KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2501 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by sumirprimus »

ma nema sanse da je isto ko gudra...
gudra digne do smjehotresa finjaka i dobrile ... :D
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2502 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by sumirprimus »

ja sam cuo da je gorkastog ukusa?
i da daunlouduje u kontru od gudre?
User avatar
Dozer
Posts: 28517
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2503 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Dozer »

Gorko, malo zapecka u grlu, ako se sretne sa zubima najbolje je obrisati maramicom (naravno, ne dati da se sretne sa zubima :D), jer ciscenje jezikom traje pola sata.
Djelovanje je kontra od pusenja. Nema veselice, smijeha, nego te nakon 1,5-2 h, sto zavisi od fizicke snage korisnika, strmekne na vugla.
Prvo krene lagano vintanje, slicno kao i s pusenjem, onda brljanje jezikom, pa lagana dezorijentacija (nista drasticno, u smislu da nemas pojma gdje si) uz postepeno pojacavanje pospanosti, i na kraju moras zaspati jer ne mozes ostati budan.
1-2-3h odspavas, i to je to. Kasnije bude malo kao neke tegobice u stomaku, nista strasno.
Sve ovo nakon 15-20-25 dana, opet zavisno od konstitucije, lagano prestane.
Mala_djevojcica
Posts: 77
Joined: 27/03/2014 18:27

#2504 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Mala_djevojcica »

Ljuta Kopriva wrote:Tek sam se uključio na forum pa me zanima treba li sa kime podjeliti iskustvo koje imam. Naime majka mi je prije dvije godine obolila od karcinoma pluća malih stanica i još je živa i što je najbitnije niti traga od karcinoma. Svašta sam činio i borio se na razne načine a sve nekošta mnogo i što je najbitnije, većinu toga imate kod kuće

LP
Mozete li mi se javiti privatno? Molim Vas
User avatar
Kinesko prkno
Posts: 951
Joined: 04/12/2013 00:12

#2505 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Kinesko prkno »

Ako ima gdje ulje pouzdano,javite.
Unaprijed hvala.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2506 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by sumirprimus »

Kinesko prkno wrote:Ako ima gdje ulje pouzdano,javite.
Unaprijed hvala.
moras naglasit koje hoces i zasta.nije sve isto.
ne zajebavam, da me ne shvatis pogresno.
User avatar
Dozer
Posts: 28517
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2507 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Dozer »

Vjerovatno misli na THC, za rak...
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2508 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by sumirprimus »

paa malo je neodrejden,treba mi ulje.kakvo ulje jaro?ko dje sta kolko kako?sipa?bia?osa?cia snajka cia. :D
User avatar
Kinesko prkno
Posts: 951
Joined: 04/12/2013 00:12

#2509 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Kinesko prkno »

sumirprimus wrote:paa malo je neodrejden,treba mi ulje.kakvo ulje jaro?ko dje sta kolko kako?sipa?bia?osa?cia snajka cia. :D
Kao sto Dozer rece , za rak sa visokim % THC-a.
User avatar
nadžak
Posts: 2162
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#2510 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by nadžak »

Interesantan članak:

Konoplja se uzgajala svuda u Zenici, kao i drugdje u Jugoslaviji, jer je imala široku upotrebu. Prema popisima, počev od 17. stoljeća...

Više na linku:

http://www.zenicablog.com/konoplja-se-u ... -u-zenici/
User avatar
Dozer
Posts: 28517
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2511 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Dozer »

Posto je THC ulje fakat skupo, a za nase uslove realno i preskupo, evo kratki vodic za one koji zele sami napraviti to ulje.

Korak 1. - Kupovina odgovarajuceg sjemena
Ovdje bez ikakvih problema mozete naruciti sjeme - http://www.amsterdammarijuanaseeds.com
Placanje obavite karticom, takodjer sve OK, i sjeme ce vam za 7-10 dana doci direktno na vrata. Uz naruceno cete dobiti i 20-ak "random" sjemenki na poklon, tj. raznih vrsta. To, naravno, nisu vrste za pravljenje ulja jer nemaju potrebnu kolicinu THC-a, pa to mozete baciti, ili pokloniti kakvom "rekreativcu".
Vrste koje su dobre za ulje, a to podrazumijeva sto veci omjer vrste Indice u odnosu na Sativu, su:
- BIANCA Feminized (vjerovatno najbolja), 85%/15%, ~ 25% THC-a, uzgajanje in & out, sazrijevanje za 6-8 sedmica, tezina uzgajanja: lagano - https://amsterdammarijuanaseeds.com/see ... ized-seeds (10 kom / 90 E)
Zenska radi cvijeta, koji se takodjer koristi i sadrzi dosta THC-a. Musku (10 kom / 60 E) takodjer mozete naruciti, ukoliko planirate sami dalje proizvoditi sjemenke.
- CHRONIC Feminized, 70%/30%, ~26% THC-a, uzgajanje in & out, sazrijevanje za 8-9 sedmica, tezina uzgajanj: umjereno lagano - https://amsterdammarijuanaseeds.com/see ... -feminized (10 kom / 100 E)

Korak 2. - Uzgajanje
Ovdje mozete pronaci sve vezano za uzgajanje - https://amsterdammarijuanaseeds.com/grow-guide

Korak 3. - Pravljenje ulja
Ovdje imate sve korake za pravljenje ulja po recepturi Ricka Simpsona - http://phoenixtears.ca/producing-the-oil/
A ovdje to mozete i vidjeti :


Korak 4. - Upotreba
Uputstvo za koristenje / doziranje mozete pokupiti Ovdje
P.S.Link radi 100 dana (updated - 21.07.'17), obnavljacu ga s vremena na vrijeme, ali ukoliko nekome ne bude radio samo mi javite na PP.
Last edited by Dozer on 21/07/2017 11:22, edited 4 times in total.
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#2512 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by sizifinho »

Za uzgojit travku treba vremena i pažnje, malo i snalažljivosti i intelekta budući da biljka smrdi ko tvor i može se namirisati ko od šale i na 100 metara udaljenosti, pogotovo ove kvalitetnije
User avatar
Dozer
Posts: 28517
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2513 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Dozer »

Ove vrste koje sam postavio nemaju uopste jak miris. Cak, ako je prozor otvoren, i u toj sobi se jedva osjete.
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#2514 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by sizifinho »

Dozer wrote:Ove vrste koje sam postavio nemaju uopste jak miris. Cak, ako je prozor otvoren, i u toj sobi se jedva osjete.
Koliko su potente u ličnoj upotrebi, kao rekreacija, ne kao lijek? Da ne tražim sad
User avatar
Dozer
Posts: 28517
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2515 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Dozer »

Vrlo :D
Medju najjacima. Iskreno, po meni bas i nisu za rekreacije. Bace u crnjak, i brzo obore. Radije nesto mekse za tu svrhu. Ali, ako budes narucivao neku od njih za ulje, s njima ces dobiti i jos po par komada blazih varijanti koje su bolje za sport :D
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#2516 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by kerima1 »

Hvala Dozer da upustva kako doci sam do ulja.smije li se to kod nas sijati vani ili moze u kuci(balkon)?
User avatar
Dozer
Posts: 28517
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2517 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Dozer »

Kod nas ne smije nigdje. Ili - smije ako te niko ne vidi :D
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#2518 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by kerima1 »

Dozer wrote:Kod nas ne smije nigdje. Ili - smije ako te niko ne vidi :D
Bolje sutit..pametnije :lol: :-D
( u kukuruze ubacit) xD
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2519 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by sumirprimus »

Dozer wrote:Kod nas ne smije nigdje. Ili - smije ako te niko ne vidi :D
kakvo crno sijanje i rekreacija,pricam s drugom,u vezi ulja,nako okolo kole,koji stepen neupucenosti,sve su to narkomani i dileri,pod plastom ljecenja bolesnih... :shock: :(
User avatar
Dozer
Posts: 28517
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2520 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Dozer »

A nas zatucani mentalitet...sta ces...
User avatar
Dozer
Posts: 28517
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2521 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Dozer »

Eto ga...
I kod nas pokrenuta incijativa za legalizaciju u medicinske svrhe. U danasnjoj SB ima lijep clanak o tome, kao i svjedocenje jednog pacijenta.

Naravno, i ovdje ce se to sigurno odraditi na isti nacin kao i u HR, tj. THC ce biti dozvoljen u kolicini koja je trivijalna za bilo kakav pozitivni pomak.
User avatar
Dozer
Posts: 28517
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2522 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

Danasnja SB je objavila clanak o incijativi za legalizaciju marice u medicinske svrhe. Koga zanima.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5959
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#2523 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by studiorum_tuzlaensis »

Dozer wrote:Eto ga...
I kod nas pokrenuta incijativa za legalizaciju u medicinske svrhe. U danasnjoj SB ima lijep clanak o tome, kao i svjedocenje jednog pacijenta.

Naravno, i ovdje ce se to sigurno odraditi na isti nacin kao i u HR, tj. THC ce biti dozvoljen u kolicini koja je trivijalna za bilo kakav pozitivni pomak.
Zakon je tu da se krši, slažeš li se? :gunjastajl: :gunjastajl: ;-)
User avatar
Dozer
Posts: 28517
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2524 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Dozer »

Mah... krsenje zakona bas i nije neko sretno rjesenje...
Ono sto ce se desavati jeste, u stvari, da se nista nece promijeniti u odnosu na sadasnje stanje jer ce kolicina odobrenog THC-a biti toliko mala da se nece postizati nikakav pozitivni ucinak s tom zakonskom kolicinom.
Dakle, sve ce ostati nepromijenjeno, tj. ljudi ce i dalje morati nabavljati ulje kao i sada - mimo zakona.

Identicno onome sto je i kako je odobreno u HR. Smijesno. Ali i zalosno.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5959
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#2525 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by studiorum_tuzlaensis »

Ma uvijek možeš za vlastite potrebe u ormaru, podrumu ili iza kuce u grahu i kukuruzu uz dobro svijetlo i malo znanja o agronomiji uzgojiti sebi i previše za vlastite potrebe, pa i da ti ostane i za hašiš i ulje. Naravno pametni neće nikom ništa pričati o ovome, ali svi vole pušit vutru od policajca do prosjaka, to se nikad neće promijenit :)

Nikad vlast neće to iskorijenit, umjesto da ubere neki porez (kao to se uzima od alkohola i duhana) od istog oni trose resurse na borbu protiv vjetrenjača. Pukni akcizu, nek gram bude cvaja pa ćeš vidjet kako se puni kasa, a smijem se kladit da bi potražnja opala već nakon nekoliko dana, jer što nije ilegalno, nije ni previše zanimljivo.

Alkohol je ubjedljivo najveći trovač čovječanstva, iza njega ide heroin, pa sintetici i nikotin. THC CBD, i vutra je negdje rame uz rame sa kafom po štetnosti, a korist od iste se sakriva jer pobogu ko bi onda plaćao silne kemoterapije i zračenja bolnicama i zavodima za zdravstveno osiguranje. :)
Post Reply