nogu.Treba li komentarisati dalje ovo? :roll:
Ne vidim stvarno u cemu je problem? U tome sto u Njemackoj postuju zakon?

Phia

Post by Phia » 10/08/2007 15:59

_BosanaC wrote:
Phia wrote:
_BosanaC wrote: Ruzni prljavi zli... pjesaci :oops:
Ne već u tome što kod nas policija ne poštuje zakon. :D
Ili barem poštuje selektivno..

_BosanaC

Post by _BosanaC » 10/08/2007 16:06

Phia wrote:
_BosanaC wrote:
Phia wrote: Gledam neki dan na njemačkoj tv one njihove reportaže.I bi riječ o policiji.Lik zaparkirao auto na trotoar a vrijeme radnje negdje oko 5-6 ujutro.Nigdje žive duše na ulici.Policajac odmah prilazi.Otjera ga s noge na nogu.Treba li komentarisati dalje ovo? :roll:
Ne već u tome što kod nas policija ne poštuje zakon. :D
Ili barem poštuje selektivno..
Jbg, selektivno kao i drzava sto nam je selektivna.

Lady Saray

Post by Lady Saray » 10/08/2007 16:27

mater im i meni napisase kaznu
30 auta parkirano, moje u sredini, citava jedna traka zauzeta i on dosao meni da naplati.. "parkiranje u traci"...da je krenuo redom ja bih rekla jbg zakacilo me ali jok :x krenuo levat od sredine i to od najjadnijeg auta u redu :x javio im tablice izdiktirali mu da je na zensko registrovano i zapisa me jos ja dosla na vrijeme taman poceo pisati i on se fol meni kao izvinjava ali eto ne smije brisati... :x

ista situacija 2 dana kasnije... jos uvijek citava traka zauzeta, radi se o lokaciji na ilidzi pored zeljeznice, izmedju 2 mosta, na 20m od drotovije

teAMICA

Post by teAMICA » 10/08/2007 16:28

Hvala Bogu, necel se grad ocistiti od nagomilanih auta! :x
Ne zelim nikog da uvrijedim, i sama vozim 10-tak godina i mislim da sam jednom ili dva puta otisla autom u grad. Sto rece neko, jeftiniji je taxi od parkinga, a za one sto parkiraju "pored" parkinga.... sami pali sami se ubili :D

JD

Post by JD » 10/08/2007 17:18

teAMICA wrote:Hvala Bogu, necel se grad ocistiti od nagomilanih auta! :x
bas se suprotno postize. ima toliko lokacija u gradu gdje je zabranjeno parkiranje a u biti tu auta nikome ne smetaju ali murija pise, i bas time sto tjeraju raju odatle, ta ce ista auta umjesto jednog napraviti 5 krugova dok ne nadju parking, samim tim vise zagadjuju zrak. ne vidim kako ce murija kaznama ocistiti grad od nagomilanih auta... da nam pojasnis ? ne mogu ta auta propasti u zemlju a svakim danom ih je sve vise...

nije problem ni u autima ni u policiji nego u nedostatku parkinga.

najlakse je tako pljuvati po ljudima koji svaki dan voze i muce se sa parkingom, ne znam ko je od vas genijalaca svjestan da u opcini stari grad ima jedva 500 parking mjesta a registrovanih auta preko 10.000 !!!! pa dodajte tom broju auta koja dolaze u taj dio grada iz drugih opcina pa skontajte u cemu je problem.

murija je posebna prica, pisu na nebitnim mjestima dok su neke druge ulice zakrcene, od dvosmjerne ulice sa trotoarom na obje strane, jedva ostane mjesta za jednu traku.. primjer park na trgu austrije, doduse i tamo dolaze s vremena na vrijeme ali slabo...

_BosanaC

Post by _BosanaC » 10/08/2007 17:25

JD wrote:
bas se suprotno postize. ima toliko lokacija u gradu gdje je zabranjeno parkiranje a u biti tu auta nikome ne smetaju ali murija pise, i bas time sto tjeraju raju odatle, ta ce ista auta umjesto jednog napraviti 5 krugova dok ne nadju parking, samim tim vise zagadjuju zrak. ne vidim kako ce murija kaznama ocistiti grad od nagomilanih auta... da nam pojasnis ? ne mogu ta auta propasti u zemlju a svakim danom ih je sve vise...

najlakse je tako pljuvati po ljudima koji svaki dan voze i muce se sa parkingom, ne znam ko je od vas genijalaca svjestan da u opcini stari grad ima jedva 500 parking mjesta a registrovanih auta preko 10.000 !!!! pa dodajte tom broju auta koja dolaze u taj dio grada iz drugih opcina pa skontajte u cemu je problem.

murija je posebna prica, pisu na nebitnim mjestima dok su neke druge ulice zakrcene, od dvosmjerne ulice sa trotoarom na obje strane, jedva ostane mjesta za jednu traku.. primjer park na trgu austrije, doduse i tamo dolaze s vremena na vrijeme ali slabo...
Problem je u tome sto se auta bespotrebno koriste. I nekako mogu shvatiti kada neko s Dobrinje dodje autom na posao u Stari Grad, ali kada se svako jutro pali auto s Grbavice, Alipasinog, s Malte, pa se obilaze krugovi, pa traze nekakvi parkinzi, pa dize nervoza i medju vozacima, i medju pjesacima, pored zivog javnog saobracaja i u gradu gdje je sve na dohvat ruke - nije mi ni malo zao zbog tih kazni. A ti obilazi sest krugova, opet se parkiraj gdje ne treba pa neka se reda 40 po 40KM. Pa mozda nekad dodjes tobetu pa ti ne bude ispod casti sjesti u taksi, trolu, komercijalu, tramvaj, koji te izadju na kraju puno jeftiniji nego voznja autom.

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 10/08/2007 17:42

JD wrote:

Ja vrlo rijetko idem "u grad", posao mi je na suprotnoj strani od centra, dakle samo odem po nekoj potrebi...I uvijek ima mjesta za parkiranje.
To ko kaze da nema, to je shuplja. Nego nece raja da plati 2km za sat parkiranja (po mom misljenju to je previse) nego parkiraju po zabranama pa onda kukaju da ih kaznjavaju. Ima parkinga pun klinac po marku, dvije...I uvijek bude jedno mjesto za mene. Najdraze mi je tako parkirati na Marindvoru, 0.5km sahatak, pa laganini do "centra", sve obavim, vratim se, 1.5km. E sada, ako je nekome problem prepjesaciti kojih stotinjak metara, onda to vise nije problem nedostatka parkiralista vec njegov/njen licni problem.

Post Reply