Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Sve o zdravlju...
LiP again

#26 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by LiP again » 01/12/2018 11:15

Fauja Singh wrote:Mislim da od Centra za srce sto je otvorio dr. Mirsad Kacila nema bolje.
http://centarzasrce.com/bs/naslovna/
https://avaz.ba/vijesti/bih/357253/u-bi ... ar-za-srce
Nalazi se u sklopu bolnice dr. Abdulah Nakas.
Hvala. :-D

emmir1

#27 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by emmir1 » 01/12/2018 11:22

LiP again wrote:
emmir1 wrote:

Čudno da se za takav pritisak uvodi terapija.

Po nekim parametrima to nije ni povišen pritisak.

Kakve su ti masnoče i koliko kg imaš viška?

I meni su 30 te godine, bio mi nekad davno 140 sa 90 ali imao i mnoooogo kg.

Smršao, sada mi zadnja 3 mjerenja gornji od 115 do 120, donji od 75 do 80.

Nisam nikada pio tablete.

Malo čaja od gloga, dzumbira malo ljute paprike u hranu
Krvna slika i ekg su uredni, malo masna jetra i imam mozda 15ak kg viska (98 kg na 184 visine), a prepisana mi je dijeta, uz pola te tabletice. :)
U principu se pravo lose hranim i fizicka aktivnost je 0, pa zbog svega navedenog mi je bitno i drugo misljenje, da ne pijem nesto sto mi mozda nije neophodno. :D

Malo smanji hranu i pojačaj aktivnost

I bit će to dobro

Zux

#28 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by Zux » 02/12/2018 09:26

starii wrote:
Zux wrote:
LiP again wrote:Hvala na linku, procitao sam ranije i upoznat sam sa nekim osnovnim informacijama, no da bi se odbacio uzrok kao nepoznat moraju se uraditi sve pretrage, a i uvijek volim cuti drugi misljenje, nevezano samo za ovaj konkretan problem, nego inace. :D
Tako da bi mi sugestija u pogledu doktora/poliklinike bila vise nego korisna.
Vedad Mujacic, njegova ordinacija je na Dobrinji.
ovaj se bavi namještanjem želuca...idi kod altawila, kardiocenter ili nekog u klinickom...
Covjek je kardiolog 100%, i to dobar. Za namještanje želuca ne znam...

DaffyDuck

#29 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by DaffyDuck » 06/12/2018 11:45

starii wrote:
Zux wrote:
LiP again wrote:Hvala na linku, procitao sam ranije i upoznat sam sa nekim osnovnim informacijama, no da bi se odbacio uzrok kao nepoznat moraju se uraditi sve pretrage, a i uvijek volim cuti drugi misljenje, nevezano samo za ovaj konkretan problem, nego inace. :D
Tako da bi mi sugestija u pogledu doktora/poliklinike bila vise nego korisna.
Vedad Mujacic, njegova ordinacija je na Dobrinji.
ovaj se bavi namještanjem želuca...idi kod altawila, kardiocenter ili nekog u klinickom...
Ovog izbjegavati u sirokom luku, mladog covjeka sa porodicnom historijom infarkta je doveo do smrti pricom to ti je od zeludca a dolazio kod njega zbog bolova u prsima.

LiP again

#30 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by LiP again » 10/12/2018 10:21

^^

Hvala na feedbacku, otisao sam kod doktora Mujacica i utisci su vise nego dobri... Poseban akcenat na genetiku (da li je ko od porodice imao slicne probleme) i postupao je u skladu sa odgovorima, tako da ga licno mogu preporuciti svakome.
Sjajan odnos, ljubazan, detaljan, te mi je potvrdio ono sto je prethodni doktor ustanovio, uz puno vise dodatnih informacija.
Ne znam kakva su druga iskustva, nigdje nisu jednolicna, ali sto se mene tice :thumbup:

oldtajmer

#31 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by oldtajmer » 10/12/2018 11:17

npr. ja ne bih tog mujacica preporucio nikome(ali eto to je samo moje iskustvo),stari bio prije izvjesnog vremena na konsultacijama,primio ga bukvalno u hodu,bez pregleda bilo kakvih snimaka postavi mu nekakvu dijagnozu koja nema veze sa vezom,neljubaznost na nivou i sl.,uglavnom bolje da je pare dao u narodnu kuhinju,mada ne kazem da nije strucan i ne zna svoj posao,iznosim samo svoje vidjenje

DaffyDuck

#32 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by DaffyDuck » 11/12/2018 20:49

LiP again wrote:^^

Hvala na feedbacku, otisao sam kod doktora Mujacica i utisci su vise nego dobri... Poseban akcenat na genetiku (da li je ko od porodice imao slicne probleme) i postupao je u skladu sa odgovorima, tako da ga licno mogu preporuciti svakome.
Sjajan odnos, ljubazan, detaljan, te mi je potvrdio ono sto je prethodni doktor ustanovio, uz puno vise dodatnih informacija.
Ne znam kakva su druga iskustva, nigdje nisu jednolicna, ali sto se mene tice :thumbup:
Nadam se da se dobro trznuo, jer vrlo dobro zna sta je ucinio. Slucaj na koji sam se ja osvrtala se dogodio ove godine.

Altsa

#33 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by Altsa » 04/08/2019 20:57

emmir1 wrote:
LiP again wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ima i Kardiocentar Kranjčevićevoj, vode ga Dr. Čaluk i Delić, cijene su OK i mislim nešto manje nego kod Dr. Al-Tawil-a. Stvar je u tome što po meni jedna privatna poliklinika ne može kvalitetno pokriti sva polja, od kardio do uho-grlo-nosa...nema šanse.
Evo malo da azuriram temu... :D Treba mi tacna i precizna dijagnostika, odnosno drugo misljenje... imam blago povisen pritisak (prosjek je 130/90), 30te godine, te su odlucili da mi daju neku terapiju (dijeta i pola tablete dnevno), no misljenja sam da su tablete posljednje "utociste" i volio bih da se doktor vise posveti uzroku povisenog pritiska (ovako je samo propisana terapija, bez neke "dublje" analize), da uradi dodatne analize ako su potrebne, pa ako je pola tablete dnevno rjesenje onda je ok.
Tako da mi treba savjet oko kvalitetnog kardiologa i poliklinike u Sarajevu (osim Al Tawila)? Da li je Kardiocentar dobar, da ne trazim dalje? :-D

Zivi bili. :D

Čudno da se za takav pritisak uvodi terapija.

Po nekim parametrima to nije ni povišen pritisak.

Kakve su ti masnoče i koliko kg imaš viška?

I meni su 30 te godine, bio mi nekad davno 140 sa 90 ali imao i mnoooogo kg.

Smršao, sada mi zadnja 3 mjerenja gornji od 115 do 120, donji od 75 do 80.

Nisam nikada pio tablete.

Malo čaja od gloga, dzumbira malo ljute paprike u hranu
Vec tri godine se pristisak 120/80 ne smatra kao normalan. Granica je podignuta na 140/90.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/godin ... da/n63jtjc

ElRe

#34 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by ElRe » 29/04/2020 09:42

Iskustva sa dr Nabilom?

Post Reply