...kazna od 40KM zbog zabrane parkiranjA

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Post Reply
Kimur

...kazna od 40KM zbog zabrane parkiranjA

Post by Kimur » 27/02/2007 08:24

Pozdrav,

nedavno sam dobio kaznu koja iznosi 40KM (slovima:ČETDESET, kako je napisao Ilijaški policajac) zbog parkiranja "neposredno poslije vidno postavljenog saobraćajnog znaka zabrane zaustavljanja i parkiranja".
Četrdeset KM je pljačka, pogotovu za studenta koji vozi auto koje nije njegovo i nikako mi se ne plaća, hebiga.

Ono što me interesuje je da li ste ikada dobijali kazne ovog tipa i da li ste ih plaćali, jer znam mnogo raje koji su to jednostavno ignorisali i faktički nikad nisu ni platili ali to je bilo prije dvije, tri godine unazad... a sada koliko znam stupio je novi zakon na snagu.

Hvala unaprijed!! :)

karanana
Been thanked: 3 times

Re: ...kazna od 40KM zbog zabrane parkiranjA

Post by karanana » 27/02/2007 08:45

Kimur wrote:Pozdrav,

nedavno sam dobio kaznu koja iznosi 40KM (slovima:ČETDESET, kako je napisao Ilijaški policajac) zbog parkiranja "neposredno poslije vidno postavljenog saobraćajnog znaka zabrane zaustavljanja i parkiranja".
Četrdeset KM je pljačka, pogotovu za studenta koji vozi auto koje nije njegovo i nikako mi se ne plaća, hebiga.

Ono što me interesuje je da li ste ikada dobijali kazne ovog tipa i da li ste ih plaćali, jer znam mnogo raje koji su to jednostavno ignorisali i faktički nikad nisu ni platili ali to je bilo prije dvije, tri godine unazad... a sada koliko znam stupio je novi zakon na snagu.

e jebiga, ni meni se ne radi mnogo sto sta ali moram. ako si sjeo u auto preuzimas odgovornost i na to da budes kaznjen, nije bitno jeli tvoje ili nije.

ali da ne pametujem, ono sto ja znam, sad su postali zeznutiji. Odmah ti dadnu uplatnicu, i sebi zadrze jednu kopiju. ako se lova ne uplati neko vrijeme, salju ti sudski poziv a bogami ti dodju i na vrata. jos na kaznu nadodaju sudske troskove i kamate, tako da ti uduplaju kaznu. eto, ne znam jeli ovo stvar koju primjenjuju svugdje, ali svidjalo se to tebi ili ne, mislim da je ovo dobra stvar ako bude primjenjivana.

krava

Post by krava » 27/02/2007 09:12

40 KM uopste nije pljacka da se ja pitam (kakve veze ima sto si ti student)...kada bi bili dosljedni i svima naplacivali kazne, mozda bi se moglo normalno i hodati trotoaru :-?

mehopuzic

Post by mehopuzic » 27/02/2007 09:16

Jbg sam si kriv :-?

bignermo

Post by bignermo » 27/02/2007 09:29

krava wrote:40 KM uopste nije pljacka da se ja pitam (kakve veze ima sto si ti student)...kada bi bili dosljedni i svima naplacivali kazne, mozda bi se moglo normalno i hodati trotoaru :-?

Slažem se!

Na primjer u Livnu je doslovno nemoguće hodati po trotoaru, parkiraju čak i na platou gdje je fontana!

Pošto živim u Ilijašu iznedadila me vijest o kažnjavanju zbog pogrešnog parkinga?! Stekao sam utisak da lokalni gaučosi u tom gradiću apsolutno nemaju saobraćajnu kulturu te da rade šta im je volja po ulicama. Lijepo bi bilo da se zakon primjenjuje jednako na sve građane, uključujući i gaučose :-)

Pozdrav...

Edit

Post by Edit » 27/02/2007 10:06

Bolje povedi racuna d ne krsis propise, pa neces morati placati kazne,,,

A 40KM za prekrsaj je sitnica. Zamisli da ti je neko probusio gume jer nije mogao proci :D
Uvijek je bolje da postoje propisi i propisane kazne i da ih postujemo, nego da svako uzme pravdu u svoje ruke...

Kimur

Post by Kimur » 27/02/2007 10:07

@karanana

ma i ja se slažem da treba primjenjivati taj zakon al problem je u tome što mnogi neće platiti tu kaznu jer tu većinom rade štele, veze itd.. tako da se faktički novi zakon primjenjuje samo djelimično tj. mislim da se neće ništa puno promjeniti u odnosu na stari zakon. Nažalost, volio bih da je drugačije jer sam vječni optimista ali mislim da je ovo što sam rekao samo činjenica.

Što se tiče mene ja to danas već uplaćujem jer ionako nemam izbora.

@krava

ima veze što sam student jer iako radim i studiram zajedno svu lovu dajem na studij (upis, ispiti, literatura itd) hebiga uvijek je bilo student=kokuz
a što se tiče trotoara ja max. izbjegavam parkirati na tr. jer i sam sam nerijetko pješak i znam koliko me nervira kad se ne mogu kao čovjek kretati ulicom

@mehopuzic

99% :D

@bignermo

mene je također kazna zbog parkinga iznenadila iz razloga što sam i prije tu parkirao obično u noćnim satima kada veoma mali br auta, pješaka tu prolazi a bilo je također par auta ispred i iza mene, nisam parkirao na trotoaru a kaznu mi je napisao u 22h i 10min navečer hebiga pravi peh

Qler

Post by Qler » 27/02/2007 11:32

dobro si prosao.. 40KM i nije puno... a drugi put ces garant dobro razmisliti prije parkiranja...

mehopuzic

Post by mehopuzic » 27/02/2007 11:40

bignermo wrote:
krava wrote:40 KM uopste nije pljacka da se ja pitam (kakve veze ima sto si ti student)...kada bi bili dosljedni i svima naplacivali kazne, mozda bi se moglo normalno i hodati trotoaru :-?

Slažem se!

Na primjer u Livnu je doslovno nemoguće hodati po trotoaru, parkiraju čak i na platou gdje je fontana!

Pošto živim u Ilijašu iznedadila me vijest o kažnjavanju zbog pogrešnog parkinga?! Stekao sam utisak da lokalni gaučosi u tom gradiću apsolutno nemaju saobraćajnu kulturu te da rade šta im je volja po ulicama. Lijepo bi bilo da se zakon primjenjuje jednako na sve građane, uključujući i gaučose :-)

Pozdrav...

ja ga vala u ilijašu parkiram gdje hocu, niko ne smije dirati :D :D :D :D :D :D :D

a eno i novi ministar MUP-a je iz ilijaša

Sir Charles

Post by Sir Charles » 27/02/2007 12:42

Sam pao, sam se ubio

[email protected]@

Post by [email protected]@ » 27/02/2007 12:57

E svasta da nisi vidio znak pa hajde onda uredu ali ti si svjesno prekrsio zakon i sad ti krivo sto si dobio kaznu :-). Drugi put parkiraj gdje je dozvoljeno.

nineac

Post by nineac » 27/02/2007 14:10

Kakve veze stvarno ima sto si student?
Ispade trebas napisati na sofersajbi da si student pa raspali!

Kimur

Post by Kimur » 27/02/2007 15:25

[email protected]@ wrote:E svasta da nisi vidio znak pa hajde onda uredu ali ti si svjesno prekrsio zakon i sad ti krivo sto si dobio kaznu :-). Drugi put parkiraj gdje je dozvoljeno.

ne vidjoh znak jebi ga jer da sam vidio ne bi ni parkirao a za kaznu mi jest krivo-ko gubi ima pravo i da se ljuti :D
Last edited by Kimur on 27/02/2007 15:33, edited 2 times in total.

Kimur

Post by Kimur » 27/02/2007 15:28

nineac wrote:Kakve veze stvarno ima sto si student?

jebiga pošto tema ode u pičku materinu nemam živaca pravdati se a vjerovatno da si u mojoj poziciji isto bi reagovao

Kimur

Post by Kimur » 27/02/2007 15:49

kao što sam napisao u svom prvom postu interesovala su me iskustva drugih, šta je sa novim zakonom i da interesovalo me to šta se dešava ako ne platim a nažalost, većinu odgovora koje sam dobio je "trebao si razmišljat", "kakve veze ima što si student", "sam pao sam se ubio" jebiga kao što rekoh ode tema u pičku materinu, "diplomatski" rečeno :D

toliko od mene
over and out 8-) 8-)

xon_sa

Post by xon_sa » 27/02/2007 15:49

Neka su ti naplatili, znak nije postavljen da ptice seru po njemu nego da se ne parkira. Da su Bog dao vece kazne...

rasta

Post by rasta » 27/02/2007 17:03

otidji u stanicu koja je zaduzena za te kazne ili nadjes odmah sudiju nadleznog za slucaj neplacanja kazne i fino objasnis da nemas para...reci da si student i da si vozio tudje auto i da u skorije vrijeme neces napraviti slicnu glupost jer ionako neces imati para za auto cak i ako zavrsis fax i zaposlis se...a na kraju preporucujem ako vidis da ne posustaju onda reci da ces ostati jedan dan u zatvoru jer nemas para da platis! cini mi se da je 50 km dan ili tako nesto...barem je prije bio!
aj sretno!

nineac

Post by nineac » 27/02/2007 17:15

Kimur wrote:
nineac wrote:Kakve veze stvarno ima sto si student?

jebiga pošto tema ode u pičku materinu nemam živaca pravdati se a vjerovatno da si u mojoj poziciji isto bi reagovao

Jebiga jaro, bio u tvom polozaju, i snalazio se kako sam znao, na rzane nacine, a da sam prvio prekrsaje, e jesam.
Sad sam opet student, ali ovdje nema zajebancije, prijatelja, stela, pa kad napisu ticket mozes se pusit, i jebe im se jesil student ili njihov jaran.

[email protected]@

Post by [email protected]@ » 27/02/2007 17:23

Kimur wrote:mene je također kazna zbog parkinga iznenadila iz razloga što sam i prije tu parkirao obično u noćnim satima kada veoma mali br auta, pješaka tu prolazi a bilo je također par auta ispred i iza mene, nisam parkirao na trotoaru a kaznu mi je napisao u 22h i 10min navečer hebiga pravi peh

Ja sam iz ovoga zakljucio da si ti na istom mjestu parkiro vise puta i da nije moguce da nisi vidio znak zabrane parkiranja :D . Pitaj ih moze li na rate :D.

semmy

Post by semmy » 27/02/2007 17:42

mene su kaznjavali vise puta, naj vise za brzu voznju... imam jos nekih ne placenih kazni ( stare 2-3 godine ) prevedeno u 15-tak dana zatvora...

sreca pa su zastarjele i ne moram ih placati, to mi rece neki dan sasvim slucajno drot, jer sam imala udes, udari mi nekakav lik guzu mog clia, sreca samo me ogrebao..inace bi mu oci iskopala..

osudise ga drotovi na licu mjesta, dadose mu uplatnicu u ruke i rekose rok placanja 7 dana, ako ne plati po novom zakonu ne mozes preci granicu sa autom, ne mozes ni registraciju zavrsiti dok ne isplatis kazne ( naravno ove nove , po novom zakonu )...

stare sve pale u vodu , zastarile na svu srecu.... :lol: :lol: :lol: :P :P :P

EI Presidente

Post by EI Presidente » 27/02/2007 18:31

samo se kaznama insan nauci finom ponasanju, stoga mi te nije nimalo jozha :D

Edin H.
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Post by Edin H. » 27/02/2007 23:25

Cuj drota pise kaznu u 10 uvece :shock:

[email protected]

Post by [email protected] » 01/03/2007 15:21

Nista kolega fino plati, kakve veze ima sto si student. Ja sam isto, pa fino mi dodje kazna za parkiranje 30 KM, a ja otisao i platio. Sta cu znam da sam parkirao gdje ne treba. Nego ako nemas para da platis kaznu, onda nemoj biti mangup pa se parkirati gdje ne treba.

Post Reply