Kazne

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bego007
Posts: 80
Joined: 07/05/2010 18:41

#1 Kazne

Post by bego007 »

Eh pitanjce, imam dvije zaostale kazne stare nekoliko mjeseci.
Buduci da ide registracija moram to platiti.
Eh sad da li se placa ono 20 maraka iako sam prihvatio odgovornost za prekrsaj (potpisao na licu mjesta) ili samo orginalni iznos kazne.
Najgore sto dobivam kontradiktorne informacije i to bas od policajaca, jedan kaze da nemoram drugi kaze moram :/.
Je** lud zbunjenog.
Ima li neko vise informacija?
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#2 Re: Kazne

Post by shlauf »

Pošto nisi platio u roku od 7 - 8 dana onda se plaća i dodatno. Cener ili cvaja po kazni, nisam 100% siguran. Registrovati auto možeš ali saobraćajnu nemožeš dobiti dok ne budeš vaser sa kaznama.


Aleeee aleeeeeeee :dance:
User avatar
dottore
Posts: 1359
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#3 Re: Kazne

Post by dottore »

shlauf wrote:Pošto nisi platio u roku od 7 - 8 dana onda se plaća i dodatno. Cener ili cvaja po kazni, nisam 100% siguran. Registrovati auto možeš ali saobraćajnu nemožeš dobiti dok ne budeš vaser sa kaznama.


Aleeee aleeeeeeee :dance:
cvaja mamu li im :mrgreen:
User avatar
Azamo
Posts: 557
Joined: 05/07/2007 17:33
Location: GPS signal lost...
Contact:

#4 Re: Kazne

Post by Azamo »

bego007 wrote:Eh pitanjce, imam dvije zaostale kazne stare nekoliko mjeseci.
Buduci da ide registracija moram to platiti.
Eh sad da li se placa ono 20 maraka iako sam prihvatio odgovornost za prekrsaj (potpisao na licu mjesta) ili samo orginalni iznos kazne.
Najgore sto dobivam kontradiktorne informacije i to bas od policajaca, jedan kaze da nemoram drugi kaze moram :/.
Je** lud zbunjenog.
Ima li neko vise informacija?

Ako si prihvatio odgovornost nema kamate 100%,isprobo na vlastitoj koži :D
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#5 Re: Kazne

Post by semmy »

Azamo wrote:
bego007 wrote:Eh pitanjce, imam dvije zaostale kazne stare nekoliko mjeseci.
Buduci da ide registracija moram to platiti.
Eh sad da li se placa ono 20 maraka iako sam prihvatio odgovornost za prekrsaj (potpisao na licu mjesta) ili samo orginalni iznos kazne.
Najgore sto dobivam kontradiktorne informacije i to bas od policajaca, jedan kaze da nemoram drugi kaze moram :/.
Je** lud zbunjenog.
Ima li neko vise informacija?

Ako si prihvatio odgovornost nema kamate 100%,isprobo na vlastitoj koži :D
jesi siguran...prosle godine prihvatila 2-je kazne, platila sa dan zakasnjenja...neki dan da izvadim potvrdu o nekaznjavanju kad sipak...fino mi ciko dade listing i kaze kad platite 40 km za ove zakasnjele kazne dobit cete potvrdu :D
zato plati odma da se poslije nemaltretiras
User avatar
holowey
Posts: 10852
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#6 Re: Kazne

Post by holowey »

to vjerovatno zavisi od stanice do stanice...
prosle godine prilikom registracije saznam da imam pending kaznu u iznosu od 55km...ovi iz auto kuce koji mi rade registraciju savjetovali da odem do pu koja je izdala nalog da provjerim sta i kako jer u pravilniku nema kazne sa tim iznosom (clan po kojem je navedena u registru iznosi 30km)... u pu istocno novo sarajevo mi kazu, da nije jedna kazna nego dvije, stare 8 mjeseci, obadvije sa iznosom od 30km (nevezan pojas, neukljucena dnevna svjetla), bez penala za kasnjenje...
btw, delegat iz te pu mi nije znao odgovoriti kako je 2x 30km = 55km, i kako to kazna za neukljucena svjetla kada auto ima fabricku ugradnju dnevnih svjetala :-)
User avatar
Azamo
Posts: 557
Joined: 05/07/2007 17:33
Location: GPS signal lost...
Contact:

#7 Re: Kazne

Post by Azamo »

semmy wrote:
Azamo wrote:
bego007 wrote:Eh pitanjce, imam dvije zaostale kazne stare nekoliko mjeseci.
Buduci da ide registracija moram to platiti.
Eh sad da li se placa ono 20 maraka iako sam prihvatio odgovornost za prekrsaj (potpisao na licu mjesta) ili samo orginalni iznos kazne.
Najgore sto dobivam kontradiktorne informacije i to bas od policajaca, jedan kaze da nemoram drugi kaze moram :/.
Je** lud zbunjenog.
Ima li neko vise informacija?

Ako si prihvatio odgovornost nema kamate 100%,isprobo na vlastitoj koži :D
jesi siguran...prosle godine prihvatila 2-je kazne, platila sa dan zakasnjenja...neki dan da izvadim potvrdu o nekaznjavanju kad sipak...fino mi ciko dade listing i kaze kad platite 40 km za ove zakasnjele kazne dobit cete potvrdu :D
zato plati odma da se poslije nemaltretiras
Meni je policajac reko kad mi je piso' kaznu da ne moram odmah platiti pošto sam prihvatio krivicu,to je bilo u općini centar(Kod Parkuše) i nisam imo' problema,a platio sam mislim 15 dana poslije
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#8 Re: Kazne

Post by semmy »

holowey wrote:to vjerovatno zavisi od stanice do stanice...
prosle godine prilikom registracije saznam da imam pending kaznu u iznosu od 55km...ovi iz auto kuce koji mi rade registraciju savjetovali da odem do pu koja je izdala nalog da provjerim sta i kako jer u pravilniku nema kazne sa tim iznosom (clan po kojem je navedena u registru iznosi 30km)... u pu istocno novo sarajevo mi kazu, da nije jedna kazna nego dvije, stare 8 mjeseci, obadvije sa iznosom od 30km (nevezan pojas, neukljucena dnevna svjetla), bez penala za kasnjenje...
btw, delegat iz te pu mi nije znao odgovoriti kako je 2x 30km = 55km, i kako to kazna za neukljucena svjetla kada auto ima fabricku ugradnju dnevnih svjetala :-)
istocno sarajevo pripada rs-u...da li su kod njih isti zakoni kao i kod nas :? :?

ja sam morala platiti zakasnjenje jedne kazne iz bihaca a jedna novi grad sarajevo...jebes 20km ako kasnije nemozes na vrijeme dobiti potvrde koje ti trebaju pa sve koci kao sto je meni kocilo...
User avatar
holowey
Posts: 10852
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#9 Re: Kazne

Post by holowey »

semmy wrote:
istocno sarajevo pripada rs-u...da li su kod njih isti zakoni kao i kod nas :? :?

ja sam morala platiti zakasnjenje jedne kazne iz bihaca a jedna novi grad sarajevo...jebes 20km ako kasnije nemozes na vrijeme dobiti potvrde koje ti trebaju pa sve koci kao sto je meni kocilo...
zobs vrijedi na cijeloj teritoriji bih tako da nema razloga da rs bude izuzeta
User avatar
chelo
Posts: 657
Joined: 13/02/2010 18:47
Location: Sarajevo

#10 Re: Kazne

Post by chelo »

Vrlo zanimljiva stavka u planiranju prihoda za budzet FBIH za 2010. godinu. Planiranje porasta kazni.

Image

Vise na

http://www.fmf.gov.ba/download.php?id=b ... 122009.pdf

edit: Eto zasto novi ZOBS izmedju ostalog i bazdarenje radara po hitnom postupku.
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#11 Re: Kazne

Post by Tranquilizer »

chelo wrote:Vrlo zanimljiva stavka u planiranju prihoda za budzet FBIH za 2010. godinu. Planiranje porasta kazni.

Image

Vise na

http://www.fmf.gov.ba/download.php?id=b ... 122009.pdf

edit: Eto zasto novi ZOBS izmedju ostalog i bazdarenje radara po hitnom postupku.
10,5 miliona :roll: :roll: :roll:
User avatar
holowey
Posts: 10852
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#12 Re: Kazne

Post by holowey »

Tranquilizer wrote:
chelo wrote:Vrlo zanimljiva stavka u planiranju prihoda za budzet FBIH za 2010. godinu. Planiranje porasta kazni.

Image

Vise na

http://www.fmf.gov.ba/download.php?id=b ... 122009.pdf

edit: Eto zasto novi ZOBS izmedju ostalog i bazdarenje radara po hitnom postupku.
10,5 miliona :roll: :roll: :roll:
a ako ne uspiju nabrati toliko, onda ce pred kraj godine opet neka izmjena zakona :-)
User avatar
chelo
Posts: 657
Joined: 13/02/2010 18:47
Location: Sarajevo

#13 Re: Kazne

Post by chelo »

holowey wrote:
Tranquilizer wrote:
chelo wrote:Vrlo zanimljiva stavka u planiranju prihoda za budzet FBIH za 2010. godinu. Planiranje porasta kazni.

Image

Vise na

http://www.fmf.gov.ba/download.php?id=b ... 122009.pdf

edit: Eto zasto novi ZOBS izmedju ostalog i bazdarenje radara po hitnom postupku.
10,5 miliona :roll: :roll: :roll:
a ako ne uspiju nabrati toliko, onda ce pred kraj godine opet neka izmjena zakona :-)
Citam, do sada sankcionisano 11.000 vozaca od uvodjenjna novog ZOBS-a, dakle za par sedmica, a protekle cijele godine 25.000. Sta ima dusebriznici.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#14 Re: Kazne

Post by zonbirile »

stara fora novih drotova.Sada za sudsko odlučivanje,moraš dati 10KM taksi na sudu da bi ti uzeli predmet u razmatranje.U 99% si pušiona kontra drotova,a ako su dva učesnika kažnjena su obadvojica,sto posto.Dobar fol,i kako sada sudija presuđuje.Razdvaja predmet,od dva učesnika xy on pravi slučaj x kontra drotova i slučaj y kontra drotova.Kako kod presudio,ili x ili y će naplatiti odštetu,ali će oba platiti po 10KM takse,plus prekšajnu kaznu.
User avatar
Truba
Posts: 93779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#15 Re: Kazne

Post by Truba »

to je nama naša borba daalaaa...

samo ne znam kakav je to fol puniti budžet izbijajući pare ljudima iz džepa... pa onda te pare neće biti potrošene na drugom mjestu gdje su planirane onda manji porez s te strane :? :? :? :?
Post Reply