Karta Bosne iz 7 vijeka prije nove ere

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...
Zeljocity

Karta Bosne iz 7 vijeka prije nove ere

Post by Zeljocity » 11/08/2015 16:07

Image

Image

Necu puno o ovome pa cu samo prenijeti tekst sa bosnjaci.agency

Karta Bosanskog tla iz 7 vijeka prije pojave Ise – Isusa Hrista, objavljena je u okviru kulturološkog predstavljanja Evrope, izdanje Francuske Nacionalne biblioteke u Atlasu “EVROPA KROZ VIJEKOVE”.

Na vrhu lijevo, ove karte, stoji “ALTERE EISENZEIT 700 – 450 v. Chr.” Sami natpisi su starog Duch jezika, staronjemačkog – mada se danas ova dva jezika, Duch i Deutsch, dobro razlikuju radi pretrpljene modernizacije Njemačkog jezika. Teritorija Bosne označena je natpisom “BOSNISCHE” i zahvata geografsko područje od Jadranskog mora pa do u dubinu kopna dijelova današnjih drzava Bosne, Hrvatske, Srbije i dijelove teritorije Crne gore. Ako ovu kartu usporedimo sa kartom lokacija otkrivenih stećaka, one se potpuno podudaraju. Još je nešto veoma interesantno. U susjedstvu se pojavljuju natpisi Illyici, Hallstatty, Kullur.

U vrijeme kad povampirene snage, kako vanjskog neprijatelja tako i unutrašnjih izdajnika, nastoje da realizuju, na lažima strpljivo ispredanu, historiju Bosne zapjenjenih mučkova raznoraznih akademskih znanja, a posebno uljuljkanih lažohistoričara, u lice im bacamo ovaj dokument. Dokaz i izazov.

Kartu koja dokazuje da Bosna živi preko 2700 godina ili 27 vjekova. Pileći mozgovi skloni prepisivačinama domaćih zadataka i izvrtanjima napisanih nagađanja prema ćeifu naručioca, kitili su se oreolima znanstvenika ili neprikosnovenih akademskih veličina. Ogledalo istine pokazuje i dokazuje njihov karakter i suštinu.

Ko je rođen, živio i živi na Bosanskom tlu? Doseljenici, varvari, lažovi, krivotvorci, krivokletnici – ili Bosanski narod! Iako genetika dokazuje da se Bosanski čovjek razlikuje od izmišljenih nadrinaroda, laži i zataškavanja imaju za cilj sakriti istinu. Bez obzira čime se laz služila, ona je nemoćna pred istinom.

Lahko je ubijediti neuka Balkanca da je “sir nastao od snijega”, ali je teško sakriti tu laž od onih koji se drže prirodnih zakona i logički postavljaju pitanja ne mireći se sa tabu temama. Zakon materije i energije izrečen riječima “sve to što jeste, što je bilo kada bilo, ili što će bilo kada biti – nije nastalo iz ništa. Niti to što jeste, može da se pretvori u ništa”, zasvrbi žednog znanja i prirodno logičnog objašnjenja.

Bosna, geografski smještena kao raskrsnica puteva ali poprište borbe različitih kultura, ideologija, vjera, ekonomskih i vojnih sila, kroz svoju dugu historiju paljena, pljačkana, osvajana ali nikad porobljena, pretrpila je ogromne i neprocjenjive materijalne, kulturne i historijske štete. Iz nje su nosili historijsku i kulturnu baštinu šakom i kapom, osvajači, prijatelji i komšije. Iza sebe su ostavljali krvavu zemlju, pustoš i laž.

Upravo na tim lažima, vjekovima je pisana historijska priča, prema željama i apetitima naručilaca. a kako to vjernici kažu da zadovolje svoju dušu, “Bog je bio uvijek na strani istine i pravde”, tako su i dokazi o Bosni strpljivo poput stećaka čekali svoje vrijeme istine.

Istina o Bosni tek se počinje obznanjivati. Fascinantna i neprikosnovena. Počev od revolucionarnog otkrića Bosanskih piramida do obznanjivanja karte o postojanju “termina i teritorije” Bosne. Ono što je posebno interesantno, ova karta objavljena je u zemlji koja se nije pokazala baš kao veliki prijatelj Bosne i Bosanaca, ali je nemoćna da prikrije istinu kako zbog same sebe, tako i zbog drugih oko sebe.

Piše: Senad Sprečić

http://bosnjaci.agency/bosanski-teritor ... -nove-ere/

Interesuje me da li ste culi o ovome ranije i da li imate neku knjigu ili link za preporucit??

Manu

Re: Karta Bosne iz 7 vijeka prije nove ere

Post by Manu » 11/08/2015 16:20

Da, čuli smo, barem jednom godišnje i tako zadnjih 20-ak. Googlaj pod: koje je nacije prvi majmun koji je sišao s drveta, da li je stvarno prva ameba sa područja Balkana i sl!

irac300

Post by irac300 » 11/08/2015 16:31

Od svih budalaština u ovom tekstu, ovo baš bode u oči:
Iako genetika dokazuje da se Bosanski čovjek razlikuje od izmišljenih nadrinaroda

Znači Ante iz Mostara je bio u pravu. :lol: 'ebo majku, pa samo na Balkanu svaka banana republika ima teoriju kako je ona najstarija država sa oridžidži narodom, genetski čistim.

Prof_Okultis

Post by Prof_Okultis » 11/08/2015 16:46

Onaj "naucnik" Jovan I. Deretic se razmnozava geometrijskom progresijom? :shock:

XXS

Post by XXS » 11/08/2015 16:55

Ma, znao sam ja vazda da je Shvabo izmislio Bosnu.

“BOSNISCHE”
:lol: :lol: :lol:

Cybernetic

Post by Cybernetic » 11/08/2015 17:27

.
Last edited by Cybernetic on 09/10/2015 21:17, edited 1 time in total.

Zeljocity

Post by Zeljocity » 11/08/2015 20:45

XXS wrote:Ma, znao sam ja vazda da je Shvabo izmislio Bosnu.

“BOSNISCHE”
:lol: :lol: :lol:

"Sami natpisi su starog Duch jezika, staronjemačkog – mada se danas ova dva jezika, Duch i Deutsch, dobro razlikuju radi pretrpljene modernizacije Njemačkog jezika."

Hadzi Lojo

Post by Hadzi Lojo » 11/08/2015 20:55

Ja bio u Hamletovom dvorcu u Danskoj i tamo ima bronzana karta Evrope iz srednjeg vijeka i lijepo pise Bosnae!
Komsija nigdje!

Zeljocity

Post by Zeljocity » 11/08/2015 20:56

irac300 wrote:Od svih budalaština u ovom tekstu, ovo baš bode u oči:
Iako genetika dokazuje da se Bosanski čovjek razlikuje od izmišljenih nadrinaroda

Znači Ante iz Mostara je bio u pravu. :lol: 'ebo majku, pa samo na Balkanu svaka banana republika ima teoriju kako je ona najstarija država sa oridžidži narodom, genetski čistim.

Ne pise nigdje da je narod u Bosni genetski cist ali da se geneticki razlikuje od nekih u okruzenju to je tacno i to su geneticka istrazivanja pokazala.

Nego da se vratimo na kartu ima li iko vise informacija i sl.??

Cybernetic

Post by Cybernetic » 11/08/2015 21:41

.
Last edited by Cybernetic on 09/10/2015 21:17, edited 1 time in total.

Prof_Okultis

Post by Prof_Okultis » 11/08/2015 22:23

Hadzi Lojo wrote:Ja bio u Hamletovom dvorcu u Danskoj i tamo ima bronzana karta Evrope iz srednjeg vijeka i lijepo pise Bosnae!
Komsija nigdje!

Otud i jeste ona kultna recenica: "Ima nesto trulo u drzavi Danskoj". :izet:

bdzs

Post by bdzs » 11/08/2015 22:58

Nema nikakve Bosne u 7 vijeku p.n.e, radi se o kulturama željeznog doba u centralnoj Evropi i zapadnom Balkanu. Bosna se s pravom označava kao središte te (Ilirske) kulture na Balkanu pa tako da to unosi zabunu. Da tu piše CROATICHE ili SRBISHE, vjerovatno bi to bio dokaz od prvorazrednog značaja puno jači i od DAI i od Ainharta :-D

Zeljocity

Post by Zeljocity » 11/08/2015 23:02

Cybernetic wrote:Na karti pise 'Bosnische Hallstattkultur'. Zasto je netko halstatskoj kulturi na Balkanu nazvao 'bosanskom', to samo on zna. Je li ti stvarno vjerujes da je Bosna postojala u 7 stoljecu p.n.e.? I kakav staronjemacki Duch jezik? Karta je na potpuno razumljivom, modernom njemackom jeziku!

Ja ovdje vec dva put pitam ima li iko vise informacija o ovome, ni jednom ne kazem da je Bosna stara 27 stoljeca nego me interesuje da li ima iko drugi vise informacija o ovome. Dakle nista ne tvrdim nego se raspitujem. Ovo sto pise na karti mozda se koristi kao oznaka za narod ili regiju itd..

I opet ima li iko vise info o ovome?

Prof_Okultis

Post by Prof_Okultis » 11/08/2015 23:52

bdzs wrote:Nema nikakve Bosne u 7 vijeku p.n.e, radi se o kulturama željeznog doba u centralnoj Evropi i zapadnom Balkanu. Bosna se s pravom označava kao središte te (Ilirske) kulture na Balkanu pa tako da to unosi zabunu. Da tu piše CROATICHE ili SRBISHE, vjerovatno bi to bio dokaz od prvorazrednog značaja puno jači i od DAI i od Ainharta :-D

Sto bi Bosna bila srediste a ne, recimo, danasnja Albanija?

bhnapoleon1

Post by bhnapoleon1 » 12/08/2015 02:29

Prof_Okultis wrote:
bdzs wrote:Nema nikakve Bosne u 7 vijeku p.n.e, radi se o kulturama željeznog doba u centralnoj Evropi i zapadnom Balkanu. Bosna se s pravom označava kao središte te (Ilirske) kulture na Balkanu pa tako da to unosi zabunu. Da tu piše CROATICHE ili SRBISHE, vjerovatno bi to bio dokaz od prvorazrednog značaja puno jači i od DAI i od Ainharta :-D

Prava adresa za to pitanje su autori ove karte i ko je dao takvo ime.
Ali ako pogledamo kartu sa ilirskim plemenima, prostor Bosne se na neki nacin nalazila u geografskom centru. Istina sjediste nezavisnog Ilirskog kraljevstva je bilo juznije (kraljica Teuta i to), ali posljedni bastioni ilirske slobode su ugaseni na podrucju Bosne (Batonov ustanak). Mozemo reci da je srediste Ilirske uslovno receno države ili mozda bolje reci nastanbine pred sami kraj prebaceno u planinske krajeve Bosne.

Edit: Juznija ilirska plemena koja su bila blize grckoj su vjerovatno vise i helenizirana, dok se prodor helenske kulture na podrucju danasnje BiH zadrzao u Hercegovini. Znaci mozemo pretpostaviti da su ta plemena iz centralne Bosne ostala vise "ilirska", sacuvala najvise izvornog. To ne spori da je Daorson bio vrhunac ilirske kulture zahvaljuci grckom uticaju. Hocu reci zabacenija plemena su mogla ostati cistija ali i zaostalija u odnosu na helenizirana.

Image

Seawolf

Post by Seawolf » 12/08/2015 06:58

Prof_Okultis wrote:

Zbog lokaliteta arheoloških nalazišta. Nazivi predhistorijskih kultura, često potječu od današnjih geografskih naziva lokaliteta, gdje su pronađena glavna arheološka nalazišta.

Najveće i najpoznatije arheološko nalazište na ovim prostorima, iz vremena ranog željeznog doba, što odgovara vremenu halštatske kulture, je ono na Glasincu. Stoga je cijela predhistorijska kultura čija su arheološka nalazišta datirana u približno isto vrijeme, a nalaze se na teritoriji današnje istočne i srednje Bosne i Hercegovine, zapadne Srbije i sjeverne Crne Gore, nazvana Glasinačka kultura.

Mada, prvi i, vjerovatno, jedini put je na ovoj karti naziv te kulture, povezan sa nazivom "bosanski". Kao što reče @Cybernetic, samo je autoru karte poznato, zašto je to uradio. Valjda zato što je Glasinac na teritoriji današnje Bosne i Hercegovine.

Manu

Post by Manu » 12/08/2015 07:00

Zeljocity wrote:
Ja ovdje vec dva put pitam ima li iko vise informacija o ovome

Raspitao sam se i kažu neki ljudi da znaju neke ljude koji znaju čovjeka koji zna znanje!

Ali... da još nije vrijeme došlo da se o tome priča.

Tek kada mlad mjesec bude 7 dana zaredom vidljiv o podnevu ravnodnevnice će se o tome reći. I svi ljudi i svi narodi i sve životinje i sve što dise zrak zemaljski i pije vodu zemaljsku kada čuju istinu će reći u glas: Šta je ovo, sunce ti jebem!

I zato, ne pitajte više, o vi kojima sudjeno nije da znate prije nego i ostali.

Woody
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

Post by Woody » 12/08/2015 08:53

Zeljocity wrote: Ja ovdje vec dva put pitam ima li iko vise informacija o ovome, ni jednom ne kazem da je Bosna stara 27 stoljeca nego me interesuje da li ima iko drugi vise informacija o ovome. Dakle nista ne tvrdim nego se raspitujem. Ovo sto pise na karti mozda se koristi kao oznaka za narod ili regiju itd..

Imam ja "enformaciju":

Image

bdzs

Post by bdzs » 12/08/2015 09:10

Seawolf wrote:Mada, prvi i, vjerovatno, jedini put je na ovoj karti naziv te kulture, povezan sa nazivom "bosanski". Kao što reče @Cybernetic, samo je autoru karte poznato, zašto je to uradio. Valjda zato što je Glasinac na teritoriji današnje Bosne i Hercegovine.

Autor karte je vjerovatno neki austrougarski pobornik kalajevštine, ali svejedno to pitanje će biti efikasno riješeno nakon 1919 godine, tj pridjev "bosanski" će ostati samo konjima :sad:

155_mm

Post by 155_mm » 12/08/2015 09:57

Prof_Okultis wrote:
Hadzi Lojo wrote:Ja bio u Hamletovom dvorcu u Danskoj i tamo ima bronzana karta Evrope iz srednjeg vijeka i lijepo pise Bosnae!
Komsija nigdje!

to tumacenje te recenice od strane SANU, ANU(R)S i SPC je vec poznato i nastalo je dan nakon objave ove recenice. a stoji na istoj stranici u djelu pojasnjenja serbskih gdje i pojasnjenje da muslimani smrde jer jedu loj.

nego imali slika te danske karte europe koja se u srpskiim naucnim dijelima zove "smrdljiva karta".

Zeljocity

Post by Zeljocity » 12/08/2015 10:01

Manu wrote:
Zeljocity wrote:
Ja ovdje vec dva put pitam ima li iko vise informacija o ovome

Raspitao sam se i kažu neki ljudi da znaju neke ljude koji znaju čovjeka koji zna znanje!

Ali... da još nije vrijeme došlo da se o tome priča.

Tek kada mlad mjesec bude 7 dana zaredom vidljiv o podnevu ravnodnevnice će se o tome reći. I svi ljudi i svi narodi i sve životinje i sve što dise zrak zemaljski i pije vodu zemaljsku kada čuju istinu će reći u glas: Šta je ovo, sunce ti jebem!

I zato, ne pitajte više, o vi kojima sudjeno nije da znate prije nego i ostali.

Woody wrote:
Zeljocity wrote: Ja ovdje vec dva put pitam ima li iko vise informacija o ovome, ni jednom ne kazem da je Bosna stara 27 stoljeca nego me interesuje da li ima iko drugi vise informacija o ovome. Dakle nista ne tvrdim nego se raspitujem. Ovo sto pise na karti mozda se koristi kao oznaka za narod ili regiju itd..

Imam ja "enformaciju":

Image

Zaobidjite temu, Hvala.

Prof_Okultis

Post by Prof_Okultis » 12/08/2015 10:14

155_mm wrote:
Prof_Okultis wrote:
Komsija nigdje!

to tumacenje te recenice od strane SANU, ANU(R)S i SPC je vec poznato i nastalo je dan nakon objave ove recenice. a stoji na istoj stranici u djelu pojasnjenja serbskih gdje i pojasnjenje da muslimani smrde jer jedu loj.

nego imali slika te danske karte europe koja se u srpskiim naucnim dijelima zove "smrdljiva karta".

Sve ti je to isto. Nema razlike izmedju smrada srpskih i bosanskih "istoricara". Amonijak se jednako osjeca.

Prof_Okultis

Post by Prof_Okultis » 12/08/2015 10:19

Seawolf wrote:
Prof_Okultis wrote:

Zbog lokaliteta arheoloških nalazišta. Nazivi predhistorijskih kultura, često potječu od današnjih geografskih naziva lokaliteta, gdje su pronađena glavna arheološka nalazišta.

Najveće i najpoznatije arheološko nalazište na ovim prostorima, iz vremena ranog željeznog doba, što odgovara vremenu halštatske kulture, je ono na Glasincu. Stoga je cijela predhistorijska kultura čija su arheološka nalazišta datirana u približno isto vrijeme, a nalaze se na teritoriji današnje istočne i srednje Bosne i Hercegovine, zapadne Srbije i sjeverne Crne Gore, nazvana Glasinačka kultura.

Mada, prvi i, vjerovatno, jedini put je na ovoj karti naziv te kulture, povezan sa nazivom "bosanski". Kao što reče @Cybernetic, samo je autoru karte poznato, zašto je to uradio. Valjda zato što je Glasinac na teritoriji današnje Bosne i Hercegovine.

Doduse, mi mapu i nismo vidjeli u originalu, bar ja nisam. Ovdje je data mapa sa tog nacionalistickog sajta. Meni je upalo u oci da je ono "Bosnische" napisano malo drugacijom bojom. Mozda autor nije bio vjest sa alatkama u Photoshopu??!
Last edited by Prof_Okultis on 12/08/2015 11:33, edited 1 time in total.

Prof_Okultis

Post by Prof_Okultis » 12/08/2015 10:23

bhnapoleon1 wrote:
Prof_Okultis wrote:

Prava adresa za to pitanje su autori ove karte i ko je dao takvo ime.
Ali ako pogledamo kartu sa ilirskim plemenima, prostor Bosne se na neki nacin nalazila u geografskom centru. Istina sjediste nezavisnog Ilirskog kraljevstva je bilo juznije (kraljica Teuta i to), ali posljedni bastioni ilirske slobode su ugaseni na podrucju Bosne (Batonov ustanak). Mozemo reci da je srediste Ilirske uslovno receno države ili mozda bolje reci nastanbine pred sami kraj prebaceno u planinske krajeve Bosne.

Edit: Juznija ilirska plemena koja su bila blize grckoj su vjerovatno vise i helenizirana, dok se prodor helenske kulture na podrucju danasnje BiH zadrzao u Hercegovini. Znaci mozemo pretpostaviti da su ta plemena iz centralne Bosne ostala vise "ilirska", sacuvala najvise izvornog. To ne spori da je Daorson bio vrhunac ilirske kulture zahvaljuci grckom uticaju. Hocu reci zabacenija plemena su mogla ostati cistija ali i zaostalija u odnosu na helenizirana.

Image

Malo mi je i ova karta sumnjiva. Koliko znam, Dubrovnik i Trebinje su naseljavali Plerejci, a ne Daorsi.

Haris.ba

Post by Haris.ba » 12/08/2015 10:46

Naumpade mi propast Arke i sličnih magazina u BiH. Mada to nije značilo propast te vrste tekstova. Sad su prešli u "mainstream" medije.

Ali, zanimljivo mi je da danas pored moći interneta neko može postavljati ovakve teme. I da ne vidi da je Bosna postojala i prije 100.000 godina - džaba. Džaba kada današnji njeni građani (bez mogućnosti prebacivanja krivnje na druge narode) ne mogu sebi obezbjediti da im u glavnom gradu te Bosnische teće voda 24 sata bez prestanka.
I bolesne ideje koje danas negiraju nekom narodu da se zove kako mu ćejf, da zove svoj jezik kako mu ćejf samo dobivaju na snazi ovakvim temama. Jer neznanje i znanje danas predstavlja okosnicu opstanka naroda. A znanje nije analiza i sinteza kakva je data tako što je nađen natpis kakav je nađen na ovoj karti.

Sad očekujem da neko spomene bosanske piramide i da smo potomci kosmonauta iz sazvježđa Plejada.

Post Reply