Karijera u štampariji

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderators: ExNihilo, anex

Post Reply
frontal2

#1 Karijera u štampariji

Post by frontal2 » 17/03/2017 07:17

Je li to siguran posao po vasem misljenju ?
Nije to lagan posao ali mislim da spada u vrstu poslova koji su sigurni za osobe sa SSS.
Realno gledajuci,uvijek ima reklamnih materijala za stampati,svuda oko nas vidimo reklame,brendirana vozila,bilborde,cerade,fylere,letke itd itd.
Mislim da ko taj zanat izuci da nece ostati gladan u zivotu.

vase misljenje ?

sheikh

#2 Re: Karijera u štampariji

Post by sheikh » 18/03/2017 09:42

Štamparija ne radi te stvari...
Štamparija ŠTAMPA a to sve što si rekao ne radi se u štampariji.
Samim tim je tužno ulaziti u branšu u kojoj ne znaš o čemu se radi. Ionako je već prebukirana.

frontal2

#3 Re: Karijera u štampariji

Post by frontal2 » 18/03/2017 10:56

sheikh wrote:Štamparija ne radi te stvari...
Štamparija ŠTAMPA a to sve što si rekao ne radi se u štampariji.
Samim tim je tužno ulaziti u branšu u kojoj ne znaš o čemu se radi. Ionako je već prebukirana.

kad sam napisao da stamparija radi mislio sam naravno na stampanje.

Znaci, sta je rad u stampariji. Klijenti se javljaju i salju emailovima svoje vec dizajnirane pripreme za stampu. (neke stamparije imaju svoje dizajnere pa tako da ako klijent nema vec gotov dizajn tj pripremu stamparija moze da dizajn uradi ali i vise malo naplati). stampa stampa te reklamne mateirjale, flyeri,vizitke,brosure,bilborde,veci formati,cerade,tekstil,sito,tampon stampa,digital,offset itd dakle proizvodi, i onda se dostavi klijentu kad se zavrsi i naplati.
I kako ti kazes da se to ne radi u stampariji ?

i zasto mislis da je prebukirana?

problemnatravunu

#4 Re: Karijera u štampariji

Post by problemnatravunu » 20/03/2017 06:13

frontal2 wrote:Je li to siguran posao po vasem misljenju ?
Nije to lagan posao ali mislim da spada u vrstu poslova koji su sigurni za osobe sa SSS.
Realno gledajuci,uvijek ima reklamnih materijala za stampati,svuda oko nas vidimo reklame,brendirana vozila,bilborde,cerade,fylere,letke itd itd.

vase misljenje ?
Jel tebi namjera da otvoris svoju štampariju (kopirnicu, print šop ili slično), ili da radiš kod nekoga :?:

To su dvije razlicite stvari!

frontal2

#5 Re: Karijera u štampariji

Post by frontal2 » 20/03/2017 08:48

problemnatravunu wrote:
frontal2 wrote:Je li to siguran posao po vasem misljenju ?

vase misljenje ?
Jel tebi namjera da otvoris svoju štampariju (kopirnicu, print šop ili slično), ili da radiš kod nekoga :?:

To su dvije razlicite stvari!

da radim kod nekoga

u rakovici kad sam davno bio na nekom razgovoru, jedna stamparija, covjek mi kaze pocetna ti je 500KM a radnici koji ovdje vec par godina rade imaju oko 1000KM

Post Reply